Adris Adris komentáře u knih

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Američan Ben si uhání do Anglické vesničky nárokovat své dědictví vůči tamnímu panství a šlechtické rodině, jež jej obývá. Jako ztracený a zároveň zavržený syn touží po pomstě. Do cesty se mu ale postaví nehoda, která ho připraví o paměť, a on je najednou odkázán na péči místní veterinářky Kate. Jak to dopadne? To se dozvíte v této příjemné, napínavé, romantické knize.

Není to oddychovka, naopak se autorka opět nevyhla i napínavým a násilnickým vsuvkám, aby okořenila jinak romantickou knihu. Co jsem si ale všimla je, že autorka vykrádá sama sebe. Četla jsem od ní 3 knihy, a nyní můžu říct, že čtu různé verze téhož příběhu. Kdybych to nečetla takhle po sobě, bylo by to lepší. V tomto ohledu mám problém i s naší autorkou, paní Mornštajnovou. Přesto mě to zatím baví a sérii Dědictví určitě dočtu. Měli by nějakou z knih Taylor zfilmovat. Úplně to vidím na Prima Love :) .

18.07.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Příběh je jako pokřivená verze Popelky s duchama a jinýma potvorama.

Soucitný mladík bez domova dostane v podobě dopisu nabídku služby zahradníka od záhadného majitele panství, o kterém nikdy neslyšel. V podmínkách stojí, že nesmí od půlnoci do úsvitu vycházet z přiděleného domku na panství a nesmí vstoupit do věže v sídle. Divné je, že se dopisy samy náhle objevují, kdežto majitel nikdy. Z prostředí sídla jde mráz po zádech. Ale chudák si nevybírá.
Postupně odhaluje historii rodiny, která zde žila a tragédie, která ji postihla. Naváže netradiční spojenectví, a pokusí se bojovat se zlem.

Příběh je celkem v romantickém duchu, s až fantazijními prvky, něco mezi mystery a fantasy + taková ta romantika ve stylu ghotika, jezírko, zahrada, měsíc, hřbitov.

Kniha se mi líbila ze všech dílů nejvíc. Asi proto, že je taková pohádková.

17.07.2020 4 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Krásné fotografie a zajímavé zpracování. Pro začátečníka bych si přála podrobnější informace (přidej "trochu" mléka - jakože nevim, kolik je na 4 porce trocha), jinak super, tradiční i exotičtější pokrmy. Něco určitě vyzkouším. Sice se mi líbí tematické zpracování jako Americka lovestory, piknik atp., ale prakticky mám radši Snídaně, Obědy, Večeře a třeba Saláty, Pomazánky, Dezerty.

Co mě velice zklamalo je na tak obrovskou knihu neadekvátní lepená vazba, která se mi okamžitě rozpadla v ruce. A nejsem jediná, které se to stalo. Kuchařka nemá být na prohlížení fotek, ale hlavně funkční pomůcka.

17.07.2020 3 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

⭐️⭐️⭐️⭐️
Čtivý thriller, postavený na sériovém vrahovi, hledajícím své oběti na seznamkách. Ráno jsem ke knize sedla a teď ji zavřela. Je to přesně to, co potřebujete, pokud máte chuť na napínák s kouskem rodinných dramat. Každá postava má své kapitoly, díky kterým se příběh pomalu propojuje. Co bych vytkla, je sem tam uhozenost, a to, že osud postav se mě nedotkl tak, že bych trnula strachem, což dle popisů z pohledu vraha asi měl. Konec mě nepřekvapil. Nejsem šokovaná, ale přesto se mi kniha jakožto román na neděli líbil.

12.07.2020 4 z 5

Fit Recepty 1 Fit Recepty 1 Lucia Wagnerová

Bohužel si z knihy vyberu max. 10 receptů, jinak jsou to samé podivné kreace, co mi z různých důvodů nesedí. Naopak doporučuji Fit recepty Obědy a večeře. Z toho vařím hodně.

11.07.2020 2 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Moje první kniha od autorky. Líbilo se mi Irské prostředí, navíc byl děj velmi napínavý. Hlavní hrdinka přijde do vesnice, kde ji každý poznává a ona postupně odhaluje svou minulost, a zároveň se s místními seznamuje a zapojuje do jejich aktivit. Samozřejmě nechybí charismatický muž, který je však z profesního hlediska její nepřítel. A také to vypadá, že má zájem na tom, aby pravda o hrdinčiné minulosti nevyšla na světlo.

Autorka se ani nebála prvku thrilleru, na její hrdinku čekají zvláštní nehody, které nakonec jako nehody nevypadají. Chce ji někdo zabít?

Co mi vadí je podivné ukončení knihy. Takhle se příběh neukončuje, i když má být otevřený pro další díl.

Přesto knihu mohu opravdu doporučit. Já se nemohla odtrhnout a hned jsem se začetla i do autorčiné další knihy, Příběh srdce, která je podobně napínavá, akorát více romantická. Myslím, že jsem objevila svou novou favoritku.

06.07.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Příběh celkem čtivý, ale autorka píše tak banálně:(. Přitom mi je námět většinou dost sympatický...

Jednoduché, konečná zápletka ("tajemství") na hlavu (překombinace). Vše hrozně okaté - flirt, nápady autorky, jak své dva hrdiny sblížit. Ty neuvěřitelně cituplné (nebo zpovědní) monology, které prostě normální chlap (kor rádoby alfasamec) nemůže být schopen dát dohromady (z toho prostě okamžitě člověk cítí ženskou). Zkrátka z toho nakonec nemám dobrý pocit. Penelope Ward píše dost naivně, občas zachází nesmyslně daleko v nápadech na flirt, okamžitě při zmínce o něčem (soukromý deník, atp.) vím přesně, jak to později chce využít. Prostě okaté.
Nejvíc se mi asi líbilo prostředí, a pak konec (asi posledních 30 stran). Penelope má bohužel dar udělat z alfasamce během příběhu kastráta.

01.07.2020 2 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Já vím, že jsem tu knihu četla, hned, jak vyšla. Je rok 2020 a já nemám ani tušení, o čem byla. Ani pocit, nic. Je to hrozně divné.

21.06.2020

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Kniha byla celkem nudná, plná vnitřních monologů, kde některá z hrdinek řešila své problémy v životě, převážně vztahy. Jelikož neznám historii Číny & Anglie, nepochopila jsem život Joy. Neuměla jsem si představit prostředí, v němž pobývala, histor. pozadí mi unikalo.
To, co bylo v příběhu Joy nakousnuto, a zajímalo by mě to více, bylo nedopovězeno.

Co se mi líbilo, bylo to, že příběh vlastně říká, vztahy nejsou dokonalé. Každý má nějakou krizi a každý se k ní postaví jinak. Někdo vytrvá pro dobro ostatních, někdo stále utíká a pořád hledá.

Posledních sto stran bylo emotivních a celkově byla kniha čtivá, ale opravdu se tam nic nedělo. V "napětí" mě udržovala spíš víra, že se tam prostě musí něco stát, ne? :D.

Pokud máte rádi styl Panský dům 1., tak se vám kniha bude líbit.

21.06.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Plusove body za atmošku a čtivost. Konec jsem čekala a nebyl to na můj vkus dobře napsaný.

CITLIVKY NA SLOVÍČKA, AČ TO NENÍ SPOILER, BACHA :D

Dávám přednost údernému, strohému "šokingu", než sáhodlouhému vysvětlování.

Ale celkově super????

13.06.2020 4 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Kate se s dcerou přestěhovala do nového sousedství. Postupně se seznamuje s jejími obyvateli a čtenáři díky střídajícím se pohledům (Kate, Gisela, Sally) sledují, co se schovává za falešnou fasádou dokonalosti.

Přišlo mi, že konec byl docela zrychlený. Rychle ukončený.

Líbil se mi nápad zařadit do příběhu to, jak lidi vystavují na odiv soc. sítí jen to krásné, ale ve skutečnosti třeba prožívají peklo. Autorce to bylo vlastně inspirací prot tento příběh.

Kniha není thriller, je to román.

08.06.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha mi vyzněla jako prvotina. Začátek super, pak dlouuuuuuhaaaaa nuda, pak zvědavost a "nepravděpodobné" až *ťukám si na čelo, to je blábol*. Škoda, že autorka nenapínala až do konce. Kvůli střídání pohledů postav ubrala celé knize napětí.

06.06.2020 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Nic moc..trochu nuda..asi, že čtu už třetí Probst po sobě a vidím stále se opakující vzorec. Ale i tak to byl slabší díl, než je zvykem.

31.05.2020 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Zajímavý thriller, nemůžu nic moc prozradit, snad jen, že mi navečer fakt nahnal hrůzu. Mám jen ten problém, stejně jak u knihy Za zavřenými dveřmi, že je to přitažené za vlasy, a taky nepochopení, proč knižní oběti B A Paris nikdy nevyhledají hned v začátku pomoc. Asi, že by pak nebylo o čem psát :D.

Necelých 250 stran napětí... Mám i dojem, že jsem něco na tento způsob četla, ale i tak...bavilo.

29.05.2020 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Nezlobte se na mě, ale komu se toto může líbit. Já se u toho šklebila a volala "to ne, ježiši, to neee". Nakonec jsem to odložila. Hrozný postavy. Hroznej sex. A prej sexy chlap v žabkách??? Odkdy jsou žabky sexy? ... Kdyby se mnou takhle jednal ňákej 18ti letej zbohatlickej týpek...Tak mu na to péro flusnu.

26.05.2020 odpad!

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

PuP má pomalý, ale čtivý rozjezd. Příběh je dlouho zmatečný, bohatý na postavy, země, bytosti s divnými jmény. Upřímně řečeno jsou tam některé postavy zmíněny zbytečně a ubírá se tak prostor pro ty důležité.

Neřekla bych, že je to kniha na jeden zátah. Věřím, že může způsobit čtecí krize. Není tam takový ten syrový chtíč vědět, jak to dopadne. Protože je čtenář zpočátku odrazen výše zmíněným.

Líbila se mi druhá polovina, kde se vše propojilo, vysvětlilo. Pro mě překvapení, nenapadlo by mě to.

Prostě, kdyby se to trochu proškrtalo, byla by to svižná, čtivá fantasy. Byla by mnohem oblíbenější.

Jo, a taky je to hodně založeno na silných ženách bojovnicích/vládkyň/vůdkyň.

Magie, draci, politika, gay tematika, náboženství,... To vše si můžete užít v této pomaleji se rozvíjející fantasy. Jen si nezamilujte postavy. Autorka je nešetří.

25.05.2020 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Tristan a Sydney. Stará láska,
zlomená srdce a velké tajemství. Dá se odpustit a začít znovu?

Příběh se mi líbil, byl však dle mě nejslabší ze série. V jednu chvíli jsem se dost nudila, a v další nesnášela Tristana za jeho chování. Druhá polovina se mi zdála, že by zasluhovala větší prostor.

Autorka mě ruší opakujícími se frázemi, jako je "rozbila jsem se na kousky a pak znovu poskládala" - jakékoliv rozbíjení se na části.

Taky nevím, co dělali korektoři, jestli to někdo z nich viděl? Celkem dost překlepů.

A našla jsem i jeden nelogismus, což však přisuzuji autorce.

Celkově dobrý román. Ale ne skvělý. U mě vede 2. díl.

22.05.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Nemůžu jinak, neždát pět hvězd. Úžasně vystavěný román. Sice se zde objevily stereotypy ala sexy boháč/bez rodiny, ale bylo to tak vzrušující, vtipné i dojemné. Připomnělo mi to film Ďábel nosí pradu a knihu Božský bastard. A Poděkování mi vhrklo slzy do očí. Netušila jsem, že si autorka něčím takovým prošla. A děkuje za čas, který jsme knize věnovali, ať už se nám líbí nebo ne. To mě dostalo. Prosím o další její knihy!

20.05.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Příběh vypráví o ženě po čtyřicítce, které se rozpadlo manželství. Její dcera s ní nevydrží, její manžel má novou přítelkyni, a tak mu šlohne super eko auto na elektřinu, a rozjede se neznámo kam. Cesta bez cíle, při níž přemýšlí nad svým životem, zkoumá svoje stárnoucí tělo a vzpomíná na nešťastné dětství.
V knize je Radčinu stylu známé proplétání životních osudů postav, přímost, opravdovost nesnází, které se v životě stávají (taková ta syrová upřímnost, "takhle to prostě je", která je Čechům blízká). Oceňuji, že je kniha na vlně road tripu, kde se objevují cizí lidé s vlastními problémy.
Bohužel příběh trpí podivnými, snad filozofickými myšlenkami, které nedávají smysl a náhodně se i rýmují. (Kamarád to po ukázkách zhodnotil jako pseudointelektuální pokus.)
Trochu mi přijde, jako by to psal někdo, kdo si předtím něco dal, jestli mi rozumíte. Nějak jsem nakonec vyselektovala tu hlavní, rodinnou linku, co mě zajímala, ale orientace v tom všem mi trvala docela dlouho.

Kdo čeká román ála Bábovky, má smůlu. Toto je příběh jedné nervově zhroucené ženy, v polovině života, s rozpadajícím se tělem a životem.

15.05.2020 2 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

NA Slow burn romance v prostředí hudby a cestování.

Styl Mariany je čtivý, avšak mně nesedí její ,,hovnovej" smysl pro humor. Všude samé kadění, s*aní a hovna. Klučičí ženské postavy. Musela jsem nad tím protáčet oči a nezasmála jsem se ani jednou.
Přesto se knize opět nedá upřít čtivost, líbil se mi konec, ten byl hezky hřejivý. A fajn je i využití různých onem., odchylek od normálu v příběhu. Taky mix národností.

Škoda toho humoru ala trapnost a hovna. Nevím, proč je tím vyměšováním paní autorka tak posedlá.

Našla jsem jen jeden překlep, takže prima.

02.05.2020 3 z 5