Adris - Komentáře

OsmOsmR. Třeštíková

Výborné to bylo. Skvělá zápletka.

Andělské drápkyAndělské drápkyA. Jodorowsky

Zajimava kniha. Mne to pripadalo jako sebepoznani a odpoutani se od minulosti.

Božský hráčBožský hráčC. Lauren

Bohuzel nesnasim Hannu. Je strasne trapna. Jak si muze s muzem vykladat po par dnech o takovych vecech v beznem hovoru? A jeji napad s panenskou blanou ci co...Uplne mimo a trapas.

Božský milenecBožský milenecC. Lauren

Celkem v pohode, az na vyrazivo "kundicka", "postevacek" a pubicka kost. To je hrozne. Zacetla jsem se pak do Bozskeho hrace a zjistila, ze je to uplne to stejne, jako zde - ukecana holka a kluk, co se hleda. Takze dalsi uz ne-e.

Hlavně to nikomu neříkejHlavně to nikomu neříkejM. Varáčková

Kniha je velice čtivá, věnuje se aktuálnímu tématu. Zachycuje bolest dívky, jež přišla o všechno a to, co teď chce od života, je bezpodmínečná láska a důvěra. Knihu přečtete na jeden zátah, je super.

První hrob napravoPrvní hrob napravoD. Jones

Vtipná, romantická kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Strasne se tesim na dalsi dil!

Proč? 13x protoProč? 13x protoJ. Asher

Kniha přináší těžké, emotivní téma sebevraždy, jež má být nějakým příjemným způsobem zpracováno pro teenagery. Myslím, že to se povedlo, i když mě samotnou kniha mnohdy celkem nudila. Jsem ale ráda, že upozorňuje na nevšímavost okolí.

Políbená ledemPolíbená ledemA. Hocking

Rozhodně lepší a čtivější než první díl! Vracíme se do Skojaru, kde hledáme spojence Dåliga. Je tu trochu romantiky, vice intrik a politiky a par bitek a vraždiček. Autotka se však nezlepšila v popisování akčních scén. Je s nimi hotová za pár vět i s vraždou. Bez emocí. Za což musím srazit bodíky.

Rudá královnaRudá královnaV. Aveyard

To byla hrůza. Nuda, hrozné postavy. Předvídatelnost. A to jsem ani HG nečetla. Spíš jak Selekce s magií.

02. květnaodpad!

NeobyčejníNeobyčejníV. E. Schwab (pseudonym)

Výborný příběh, zcela bez kladných hrdinů . jen samí záporáci a oběti. Důmyslná a čtivá kniha, jejíž téma superhrdinů a zneužívání jejich moci mě doslova okouzlila!

Krvavé ostříKrvavé ostříS. J. Maas

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.

Volání netvoraVolání netvoraP. Ness

Smutný příběh. Stojí za přečtení.

SlaďákSlaďákP. Rice

Slaďák je kniha postavená na skutečných událostech ve vztahu mezi dvěma komiksovými autory - Lukem Pearsonem, autorem Hildy a Philippou Rice. Tato drobná knížečka, nesoucí se v retro stylu, je opravdu rozkošná, zanechává milý pocit u srdce a i její příběh stojí za to!
Love story téměř beze slov a přece výmluvná, nás provede přes první rande po skvěle fungující vztah dvou angličanů. Zasmějete se při vtipných momentech počátku vztahu a zachmuříte při první hádce.

Ať tak, či onak, kniha stojí za pozornost a bude skvělým dárečkem vaší drahé polovičce♥.

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Hodně jsem se u knihy nasmála. Neustále jsem tipovala, kdo by Blue mohl být. To, jak čtenáře autorka napíná s jeho totožností až do konce, je od ní velmi dobrý tah. Tohle zkrátka miluju. Takové reálné záhadno:).Užila jsem si i spoustu romantiky a poznala fůru milých lidí. Škoda jen, že autorka nenapsala pokračování - i když není vlastně kam pokračovat, stejně by mě zajímalo, jak šel Simonův život dál.

Knihu Probuzení Simona Spiera rozhodně doporučuji. Je to taková ta kniha, z které na konci máte hezký pocit u srdce. Doufám, že se Yoli nebude bránit vydání dalších knih s podobnou tematikou nebo další počiny Becky Albertali.

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle CuevasovéZpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle CuevasovéM. Cuevas

Dovolali jste se na pohotovostní linku přeřazovacího úřadu, která funguje mimo úřední hodiny.
Zmáčkněte 1, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako pokojovou rostlinu.
Zmáčkněte 2, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako postavičku chráněnou ochrannou známkou a vy máte obavy z porušení autorských práv.
Zmáčkněte 3, pokud si ás vaše nové dítě představilo jako mrak za větrného počasí.

Skvělá kniha pro děti i dospělé! Celá recenze na blogu Adrisbooks

Divoká píseňDivoká píseňV. Schwab

Korsaji zubatí s ostrými drápy
vyschlí a kostnatí budou tě trápit.
Malchaji, malchaji, hrozný to zjev,
smrtícím úsměvem sajou ti krev.
Sunaji s očima jak z černé tuši,
písničku zahrají, vezmou ti duši.

Koho by to nedostalo? Tuhle sérii si zamilujete!
Moji recenzi si můžete přečíst zde: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/divoka-pisen.html

Třpytný dvůrTřpytný dvůrR. Mead

Taktéž, lepší průměr. Ale o malinko:). Pěkné čtení pro fanoušky Selekce (zpočátku) a dívčích románů obecně. Dost akce tam bylo. Nenudila!

Světlo a stínySvětlo a stínyL. Bardugo

Výborné! Jsem velice nadšená, káplo mi to do noty. Úžasný příběh v netradičním prostředí. A ten skvělý zvrat! Těším se na další díl!

Psí posláníPsí posláníW. B. Cameron

Já tedy tuto knihu hodnotím jako oddechovku, od které se v pohodě dá odejít k jiným činnostem, ale zároveň je díky své jednoduchosti velmi čtivá, takže není problém ji slupnout jako jednohubku. Párkrát jsem měla slzy v očích, ale jelikož je to vyprávěno z psího pohledu, kterého vědomí umírání plně nechápe, nebylo to tak zdrcující jako umírání člověka, nebo popis z lidského hlediska. Co zkritizuji je konec, nebo tedy poslední život psa, který měl být mnohem delší - příliš urychlený konec.

Vánoční zázrakVánoční zázrakJ. Asher

Příběh je obyčejným, zaláskovaným, školním románkem. Jednoduché počtení na víkend.

04.12.2016

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Jednoznačně nejlepší díl z dosavadní série! Nové a staré postavy, láska, přátelství, vychytralé plány...

27.11.2016

Vánoční koledaVánoční koledaC. Dickens

Nádherný příběh. Jednoduše psaný a dýchají z něj Vánoce minulosti.

20.11.2016

Mrazivý oheňMrazivý oheňA. Hocking

Kniha je čtivá, zábavná a jednoduchá. Autorka neumí psát akční scény, takže si od knihy slibujte spíše romantiku s nádechem fantasy.

06.11.2016

Mezi elfy proti své vůliMezi elfy proti své vůliS. Regnier

No, ja dospela jsem a libilo se mi to moc. Nektere pasaze jsou tam zbytecne a mimo, ale libila se mi hlavni hrdinka, zasmala jsem se a nakonec i cestovala v case. Velice ctive.

06.10.2016

Mistr papírových kouzelMistr papírových kouzelC. N. Holmberg

Kniha má zajímavý nápad, avšak je psána celkem primitivně, spíše popisně. Taková jednoduchá fantasy. Začátek je dost zrychlený a zbytek zase zdlouhavý. Jedná se o prvotinu, takže se to dalo očekávat. Nicméně byla kniha milá, neodvrhovala bych ji a těším se na pokračování.

25.09.2016

Pomsta & rozbřeskPomsta & rozbřeskR. Ahdieh

Výborný! Skvěle napsaný přběh, který s sebou přináší vůně a chutě orientu. Šeherezáda je charakterově podobná Celaeně (Skleněný trůn) a celkově má příběh čtivost jako Selekce (včetně království a králů). Určitě jedna z těch lepších!

19.09.2016

Stránky světaStránky světaK. Meyer

Uzasna kniha! Skvele promyslena, obcas strelena, ale nadherne akcni a napadita!

31.08.2016

Nedej seNedej seR. Rowell

Do 170 strany nic moc. Příběh mi přišlel jak podivná parodie na Harryho Pottera. Navíc tam Simon pořád vzpomínal v závorkách a hledal Baze. Myslela jsem si, že knihu odložím. Ovšem vytrvala jsem a po nástupu Baze na scénu se mi příběh četl lépe. I tak byl ale dosti předvídatelný. Konečná scéna s Mágem nedotažená. Bylo to příjemné čtení, líbila se mi gay tematika a nechyběla tomu čtivost. Ale žádná velká sláva.

16.08.2016

Zahrada spáčůZahrada spáčůL. Heathfield

Originální téma. V první polovině knihy se nedočkáme závratných dramat, spíše nahlédneme do nitra komunity, ale jinak poměrně slušná četba. Neškodilo by knihu více "rozvětvit", neboli obohatit, obalit o více informací.

07.08.2016

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěS. Chbosky

V knize Ten, kdo stojí v koutě čtenáři naleznou témata jako je sebevražda, drogová závislost, sociální tlak vrstevníků, sexuální zneužívání, tragickou smrt, znásilnění, gay tematiku, deprese a hledání sebe sama. Příběh není vůbec negativně laděn, ač se to tak může zdát, díky tématům, jimž se věnuje. Naopak, hlavní hrdina se umí radovat ze života a jeho příběh provází své čtenáře situacemi v životě, jimž občas musí čelit každý z nás, mladý i dospělí. Neukazuje čtenářům tu "správnou cestu", jíž se v takových situacích vydat, ale jemným způsobem naznačuje, jak problém může vyústit.

Recenze na blogu

05.08.2016

Léto, kdy jsme se potkaliLéto, kdy jsme se potkaliR. Constantine

Kniha je správně romantická a i když se v ní nedějí převratné akční scény, přesto je čtivá. Střídají se zde dva vypravěči a tak vidíme dva různé světy. Typické puberťácké problémy, ale i životní zkoušky, jimiž si prochází Bryan jsou dominantou tohoto příběhu. A samozřejmě láska a přátelství.

03.08.2016

BábovkyBábovkyR. Třeštíková

Velice působivé příběhy několika žen, jejichž životy se proplétají a ony si toho ani nejsou vědomé. Knihu jsem přečetla na posezení, byla skvělá, stylem mi připomněla titul Pod sněhem od paní Soukupové, ale toto bylo o level výš:).

24.07.2016

Čtenáři z Broken Wheel doporučujíČtenáři z Broken Wheel doporučujíK. Bivald

Takový obyčejný román o knihách. Dosti popisný. Není špatný, ale asi vám ani nic neujde, když si jej nepřečtete.

15.07.2016

ZkouškaZkouškaJ. Charbonneau

Nečetla jsem HG, Divergenci ani nic dalsího, takže knihu mohu ohodnotit bez predsudku. Pribeh je velice svizny, temer kazda kapitola konci necim sokujicim, takze clovek musi cist dak. Libi se mi pojeti testovani. Pribeh je akcni, nechybi zmutovana zvirata, lidi, moderni technologie a boj o preziti. Ja myslim, ze se bude libit vsem milovnikum dystopii:)). Knihu jsem nechtela dat z ruky a opravdu ji vrele doporucuji.

08.07.2016

V tajných službách: Protřepat, nelíbatV tajných službách: Protřepat, nelíbatA. Carter

Kombinace Totally Spies - Špionky s Programem na ochranu princezen. Nebo aspoň tak nějak mi to přišlo. Knihu jsem si užila a pokud ujíždíte na sarkasmu a holčičích spiknutích ve jménu lásky je kniha určitě pro vás:).

04.07.2016

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyF. Zappia

Byla jsem natěšená na zajímavou zápletku, avšak dočkala jsem se spíše uhozeného děje, který jsem mnohdy nechápala (totiž - nechápala jsem návaznost různých situací, které jsem si měla asi domyslet), slabé byly i akční a dramatické chvilky. Byla čtivá a nenudila, ale... No zkráka je vidět, že je to prvotina.

02.07.2016

Krabáci - Totálně trapná lovestoryKrabáci - Totálně trapná lovestoryL. Ivison

Opravdu vtipná lovestory na styl Protivných sprostých holek. Klidně bych uvítala pokračování;).

27.06.2016

DceraDceraK. Cass

Mně se tento díl velice líbil a myslím si, že jej autorka napsala správně. Dítě, které má odmala všechno a žije v blahobytu, se nemůže chovat jako skromná America. Myslím právě, že Selekce Eadlyn otevře oči a ona se začne měnit. O tom bude tato další trilogie.

25.06.2016

Dědička ohněDědička ohněS. J. Maas

Tento díl byl bezesporu nejlepší. Už se dokonce těším na další.

25.06.2016

Jeden plus jednaJeden plus jednaJ. Moyes

Opět poutavý, dojemný a laskavý román z dílničky paní Moysové. Její knihy už jsou takříkajíc "klasika" a "kup na jistotu". Kniha mě moc bavila, určitě jedna z těch lepších romancí.

14.06.2016

1 2 3 4 >