Adris Adris komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

To byla hrůza. Nuda, hrozné postavy. Předvídatelnost. A to jsem ani HG nečetla. Spíš jak Selekce s magií.

02.05.2017 odpad!

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Výborný příběh, zcela bez kladných hrdinů . jen samí záporáci a oběti. Důmyslná a čtivá kniha, jejíž téma superhrdinů a zneužívání jejich moci mě doslova okouzlila!

09.04.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.

19.03.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Smutný příběh. Stojí za přečtení.

19.03.2017 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Slaďák je kniha postavená na skutečných událostech ve vztahu mezi dvěma komiksovými autory - Lukem Pearsonem, autorem Hildy a Philippou Rice. Tato drobná knížečka, nesoucí se v retro stylu, je opravdu rozkošná, zanechává milý pocit u srdce a i její příběh stojí za to!
Love story téměř beze slov a přece výmluvná, nás provede přes první rande po skvěle fungující vztah dvou angličanů. Zasmějete se při vtipných momentech počátku vztahu a zachmuříte při první hádce.

Ať tak, či onak, kniha stojí za pozornost a bude skvělým dárečkem vaší drahé polovičce♥.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Hodně jsem se u knihy nasmála. Neustále jsem tipovala, kdo by Blue mohl být. To, jak čtenáře autorka napíná s jeho totožností až do konce, je od ní velmi dobrý tah. Tohle zkrátka miluju. Takové reálné záhadno:).Užila jsem si i spoustu romantiky a poznala fůru milých lidí. Škoda jen, že autorka nenapsala pokračování - i když není vlastně kam pokračovat, stejně by mě zajímalo, jak šel Simonův život dál.

Knihu Probuzení Simona Spiera rozhodně doporučuji. Je to taková ta kniha, z které na konci máte hezký pocit u srdce. Doufám, že se Yoli nebude bránit vydání dalších knih s podobnou tematikou nebo další počiny Becky Albertali.

04.03.2017 4 z 5

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Michelle Cuevas

Dovolali jste se na pohotovostní linku přeřazovacího úřadu, která funguje mimo úřední hodiny.
Zmáčkněte 1, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako pokojovou rostlinu.
Zmáčkněte 2, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako postavičku chráněnou ochrannou známkou a vy máte obavy z porušení autorských práv.
Zmáčkněte 3, pokud si ás vaše nové dítě představilo jako mrak za větrného počasí.

Skvělá kniha pro děti i dospělé! Celá recenze na blogu Adrisbooks

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Korsaji zubatí s ostrými drápy
vyschlí a kostnatí budou tě trápit.
Malchaji, malchaji, hrozný to zjev,
smrtícím úsměvem sajou ti krev.
Sunaji s očima jak z černé tuši,
písničku zahrají, vezmou ti duši.

Koho by to nedostalo? Tuhle sérii si zamilujete!
Moji recenzi si můžete přečíst zde: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/divoka-pisen.html

04.03.2017 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Taktéž, lepší průměr. Ale o malinko:). Pěkné čtení pro fanoušky Selekce (zpočátku) a dívčích románů obecně. Dost akce tam bylo. Nenudila!

12.02.2017 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Výborné! Jsem velice nadšená, káplo mi to do noty. Úžasný příběh v netradičním prostředí. A ten skvělý zvrat! Těším se na další díl!

06.02.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Já tedy tuto knihu hodnotím jako oddechovku, od které se v pohodě dá odejít k jiným činnostem, ale zároveň je díky své jednoduchosti velmi čtivá, takže není problém ji slupnout jako jednohubku. Párkrát jsem měla slzy v očích, ale jelikož je to vyprávěno z psího pohledu, kterého vědomí umírání plně nechápe, nebylo to tak zdrcující jako umírání člověka, nebo popis z lidského hlediska. Co zkritizuji je konec, nebo tedy poslední život psa, který měl být mnohem delší - příliš urychlený konec.

04.02.2017 3 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Příběh je obyčejným, zaláskovaným, školním románkem. Jednoduché počtení na víkend.

04.12.2016 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Jednoznačně nejlepší díl z dosavadní série! Nové a staré postavy, láska, přátelství, vychytralé plány...

27.11.2016 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nádherný příběh. Jednoduše psaný a dýchají z něj Vánoce minulosti.

20.11.2016 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha je čtivá, zábavná a jednoduchá. Autorka neumí psát akční scény, takže si od knihy slibujte spíše romantiku s nádechem fantasy.

06.11.2016 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

No, ja dospela jsem a libilo se mi to moc. Nektere pasaze jsou tam zbytecne a mimo, ale libila se mi hlavni hrdinka, zasmala jsem se a nakonec i cestovala v case. Velice ctive.

06.10.2016 3 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

Kniha má zajímavý nápad, avšak je psána celkem primitivně, spíše popisně. Taková jednoduchá fantasy. Začátek je dost zrychlený a zbytek zase zdlouhavý. Jedná se o prvotinu, takže se to dalo očekávat. Nicméně byla kniha milá, neodvrhovala bych ji a těším se na pokračování.

25.09.2016 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Výborný! Skvěle napsaný přběh, který s sebou přináší vůně a chutě orientu. Šeherezáda je charakterově podobná Celaeně (Skleněný trůn) a celkově má příběh čtivost jako Selekce (včetně království a králů). Určitě jedna z těch lepších!

19.09.2016 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Uzasna kniha! Skvele promyslena, obcas strelena, ale nadherne akcni a napadita!

31.08.2016 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Do 170 strany nic moc. Příběh mi přišlel jak podivná parodie na Harryho Pottera. Navíc tam Simon pořád vzpomínal v závorkách a hledal Baze. Myslela jsem si, že knihu odložím. Ovšem vytrvala jsem a po nástupu Baze na scénu se mi příběh četl lépe. I tak byl ale dosti předvídatelný. Konečná scéna s Mágem nedotažená. Bylo to příjemné čtení, líbila se mi gay tematika a nechyběla tomu čtivost. Ale žádná velká sláva.

16.08.2016 3 z 5