Neohlížej se ekniha

Samanta je ve vlastním životě cizinkou. Až do té noci, kdy se svou nejlepší kamarádkou Cassie zmizela, o ní všichni říkali, že má všechno – bohatství, popularitu i přítele jako ze snů. Samantu sice naleznou, na nic si však nepamatuje. Neví, kdo je, ani co se té osudné noci událo. Zatímco se snaží pospojovat úlomky své minulosti dohromady, uvědomuje si, že o takový život, jaký dřív vedla, nestojí. Stará Sammy byla totiž docela zlá holka a je zřejmé, že s Cassie ji pojilo spíš nepřátelství. Samanta si je jistá, že ztráta paměti je pro ni jako výhra v loterii. Dostala druhou šanci, aby mohla být lepší dcerou, sestrou a přítelkyní. Bláznivě se zamiluje do Carsona Ortize, kluka, kterému na ní vždy záleželo a k němuž se ta stará Sammy nechovala hezky. Cassie ovšem stále není k nalezení. Pravda o tom, co se jí té noci stalo, je však pohřbena nejen hluboko uvnitř Samantiny hlavy. Zná ji i někdo jiný, někdo, kdo se chce ujistit, že o ní dívka pomlčí navždy. Samanta chce pouze jediné – zjistit pravdu. Jestli se jí podaří oživit vzpomínky na osudnou noc, bude se moct konečně posunout dál. Ale co když na tom, aby si nevzpomněla, závisí její život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291669/neohlizej-se-tmK-291669.jpg 4.5337
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno (ekniha), Baronet

Don't Look Back, 2014

Kniha Neohlížej se

Ajda300

Napínavá kniha. Všechny knihy se ztrátou paměti jsou super, takže fajn.

Višnička

Opravdu škoda špatného označení knihy...thriller ? Pro ženy? To fakt ne..hezká knížka pro teenagery, to ano, knížka je určitě čtivá, ale pachatele jsem věděla snad už od druhé kapitoly a zápletku od třetí...dočteno opravdu jen ze setrvačnosti a protože tu kniha měla tolik nadšených komentářů - tudíž jsem stále čekala nějaký zvrat nebo napětí.

Myška43

Drsný, smutný, dojemný příběh, který vede v mnohém k zamyšlení. Je mi líto Samanty, nedokážu si vůbec představit, čím si procházela. Cassie je mi také moc líto, tu jsem dokázala pochopit, čím prochází, jak se cítí a proč se tak hnusně chová. Nebudu prozrazovat, jak to dopadlo, docela mě to zaskočilo, to jsem nečekala. Život dokáže být někdy pěkná mrcha. Takže rozhodně doporučuji knihu přečíst.

Nuttelka

Po dlouhé době jsem sáhla do starších zásob, které čekají na přečtení a teď mě mrzí, že jsem si knihu nepřečetla už dříve.
Děj mě chytil už od první stránky a celou dobu jsem byla napnutá jak kšandy. Miluju knihy, kdy skoro až do poslední stránky nevíme vraha a odhalení je překvapující. Za celou knihu jsem si tipla správně jen jednu věc :-) Obrat v chování Samanty byl super a Carson, to je prostě miláček :-)
A co si budeme povídat, představa, co všechno se s naší myslí může dít a stát, mám úplně husí kůži.
Každopádně knihu doporučuji všemi deseti.

poki1982

Super kniha, která mě od začátku chytla. Dobře propracované postavy a zajímavá zápletka. Za mě super čtení.

Kiwicatko

Tahle autorka me fakt bavi :) celou knizku jsem ani nedutala a premyslela, co se bude dit dal. Neskutecne me to vtahlo, takze ani neni divu, ze jsem ji prelouskala za den.
Jsem asi v tomhle slabsi povaha, ale jakmile si pribeh pohrava s psychikou, ve smyslu halucinaci, tak nam z toho proste husi kuzi.
Chtela bych toho vedet trosku vic o Cassie. A Carson? Tak ten byl neskutecne trpelivym zlatickem :)

Dolikcek

Napínaví příběh, hezky čitelný, sympatické postavy, děj předvídatelný.

Jájinka
30.12.2019

Kniha byla hodně čtivá, ale konec se mi zdál trochu přitažený za vlasy...

Stíny nad zálivem
Stíny nad zálivem