Adris Adris komentáře u knih

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Četla jsem ji už dávno, ale dodnes ma ni vzpomínám. Tenkrát jsem čekala nějakou magii, ale on je to prostě "jen" román o dramatech v rodině. Tabuizovaná témata. Moc přetvářky, a ukvapené závěry z prvotních dojmů. Líbí se mi i ta obálka a krásně popsané prostředí Nizozemska.

24.01.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Vcelku jednoduché (lehko pochopitelné) básně o lásce a životě. Byl by to pěkný dar pro ženu.

14.01.2020 4 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Mladá žena, žijící v Řecku, zdědí po smrti své babičky domek v Anglii. Jelikož přišla o přítele, rozhodne se pozemku ujmout a zabydlet se v něm. Plány ji ale kazí neodbytný mrzutý soused, který má kdesi schován úpis svého dědy, podle kterého patří domek jeho rodině.
Minulosti by žena mohla přijít na kloub skrze tajemné dopisy, schované na půdě.
Do toho všeho si hlavní hrdinka nese své malé překvapení.
-------------------------
Na románu se mi líbilo prostředí - Cornwall v zimě, Svatoštěpánská slavnost, spousta zvířátek (včetně oveček a pastýře:)), narážky na známé knihy a autory. Také oceňuji napínavá dobrodružství - ztráta ve sněhové vánici na útesu, tajemná jeskyně, záhadná skříňka s dopisy... Z knihy se mi nejvíce líbil začátek a konec. Prostředek na mě působil křečovitě, hlavně dialogy. Také mi neseděla postava Raphaela, divně náladový a na konci kontrastně k celému příběhu najednou úplně emocionální. A fakt jsem ještě neviděla, aby se osoby tak často omlouvaly. Suma sumárum, oddechovka, kapitoly utíkaly rychle a končily napínavě, takže to "žene" čtenáře dál.

12.01.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tak to bylo mega čtivé. Ani nevím, jak bych seřadila hodnocení knih paní Mornštajnové, od nejpovedenější k povedené, ale asi by byla tato mezi prvními. Tiché roky a Slepá mapa se mi četly nejlépe. Samozřejmě zn. Mornštajnová znamená již tradičně několikero vypravěčů a období od první světové po socialismus. Ani zde tomu není jinak. Avšak koho baví sledovat lidské osudy, rád si takové počtení přečte znovu a znovu.

Jako vždy jsem udivena schopností objektivity autorky, schopnosti odprostit se od nesympatií k negativním lidským vlastnostem, a ještě takového člověka udělat jedním z hlavním "hrdinů" knihy. Já bych nemohla psát z pohledu depresivního člověka, který myslí často na sebevraždu, nebo komouše či nácka. Autorka to prostě píše tak, jak to je. Přijde mi bez vlastního promítnutí emocí. A umí pracovat s každým charakterem. Zajímavé.

05.01.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Krom první povídky se mi to líbilo:).

03.01.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Některé povídky mě bavily, jiné ne. Top je pro mě povídka o obětavosti i Meč osudu. Je to zvláštní styl. Musím přiznat, že seriálové zpracování se mi líbí více. Zde je dost monologů, kde každý ví, jak se kdo cítí, a také se děsně rádo filozofuje a popisují se zbytečnosti. Občas mi unikal význam monologu nějaké postavy (mimochodem, i přes ty monology, je zde spousta věcí nevyřčena, čtenář je musí vycítit sám).

03.01.2020 4 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Úžasná kniha, u které jsem se smála i brečela. Doktorka čelí diskriminaci, těžkým a neidentifikovatelným onemocněním dobytka, smrti, množení, ale vypráví i krásné historky, o záchraně zprvu beznadějných případů. Vyprávění různých příhod doprovází linka vývoje jejího života. Kniha není ani veselá, ani deprimující. Je prostě přímá, je to život. A život v maloměstě a přilehlých vesnicích v drsném Irsku, to je teprve makačka.

25.12.2019 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Klasika okořeněná zvláštní magií. Líbilo se mi to. Sice jsem si nezamilovala Sladea, ale celkově to byl velmi čtivý román o optimistické dohazovačce a pesimistickém rozvodovém právníkovi.

04.12.2019 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Rozhodně lepší než první díl. Sympatičtější postavy a dozvíme se o tajemství matky bratrů. Moc pěkný a silný román, důkladně napsaný. Jednička byla dobrá, ale tento díl se četl sám. Rozhodně zkusím další knihy Probst.

02.12.2019 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Pěkně a nápaditě vypracovaný román. Není prvoplánově erotický. Moc se mi líbil nápad při setkání hrdinů a jejich první krůčky. Zaskočil mě nečekaný objev na konci knihy, ale je škoda, že autorky nezasely pár semínek náznaků už od počátku knihy, aby čtenář měl určitá podezření. Je to pak napínavější.
Výhrady mám k pár monologům, které byly až moc neuvěřitelné (takhle mluvit muže nikdy neuslyšíte) a také k nedostatečnému rozvedení určitých podnětných situací. Děj je v podstatě jen v kanclu (stejně jako Alfa samec).

30.11.2019 4 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Opět šablona, jako vždy, ale tentokrát byl příběh trochu akčnější.

08.11.2019 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Tak konec byl napínavý. Styl psaní James se nezapře. Jednoduchost, erotika, přeslazená láska měnící zhýralého boháče, násilí a únos... Škoda jen, že se nedozvíme, jak to dopadlo z jinými postavami. A musím knize vytknout kromě nereálnosti ve stylu harlekynky i prostost. Mohlo to být více propracované. Dávám body čtivosti. Za mě tak 3,5/5⭐️

27.10.2019 3 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Jsem ráda, že jsem ji po X týdnech dočetla. Neseděl mi styl, postavy ani... nic. Spousta vnitrniho monologu.

14.08.2019 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Málo napětí, hodně pocitů, podobný vzorec, uplatněný v Sedmilhářkách. Spíše román, než thriller.

16.07.2019 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

První část mě bavila. Druhá nudila. Zkrátila bych to o sto stran. Takový průměr.

10.07.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi čtivé, jako vždy. Už mě ale malinko unavuje stejné historické období (2. světová - konec socialismu) a v podstatě stále stejné schéma příběhů. Výčitky, smrt, politika.. Zaměření na děti, jejichž život sledujeme, a postupně se do něj zapojují další postavy. Chaotické proplétání minulosti, přítomnosti i budoucnosti. První knihu od Aleny jsem četla s nadšením. Postupně opadlo, a teď mám obavy otevřít Slepou mapu. Nicméné hodnotím toto dílo samostatně, a jako takové je dobré, čtivé. Postavy a jejich osudy proplétá jako Hartl s Třeštíkovou. Mimochodem tolik zákeřných smrtí a onemocnění kolem jednoho člověka... to je nepravděpodobné. Zbytečně přidané tragédie.

10.07.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvely thriller. Prvni cast z pohledu milenky, druha z pohledu manzelky. Rychle jsem odhadla, jak to cele je a bude, ale i tak me to bavilo:)

30.06.2019 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Padesat stran jsem dala... Vic ne. Takova blbost (dejove). A celkove tam byly nejake pro me nepochopitelne nesmysly v jejich konverzacich. A to chovani tech lidi je tak nepravdepodobne a dramticke...Bozsky byl super, prvni dva dily. Toto ne.

23.06.2019

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Pro mě nečtivé, konec divný....

23.06.2019 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Jeden díl úplně stačil...

23.06.2019 1 z 5