Opak věčnosti přehled

Opak věčnosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414758/bmid_opak-vecnosti-PbA-414758.jpg 4 76 76

Když se Jack a Kate potkají na párty, spojí je sdílená láska k ovocným lupínkům a oblíbeným filmům. Jackovi je jasné, že se do téhle holky zamiloval – a to až po uši. Brzy už ji seznámí se svými nejlepšími kamarády Jillian a Frannym a Kate si je získá stejně snadno jako jeho. Jackova „skoro“ kletba byla konečně zlomena! Ale jejich láska je… komplikovaná. Žijí totiž šťastně až navěky… ale jen skoro. Protože Kate zemře. A tím by měl jejich příběh skončit. Jenže Kateina smrt vrátí Jacka zase na začátek, do chvíle, kdy se poprvé setkali. A Kate je zpátky. Krásná a rozzářená. Zdravá, šťastná a okouzlující, tak jako vždycky. Jack si není jistý, jestli se náhodou nezbláznil. Ale jestli existuje šance, že by mohl Kateině smrti zabránit, rozhodně se jí nevzdá. I kdyby to mělo znamenat, že musí začít věřit na cestování časem. Brzy však zjistí, že jeho činy mají následky. A když se jedno z jeho rozhodnutí stane pro někoho blízkého smrtelným, musí přijít na to, co je ochotný udělat – a obětovat – aby zachránil lidi, které má rád.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Opposite Of Always , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Opak věčnosti. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (21)

simca9342
30.06.2023 5 z 5

Čas se nedá předběhnout. Vždycky je o něco dříve než my a všichni spěchají, protože nestíhají a pak nadávají.
To ale neplatí u hlavních postav, protože oni dva dokázali, že čas prohrál a oni s přehledem vyhráli.
Teda... skoro.
Jack momentálně utíká před policií, ale nepodaří se mu to. Jeho hodně dobrá kamarádka Kate umírá, policisté vyhoví přání Jacka a vydají se s ním do pokoje Kate. Kvůli technickým problémům ale přijdou na poslední chvíli. Tajná krabička obsahuje něco , co by Kate zachránilo. Je bohužel pozdě, Kate zemře.
Jack si zpětně přehrává to jak se poprvé potkali, co se mezi nimi odehrálo, ale co hlavně způsobilo policejní zásah a kamarádčinu smrt.
Návraty do minulosti se stávají několikrát. Ne vždy jsou radostné, ale to k životu patří.

jsemknihomolka
29.06.2021 1 z 5

Začátek knihy byl užasný , ale po pár stránkách jsem se začala v knížce motat , má rád Kate nebo Jillian ? Má Jillian ráda Jacka nebo Frannyho ? po 71 stránce jsem to vzdala .
Za mě až moc složité .


hana8062
31.05.2021 3 z 5

Jack potká Kate, padnou si do oka a sblíží se. Všechno se zdá krásné. Vlastně až na to, že Jack začne dost péct na svoje nejlepší přátele i sliby dané rodičům, ale co už. Jenže ouha, po čtyřech měsících Kate umírá. Mohl by to být konec příběhu, ale není. Jack se z leknutí nad tou smutnou zprávou flákne do hlavy a hop! Rázem se ocitne zpět v čase do chvíle jejich prvního setkání. Pojme tedy pocit, že se vrátil, aby ji mohl zachránit. A vrací se stále, a znovu a znovu. Romantika, co? Kate však zemře vlivem neléčitelné choroby, nikoli následkem nehody nebo úrazu. Jak by ji mohl asi zachránit? Ale kdo ví, třeba na něco přijde.
Cestování časem, moje oblíbené téma. Ale zpracované tak, že jsem trochu trpěla. Nejen těmi zbytečnými závorkami, které snad musel autor koupit někde ve slevě v XXL balení. Ale i tou samotnou myšlenkou. A taky přeromantizovanou teorií, kterou hlavní hrdina jednu chvíli vysloví. A to, že by se raději navždy motal jako šestnáctiletý v té čtyřměsíční smyčce naplněné schůzkami s Kate, nežli žít zbytek života bez ní. Ale no tak! Vážně, kámo? :-), na tohle mě nějak neužije.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021


Knižní novinky (35. týden)

25.08.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Opak věčnosti v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených103x
ve Čtenářské výzvě10x
v Doporučených6x
v Knihotéce112x
v Chystám se číst96x
v Chci si koupit23x
v dalších seznamech4x