Adris Adris komentáře u knih

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Do 170 strany nic moc. Příběh mi přišlel jak podivná parodie na Harryho Pottera. Navíc tam Simon pořád vzpomínal v závorkách a hledal Baze. Myslela jsem si, že knihu odložím. Ovšem vytrvala jsem a po nástupu Baze na scénu se mi příběh četl lépe. I tak byl ale dosti předvídatelný. Konečná scéna s Mágem nedotažená. Bylo to příjemné čtení, líbila se mi gay tematika a nechyběla tomu čtivost. Ale žádná velká sláva.

16.08.2016 3 z 5

Zahrada spáčů Zahrada spáčů Lisa Heathfield

Originální téma. V první polovině knihy se nedočkáme závratných dramat, spíše nahlédneme do nitra komunity, ale jinak poměrně slušná četba. Neškodilo by knihu více "rozvětvit", neboli obohatit, obalit o více informací.

07.08.2016 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

V knize Ten, kdo stojí v koutě čtenáři naleznou témata jako je sebevražda, drogová závislost, sociální tlak vrstevníků, sexuální zneužívání, tragickou smrt, znásilnění, gay tematiku, deprese a hledání sebe sama. Příběh není vůbec negativně laděn, ač se to tak může zdát, díky tématům, jimž se věnuje. Naopak, hlavní hrdina se umí radovat ze života a jeho příběh provází své čtenáře situacemi v životě, jimž občas musí čelit každý z nás, mladý i dospělí. Neukazuje čtenářům tu "správnou cestu", jíž se v takových situacích vydat, ale jemným způsobem naznačuje, jak problém může vyústit.

Recenze na blogu

05.08.2016 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Kniha je správně romantická a i když se v ní nedějí převratné akční scény, přesto je čtivá. Střídají se zde dva vypravěči a tak vidíme dva různé světy. Typické puberťácké problémy, ale i životní zkoušky, jimiž si prochází Bryan jsou dominantou tohoto příběhu. A samozřejmě láska a přátelství.

03.08.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velice působivé příběhy několika žen, jejichž životy se proplétají a ony si toho ani nejsou vědomé. Knihu jsem přečetla na posezení, byla skvělá, stylem mi připomněla titul Pod sněhem od paní Soukupové, ale toto bylo o level výš:).

24.07.2016 5 z 5

Takový obyčejný román o knihách. Dosti popisný. Není špatný, ale asi vám ani nic neujde, když si jej nepřečtete.

15.07.2016 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Nečetla jsem HG, Divergenci ani nic dalsího, takže knihu mohu ohodnotit bez predsudku. Pribeh je velice svizny, temer kazda kapitola konci necim sokujicim, takze clovek musi cist dak. Libi se mi pojeti testovani. Pribeh je akcni, nechybi zmutovana zvirata, lidi, moderni technologie a boj o preziti. Ja myslim, ze se bude libit vsem milovnikum dystopii:)). Knihu jsem nechtela dat z ruky a opravdu ji vrele doporucuji.

08.07.2016 5 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Kombinace Totally Spies - Špionky s Programem na ochranu princezen. Nebo aspoň tak nějak mi to přišlo. Knihu jsem si užila a pokud ujíždíte na sarkasmu a holčičích spiknutích ve jménu lásky je kniha určitě pro vás:).

04.07.2016 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Byla jsem natěšená na zajímavou zápletku, avšak dočkala jsem se spíše uhozeného děje, který jsem mnohdy nechápala (totiž - nechápala jsem návaznost různých situací, které jsem si měla asi domyslet), slabé byly i akční a dramatické chvilky. Byla čtivá a nenudila, ale... No zkráka je vidět, že je to prvotina.

02.07.2016 3 z 5

Krabáci - Totálně trapná lovestory Krabáci - Totálně trapná lovestory Lucy Ivison

Opravdu vtipná lovestory na styl Protivných sprostých holek. Klidně bych uvítala pokračování;).

27.06.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Mně se tento díl velice líbil a myslím si, že jej autorka napsala správně. Dítě, které má odmala všechno a žije v blahobytu, se nemůže chovat jako skromná America. Myslím právě, že Selekce Eadlyn otevře oči a ona se začne měnit. O tom bude tato další trilogie.

25.06.2016 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl byl bezesporu nejlepší. Už se dokonce těším na další.

25.06.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opět poutavý, dojemný a laskavý román z dílničky paní Moysové. Její knihy už jsou takříkajíc "klasika" a "kup na jistotu". Kniha mě moc bavila, určitě jedna z těch lepších romancí.

14.06.2016

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Velmi zábavný komiks, který vám nabízí přesně to, co prodává.

14.06.2016 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Měla jsem ji přečtenou během dvou dní. Je úžasná, stejně jako první díl♥ Recenze u mě na blogu.

12.06.2016 4 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Bohužel mě kniha velice nudila. Dost jsem se do ní nutila. Pro mě asi není.

10.06.2016 2 z 5

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simon Tofield

Úžasný komiks, láká k vybarvování:). Kočičí trampoty mě hrozně baví:)

22.05.2016

Prima knížka pro děti či fantasy človíčky.

22.05.2016 4 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Smutný příběh, který ale zanechal dojem! Krásné ilustrace!

22.05.2016 4 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Druhý díl Královny Tearlingu byl hodně temný, zvrácený a velice matoucí. Mnoho věcí jsem vůbec nepochopila. Nedokážu se ubránit pocitu, že první díl byl lepší, více fantasy.

01.05.2016 3 z 5