První hrob napravo

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177538/charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4.2564

Charley Davidson 1.

Literatura světová, Detektivky, Fantasy
Vydáno, Beta-Dobrovský

First Grave on the Right, 2011

Kniha První hrob napravo

cukrovka

Oddechová duchařská detektivka. Zajímavý příběh, ale místy rozvláčný. Detektivní linka se ztrácela v ostatních informacích. Hlavní hrdinka je vtipná a plná sebeironie.

Lusik88

Mam z teto knihy takove smisene pocity. Hlavni postava by byla celkem sympaticka, detektivni zapletka s duchy by byla celkem fajn. Misty je kniha nesmyslne zdlouhava a nektere casti se opakuji. Zaver je na me az moc fatasy. Je to uz par let, co jsem cetla serii Andele od Lauren Kate a tohle je az zvlastne podobne. Ale nejvic mi vadi, ze hlavni postava je nymfomanka. Hele holky, to fakt nezijete pro nic jineho nez pro chlapa v upnutych dzinach??? Celkovy dojem to jen kazi.

havrmoni

Já jsem teda nadšená. Líbilo se mi to, fakt jsem se bavila. Je to zas něco jiného než jsem dosud četla a doufam, že mi to nadšení vydrží. Jo a co mě nejvíc baví, že se policajti moc do toho nepletou. Je to jak to je. Já totiž vyloženě nesnáším šťourání do jakéhokoliv nadpřirozena ,,civilisty" . Zbytečné zdržování děje. Taky absence sáhodlouhých myšlenek o všem a o ničem mi rozhodně nechybí.

OldřichHanton

Občas se mi omylem dostane do rukou knížka napsaná především pro ženskou polovinu čtenářstva a pak se nestačím divit. Většina z první desítky nejhorších knih, které jsem četl, spadá do této kategorie. První hrob napravo jsem považoval za oddechovou duchařskou detektivku, bohužel po pár stránkách jsem zjistil, že je to opět tento případ.
Po přečtení však musím říct, že to nakonec nebylo zase tak špatné. Příběh vyšetřovatelky, která komunikuje duchy a tím dokáže rozlousknout i zdánlivě nevyřešitelné případy, je docela atraktivní. Hlavní hrdinka je sympatická a při jejích hláškách jsem se občas pousmál.
Co bych vytkl, je dlouhá expozice. Co má hrdinka za nadpřirozené schopnosti a jak celé universum funguje se dozvídáme postupně až do konce příběhu. Také je tu patrná snaha nacpat do relativně útlé knížky moc věcí najednou. Je tady vyšetřování, duchové, minulost hrdinky, sex, nebe, peklo..... až to působí trochu přeplácaně.
Já opravdu nejsem cílová skupina a další díly už do ruky nevezmu, ale některé čtenářky se asi budou dobře bavit.

Rayshee
31.12.2019

Sarkazmus. Len jedna z ponúkaných služieb.
Prvý krát keď som knižku dostala do rúk, vôbec ma nezaujala. Pár rokov pozdejšie v inom vesmíre som ju prečítala za pár hodín. Charley ma veľmi bavila, jak rýpe a je sarkastická. Na konci ma trocha naštvalo rozuzlenie, a nič v podstate nebolo objasnené. Ale kniha má viacej dielov tak snáď sa niečo dozvieme pozdejšie. V podstate ale oddychové pomerne vtipné čítanie. Za mňa 3/5 :)

edit: tak nakoniec čítam že ďalšie diely sa ani nepreložili

Catyna
01.12.2019

Výborná

pip11
05.11.2019

Zábavná duchařská detektivka, ráda si přečtu pokračování.

fis.rena
04.11.2019

Hele,já nevím...přišlo mi to takový hloupoučký a víceméně o ničem. Pro někoho to bude asi oddychovka,jiného zaujme,ale mě to nějak nepohltilo a ani moc nebavilo.