Mrtví pro svět

Mrtví pro svět https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36023/mid_mrtvi-pro-svet-wLl-36023.jpg 4 280 30

Pravá krev série

Sookie Stackhouseová zjišťuje, že její smůla ji neopouští, spíš naopak. Bill odjel do Peru a zčista jasna se objevil jeho šéf Eric, kterého našla Sookie polonahého, zmateného a ustrašeného. Také bratr Jason zmizí, ve městě je sabat čarodějnic - Sookie nezbývá, než se dopátrat, co se vlastně děje. A její pátrání ponechá čtenáře v napětí až do konce.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Dead to the World , 2004

Zuzka_Zuu
09.07.2022 5 z 5

Uuf, další díl za mnou. Musím říct, že na konci jsem se musela usmívat jako idiot a kroutit hlavou, jak to všechno dopadlo. Konečně se vyplnil vztah, které jsem Sookie přála a nakonec všechno dopadlo jinak, achjo! Musím říct, že čtení jsem si užila a bavilo mě to až do poslední stránky. Co se týče seriálu a knih, no, jistá podobnost tam opět byla. Za mě super čtení :)

Nikei
06.01.2022 4 z 5

Čtvrtý díl série je podle mě malinko horší než předchozí díly. Trochu jsem se ztrácela v ději a místy se to táhlo.

Gabux
30.06.2021 5 z 5

#rereading

Tento díl mi přijde takový vycpávkový a přípravný pro následující díly. Rozhodně slovo vycpávkový neberte zle. Opět se tu spoustu věcí děje, ale je z toho cítit, že v tomto díle se připravujeme na následující události.

Poznáme nové postavy, stane se tu pár důležitých zvratů a opět si u knížky člověk krásně odpočine.

Méně oblíbený díl, ale stále moc příjemný díl.

petulik330
18.05.2021

O stupeň lepší než předchozí díl. Líbil se mi Eric jak si nic nepamatoval a jak byl nakonec milí. Divila jsem se Sookie že se dali do hromady tak rychle po rozhodí s Billem.

ludek.n
26.08.2019 3 z 5

Čtvrté pokračování epopeje Pravá krev Charlaine Harrisové se nese v duchu jejích předchůdců. Nejsme ochuzeni o žádnou z propriet předchozích dílů, jen nádavkem dostáváme čarodějnou moc. Čáry a kouzla však zůstávají jen na okraji, aniž by zasáhly hlubší struktury příběhu. Jejich největší přispění se tak omezuje pouze na milostnou sféru, kde pot, sperma a slzy hrají úlohu hlavních protagonistů. Začátek je hodně rozvleklý a přešlapování na místě ho charakterizuje více než trefně. Vyprávění se chytá až s bojůvkou proti čarodějnickému spolku Hallow Stonebrookové. Bohužel i tady Harrisové chybí onen neopakovatelný moment horské dráhy, který z napínavého okamžiku dělá nezapomenutelný adrenalinový zážitek. Její pojetí bitevní vřavy je chladné, odtažité a sterilní, takže funguje jen na půl. Připočteme-li k tomu slepé odbočky, které nikam nevedou, ale přesto mají prostor hlavní myšlenky, napadne člověka, zda jsou Mrtví pro svět takovým bestsellerem, za jakého se vydávají.

gabice4
12.04.2018 2 z 5

Až je to neuvěřitelné..... Taková láska to byla a pak prostě nic...... A začíná zase jiná love story. ..... Hm, asi tuto sérii vůbec nechápu

Morgaine07
12.02.2018 4 z 5

Další super díl

LenkaWal
21.01.2018 5 z 5

Další zajímavý díl série. Většina se těší z Erika, já čekám jestli se Sookie dá dohromady s Alcidem.

Mark.
29.12.2017 5 z 5

Eric je takový kouzelný jak si nic nepamatuje! Tento díl se opravdu vyvedl. Bavila jsem se a kniha byla plná zajímavých dějů.

Leona91
08.11.2017 5 z 5

Skvělí díl, dějová linie se točí kolem Sookie a Erica což mi naprosto vyhovuje. Čím méně Billa tím lépe. Eric je prostě úžasný a díky tomu že je v knize stale jsem ji přečetla jedním dechem. Pro mě nejlepší kniha série

renefer
13.09.2017 4 z 5

Další hezký díl. Sookie to dá konečně dohromady s Ericem, i když jen na chvíli...

Sarfias
23.06.2017 5 z 5

Sooki začíná používat hlavu, vyvíjí se a to se mi líbí. Kniha byla čtivá, neobsahovala alespoň pro mne žádné situace, kdy bych se chytala za hlavu nad blbostí hlavní hrdinky.
Musím ale říct, že Eric bez paměti mi byl sympatičtější než klasický Eric.

janno69
17.06.2017 5 z 5

Super díl, zatím asi nejlepší. No... jdu se pustit do dalšího, tak uvidím, jestli má série vzestupnou tendenci :-) Zatím dostávám, to co očekávám.

Majdule
05.02.2017 5 z 5

Samozřejmě, když jsem to četla, tak mě nutně napadalo, jestli uvidíme sex Erica a Sookie v seriálu (a viděli). Ale jinak kromě radosti z tolik očekávaného vztahu prudce stoupají moje sympatie k Sookie. Zachovala se skvěle ve všech situacích, které jí potkaly. Pro mě jeden z vrcholných dílů série.

Richie1
24.09.2016 4 z 5

Autorka v příběhu zajímavě rozšiřuje plejádu nadpřirozených bytostí a navíc je tento díl i akčnější než předchozí. I mně se čtvrtý díl líbil zatím nejvíc. 75%

ajla5
10.08.2016 3 z 5

Opravdu, čím dál lepší. Živější postavy, pádící děj. A Eric!

Adriana21
19.06.2016 4 z 5

Tenhle díl se mi opravdu líbil a to hlavně proto, že celá kniha byla hlavně o Ericovi :) :)
Jak ten byl úžasný, když si nic nepamatoval, úplně roztomilý :D
I když musím uznat, že normální Eric, který netrpí ztrátou paměti je prostě ten pravý :)
Zatím jednoznačně nejlepší díl. Jsem zvědavá, jak to bude mezi Ericem a Sooki pokračovat dál.

kristyna4414
14.05.2016 3 z 5

Množství chyb a špatně přeložených výrazů se bohužel ještě zvýšilo...Ale oceňuji více Erica a méně Billa. Dávám 3 a půl hvězdičky :)

Mruskulka
27.08.2015 5 z 5

Zajímavý a napínavý děj. Tak jako předchozí díly i tento se četl jednoduše a s očekáváním, jak to skončí.

Adris
26.10.2014 4 z 5

Boží díl, moc se mi líbil! Už aby si vzpomněl:)