Nejlepší kamarádky

Nejlepší kamarádky

Gemma s Alicí­ jsou od narození­ nejlepší­ kamarádky. Ví­dají­ se každý den. A vůbec jim nevadí­, že Gemma miluje fotbal, kdežto Alice ráda kreslí­, nebo že Gemma nezavře pusu a Alice zase většinou jen poslouchá. Všechno o sobě vědí­ a všechno si ří­kají­. Jenomže jednoho dne Gemma zjistí­, že je tu něco, co jí­ Alice neřekla. Tajemství­. A když se Gemmě konečně podaří­ zjistit, co to je, začí­ná pochybovat o tom, že mohou s Alicí­ zůstat nejlepší­ kamarádky. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/3931/nejlepsi-kamaradky-3931.jpg 4252

Best Friends (2003)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, BB art

Kačkaknihomol

Jako malá jsem tuto knihu milovala. Vlastně ji miluju i teď. :-)

sgoliasova
19.09.2016

Za mě nejlepší knížka od J.Wilsonové :)

lucille48
18.07.2016

Moje druhá knížka, kterou jsem od Wilsonové, jako malá, četla. Byla naprosto suprová, zvlášť se mi líbilo, že Gemma a Alice spolu kamarádily, i když byly každá úplně jiná.

Ema007
12.07.2016

Knížka byla dobrá. :) Jenom jsem úplně nesnášela Alicinu novou kamarádku. Přišlo mi, že už se vůbec nebaví s Gemmou a bylo mi jí trochu líto.

Anonymka1
12.07.2016

Kniha se mi moc líbila. :)

SeverusSnape
16.05.2016

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

Nesssie
29.06.2015

Toto byla druhá kniha, kterou jsem od Jacky četla. Je super! Alici jsem měla vžycky radši, víc se jí podobám. ;-)

adulik23
17.04.2015

čítali sme spolu s dcérou, miestami sme sa dobre zabávali :)

Iwíček
15.03.2015

Tato kniha se mi líbila. Jacqueline Wilsonová je mou velice oblíbenou autorkou...

Raven_Black
15.03.2015

Už ani nevím, o čem to je. Četla jsem to v angličtině a jediné, co si pamatuju je hrdost na to, že jsem se tím dokázala prokousat. :D

vodopad152
11.03.2015

Kniha byla dobrá, ale někde jsem už ten námět slyšela, takže jsem si myslela, že to tak dopadne. Ale stejně se mi strašně líbila!

katty999
01.07.2014

Kniha se mi velice líbila, dojemné bylo jak i přes všechno co mohla dostat, si Alice vybrala radši svojí kamarádku Gemmu a chtěla
s ní zůstat, ale nemohla. Autorka mohla ten konec vylepšit a něco k tomu dodat.

Monika2001
01.07.2014

Kniha mě vůbec nebavila.

Sabka123
14.05.2014

Tahle knížka byla první, kterou jsem přečetla od této spisovatelky. Je velmi dojemná, smutná, ale zároveň i veselá a vtipná. Tahle kniha mě přesvědčila, že chci přečíst další knihy od Jacqueline Wilsonové a už jich mám přečtených celkem 20, její knihy mě vždy natchnou, a ani tahle opět nezklamala.

Mona.Lisa
23.04.2014

Zase knížka ,která mě tak nadchla že jsem jí dala přečíst babičce a obě jsme se shodly , že úžasnou postavou je Gemmin dědeček :)

Dep8
01.01.2013

Super knížka, bylo mi líto, že se ty holky rodělily, jako malá jsem u ní brečela a někdy jsem ji musela přestat číst, jinak bych to nevydržela.

skulenka
21.10.2012

Velmi průměrná kniha, vhodná pro mladistvé. Téma nerozlučných kamarádek a jejich vzpor vůči rodičům, kteří se chtějí odstěhovat a tím nerozlučné kamarádky oddělit. Vhodná pro náctileté slečny, velmi jednoduše psaná.

Issiriana
05.09.2012

Když jsem si ji poprvé přečetla, dojala mě dokonce tak, že jsem u ní brečela. Zatím moje 2. nejoblíbenější od JW ;)

Lucka66
15.04.2012

Mě to přišlo hrozně smutné :( Soucítila jsem s Gemmou která najednou postrádala kamarádku která s ní vyrůstala od dětství..

219katka
21.12.2011

Tohle je úplně první kniha, kterou jsem od Jacqueline četla, už si to moc nepamatuju, ale nejspíš se mi líbila, když jsem pak od ní přečetla skoro všechno:)

kajisek
25.11.2011

abych řekla pravdu,Alice se mi líbí více.Ale gemma není nejhorší.jedna z nejky knih

Monicandy
28.08.2011

Knihu jsem četla několikrát a pokaždé je mi při čtení do breku :) Moc krásná knížka :)

Adelica-Opica
13.03.2011

Tato mi od Paní W. přijde nejhorší, ale možna je to ovlivněno tím, že sem ji četla už starší než její ostatní díla.