Adris Adris komentáře u knih

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Za mě nejslabší ze série, čímž ale neztrácí na atraktivitě. Akorát je to taková "vysvětlující" kniha. Takový článek, který by ani nemusel být. Líbilo se mi zjištění o indiánech a záchrana Edwarda.

28.12.2014 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Mě se první díl líbil ze všech nejvíc. Četla jsem ho několikrát. Je to prostě romantika a fantasy. Pro snílky jako já je to úžasná kniha.

28.12.2014 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Zpočátku mě kniha bavila ale asi v polovině, kdy matka pátrá po důkazech, že dcera nespáchala sebevraždu mě to najednou bavit přestalo. Knihu nejspíš už nedočtu. Ale pro milovníky trilerů a detektivek doporučuju. Já jsem asi holt moc na fantasy a romanťárny:)

28.12.2014

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

3/4 knihy mě velmi bavilo.Rušilo mě časté opakování vět, frází a slov. Něco z ní si opíšu. Věřím té paní, co prožila. Nedá se nevěřit. Ovšem slyšela jsem z i jiné názory na posmrtný život. Někdy se holt nedostali na poklidné místo. Ale stojí za přečtení, jsem ráda že znám její pohled. Smrt je součást života, není třeba se jí bát. A až přečtete tuto knihu, budete mít aspoň představu, jaké to pak může být.

28.12.2014 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha se mi moc líbila a zanechala ve mě pěkný dojem.

08.12.2014 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Výborná! Opravdu super od první stránky až do konce. Nenudila jsem se ani chvíli. Nemám ráda dlouhé popisy okolí a nimrání se v citech a pocitech. Tato kniha jde k věci. Je o osudu, o jeho zvrácené odplatě, o tom, co všechno se může lidem stát a další možné alternativy coby kdyby. Prolínají se zde 3 příběhy žen, které si prožívají různé, velice vážné situace (mezi nimi i smrt dcery, dysfunkce rodiny a...manželo strašné tajemství)..........Nebudete litovat!

06.12.2014 5 z 5

Princ & Princ Princ & Princ Linda de Haan

Moc se mi to líbí, super nápad. Děti se musí dozvědět, jak to v životě je. Toto je šetrný způsob pro homosexuální páry.

01.11.2014 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha se čte opravdu jedním dechem. Zvláštním způsobem se tam potkává minulost (kasty, bičování, trest smrti...), přítomnost (TV, mobily, reality show, kamery) a budoucnost (nový svět Illea, neexistující Amerika, 4. světová válka...). Je to příběh o dívce, jež se zamilovala do muže o kastu nižšího a náhle se ocitá v "reality show" kde má bojovat o prince, jehož ani nechce. Chvílemi mi to přišlo spíše jako příběh pro náctileté dívky. Nic odvážnějšího než nějaké pomuchlování zde nenajdete. Další díl si určitě přečtu:)

30.10.2014 4 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

A Sokii se rozšiřuje řada obdivovatelů. Super kniha:) Napínavá.

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Boží díl, moc se mi líbil! Už aby si vzpomněl:)

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

A na scénu přichází vlkodlak:). Řekla bych, že toto je průměrný díl.

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Menáda...trochu trapné. Konec jsem moc nepochopila...No a seznamujeme se s nepřáteli upírů, což je fajn. Tahle část byla napínavá. A líbí se mi, jak se Eric snaží dál:).

26.10.2014 3 z 5

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Trochu o ničem tenhle díl...Dost mě naštval Bill a královna...

26.10.2014 2 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Jako vždy - výborné! A konečeně se to vyvrbilo podle mých představ. Skončilo to skoro jako královská pohádka:).V tomto díle se řeší převážně Wrath, Beth a otázka budoucích potomků.

Spoiler

Skoro vůbec se tam neobjevovali bezduší (pro mě je to klad) a obešlo se to i bez násilí. Už se těším na další díl, kde se jistě dozvíme, jak to bude dále se Solou, Trezem a Xcorem!

26.10.2014 5 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Zatím jsem nepřečetla celou knihu, ale již po pár stránkách musím říct, že kniha je velmi těžká na soustředění. Je tam hodně dlouze a do podrobna rozepsaný popis věcí, lidí, zvířat a i děje samotného. Někdy mi to připomíná Pýchu a předsudek nebo Janu Eyrovou, taková květnatá slova. Jak bylo níže řečeno - není to jednohubka. Film vám jen ukáže, o čem to asi zhruba bude. Je to kniha o lásce a magii. Takové romantické fantasy. A to já můžu:)

25.10.2014

Kuchařka pro (úplné) začátečníky Kuchařka pro (úplné) začátečníky Helena Klečková

Výborná kuchařka pro ty, kteří neumí udělat ani brambory. Jsou tam přesné postupy, krok za krokem s obrázkem. Typická česká jídla. Včetně času v minutách (např. smažte z jedné strany 5min, poté otočte apod.)
Mně velmi pomohla:)

10.09.2014

Pád Pád Lauren Kate

Nevím jestli je to v překladu, nebo jestli spisovatelka neumí psát. Někdy mi to prostě nedávalo smysl..? Kolikrát jsem se vracela, zda jsem něco nepřehlédla...Jinak námět se mi hodně líbil:)

29.07.2014 3 z 5

Mají páni radši blondýnky? Skryté stránky lásky, sexu a přitažlivosti Mají páni radši blondýnky? Skryté stránky lásky, sexu a přitažlivosti Jena Pincott

Dost dobrá knížka, hodně se tam člověk dozví a poučí:) Proč se nám na mužích líbí právě to a tamto? Proč mají radši blondýnky? Přečtěte si:). Je to jedna z mých oblíbených knih, pobavíte jí i své přátele. Je psána spíše jako časopis, není zde souvislý text na nějaké téma:)

29.07.2014 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tak jak mě vůbec nebavil film, tato kniha je naproti tomu úplně boží!:) Nesmíte vynechat!:)

29.07.2014

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

A už se nám to rozjíždí:) Zábavný díl, Harry a hadí jazyk? Boží:) Konečně trochu více nakoukneme do spojení mezi Harrym a Voldemortem.

29.07.2014 5 z 5