Adris Adris komentáře u knih

Noční můry! Noční můry! Kirsten Miller

Kniha byla skvělá! Autoři vymysleli zajímavý svět plný příšer a dětem s lehkostí zprostředkovali odpovědi, jak si se zlými sny poradit a co za nimi stojí. Kniha je opravdu úžasně zpracovaná. Recenze u mě na blogu.

03.04.2016 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha je spíše román, neočekávejte thriller jako třeba u Sedmilhářek nebo Manželova tajemství. Je spíš o lásce ve středním věku a budování vztahu. Čtivá jako vždy, avšak nijak neoslnila. Recenze na blogu

28.03.2016 3 z 5

Kluk na větvi Kluk na větvi Danny Wattin

Kluk na větvi se mi velice líbil, hodnotím jej sto procenty, neboť si je právem zaslouží. I co se překladu a korekce týče, také tleskám zvolenému designu. Nejvíce si ale cením opravdu milého a vtipného obsahu, který mě příjemně překvapil.
Kluka na větvi doporučuji jak dětem, tak určitě i dospělým. Zabaví se obě dvě skupiny a ani jedna nebude litovat.
Recenze na blogu.

23.03.2016 5 z 5

V Tichu V Tichu Alžběta Bublanová

Kniha byla velice čtivá a také velice depresivní. Už podle stylu psaní člověk pozná, že je to česká próza. Připomnělo mi to stylem psaní (jednoduché věty, žádná souvětí) knihu Pod sněhem. Atmosférou zase film Pelíšky. Recenze na blogu.

20.03.2016 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Byl to pěkný, jednoduchý román. Bohužel ve mně nevyvolal vůbec žádné emoce. Byla jsem jen zvědavá, co Milese tak moc trápilo, a také se mi líbila jeho část s minulostí. Jinak je to průměrný román, pěkně, bohatě a čtivě psaný, nicméně ne nijak netradiční. Recenze na mém blogu.

28.02.2016 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Tuto knihu jsem videla vysoko hodnotit ctenare a sama ji na tomto zaklade parkrat doporucila. Dnes jsem si ji precetla a byla to hruza. Asi na druhe strance se hned poznali, ona mu verila hned od prvniho setkani, vlezla mu do auta a na prvnim rande se spolu vyspali a on ji hned vyznaval lasku. Kam zmizel ten postup? To napeti? Pokrok ve vztazich...Navic maji oba spatnou a bolestnou minulost, a o to vic je jejich okamzite duverny vztah neuveritelnejsi. Ani se nedivim, ze skoncila v LK.

27.02.2016 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knihu jsem četla ještě před vydáním a překvapila mě svým námětem. Příběh je jednoduše a čtivě napsán, zažijeme akci, lásku, boj, tajemství...No ale proste bomba - rozrezat decko na kousky pro pozdejsi transplantaci jinych lidi, jen proto, ze neni takove, jake si jej rodice vysnili?
Recenze na mém blogu:)

18.02.2016 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Úžasná a nádherná kniha plná energie, krásných citátů, obklopená uměním a krásou lásky. Příběh neměl hluchá místa, krásně ubíhal a na konci už jsem nechtěla, aby konec byl...

(recenze na mém blogu)

13.02.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

První díl pro mě byl zkalmáním a druhým dílem jsem si spíše chtěla prokázat, zda mé dohady o Celaenině původu byly správné. Byly. Kniha je na mě moc nekomplexní, občas nechápu, proč se děje to a pak zase ono. Nejspíše mi nesedl styl psaní autorky. Kniha působí zmateně. Hlavní hrdince se příliš často mění charakterové vlastnosti. Příběh je pro mě nečtivý.

29.01.2016 4 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Moc se mi líbila, byla vtipná a každý si najde to své. Doporučuji.

18.01.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Podle mě je tato kniha hned za Než jsem tě poznala! Napínavý děj, emoce až na dřeň, láska, ztráta...No konečně. Po Stříbrné zátoce jsem si potřebovala na autorku upravit názor. Navíc, dvě dějové linie, jedna z první světové, druhá ze současnosti a záhadný, ztracený obraz! Nádhera.

16.01.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Opět úžasná kniha, autorka se jenom zlepšuje! Stylově podobné Manželovu tajemství. Více na mém blogu:).

13.01.2016 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Svěle zpracovaný příběh, nemám slov. Opravdu vřele doporučuji:). Pokud chcete vědět více informací (bez spoilerů), mrkněte ke mně na blog:).

24.12.2015 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Úžasná, skvělá, nádherná a šokojící! Nemohla jsem se odtrhnout a konec se mě dostal. Sice jsem tršku tušila, že to něco takového bude ale nakonec mě stejně překvapil! Recenzi najdete na mém blogu:).

27.11.2015 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Naprosto ze života, rozhodně se nejedná o oddechovku ale o knihu k zamyšlení. A pobavení:). Mě nezklamala! Recenze na blogu.

22.11.2015 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Úžasná kniha, spíše taková mystery ale rozhodně člověka nenudí. Byla jsem neustále napnutá, co se bude dít. Kvalitní četba, doporučuji! Recenze na blogu:)

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Je opravdu úžasná, přečetla jsem ji na jeden zátah. Fakt povedená young adult. Recenze na mém blogu.

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Neskutečně nádherné ilustrace! Šokující příběh.

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Kniha se mi četla těžko, první třičtvrtě knihy jsem se dost nudila, protože jsem vůbec nechápala, o čem tam jde řeč. Druhá polovina mě už bavila, ale to byl takový lehčí nadprůměr a navíc jen asi 150-ti stránkový. Příběh byl promyšlený, v jisté míře geniální a emotivní. Ale jsem ráda, že se už můžu vrhnout na něco jiného. Recenze na blogu.

15.11.2015 3 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

První povídka nejslabší, potom dost dobrý! Budu dokupovat zbytek. Recenze u mě na blogu;).

10.11.2015