Koupit knihy

Charlaine Harris

americká, 1951


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 19 knih

Komentáře (5)

petulik330
03.07.2021

renefer: naprosto souhlasím. v pozdějších filmových seriích je hodně politiky. Kromě toho se to osdt vzdálilo od knižní předlohy což je velice škoda. Jediná věc která se plus pro filmové zpracování je Jessika .. Bilova upíří schovanka.

petulik330
03.07.2021

Po přečtení knižní série jsem se vrhla i na tu filmovou. Bylo tu dost komentářů od lidí co si myslí že je ta filmová lepší. Já s tím nesouhlasím. V knize se mi Sukie nezdála taková naivka jako ve filmu. Kromě toho bylo pro mě v knihách více vysvětlení.. třeba to, proč je Sukie víla a tak. To v televizní formě není.

doktorking
07.03.2018

Dalsi priklad toho ze serial aneb filmove zpracovani muze bejt lepsi nez knizni predloha.I kdyz i tam se to po treti serii vyhroti a stane se s toho nudna politicka fraska upiru alespon ze herci sou perfektni.Zato knizni predloha je dalsi radoby upiri cervena knihovna po prvnim dile sem byl rad ze sem docetl a uz ne dekuji.Potrzeno verdikt je takovy ze neni to takovy pruser jako stmivani a Charlaine Harris ma opravdu fajn fantazii ale sou to dalsi cervene knihovny takze v tomto pripade sem rad ze filmari,scenaristi i herci sou nadanejsi.

renefer
12.07.2013

Kdybych viděla nejdřív seriál, tak bych si knihy této spisovatelky vůbec nekoupila. Herecké obsazení mi nesedí, nelíbí se ani představitelka Sookie, ani její partneři, kteří mají být krásní, protože jsou upíři. Celý seriál mi příjde jako parodie na rovnoprávnost, jen tady to nejsou černoši, ale upíři.
Knihy jsou na rozdíl od seriálu víc červená knihovna, nemíchá se tam tolik politiky a souběžných příběhů dalších lidí, které nejsou ani zajímavé.
Jestli vás seriál odradil, zkuste knižní podobu, je 100x lepší!!

Ben Nevis
31.10.2012

Seriál True Blood je lepší než knížky, protože je zábavný, zatímco knihy se berou smrtelně vážně. Nicméně Sookie je otravná hlavní postava a její nerozhodnost mezi 2-4 v pozdějších sériích partnery leze na nervy.