Klub mrtvých

Sookie Stackhouseová našla po boku svého upíra Billa jen krátké štěstí. Bill je unesen a držen v zajetí. Sookie musí vynaložit všechny své mimořádné schopnosti i známosti, které si vytvořila v podsvětí, aby Billa vypátrala a osvobodila ze smrtelných stříbrných řetězů. Ale nakonec si vůbec není jistá, zda chce Billa ještě zpátky...........celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32078/klub-mrtvych-VEz-32078.jpg 3.9273

Pravá krev 3.

Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Baronet

Club Dead, 2003

Kniha Klub mrtvých

Gabux

#rereading

Jeden z mých oblíbených dílů. Opět čtivé a bez hluchých míst. Příběh má ještě vyšší tempo než předchozí díl. Poznáváme nové, a fakt sexy, postavy a užíváme si změnu prostředí. Prostor zde získává hlavně Erik a začíná se zde projevovat i Pam.

Opět upozorňuju, že je to čistě oddechová série. Zasmějete se a občas i napjatě budete čekat, jak to dopadne. Velké dramata ale nečekejte. U knihy si především odpočinete.

Mám ráda tento typ upírů. Je jeden z mých oblíbených. Jen mi vrtá hlavou, proč autorka nastavila, že upíři mezi sebou vztahy nemají. Nějak mi to nejde do hlavy.

petulik330

Začátek knihy vypadal dost nadějné. Hlavní hrdinka měla vypátrat kdo unesl jejího milence Billa a kde ho drží.
Kniha, ale nakonec nebyla tak dobrá jak by mohla být. Vedlejší dějová linka tj. vypátrání vraha vlkodlaka byla mnohem lepší než hlavní děj, což je velká škoda.
Tento díl se autorce moc nepovedl. Vypadá to jako by autorka měla vymyšlený začátek, prostředkem si nebyla úplně jistá a konec nějak vyplynul.
Snad bude další díl lepší.

P.S. překvapilo mě to, že Sookie zrušila pozvání pro Billa. Jsem zvědavá jak to s nimi bude dál.

ludek.n
26.08.2019

Po výpravě do Dallasu se hlásí další dobrodružství neohrožené blonďaté servírky Sookie Stackhouseové, která se tentokráte vydává do Jacksonu ve státě Mississippi, aby zde pátrala po svém uneseném milenci Billu Comptonovi. Klub mrtvých U Josephiny se zdá pro toto pátrání jako vhodný odrazový můstek. Na scéně se zcela pochopitelně objevují nové pohledné tváře, ať už jsou to staří známí upíři, měňavci nebo nově vlkodlaci, a tak se nabízí nepřeberné množství příležitostí pro další kaskádu flirtování, líbání a pronikání. Vedle tohoto škádlení je pak nosná dějová linie Klubu mrtvých nevýrazná a povadlá. Jakoby Charlaine Harrisová v předchozí knize vystřílela celý svůj zásobník dramatických momentů a pro nový příběh jí zbyl jen prach na dně brašny. Mississippská odysea proto zůstává hodně za očekáváním. Ve vypjatých momentech má člověk spíš nutkání k pobavenému ušklíbání, než aby mu běhal mráz po zádech, či se třásl nedočkavostí věcí příštích. Z tohoto pohledu otočil Klub mrtvých kormidlo poněkud špatným směrem.

Okoslav
13.03.2019

První dva díly True Blood jsem viděla jako seriál, a tak jsem si řekla, že takhle před půlkou „switchnu“ a zkusím pokračovat s knihami – a víte co? Není to vůbec špatný.

Oproti knize je hlavní hrdinka (Sookie) menší blbka, hlavní hrdina (Bill) větší blbec a upíři všeobecně jsou méně exaltovaní. A všechno dohromady se to čte moc dobře. Takže i když zrovna tenhle díl nepovažuju za nějaké dějové orgie (uvidíme, jak na tom budou pokračování), v rámci subžánru „upírské young adult“ jde rozhodně o lepší počin, než jsou nejrůznější Stmívání nebo Vampýrské akademie (i když s tou VA si to ještě musím rozmyslet, v prosince 2016 mě zachránila v době, kdy jsem zažívala variaci tragické rýmičky, tak k ní mám sentimentální vztah :-)).

makynka911
01.08.2018

Chyba byla číst knihy až po skončení seriálu. Nejen že mám už postavy v hlavě vykreslené a dost se rozchází s knižní verzí, ale také některé postavy, které do konce seriálu žijí, jsou mrtvé v prvních dílech.

Jen teď nevím, zda spílat autorovi, nebo tvůrcům seriálu, protože seriál u mě patří k jednomu z nejlepších. Třetí díl překvapil, těším se na další :)

gabice4
12.04.2018

Asi no comment..... Stále stejný názor.....

Morgaine07
12.02.2018

Třetí nejlepší díl

Mark.
29.12.2017

Stále lepší, ale Sookie je prostě láskové trdlo! Snadné hltání písmenek :-)