Adris - Přečtené (149)Osm
? - červenec 2017
Osm 2017, R. Třeštíková

Výborné to bylo. Skvělá zápletka.


Andělské drápky
? - červen 2017
Andělské drápky 2017, A. Jodorowsky

Zajimava kniha. Mne to pripadalo jako sebepoznani a odpoutani se od minulosti.


Božský hráč
? - červen 2017
Božský hráč 2014, C. Lauren

Bohuzel nesnasim Hannu. Je strasne trapna. Jak si muze s muzem vykladat po par dnech o takovych vecech v beznem hovoru? A jeji napad s panenskou blanou ci co...Uplne mimo a trapas.


Božský milenec
? - červen 2017
Božský milenec 2016, C. Lauren

Celkem v pohode, az na vyrazivo "kundicka", "postevacek" a pubicka kost. To je hrozne. Zacetla jsem se pak do Bozskeho hrace a zjistila, ze je to uplne to stejne, jako zde - ukecana holka a kluk, co se hleda. Takze dalsi uz ne-e.


Hlavně to nikomu neříkej
? - červen 2017
Hlavně to nikomu neříkej 2017, M. Varáčková

Kniha je velice čtivá, věnuje se aktuálnímu tématu. Zachycuje bolest dívky, jež přišla o všechno a to, co teď chce od života, je bezpodmínečná láska a důvěra. Knihu přečtete na jeden zátah, je super.


První hrob napravo
? - květen 2017
První hrob napravo 2013, D. Jones

Vtipná, romantická kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Strasne se tesim na dalsi dil!


Proč? 13x proto
? - květen 2017
Proč? 13x proto 2009, J. Asher

Kniha přináší těžké, emotivní téma sebevraždy, jež má být nějakým příjemným způsobem zpracováno pro teenagery. Myslím, že to se povedlo, i když mě samotnou kniha mnohdy celkem nudila. Jsem ale ráda, že upozorňuje na nevšímavost okolí.


Políbená ledem
? - květen 2017
Políbená ledem 2017, A. Hocking

Rozhodně lepší a čtivější než první díl! Vracíme se do Skojaru, kde hledáme spojence Dåliga. Je tu trochu romantiky, vice intrik a politiky a par bitek a vraždiček. Autotka se však nezlepšila v popisování akčních scén. Je s nimi hotová za pár vět i s vraždou. Bez emocí. Za což musím srazit bodíky.


Rudá královna
? - květen 2017
Rudá královna 2015, V. Aveyard

odpad!

To byla hrůza. Nuda, hrozné postavy. Předvídatelnost. A to jsem ani HG nečetla. Spíš jak Selekce s magií.


Neobyčejní
? - duben 2017
Neobyčejní 2017, V. E. Schwab (pseudonym)

Výborný příběh, zcela bez kladných hrdinů . jen samí záporáci a oběti. Důmyslná a čtivá kniha, jejíž téma superhrdinů a zneužívání jejich moci mě doslova okouzlila!


Krvavé ostří
? - březen 2017
Krvavé ostří 2017, S. J. Maas

Musím přiznat, že jsem se u knihy malinko trápila. Trvalo mi hodně dlouho ji přečíst. Nevím, čím to bylo. Novely byly skvěle napsané, příběhy poutavé, ale opět jsem padla v pocitech zpět na první a druhý díl, které jsem vnímala obdobně. Já mám prostě radši tu vyspělou Celaenu a opravdový boj za její zemi.


Volání netvora
? - březen 2017
Volání netvora 2012, P. Ness

Smutný příběh. Stojí za přečtení.


Probuzení Simona Spiera
? - březen 2017
Probuzení Simona Spiera 2017, B. Albertalli

Hodně jsem se u knihy nasmála. Neustále jsem tipovala, kdo by Blue mohl být. To, jak čtenáře autorka napíná s jeho totožností až do konce, je od ní velmi dobrý tah. Tohle zkrátka miluju. Takové reálné záhadno:).Užila jsem si i spoustu romantiky a poznala fůru milých lidí. Škoda jen, že autorka nenapsala pokračování - i když není vlastně kam pokračovat, stejně by mě zajímalo, jak šel Simonův život dál. Knihu Probuzení Simona Spiera rozhodně doporučuji. Je to taková ta kniha, z které na konci máte hezký pocit u srdce. Doufám, že se Yoli nebude bránit vydání dalších knih s podobnou tematikou nebo další počiny Becky Albertali.


Slaďák
? - březen 2017
Slaďák 2017, P. Rice

Slaďák je kniha postavená na skutečných událostech ve vztahu mezi dvěma komiksovými autory - Lukem Pearsonem, autorem Hildy a Philippou Rice. Tato drobná knížečka, nesoucí se v retro stylu, je opravdu rozkošná, zanechává milý pocit u srdce a i její příběh stojí za to! Love story téměř beze slov a přece výmluvná, nás provede přes první rande po skvěle fungující vztah dvou angličanů. Zasmějete se při vtipných momentech počátku vztahu a zachmuříte při první hádce. Ať tak, či onak, kniha stojí za pozornost a bude skvělým dárečkem vaší drahé polovičce♥.


Divoká píseň
? - březen 2017
Divoká píseň 2017, V. Schwab

Korsaji zubatí s ostrými drápy vyschlí a kostnatí budou tě trápit. Malchaji, malchaji, hrozný to zjev, smrtícím úsměvem sajou ti krev. Sunaji s očima jak z černé tuši, písničku zahrají, vezmou ti duši. Koho by to nedostalo? Tuhle sérii si zamilujete! Moji recenzi si můžete přečíst zde: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/divoka-pisen.html


Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové
? - březen 2017
Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové 2017, M. Cuevas

Dovolali jste se na pohotovostní linku přeřazovacího úřadu, která funguje mimo úřední hodiny. Zmáčkněte 1, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako pokojovou rostlinu. Zmáčkněte 2, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako postavičku chráněnou ochrannou známkou a vy máte obavy z porušení autorských práv. Zmáčkněte 3, pokud si ás vaše nové dítě představilo jako mrak za větrného počasí. Skvělá kniha pro děti i dospělé! Celá recenze na blogu Adrisbooks


Oko za oko
? - únor 2017
Oko za oko 2017, J. Han


Třpytný dvůr
? - únor 2017
Třpytný dvůr 2016, R. Mead

Taktéž, lepší průměr. Ale o malinko:). Pěkné čtení pro fanoušky Selekce (zpočátku) a dívčích románů obecně. Dost akce tam bylo. Nenudila!


Světlo a stíny
? - únor 2017
Světlo a stíny 2017, L. Bardugo

Výborné! Jsem velice nadšená, káplo mi to do noty. Úžasný příběh v netradičním prostředí. A ten skvělý zvrat! Těším se na další díl!


Psí poslání
? - únor 2017
Psí poslání 2013, W. B. Cameron

Já tedy tuto knihu hodnotím jako oddechovku, od které se v pohodě dá odejít k jiným činnostem, ale zároveň je díky své jednoduchosti velmi čtivá, takže není problém ji slupnout jako jednohubku. Párkrát jsem měla slzy v očích, ale jelikož je to vyprávěno z psího pohledu, kterého vědomí umírání plně nechápe, nebylo to tak zdrcující jako umírání člověka, nebo popis z lidského hlediska. Co zkritizuji je konec, nebo tedy poslední život psa, který měl být mnohem delší - příliš urychlený konec.


Polibek krve
? - leden 2017
Polibek krve 2016, J. R. Ward (pseudonym)


My ostatní tu prostě žijem
? - leden 2017
My ostatní tu prostě žijem 2016, P. Ness


Bestie
? - leden 2017
Bestie 2016, J. R. Ward (pseudonym)


Malíř vzpomínek
? - prosinec 2016
Malíř vzpomínek 2016, G. Womack


Mluv
? - prosinec 2016
Mluv 2016, L. H. Anderson


Vánoční zázrak
? - prosinec 2016
Vánoční zázrak 2016, J. Asher

Příběh je obyčejným, zaláskovaným, školním románkem. Jednoduché počtení na víkend.


Královna stínů
? - listopad 2016
Královna stínů 2016, S. J. Maas

Jednoznačně nejlepší díl z dosavadní série! Nové a staré postavy, láska, přátelství, vychytralé plány...


Vánoční koleda
? - listopad 2016
Vánoční koleda 2010, C. Dickens

Nádherný příběh. Jednoduše psaný a dýchají z něj Vánoce minulosti.


Mrazivý oheň
? - listopad 2016
Mrazivý oheň 2016, A. Hocking

Kniha je čtivá, zábavná a jednoduchá. Autorka neumí psát akční scény, takže si od knihy slibujte spíše romantiku s nádechem fantasy.


Mezi elfy proti své vůli
? - říjen 2016
Mezi elfy proti své vůli 2016, S. Regnier

No, ja dospela jsem a libilo se mi to moc. Nektere pasaze jsou tam zbytecne a mimo, ale libila se mi hlavni hrdinka, zasmala jsem se a nakonec i cestovala v case. Velice ctive.


Mistr papírových kouzel
? - září 2016
Mistr papírových kouzel 2016, C. N. Holmberg

Kniha má zajímavý nápad, avšak je psána celkem primitivně, spíše popisně. Taková jednoduchá fantasy. Začátek je dost zrychlený a zbytek zase zdlouhavý. Jedná se o prvotinu, takže se to dalo očekávat. Nicméně byla kniha milá, neodvrhovala bych ji a těším se na pokračování.


Pomsta & rozbřesk
? - září 2016
Pomsta & rozbřesk 2016, R. Ahdieh

Výborný! Skvěle napsaný přběh, který s sebou přináší vůně a chutě orientu. Šeherezáda je charakterově podobná Celaeně (Skleněný trůn) a celkově má příběh čtivost jako Selekce (včetně království a králů). Určitě jedna z těch lepších!


Kouzelné přání
? - září 2016
Kouzelné přání 2016, C. Colfer


Stránky světa
? - srpen 2016
Stránky světa 2016, K. Meyer

Uzasna kniha! Skvele promyslena, obcas strelena, ale nadherne akcni a napadita!


Záblesk světla
červenec - srpen 2016
Záblesk světla 2016, G. Stein


Nedej se
? - srpen 2016
Nedej se 2016, R. Rowell

Do 170 strany nic moc. Příběh mi přišlel jak podivná parodie na Harryho Pottera. Navíc tam Simon pořád vzpomínal v závorkách a hledal Baze. Myslela jsem si, že knihu odložím. Ovšem vytrvala jsem a po nástupu Baze na scénu se mi příběh četl lépe. I tak byl ale dosti předvídatelný. Konečná scéna s Mágem nedotažená. Bylo to příjemné čtení, líbila se mi gay tematika a nechyběla tomu čtivost. Ale žádná velká sláva.


Zahrada spáčů
? - srpen 2016
Zahrada spáčů 2016, L. Heathfield

Originální téma. V první polovině knihy se nedočkáme závratných dramat, spíše nahlédneme do nitra komunity, ale jinak poměrně slušná četba. Neškodilo by knihu více "rozvětvit", neboli obohatit, obalit o více informací.


Ten, kdo stojí v koutě
? - srpen 2016
Ten, kdo stojí v koutě 2012, S. Chbosky

V knize Ten, kdo stojí v koutě čtenáři naleznou témata jako je sebevražda, drogová závislost, sociální tlak vrstevníků, sexuální zneužívání, tragickou smrt, znásilnění, gay tematiku, deprese a hledání sebe sama. Příběh není vůbec negativně laděn, ač se to tak může zdát, díky tématům, jimž se věnuje. Naopak, hlavní hrdina se umí radovat ze života a jeho příběh provází své čtenáře situacemi v životě, jimž občas musí čelit každý z nás, mladý i dospělí. Neukazuje čtenářům tu "správnou cestu", jíž se v takových situacích vydat, ale jemným způsobem naznačuje, jak problém může vyústit. Recenze na blogu


Léto, kdy jsme se potkali
? - srpen 2016
Léto, kdy jsme se potkali 2016, R. Constantine

Kniha je správně romantická a i když se v ní nedějí převratné akční scény, přesto je čtivá. Střídají se zde dva vypravěči a tak vidíme dva různé světy. Typické puberťácké problémy, ale i životní zkoušky, jimiž si prochází Bryan jsou dominantou tohoto příběhu. A samozřejmě láska a přátelství.


Bábovky
? - červenec 2016
Bábovky 2016, R. Třeštíková

Velice působivé příběhy několika žen, jejichž životy se proplétají a ony si toho ani nejsou vědomé. Knihu jsem přečetla na posezení, byla skvělá, stylem mi připomněla titul Pod sněhem od paní Soukupové, ale toto bylo o level výš:).


1 2 3 4 >