Adris Adris komentáře u knih

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Příběh podaný z pohledu desetileté dívky na druhou světovou válku. Není ani tak drsný jak by mohl být, spíše je tam cítit ten strach a odvaha dánského lidu. Autorka čerpala z faktů, ač jsou postavy vymyšlené, skutečnosti, které se v knize stanou jsou pravdivé. Tuto knihu bych doporučila starším dětem i dospělým.

13.04.2015 5 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Výborná kniha! Velmi čtivá se zajímavým nápadem. Byl by z ní skvělý film. Moje recenze: http://adrisbooks.blogspot.cz/2015/04/zmrzlinova-kralovna.html

12.04.2015 5 z 5

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Líbila se mi ale některé pasáže mi nedávaly smysl. Nebo teda dialogy. Bylo to takové nedotažené:). Ale pěkné počtení.

02.04.2015 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná knížka! Dopručila bych ji i k maturitě. Moc se mi líbila a hodně mi dala.

29.03.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Velmi čtivý román o manželství, rozvodě, dětech, bolesti, ztátě, smrti a bojem s osudem. Tento příběh byl skvělý, dokonce zde najdeme stejné prvky jako u Manželova tajemství - rodina, prolínající se příběhy, křesťanství, smrt.
Stojí za přečtení. Už se těším na další Lianiny knihy.
Napsala jsem recenzi, kterou najdete na mém blogu www.adrisbooks.blogspot.cz

21.03.2015 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Přečetla jsem si už hodně názorů na tuto knihu. Jsou různorodé. Mě se třeba kniha líbila moc. Byla úžasně čtivá a přečetla jsem ji za jeden den. Je to prostě o chlapci, o kterého se nikdo nestrá. Má tajmeství, které ho užírá a tak se rozhodne zabít sebe i toho, jež mu kdysi ublížil. Nakonec to není tak drastické. Kniha se snaží upozornit na zaměstnanost dospělích lidí a jejich nevšímavost k vlastním dětem a okolnímu světu.

15.03.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Geniální nápad, moc se mi kniha líbila:). I když jsem čtvrtině nerozuměla..:D. Ale to "dobrodrůžo" bylo super:)

10.03.2015 5 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Přečetla jsem to jedním dechem. Knihu doporučuji. Není to těžká četba a tak nějak vás pohladí po duši. Zkuste si vygooglit fotky, dostane vás jak je mladej a pěknej..A je tam i ta fotka fu*k off..:D

06.03.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Brečím ještě teď. Ove měl ve všem pravdu. A právě kvůli tomu byl tak nesnesitelný:D.

27.02.2015 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Nejdřív jsem se nemohla začíst a potom mi to přišlo jako pro mladší lidi. Pro mě průměr

21.02.2015 3 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Knihu hodnotím na výbornou! Byla jsem neustále napnutá! Pořád jsem si říkala: Aha, to bude takhle....a pak BUM! Ono to bylo úplně jinak.
Příběh není tak docela o miniaturistovi, ale o době, která nebyla vlídná ke zvláštnostem, které dnes bereme za normu. Problémy s církví atd.
Více se o knize rozepisuji na svém blogu (adrisbooks.blogspot.cz).
Určitě můžu jen doporučit:)

19.02.2015 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Jsem touto knihou nesmírně uchvácená. Prvních asi 5 stránek mi sice přišlo trošku neohrabaných (ale asi jsem si jen potřebovala zvyknout na čeká jména a čeké prostředí po všech těch cizích knihách) ale zbytek knihy se mi mooooc líbil. Pořád jsem čekala a domýšlela se, jak to vlastně bude. Skončí to paranormálně? Skončí to detektivně? Odvezou hlavní hrdinku do blázince? No...ale konec mě překvapil. Některá tajemství jsem tušila a v některých jsem se naprosto mýlila (:D). Knihu může jen doporučit:)

18.02.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Krásně popsané prostředí ale trochu jsem se nudila. Málo akce na můj vkus.
Moje recenze:

23.01.2015 3 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

No, můj šálek kávy to tak úplně není. Setkání Dawsona s Amandou mi přišlo strašně trapné. Potom už se to začalo rozjíždět, zapojilo se více "příběhů" jiných lidí. Taková milá knížka, ale znova už ne:)

18.01.2015 3 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Trošku nechronologické, jakoby si paní najednou na něco vzpomněla a hned to napsala. Nečetlo se to dobře, nedočetla jsem.

16.01.2015 2 z 5

Super vtipné, je to sice malá knížečka (za nehoráznou cenu) ale když už nic, určitě se pobavíte.

07.01.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Hořkosladká láska dvou lidí, kteří se už nemohou lišit více. Eleanor je prostorově výraznější a s hippiesáckým stylem oblečení z rozvrácené rodiny, kde je otec alkoholik a násilník, žije v jednou pokoji se čtyřmi dalšími sourozenci a jejich koupelna nemá dveře. Park je americko-korejský kluk, z velmi spořádané a milující se rodiny. Tyto dva spojí velká teenagerská láska, kde Park s ní chce zůstat už napořád a vzít si ji (jako to udělali předtím jeho rodiče) ale ona svět vidí reálněji. Nečekejte happy end jako u klasické romanťárny ale osvěžující a zároveň bolavou četbu, stylisticky srovnatelnou s Hvězdy nám nepřály

07.01.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se mi líbila:)
Recenzi najdete na mém blogu: adrisbooks.blogspot.cz

31.12.2014 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Konečně se vše rozřeší. Akorát mě mrzí jak to skončí mezi Cullenovýma a Vultoriovýma. Chtělo to víc boje. Vůbec bych se nebránila pokračování.

28.12.2014 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Více akce, více lásky, silnější pouta, nová "přátelství".

28.12.2014 5 z 5