Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Musím fakt pochválit námět. Jasně, už tu něco podobného bylo ve formě Stepfordských paniček a Don't Worry, Darling. Akorát že v tomhle případě na konci knihy zjistíte, že to celé má ke skutečnosti blíž než výše zmíněné tituly. Takže super, takových knih zas tolik není a neobvyklá témata mám moc ráda. Život ve městě, které na první pohled nemá chybu. K tomu hlavní hrdinka, která se do města dostává ne úplně čistým způsobem (ale uvěřitelným, což je taky příjemné, že to autorka nepřitáhla za vlasy). Jo a taky se mi vlastně líbí i rozsah knihy, na cesty ideální a čte se sama. Akorát ten konec byl takový zbrklejší, než bych čekala a i když jsem si ho přečetla dvakrát, stejně jsem ho moc nepochopila, tak třeba mi ho někdo ještě vysvětlí (?).

26.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Freida McFadden je zkrátka talent. Byla jsem o tom přesvědčena už po přečtení Pomocnice, ale kniha Za zamčenými dveřmi jenom posílila její pozici fenomenální autorky thrillerů. Už teď se těším na další dílo. Příběhy o poněkud zvláštních ženách s pohnutými osudy, které nejsou ani takové, ani makové, prostě umí psát skvěle. Za dva dny přečteno. Parádní, napínavé, čtivé.

18.02.2024 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Oddechovka dobrá, ale rozhodně bych to nenazvala "thrillerem, který vám vezme poslední zbytky dechu". Napínavý to moc není, žádný zásadní zvrat taky nečekejte a na konci se v tom tradičním povídání ve stylu "vysvětlím ti, jak to bylo" možná i trochu ztratíte. B.A.Paris je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ale tohle bylo trochu zklamání.

18.06.2023 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Tak tohle…byla jízda. Bez přehánění můžu říct, že to byl jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Mrazení a napětí od první stránky. Ani náznakem jsem nepoznala, kde je pravda a jestli je hlavní hrdinka blázen, nebo ne. Autor dokázal všechny situace popsat tak přesvědčivě a živě, že jsem nedokázala knihu odložit a četla jsem dál a dál, dokud jsem nebyla na konci. Rozhodně se tím u mě Sebastian Fitzek dostává na první příčky thrillerových autorů a po téhle první zkušenosti si jdu okamžitě pořídit jeho další knihy.

18.02.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Velice dobrá knížka. Po přečtení anotace a první kapitoly se otevře půda pro skvělý thriller. Postupně, jak se do příběhu začítáte víc a víc, zjišťujete, že to vlastně ani klasický thriller není. Spíš jenom takové příjemné čtení o dvou sestrách, z nichž jedna je tak trochu autistka s temnou jizvou z dětství, a druhá je její hodná sestra, toužící po dítěti. Jenže postupem času zjišťujete, že nic není černobílé. Až na konci knihy se opět vrací nádech thrilleru, ale žádnou brutální zápletku nečekejte. Pár kapitol před koncem už tušíte, o co tady jde a konec nepřekvapí, nenadchne, ale ani neurazí. Příjemné počtení, které nebudete opouštět naštvaní :).

14.02.2023 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Dokonalá knížka a zdejší nízká hodnocení opravdu moc nechápu, ale asi jak se říká - sto lidí, sto chutí. Liane Moriarty je výjimečná autorka. Nikdy jsem ji neuváděla v žebříčku svých TOP autorů, ale až teď poznávám, jak je ve své práci skvělá. Její knížky jsou prostě zajímavé. Často mají chvíli nádech thrilleru a tajemna, pak je v nich dostatek romantiky (ale ne klišovitě) a zároveň jsou propracované do posledního detailu. Poslední výročí mi dalo na prvních stránkách trochu zabrat. Důvodem bylo hlavně velké množství postav, ale jakmile jsem se oprostila od snahy si všechny hrdiny okamžitě zapamatovat, četlo se to skvěle a nemohla jsem přestat. Hlavní hrdinka Sofie byla neuvěřitelně sympatická a vlastně i ostatní postavy se četly výborně. Třeba Grace. Pořád jsem čekala, jak to s nimi se všemi dopadne, kdo a jak odhalí to velké rodinné tajemství. Poté, co jsem přečetla perfektní knížku Úplně cizí lidé a dost dobrou knihu Tři přání, dost mě zklamala kniha Na co Alice zapomněla, takže jsem podle anotace měla strach i z této, aby to zase nebyl zdlouhavý blábol o ,,rádoby zajímavém, neexistujícím ostrově, pohádkovém dědictví a setkání s princem na bílém koni". Nebyl. Je to vážně dobré a doporučuji.

29.11.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Asi úplně nemůžu souhlasit s hodnocením, které tu vidím. Za mě je to perfektní knížka. Jasně, pokud do toho jdete s očekáváním klasického thrilleru, kde jste neustále v napětí a hádáte, kdo je vrah, pak asi budete zklamaní. Tady totiž od začátku víte, že vrahem je hlavní hrdinka a udělala pár věcí, které nejsou správné. Ta thrillerová, napínavá stránka je v něčem jiném - dozvídáte se, proč to všechno udělala, co bylo jejím záměrem a čekáte, co jí kvůli tomu potká. Jestli jí to projde, nebo ne. Zároveň nic ale není úplně jednoznačné, takže nevíte, jestli hrdinku mít rád, nebo ne. Celá kniha je protknutá psychologickými rozbory osobnosti, což by taky mohlo spoustu čtenářů odradit. Mě to neodradilo, právě naopak. Bylo to zajímavé a v jiném thrilleru jsem se s tím zatím do takové míry nesetkala. Jakmile se začtete, knížka je moc fajn.

13.09.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nevím, jestli jsem schopná tuhle knížku ohodnotit slovy. Nádherný příběh, úžasná myšlenka, filozofické, ale tak, že to nemůže nudit a obtěžovat. Přečtěte si to. Uvidíte.

21.02.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Knihu jsem začala číst v 16:30. Během hodiny jsem byla v polovině. Nešlo se odtrhnout a když jsem večer musela jít spát v nejlepším, celou noc mě drásalo, co bude dál. Nakonec jsem nevydržela a další den v práci jsem dočítala tajně, pod stohem vytištěných tabulek, kdyby náhodou :) Ten pocit, kdy nutně chcete dočíst, protože vás kniha úplně pohltila, jsem měla naposledy v pubertě. A teď. Takže jo, kdo má rád thrillery a horory, tohle je dobrá volba. Pořád jste v lese, ale autorka píše tak skvěle, že to rozhodně není nuda. Byla jsem napjatá do poslední chvíle a mrazilo mě víc, než při sledování jakéhokoliv filmu.

17.02.2021 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Další skvělý počin. Vzhledem ke svému psychickému stavu jsem se rozhodla dát si přestávku od prvoplánových a děsivých thrillerů, ze kterých mám ještě měsíc pocit, jak je svět ošklivé místo :) Sáhla jsem po něčem více pro ženy a nezklamalo mě to. Pro ženy to je, ale thriller taky, takže jsem byla čtenářsky uspokojena na všech frontách. Že je něco jinak, než si celou dobu myslíte, zjistíte nejspíš až v poslední čtvrtině knihy, ale to je v pořádku, tak to má přece být. Možná dokonce změníte na všechny hrdiny názor a bude vám k tomu stačit jedna jediná strana. Skvělé počtení.

15.02.2021 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Opět klasika Radky Třeštíkové - extrémně depresivně vykreslený životní příběh. Jistě, nikdo nemá asi úplně růžový život, nicméně tahle autorka ho nedopřeje snad žádné z postav, které se v jejích knihách byť jen mihnou. To, co předvádí Hanka, se snad ani nedá vysvětlit ztrátou rodičů. To už je totiž případ pro psychiatra. A opět narážíme na to, že hlavní hrdinové těchto knih se rádi koupou ve svém žalu, neřeknou narovinu, co si myslí, neopustí ty, se kterými je jim špatně, a neudělají žádný krok dopředu. Raději se poddávají neuvěřitelným vnitřním psycho myšlenkám, aby si to snad ještě udělali těžší. A co je nejhorší, ten příběh zase nemá pointu. Opět se točíme v mysli ženy, která ví, že něco nechce (stejně jako Eliška nechtěla Standu, ani Hanka nechce Huberta), ale stejně s ním bude spát dál a dál. Tohle jsem v životě nezažila, a ta jednotná šablona všech příběhů mě až děsí...nebo spíš štve. Otevřený konec je už naprostá klasika, která spolehlivě zabije jakékoliv očekávání a mírné napětí, kdy fakt jako čekáte, co bude . A ono není...nic.

03.04.2019

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Jedno se paní Třeštíkové upřít nedá - mistrně zvládá používat geniální slovní obraty, které prostě sednou jako ...... na hrnec. Nicméně knížka pro mě byla zklamáním, bohužel. Byť jsem se na ni těšila, byť popis knihy vypadal stejně jako její začátek velmi nadějně, nějak to nevyšlo. Vlastně ani nevím, kde začít. Téma je perfektní, a dalo by se s ním skvěle pracovat. Holka, která se cítila jako světačka, chtěla žít v Praze, poznat svět, se musí vrátit do rodné obce. No...nevím, proč si Radka Třeštíková tak strašně moc libuje v depresivním zpracování. Zatím to předvedla ve všech svých knížkách, až má skoro člověk pocit, že život je jedno velký zklamání, neúspěch a špatně zvolené lásky. Hlavní hrdinka tak ,,osouložila" co se dalo, procestovala kus světa, aby vzápětí zjistila, že JAKO NĚJAK NENÍ SAMA SEBOU A POTŘEBUJE SI DÁT ŽIVOT DOHROMADY. Proto se vrátila do rodné hroudy, která na ní (i na čtenáře) působí jako jedna velká díra, plná stereotypně vykreslených postav (viz tlustá mamina Lenka a agresivní buran Franta) , a kterou vlastně nesnáší. Jako kdyby se ještě víc chtěla vykoupat ve svém depkoidním bolu. Od půlky šel děj úplně do háje, zabřednutí do otcovy rakoviny, což je sice věc smutná, nicméně asi nebyla pravou podstatou příběhu, a úplné zamrznutí jakýchkoliv snah příběh nějak vyšperkovat, vypointovat. O otevřeném konci, jak už je u této autorky zvykem, ani nemluvě. Škoda..

03.04.2019 1 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy Simony Monyové očekávala. Muže, z jehož charakteru se mi otevírala kudla v kapse a ženu, z jejíž naivity jsem měla chuť výt na Měsíc. Krátká knížka, rychle přečtená a určitě i k zamyšlení.

20.01.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Druhá zkušenost s Ninou Špitálníkovou a druhá poklona. Prostě se jí to podařilo zas a já tohle čtení o zemích, kde se žije tak neuvěřitelně špatně, že si to nikdo z nás tady neumí představit, prostě miluju. V knížce nahlédnete pod pokličku reality života v KLDR, zároveň tomu ale nechybí nějaký ten základní příběh severokorejky, která režimu, v němž vyrůstala, slepě věřila v podstatě celý svůj život. Jak sama v knize přiznává - nic není černobílé, tudíž ani KLDR asi není JENOM špatná. Ale asi všichni víme, že rozhodně není dobrá a není na škodu si to připomínat a být vděčný za to, co máme. Fajn čtení.

14.11.2023 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Patrik Hartl nezklamal. Ani ve své další knize se nepokouší o experimenty, ale píše svým klasickým stylem příjemný příběh ze života tří žen. Je to upřímné, čtivé, realistické... Jenom teda musím přiznat, že ze všech jeho knih byla tahle nejslabší. Úplně se mi nedostalo nějaké zásadní zápletky nebo vyvrcholení, proto hvězdička dolů. Pokud si ale chcete příjemně počíst, je tohle jasná volba.

28.10.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Začalo to tak všelijak, vůbec mě to nebavilo a bylo to až moc sladký. Od půlky knihy to bylo lepší, ale že bych si z toho sedla na zadek, to vůbec. Knížka byla na mě moc zdlouhavá a ne moc čtivá.

05.09.2023 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Třetí a (zatím) poslední kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Rozhodně můžu říct, že mě vážně bavila a Kerry Fisherová ani jednou nezklamala, určitě si od ní přečtu i očekávanou novinku. Tohle je takový ten klasický příběh, který neurazí téměř žádnou čtenářku - láska, tajemství, rodinné problémy, zápletka a rozuzlení. Určitě stojí za přečtení. Ačkoliv thrillerem bych ji úplně nenazývala, bezduchý románek to taky není, má to nápad, děj a švih.

02.09.2023 5 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

Žádný řev to nebyl, thrillerové mrazeníčko se nedostavilo a námět mě taky nevystřelil z kalhot, protože tohle už tady tak nějak bylo, a dokonce ne jednou. Ale dávám čtyři hvězdy, protože mě tohle čtení neurazilo, celkem bavilo a plynulo pěkně. Taková příjemná oddychovka na dlouhé letní dny.

22.07.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Vlastně to bylo celé takové čtivé, do postav se dalo pěkně vžít. Větší napětí jsem pociťovala zhruba až od poloviny knihy, a taky jsem se po dlouhé době spletla v tom, kdo je záporák. Dobré čtivo.

05.02.2023 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Trochu jsem měla strach, jestli to nebude taková ta ,,týnejdžrovsky” psaná kniha, kde bude každá místnost do detailu popsaná jako návod k počítačové hře (kde stojí socha, co je potřeba zmáčknout, kde jsou tajné dveře apod.) a celé to bude o partě fajn lidí a jednom úchylovi, který je v Únikové hře (proná)sleduje. Ono je to ale mnohem komplexnější, složitější a zajímavější. Děj je zajímavě promyšlený a domyšlený, chvílemi jsem cítila opravdu nepříjemné napětí. Není to thriller, ze kterého by mě vyloženě mrazilo a nemohla jsem týden spát, šlo by to určitě lépe a konec je takový zamotaný, hlavně díky velkému množství jmen a faktu, že se někdo vydává za někoho jiného a někdo další vlastně taky a tak dále a tak dále. Trochu cítím otevřená vrátka ke druhému dílu, tak uvidíme. Ale špatné to určitě není, vlastně to bylo milé a jednoduché čtení.

08.11.2022 4 z 5