První hrob napravo

První hrob napravo obálka knihy
Mé hodnocení:

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4.2633

Charley Davidson 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Fantasy
Vydáno, Beta-Dobrovský

First Grave on the Right, 2011

Kniha První hrob napravo

jinbr

Tato kniha mě opravdu překvapila a velmi potěšila. Hezký a nápaditý příběh, vtipné dialogy a poznámky. Charley mě byla opravdu sympatická. Sexuální epizody měly také trochu jiný charakter, než je obvykle zvykem, ale nevadilo mi to. Reyes mně byl rovněž velmi sympatický. Zajímavý námět, byla jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dál.

JezinkaJ

Jedna z nejdivnějších knih, kterou jsem kdy četla.
Souhlasím s Tervou, že milostné scény Daryndě fakt nejdou. Vtipný mi to připadalo jen do konce první třetiny. Škoda, Reyes je bezesporu zajímavá a všehoschopná figura, mohl by předvádět jinačí kousky než jen sex v představách hlavní hrdinky. Doufám, že časem na to přijde i Darynda a my si počteme ještě líp. Reyes by byl skvělým partnerem i protivníkem. Jsem zvědavá, kam se to vyvine.
Co se mi ale moc líbilo, je komunikace s mrtvými. Vidět je a číst jejich vtipné poznámky, bylo zábavné a táhlo mě to ve čtení dál. Pro mě originální nápad a hlavně kvůli duchům budu ve zdolávání série pokračovat. Kybicové a rádci za zády a všude kolem se Daryndě většinou dost hodí a ještě jsou jí ku pomoci.
... a přitom nemám duchařinu vůbec ráda. :-) Občas člověk vystoupí ze zajetých kolejí a občas je za to dost rád.
Jo jo, sarkasmus a černý humor to je moje.

Luigi1

Tak to mě úplně chytlo a četl bez přestání.Ikdyž duchařinu moc rád nemám,ale chtěl jsem to zkusit.Zatím dobrý.

lusitta05
27.11.2020

Zaujímavé a fakt vtipné. Ani som to nečakala, myslela som, že je to úplná blbost, ale tak dobre sa to číta, a hneď bol koniec. Idem na ďalší diel.

Terka21
25.11.2020

Kniha se mi líbila , těším se na další díl. Knihu doporučuji.

Kočičáci
20.11.2020

K tomuto fantazy-duchařskému rádoby thrilleru jsem se nechala zlákat v jedné Fb skupině, kde bylo společné čtení a diskuze nad příběhem. Sama bych po něm asi nechytla. Charley je "superwoman", která komunikuje se zemřelými a díky tomu se jí daří vyšetřit případy, na které běžný detektiv z masa a kostí nestačí. K tomu všemu prožívá jak jinak než nadpozemský milostný příběh s tajemným přízrakem.
Celkem vtipné, oddechové čtení. Za mě platí, že méně je někdy více. Nacpat do jedné knihy několik žánrů, spoustu postav a dějových linek není zaručená cesta ke kvalitě. Momentálně se více přikláním k tomu, že do dalších dílů už se nepustím, ale nikdy neříkej nikdy, že?

Owain
16.11.2020

Ten její humor je moje gusto =) moc jsem si knihu užívala.jdu na další díly.

Shinstria
02.11.2020

Nebyla jsem si jistá, co od knihy čekat.. nicméně hned na prvních stránkách mě kniha rozesmála a vtáhla mě do děje. A musím říct, že to byla fakt jízda :D bavilo mě to, líbila se mi hlavní hrdinka, bavil mě humor, bavila mě zápletka, bavili mě nebožtíci.
Co víc si přát? No přece další díl!
Už na něj jdu... :3