Radikální otevřenost

Šéfování je obtížné pro každého. Oceňujete nasazení svých podřízených, ale současně vidíte jejich nedostatky. Co dál? Nechcete nikoho ranit nebo urazit. Jenže chyby napravit musíte – je to vaše povinnost. Jak tedy kolegům sdělovat kritiku a současně je nenaštvat? Jak být silným lídrem a přitom se neproměnit v nelidu? Kim Scottová přichází po bohatých zkušenostech s vedením týmů v Silicon Valley s novým pojetím efektivního managementu – radikální otevřeností. Jeho základem je myšlenka, že chcete-li dobře šéfovat, musíte o své přímé podřízené projevovat silný osobní zájem a zároveň jim bez váhání poskytovat zpětnou vazbu. A také ji od nich ochotně přijímat. Radikální otevřenost vytváří pracovní vztahy postavené na důvěře a buduje soudržný tým dosahující skvělých výsledků. Svěže napsaná kniha je návodem pro lídry, manažery nejrůznějších úrovní a vůbec pro všechny, kdo působí v pracovním kolektivu. Kromě jiného vám ukáže: - jak nastartovat a rozvíjet firemní kulturu založenou na otevřenosti a poskytování všestranné zpětné vazby - jak ve svých podřízených rozpoznávat „rock star“ a „superstar“ a proč budete potřebovat obojí - že nejlepší metodou, jak zabránit vyhoření, je propojit životní motivace členů týmu s jejich prací - proč povyšování nemusí být tou správnou odměnou za skvěle odvedenou práci...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372151/radikalni-otevrenost-t3l-372151.jpg 4.43

Radical Candor: Be a Kickass Boss Without Losing Your Humanity

Literatura naučná
Vydáno:, Jan Melvil

Kniha Radikální otevřenost

MirekUL

Velice přínosná kniha, která je sice primárně určena pro manažery, ovšem plno zajímavých postřehů a rad zde najdou i další čtenáři a jiné profese, které pracují ve větší míře s lidmi (např. učitelé).

kirsten6214
19.10.2018

Kniha, která popisuje a směřuje manažery, šéfy a vlastně všechny manažery k lidskému přístupu ke svým zaměstnancům. Doporučuji obzvláště paní šéfce Evě z Prahy, se kterou jsem měla čest se pracovně poznat, aby si tuto knihu přečetla 4836182x.

Autor knihy

Kim Scott