Adris Adris komentáře u knih

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Úžasná, thrillerová kniha o domácím násilí a sebeprosazení. Rozhodně pro fanoušky Sedmilhářek.

15.04.2019 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Jako celek je Hortenziová zahrada povedeným románem, byla jsem opravdu napjatá, jak to s Maelle dopadlo. Líbilo se mi vykreslení práce na statku, přilehlých polích a zahradách. Doba, kdy otec byl hlava rodiny, domlouval sňatky pro dobro sousedských vztahů a kvůli majetku - takzvané sňatky z rozumu. I to mělo své zvláštní kouzlo.
Velmi se mi také líbilo vřelé přátelství mezi rodinami, zvláště pak mezi Semou a Maelle. Autorka bezvadně ztvárnila charaktery postav, i jejich postupné proměny v chování. Myslím, že linka z minulosti neměla chybu. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděla o osudech vedlejších postav. Nejraději bych se zeptala autorky, co se některým lidem později stalo, kam zmizeli, a jaký měli život. (Co třeba dcera Swany, co se stalo s Mari? Co s Connanem a jeho milou? Co s Gwenem?) Víří ve mně spousta otázek, na které zřejmě nedostanu odpověď.
Hortenziová zahrada se bude líbit čtenářům hutných románů. Já miluji Dívku, již jsi tu zanechal od Jojo Moyes, proto jsem si vybrala Hortenziovou zahradu. V obou knihách se střídá minulost a současnost a v obou současnost vyjeví a uzavře tajemství minulosti. Moyesová je pro mě zatím lepší než Anne Jacobs, nicméně nejsem zklamaná. Obdivuji, že se autorka poměrně drží skutečnosti - vesnička Plouvan sice asi neexistuje, nicméně podobně znějící - Plovan ano. A na fotografiích z Google vypadá úžasně. Cítím středověk a představuji si kouzelníka Merlina. Dostala jsem chuť udělat si výlet do Bretaně.

24.03.2019 4 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Kniha je velmi čtivá, a místy (hlavně v počátku) dost drsná. Čekala jsem něco trochu jiného, příběh jsem si v hlavě dala dohromady s podobností stylu Erskine. Víc by se mi líbily pouhé náznaky tajemna, než jeho úplné zhmotňování.

18.03.2019 3 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Kniha je dost zvláštní. Je to, jako trochu od všeho. Myslela jsem si, že jde o zamilovanou upířinu s nádechem thrilleru, ale nakonec je to podivná směska, kterou doteď nechápu. Příběh je originální a čtivý. Ale nejsem si jistá, zda se mi líbil.

16.03.2019 3 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Je to víc než jen eroťárna. Ke konci je to opravdu napínavé a také zde není jednoduchá zápletka. Jedna z TOP v tomto žánru!

05.08.2018 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Autorka série Kroniky z Kaninu si opravdu dokáže udržet čtenářovu pozornost. Série se krásně hodí pro fanoušky Selekce - lehkost a čtivost s níž je příběh vyprávěn je známé sérii hodně podobný. Také dívky nepřijdou o krásné šaty, šperky, bohatství a královské rody, ani o rebelské bitvy. Krátké kapitoly, jež dopomáhají čtivosti série, jsou mi velmi sympatické. Navíc většinou končí tak, že napíná čtenáře, a nutí jej číst dále.
Křišťálové království je vyústěním příběhu série Kroniky z Kaninu a lze říci, že je svým obsahem tím nejlepším, co může tato série nabídnout. Autorce opět vytknu citovou plochost a nedostatečný popis akčních scén - i když zde se trošku polepšila.

Křišťálové království nabízí dobrodružný fantasy svět trollů, kde kmeny nedávno došly smíru ale i přesto se najdou mocichtiví a pomstychtiví jedinci, jež se snaží klidné časy rozvířit. Rozhodně se hodí pro čtenářky "princeznovské" fantasy či dobrodružných romancí od čtrnácti let.

05.11.2017 4 z 5

Noční země Noční země Kai Meyer

Série je originální a hodně bláznivá. V knihách se objevují začarované, mluvící předměty, bytosti na způsob nymf, hrdinové vypadlí z knih, žijící vlastním životem, a hlavně světy, v kterých vládnou lidé s magickou silou, jež se váže ke knihám. Série má velice komplikované detaily, proto nelze s čistým svědomím v recenzi obsáhnout vše, co se mi na knize líbilo. Zhodnotím spíše svůj celkový dojem z ní.
Stránky světa mají krátké kapitoly a vcelku jednoduchý hlavní příběh. Obsahuje absurdní, ale vtipné rozmary autora (například létající skateboard/kniha). Právě tyto zásahy autora knihu posouvají výš, ozvláštňují ji, zároveň ale čtenáři ztěžují orientaci v četbě. Noční země je opravdu akční knihou, je vidět, že autor si libuje v thrillerech a peprném ději. Ve Stránkách světa se setkáváme i s brutálními vraždami, které jsou však citově oploštěné, což bych vytkla.

Osobně jsem si k postavám nevytvořila vůbec žádný vztah, vlastně mi ani nejsou příliš sympatické. Autorova chyba je, že se nedokáže do svých hrdinů vcítit a popsat citlivě jejich emoce. Proto řadím příběh spíše k zvláštním, akčním knihám, které si najdou cestu k čtenářům s otevřenou myslí a spoustou fantazie.

05.11.2017 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Některé historky jsem vůbec nepochopila, ale asi to bude zčásti jinou kulturou, zčásti Fredrikovým smyslem pro humor. Nejhezčí byla poslední kapitola. Velmi dojemná. Kniha je i tak romanticky laděná. Ráda jsem nahlédla do Fredrikova života. Pobavila mě historka s jarem:))

24.09.2017 3 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

Rozhodně lepší než první díl. Spousta akce. Líbila se mi.

24.09.2017 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tato kniha mě zvláštně, hluboce zasáhla. Je to letos teprve druhá kniha, u níž jsem plakala. Upřímě jsem soucítila ne se Stelou, ale s Jess a jejím těžkým začátkem. Velice jsem fandila tajné a zakázané lásce, která z mnoha důvodů neměla šanci uspět, ale přece stále vzkvétala. V této knize ale nejde jen o lásku a jakýsi letní románek. Po celou knihu sledujeme život Stely, který je opravdu strašný. Přitom její sny a naděje, byly všechny o tom, co my všichni máme. Chudoba způsobená válkou a přídělovými lístky, mi byla úplně cizí. Zde je vidět, jak daleko už je moje generace od takových pamětí. Žít v takové bídě a ještě nedostat něco tak obyčejného, jako je pravá láska a domov, to mi přišlo strašně, ale strašně nefér.
Moc jsem o knize přemýšlela a nakonec se mi o ní i zdálo. Přála bych si, aby byl epilog delší, aby snad i skončila jinak, ale vím a chápu, že to má být přesně takhle.

11.09.2017 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Tento díl mě nakonec zklamal. Autorka to honem honem odflákla. Žádné emoce, rychlá smrt...Začátek vypadal slibně, ale pak, jak kdyby na ni někdo tlačil.

03.09.2017 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Kniha je romanticky laděná, spíše dětsky zaměřená. Doporučuji ji čtenářům kolem 12-ti let. Svým nápadem mi připomněla sérii Země příběhů od Chrise Colfera. Pro nás dospělé bych příběh označila za příjemnou oddechovku, jednohubku, kterou můžete bezpečně zahnat čtecí krizi, nebo vyplnit mezeru mezi jinými žánry.
I já, jakožto pomalý čtenář, jsem knihu dala za jedno odpoledne - tak je čtivá a pohodová.

03.09.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Výborné to bylo. Skvělá zápletka.

09.07.2017 4 z 5

Andělské drápky Andělské drápky Alejandro Jodorowsky

Zajimava kniha. Mne to pripadalo jako sebepoznani a odpoutani se od minulosti.

17.06.2017 2 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Bohuzel nesnasim Hannu. Je strasne trapna. Jak si muze s muzem vykladat po par dnech o takovych vecech v beznem hovoru? A jeji napad s panenskou blanou ci co...Uplne mimo a trapas.

17.06.2017 1 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Celkem v pohode, az na vyrazivo "kundicka", "postevacek" a pubicka kost. To je hrozne. Zacetla jsem se pak do Bozskeho hrace a zjistila, ze je to uplne to stejne, jako zde - ukecana holka a kluk, co se hleda. Takze dalsi uz ne-e.

17.06.2017 3 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Kniha je velice čtivá, věnuje se aktuálnímu tématu. Zachycuje bolest dívky, jež přišla o všechno a to, co teď chce od života, je bezpodmínečná láska a důvěra. Knihu přečtete na jeden zátah, je super.

10.06.2017 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Vtipná, romantická kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Strasne se tesim na dalsi dil!

15.05.2017 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Kniha přináší těžké, emotivní téma sebevraždy, jež má být nějakým příjemným způsobem zpracováno pro teenagery. Myslím, že to se povedlo, i když mě samotnou kniha mnohdy celkem nudila. Jsem ale ráda, že upozorňuje na nevšímavost okolí.

07.05.2017 3 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Rozhodně lepší a čtivější než první díl! Vracíme se do Skojaru, kde hledáme spojence Dåliga. Je tu trochu romantiky, vice intrik a politiky a par bitek a vraždiček. Autotka se však nezlepšila v popisování akčních scén. Je s nimi hotová za pár vět i s vraždou. Bez emocí. Za což musím srazit bodíky.

06.05.2017 4 z 5