Adris Adris komentáře u knih

Láska online Láska online Penelope Ward

Láska online vypráví příběh dvou ztracených duší, které se poznají vskutku netradičně. On hledá rozptýlení na porno stránkách, ona, kvůli neblahé životní situaci, pracuje jako cam girl. Ihned ho zaujme její fotka náhledu s houslemi a její hlas.
Opravdu zvláštní a nereálný nápad pro vznik lásky mezi dvěma lidmi, divná volba pro romantickou četbu, ale zase zaujme.

Kniha se četla moc dobře, je kratičká, nic se tam extra nerozpitvává. Občas probleskne nádech jakési hloubky, ale spíš se kniha nese na vtipu, erotice a romantice.

26.04.2020 3 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

DOČTENO
⭐⭐⭐
Kniha vypráví o náctileté dívce, která prochází traumatem z autonehody, při níž zemřela její kamarádka.
Chce odejít z očí svých známých, a tak díky kontaktům svého otčíma odjíždí na rok studovat do Švýcarska. Chce se držet v ústraní a utápět s ve výčitcích svědomí. To jí ovšem překazí parta spolužáků, kteří ji vezmou pod svá křídla. Ač sami bojují se svými traumaty, jsou schopni nabídnout pomocnou ruku. Postupně odhalujeme příčinu autonehody, i trable ostatních postav, a sledujeme proces sebeuzdravení. Kniha se čte dobře, ale nečekejte akci, zvraty, atp. Je opravdu zaměřená na psychiku postav.

25.04.2020 3 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Bentley a jeho dva přátelé z vysoké Aiden a Madox jsou majitelé developerské firmy. První díl se věnuje upjatému Bentovi a pohodářce Emmy.

První stránky okouzlující a vtipné...Pak dlouhá nuda. Potom akce, super.. Nuda.. A konec. Jste z toho moudří?

Prostě klasika, developer zaopatří Popelku, oba maj bolestivou minulost. A jeho dva spoluvlastníci firmy pokukují po Popelčiných nevlastních sestrách.

Ale jo, asi si i druhý díl přečtu.

(A přesně, jak píše uživatelka pode mnou, proč všichni hlavní hrdinové v poslední době mají mrtvé rodiče?)

02.04.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Já knihu zatím nebudu hodnotit, ale zatím ji vedu jako nedočtenou. A nejsem jediná, komu dělá problém ji dočíst. Není to zrovna kniha plná zvratů. Zato popisů ano. Hodně se tam poukazuje na ženské činnosti v domácnosti, které obsáhnou víc než jednu stranu. Přečetla jsem jen 70 stran, kniha mě nudila. Doufám, že se k ní časem vrátím a třeba názor změním.

S pí Mornaštajnovou nelze srovnávat, i když anotace vypadá podobna jejímu stylu.

01.04.2020

Ženy, co se nedaly Ženy, co se nedaly Ivana Peroutková

Knihu jsem si koupila, abych si rozšířila obzory, co se významných českých osobností týče. Myslela jsem také, že kniha má být soubor silných žen, které nějakým pozitivním způsobem předčily svou dobu, a ke kterým bychom měli vzhlížet. Bohužel polovina z nich, a to mi promiňte, nijak neexcelovala v tom, co měla v původně v úmyslu. Naopak se ukázaly obrazy žen alkoholiček a bohémek, které byly zoufalé a umíraly samy. Nakonec se mi ty jejich osudu slily dohromady, a už nevím, kdo co.. Navíc nechápu, proč zařadili Olgu Havlovou po Anežce České, a za ni Boženu Němcovou... Aspoň chronologicky bych ty osobnosti seřadila. Nevím, co mám vidět na ženě, která se vlastní neschopností dostala do bídy, a střídavě dávala své děti do domova, dle aktuální fin. sit. ("když jí teda něco vydali").

Také text byl divně napsán, autorka v životě dotyčné skákala sem tam.

29.03.2020 2 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha je soubor rozhovorů nejen s odborníky, ale i s predátory a oběťmi. Jsou zde k nahlédnutí fotky konverzací. Nejvíc asi zaujme rozhovor s odsouzeným Meluzínem, který s kamarádem zneužíval mladé chlapce. Kniha se věnuje tematu kiberšikany, praktikám manipulace. Doporučujh hlavně rodičům.

26.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

DOČTENO⭐⭐⭐⭐⭐

Velmi čtivé a velmi smutné. V knize se střídá pohled matky a dcery. Matka nerozumí chování a zájmům své mladší dcery, podceňuje ji, pozornost jí dává jen negativní, a ještě proti ní štve manžela, který si (v podstatě oni oba) na ní vylívá vztek z nešťastného manželství. Stydlivá a umělecká duše Barunky trpí pod tíhou nepochopení a nedostatku pozornosti, a strachem z bití. Konec je takový, jak jsem u Čechů zvyklá. My se s pravdou nemažeme, ukazujeme ji, jaká je, někdy s příchutí černého humoru, avšak zde jde pouze o vykreslení toho, jak by to opravdu nakonec mohlo skončit. Jak daleko se to může nechat zajít. Jde o velmi smutný příběh. Nicméně pravdivý. Proto byste si knihu měli určitě přečíst. Já ji vnutím všem z okolí. To se prostě MUSÍ číst!

Až jsem z toho měla knedlík v krku..

26.03.2020

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Asi nej ze série.

22.03.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Úžasný příběh komiksové tvůrkyně, která má tak perfekcionistickou povahu, že se leckdy dostává až na pokraj snesitelného. Kniha vypadá jako oddechovka o lásce, ale nakonec se ukáže, že se zde řeší závažné téma perfekcionismu, workoholismu, nátlaku okolí, i nátlaku sám na sebe. Avšak se nebojte. Kniha je psaná odlehčeně, nestresuje čtenáře, a celý příběh prolíná láska:).

04.03.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Dočteno.

Tak tento psychothriller nebo rodinné drama, se četl velmi dobře a rychle. Prvních asi 120 stran příběh připomínal spíš román. Zaměřoval se na život matky samoživitelky a jejího volného vztahu s výhodami. Poté se ale začaly rojit spekulace, tajemné chvilky, a bylo to čím dál zajímavější. Podezřele vypadal každý.

Často jsem u knihy přemýšlela, jaký asi musí být život lidí, kteří musí přijmout novou identitu, vybájenou minulost, opustit vše známé. Také se zde probírá psychologický profil malých vrahů - často dětí týraných, zneužívaných, atp... Tato tematika mě zaujala a líbí se mi. Do jaké míry mohou za své skutky, když nepoznali nic jiného, než určitý typ chování/jednání? Určitě bych šla na přednášku, která by se tomu věnovala.

Úplný závěr, doslova poslední strana příběhu mě trochu zaskočila, i když jsem si něco podobného prve myslela. Zajímalo by mě, do jaké míry se takoví lidé dokážou časem změnit.

Celkově v heslech je kniha: čtivá, napínavá, s nápadem, psychologická, rodinná

Bude se líbit čtenářům Rodiny odvedle.

29.02.2020 4 z 5

Příběh začíná z pohledu Brama, který se po deseti letech odhodlá začít balit sestru svého nejlepšího přítele. Přihlásí se do její seznamovací agentury jako klient, a má v plánu dostat se k ní blíž.

Líbilo se mi střídání pohledů, střihy do minulosti, a zaláskovaná část knihy (i když na chlapa to bylo moc holčičí).

Nelíbil se mi překlad (kopulující pohyby, prcinka, poševní stěny, vcucla ho do sebe, olizuje mu mandle, nafouklý penis, ejakulát..), zkrátka popis erotických scén. (Později jsem si našla jméno překladatelky, a podívala se na její další knihy. Správně jsem, podle "prcinky", která se objevila i v Neprofesionálovi, poznala, že se jedná o stejnou překladatelku. ) A zpočátku i některé Bramovi až slizounské kecy a činy (co to bylo s tím "pojďme to napravit, šup na stůl?")

Po 200 stranách jsem to prostě jen chtěla mít za sebou.

24.02.2020 2 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Dala jsem 100 stran z 260. Tohle bylo strašný. Trent je slizák, kterej své instruktorce hned tyká, oslovuje ji jahůdko, strašně si o sobě myslí, a ona mu to baští. Po druhém setkání se klidně nechá opřít o zeď?!
Autorka se strašně hnala do sexu v jogínských pozicích, a vytvořila prvoplánový, bezduchý příběh, který má asi vyplňovat mezery mezi sexem. Krom toho, ukázala mi svou "bohatou" fantazii, když všechny ženy okolo mají modré oči a nějakou variantu blond (asi chtěla představit své budoucí oběti této série). Za tuto knihu bych si s chutí nechala vrátit peníze. Brr

Prostředí: Psychedelické hippies, všichni milí, nápomocní a krásní.

22.02.2020 odpad!

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Oh, jako vždy: vtipné, milé, energické a holčičí. Série Sexy farmáře by měla být zfilmována, byla by to srandovní podívaná a klasicky odpovídající americkému romantickému filmu.

Sejdeme se zase se všemi starými známými!!

20.02.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha je čtivá, pro fanoušky Pýchy a předsudku jako dělaná. postava Animant se v příběhu vyvíjí, dospívá, zraje. Postava Reeda je vcelku nevýrazná. Líbilo se mi, že si Ani své negativní vlastnosti přiznává.
Příběh mě však nakonec unudil. Nic moc se tam neděje, téma se točí kolem definice lásky. Krom dvou incidentů se na skoro 550 stranách opisují všední dny Animant, které jsou čtivé jen díky občasným setkáváním s novými postavami. Příběh je "obohacen" velkou fůrou vnitřních monologů a sebekritiky. Dítě bojující s ženou.
Nemohu jinak, než ohodnotit jako průměr (možná trošku lepší průměr). Ale knize chyběly pikle, zvraty... A když se přece jen něco vyvrbilo, stala se z toho další obdivuhodná romantická vlastnost toho druhého.
Podle mě by knize prospělo zkrácení, pikle, a střídání pohledů Animant X Reed. Co mě zaujalo víc, než oni dva, byl Henryho osud. To je aspoň zajímavě okořeněné téma. Nebo téma feminismu, ukryté za příkazem knihovny (ženy nestudují a nesmí si půjčovat knihy z knihovny campusu - odbornou literaturu).

18.02.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha byla zajímavá, nicméně pro mě neuvěřitelná. Líbil se mi konec, ale nevěřím tomu způsobu, jak byl proveden. Konkrétně prostředku, který byl použit - jeho získání.
Taky se mi nechce věřit, že by se všichni otočili k oběti zády, i když řve kolem sebe. Tento příběh má slabé základy, takříkajíc. Ale celkově to bylo dobré.

09.02.2020 4 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Milá čtivá kniha o dvou nejlepších přátelích a kolezích, kteří přichází na to, že by jim spolu bylo moc dobře. Ovšem musí překonat strach. A rozmyslet si, co pro sebe v budoucnosti chtějí.

Sympatičtí hrdinové. Příběh ubíhal, ale byl v podstatě o ničem. Z toho vlogu/reality show tam toho bylo málo. Taková jednohubka ke kafi, nebo na cesty.

07.02.2020 3 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

Tak to je nejhorší kniha, co jsem kdy viděla. Úplně neuvěřitelné postavy. Při druhé schůzce vezme šéf podřízenou do klubu, kde je porno live. Sleduje ji ve spánku, jak má erotický sny. Kdo by tohle dělal svému zaměstnanci, kterého viděl jednou v životě? A to nemluvím o těch dialozích. Tahle autorka ať nepíše. Už nikdy. (Mimochodem je to kopie 50 odstínů, ale tak primitivní a bez příběhu, že je to opravdu odpad odpadu).

06.02.2020 odpad!

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Spoilery zde nejsou, ale probírám knihu trochu hlouběji.

Dystopický příběh o komunitě lidí, ve které vládnou muži. Ženy jsou obviňovány a obávány z magických schopností, a tak se je muži rozhodnou podrobovat. Lze snadno obvinit nechtěnou manželku ze zneužívání své utajované magie na nebohého manžela. Je vmžiku upálena.
V duchu této pomýlené víry, odesílají muži šestnácti leté dívky na opuštěný ostrov, daleko od domova, který však obléhají vrazi, vyčkávající na "kouzelné bytosti", (jejichž kusy těl za velké peníze prodávají na černém trhu) aby se "zbavily" své propukující magie.
Mladé dívky, odříznuté od vedení mužů, odkázány jen na sebe a svá pravidla, dokáží způsobit nevídanou bolest a utrpení. Pod nadvládou domnělé magie, konají i ty nejkrutější zhovadilosti. Celý prokletý rok utrpení a smrti. Ve víře, že se zbavují nechtěné magie a očišťují svá hříšná těla.

Příběh vypráví hlavní hrdinka Tierney, dívka toužící po svobodě, po životě bez nadvlády mužů, bojovnice, která se již odmala od svého otce - doktora učila, jak přežít a vytrvat. Avšak jak zastavit šílenství, které již propuklo? Zachrání přátele? Sebe? Zachová si zdravý rozum v táboře plného šílenství? A jaká budoucnost ji čeká? Práce prostitutky, dělnice nebo manželky? Je toto život, který chce žít?

Kniha se mi líbila, příběh byl velice čtivý. Tierney je bojovnice, ale také obětavá žena. Nevím, jak bych se zachovala já v její situaci, nebo celkově ve světě, který autorka vytvořila. Kniha mi připomněla Smrtnou zimu, avšak pouze některými aspekty (utlačované ženy, uzavřená komunita), trošinku Hunger games (mladí lidé bojují mezi sebou o přežití, někteří si jen užívají moc).
Co se mi nelíbilo, byla násilně vsunutá milostná zápletka. Chápu její konečný smysl, ale i tak bych to prostě vyškrtla. Bylo to děsně "na honem". A jak rychle to vzešlo, tak rychle to vzalo za své.

Psychologická zápletka super, přesně takhle by to nejspíš dopadlo. Takhle si to zhruba představuji ve věznici. A člověk trne hrůzou, co zas bude.

Líbilo se mi i Poděkování autorky, kde sepsala, jak na příběh přišla.

Co mi doteď nedává úplný smysl, je konec knihy. Já to beru skoro jako otevřený konec. Je asi na každém, jak to pochopí????‍♀️.

04.02.2020 4 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Začátek knihy byl napínavý. Christine vzpomíná (a bere to pěkně od úplného začátku, coby brigádnice) na své první setkání se svou budoucí milovanou i nenáviděnou zaměstnavatelkou Minou, majitelkou obchodního řetězce. Popisuje vývoj svého nezdravého vztahu k ní, který pomalu přerostl v naprostou oddanost na úkor vlastního života. Postupně odhalujeme pravou tvář Miny a sledujeme, jak se s tím Christine vyrovná. Konec se mi moc líbil, takový jsem nikde neviděla a má koule. Jediné, co bych vytkla, je zhruba ten prostředek, který u mě navozoval pocit, že se snad ten popis vývoje vztahu mezi hlavními postavami potáhne ještě dalších sto stran. Naštěstí jsem se dočkala rychleji.
Pro ostříleného čtenáře thrillerů to bude průměr, pro lidi jako já (sváteční čtenáře thrillerů) je to tak akorát.

31.01.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Hlásím návrat Moriarty. Konečně zase kniha, která nešla odložit a byla víc než průměr. Po knihách Alice, Hypnotizérka a Tři přání, které sice byly čtivé, a celkem dobré, ale dohromady o ničem, přišla taková (doslova) šílená thrillerová kniha. Místy byl příběh i komický, díky trefným hláškám postav či popisu samotné autorky.

O čem kniha je?
Několik lidí se sejde v lázních, kde jim odeberou moderní technologie, nařídí jim detox (takže cucají všeho všudy jen smoothie) a oni se všemu podrobí v domnění, že zhubnou, dosáhnou duševního pokoje , zrelaxují se, a tak dále. Jenže netuší, že bláznivá majitelka lázní si pro nové klienty připravila zcela inovativní léčebný styl, který má v její pokřivené mysli lidem trvale pomoct osvobodit se od svého nafouklého ega, a zažít prožitek nad úroveň pozemského života. Vždyť sama prožila takový osvícený prožitek při klinické smrti. A víte, jak vás tohle osvobodí?
Více si přečtete v knize:).
Jediné mínus může být v tom, že autorka prvních asi 230 stran rozebírá životy postav a jejich aktuální pobyt v lázních, který střídá s pohledem na jejich vzpomínky. To by nemuselo každého bavit. Nicméně ukončuje kapitoly zajímavě, a tak má čtenář chuť číst dál. Musím pochválit autorčinu fantazii, v jedné části ji musela využít hodně. Zvlášť se mi v této fázi líbil popis zážitku Frances a Carmel.
JO, A KNIHA BUDE ZŘEJMĚ ZFILMOVÁNA, podle toho, co jsem se dočetla v PODĚKOVÁNÍ.

26.01.2020 5 z 5