Mrtví pro svět

Sookie Stackhouseová zjišťuje, že její smůla ji neopouští, spíš naopak. Bill odjel do Peru a zčista jasna se objevil jeho šéf Eric, kterého našla Sookie polonahého, zmateného a ustrašeného. Také bratr Jason zmizí, ve městě je sabat čarodějnic - Sookie nezbývá, než se dopátrat, co se vlastně děje. A její pátrání ponechá čtenáře v napětí až do konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36023/mrtvi-pro-svet-wLl-36023.jpg 4.2238

Pravá krev 4.

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, Baronet

Dead to the World, 2004

Kniha Mrtví pro svět

ludek.n

Čtvrté pokračování epopeje Pravá krev Charlaine Harrisové se nese v duchu jejích předchůdců. Nejsme ochuzeni o žádnou z propriet předchozích dílů, jen nádavkem dostáváme čarodějnou moc. Čáry a kouzla však zůstávají jen na okraji, aniž by zasáhly hlubší struktury příběhu. Jejich největší přispění se tak omezuje pouze na milostnou sféru, kde pot, sperma a slzy hrají úlohu hlavních protagonistů. Začátek je hodně rozvleklý a přešlapování na místě ho charakterizuje více než trefně. Vyprávění se chytá až s bojůvkou proti čarodějnickému spolku Hallow Stonebrookové. Bohužel i tady Harrisové chybí onen neopakovatelný moment horské dráhy, který z napínavého okamžiku dělá nezapomenutelný adrenalinový zážitek. Její pojetí bitevní vřavy je chladné, odtažité a sterilní, takže funguje jen na půl. Připočteme-li k tomu slepé odbočky, které nikam nevedou, ale přesto mají prostor hlavní myšlenky, napadne člověka, zda jsou Mrtví pro svět takovým bestsellerem, za jakého se vydávají.

gabice4
12.04.2018

Až je to neuvěřitelné..... Taková láska to byla a pak prostě nic...... A začíná zase jiná love story. ..... Hm, asi tuto sérii vůbec nechápu

Morgaine07
12.02.2018

Další super díl

LenkaWal
21.01.2018

Další zajímavý díl série. Většina se těší z Erika, já čekám jestli se Sookie dá dohromady s Alcidem.

Mark.
29.12.2017

Eric je takový kouzelný jak si nic nepamatuje! Tento díl se opravdu vyvedl. Bavila jsem se a kniha byla plná zajímavých dějů.

Leona91
08.11.2017

Skvělí díl, dějová linie se točí kolem Sookie a Erica což mi naprosto vyhovuje. Čím méně Billa tím lépe. Eric je prostě úžasný a díky tomu že je v knize stale jsem ji přečetla jedním dechem. Pro mě nejlepší kniha série

renefer
13.09.2017

Další hezký díl. Sookie to dá konečně dohromady s Ericem, i když jen na chvíli...

Sarfias
23.06.2017

Sooki začíná používat hlavu, vyvíjí se a to se mi líbí. Kniha byla čtivá, neobsahovala alespoň pro mne žádné situace, kdy bych se chytala za hlavu nad blbostí hlavní hrdinky.
Musím ale říct, že Eric bez paměti mi byl sympatičtější než klasický Eric.