Deník Dity P. - Kuchařka

Nemyslete si, že jsem bůhvíjaká kuchařka. Nejsem. Normálně to ke mně přišlo. A strašně mě to baví. Vaření, pečení, kuchařky, řeči o vaření a pak to jídlo! Nepřestávám se divit, když mi všichni nad talířem s jídlem, které jsem uvařila, říkají: Ty jsi bohyně! Ze svých nejoblíbenějších jídel jsem sestavila pozoruhodnou kuchařku a k tomu vyprávím, jak to všechno s mojí láskou k jídlu a vaření bylo. A stále je. Také jsem vytvořila čtyři řady svého vlastního Vyšívaného porcelánu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123084/denik-dity-p-123084.jpg 4.6116
Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno:, vlastním nákladem

Kniha Deník Dity P. - Kuchařka

MarKy95
19.09.2018

Krásně zpracovaná kuchařka, fotky nafoceny, že má člověk hned chuť něco vyzkoušet. Těším se, až něco vyzkouším:)

JoSvob
15.09.2018

Pani Ditu znam z casopisu z Alberta, a jelikoz me jeji recepty moc zaujaly, zapujcit si tuhle knizku pro me byla jasna volba. A nelitovala jsem. Jednoduche recepty, fotky jidel uzasne. Varit podle teto kucharky je jedna radost. =)

whiolet
26.08.2018

Dita Pecháčková je pro mě kuchařský guru.
Její kuchařka se velmi dobře čte a fotky jídel v ní jsou úžasně propracované.
Za mě je to jedna z nejlepších knížek o vaření

nai.ivka
03.06.2018

Kategorie Právě čtu je u kuchařky úsměvná :) No ale co jiného mám napsat, když ji beru do rukou průběžně? Nádherná kniha jen pro moje ruce moc těžká a není vázaná, to je její jediné mínus. Bojím se, že z ní budou brzy listy lítat.

Petruš999
27.09.2017

Kniha je požitek pro oči /mám jí také rozlepenou/ a pokud podle ní vaříte i pro chuťové pohárky. Jedna z nejpoužívanějších kuchařek mé knihovny.

kní
30.05.2017

Předmluva autorky (Dity P.) k receptu na chili con carne:

"Miluju ten moment, kdy se začnou ingredience v hrnci propojovat, když to začne celé jednotně bublat. Miluju ty zimní večery, kdy jsme všichni doma a nad hrncem chili con carne se začneme propojovat, když začneme všichni bublat v jednotném rytmu a náladě."

Jak slepej k houslím jsem k ní přišla - jsem takhle šla někdy v listopadu (do Vánoc ještě bylo docela daleko) do Tesca nakupovat něco k jídlu - a ona mi tam padla do oka. Fenomén Dita P. jsem periferním viděním registrovala již řadu měsíců, netušila jsem ale, co vlastně znamená a podvědomě a pyšně jsem se dopustila předsudku, že mě nezajímá. Jenže - pak jsem onehdy měla náhodně puštěnou televizi a v přepínání programů jsem se spletla a to rovnou doprostřed pořadu Deník Dity P. - ona tam byla, vypadala zvláštně, divně mluvila, vařila. A já to nemohla vypnout. Ta svéráznost, kde zcela klamně rozpačitý první dojem nahrazuje prozření a úžas a obdiv a radostná náklonnost! Protože "je to fakt pecka a nejlepší na světě, pěkně vytuněnej a vytúrovanej a ty dobroty bych si ráda taky narvala do krku". No a ta kniha, když byla nalezena pod stromečkem a rozbalena - ta je ještě lepší. Chtěla bych sem opsat tolik úryvků z těch krásných povídání a úvodů k receptům, chtěla bych sem napsat o rozhovoru s Marcelou Pecháčkovou, Ditinou mámou (co vyšel nedávno v LN), který se mnou taky moc krásně zamával. Chtěla bych se taky zmínit o "diskusi" k pořadu na webu ČT, kde se slezlo přesně tolik hnusných, jak onehdy napsal jinde Ondřej Neff směsí moči a žluči píšících nenávistných ubožáků, jako ve všech ostatních internetových diskusích... Ale ta kniha - je tak krásná, velká, vymazlená - a ten červený nápis Deník Dity P. je reliéfní - jako kdyby byl

Ke každé kapitole je předmluva. Ke každému receptu předmluvečka:

"Lívance s jahodovou merendou. Jedí se jako dezert. Což znamená: nedávejte si polévku, hlavní jídlo ani snídani. Jinak by to mohlo být nebezpečné. Lívance se totiž jedí po mísách, a ne po porcích."
"Po babičce. Právě jsem přijela od babičky z Humpolce. Mám v tašce buchtu, řízky, povidla a domácí vajíčka. Je mi 36, vyrábím časopis o jídle, udržuju svou ledničku - permanentně - plnou. Jenže: některé věci se nemění a změnit nedají. "Co kdybys dostala po cestě do Prahy hlad?" řekne babička 'mladá'. Byly dvě. Stará a mladá, máma a dcera, moje dvě babičky. V jednom baráku, v jedné kuchyni, s uličkou mezi linkou a sporákem širokou tak na jeden zadek. Je neděle, v kuchyni syčí papiňák, snídaně už proběhla: 'kakau', do kterého jsem naházela celou tabulku čokolády; rohlíky, které se v neděli vyjímečně nepůlily, ale každé sousto se mazalo zvlášť. Padla tak čtvrtina kostky másla na jeden rohlík. A pak se začalo vařit. Já jsem paní prodavačka s pultem ve dveřích špajzu, a babičky, když chtějí mouku, cukr, cokoliv, musí si to ode mě koupit. Občas se rozhodnu, že něco nemáme. "Ditunko, prosím tě..." - "Ne, mouka není." Rostla jsem. Ve špajzu už nebyl obchod, ale každý pátek, když jsem přijela, krabice se čtyřiceti indiánkama, půl kila šunky a lovečák. Každý víkend. Pořádáme s Marikou závody, kdo sní víc vinné klobásy, máme míša řezy, metro, merendu, svítky, palačinky, smažený květák a litry tatarky - ke všemu. Jedeme na výlet. Po deseti minutách babička vyndá pribiňáka: "Musíš něco sníst." Nebo v kině. Hráli Discopříběh, a když mladý Hrušínský běžel nahý přes plzeňské náměstí , vyndala babička buchtu. Taky na koupaliště jsme chodili s kufrem jídla. Po půlhodině ve vodě jsme byly k smrti vyhladovělé a musely jsme přece "něco sníst". To musím pořád, milé babičky. (...) Na vaše koláčehoubovkulívancemerendukoblihy nikdy nezapomenu."

... ovšem teď jsem dočetla předmluvu ke kapitole Sourozenecká party a usilovně musím přemáhat puzení vymazat předchozí odstavec a nahradit ho novým ... a to teda ne, zaklapávám knihu, která je dvojitě maskovaná - jmenuje se Deník, ačkoli je to Kuchařka - ale ve skutečnosti to není ani kuchařka! ... Když vidím ty milé tváře, hledící nahoru - na mě - musím dát Ditě pusu na čelo - pak to místo pečlivě chvíli fidluju palcem, až je zase úplně suché a čisté... - a už začínám tušit, co bude - za pár roků: DITA FOR PRESIDENT!

Marčullkas
18.10.2016

!!! TA VAZBA !!! Knížka se mi během JEDNOHO odpoledne co jsem si ji prohlížela CELÁ ROZPADLA !!! :(

KaterinaJ11
02.08.2016

Jedna z nej kuchařek! Vařím podle ni asi nejčastěji!!Bouhužel vazba u prvního dílu byla opravdu tragická! Ale musím vyzdvihnout chování "asistentek" Dity P., které mi moji rozlepenou knihu vyměnili za druhý dotisk, který má kvalitnější vazbu. Ta první se mi rozlepila hned druhý den, a tato "drží" už půl roku :) Takže palec nahoru, za ochotu a chování!

z.s.novakova
06.02.2015

Spoustu knihkupectví ji zase naskladnilo, cena cca 400-500 Kč. Jen ty tvrdé přebaly se dnes nějak nevedou...

lenkaknel
24.01.2015

Souhlasím, že Deník Dity P. je jedna z nejkrásnějších českých kuchařek, ikdyž Citlivá kuchyně se mi taky moc líbí. :-)

foggy92
02.01.2015

Nejkrásnější kuchařka momentálně na trhu. Jen při prohlížení nádherných velkých fotek se člověku zbíhají sliny. Jako velké mínus bohužel musím zmínit vazbu knihy. Ta je opravdu tragická. Knihu jsem dostala na Vánoce a už druhý den byla celá rozlepená a to byla prohlížena všemi s tou největší opatrností.

Verrrunka
03.12.2014

Kniha je to nepochybně krásná, o tom asi nemusíme diskutovat. I ty texty jsou takové milé a přirozené. Ale to provedení je dost nešťastné. Přece jen bych u kuchařky očekávala určitou praktičnost, pokud bych ji měla aktivně používat. Tohle monstrózní provedení je sice originální a zapamatovatelné, ale pro kuchařku se vážně moc nehodí. Některé recepty jsem si opsala, protože jsou zajímavé a jednoduché, ale dost jsem jich taky vynechala, protože byly až moc "profi". Nejsem siúplně jistá taky cílovou skupinou, protože jsou tam jak recepty pro úplná ucha, tak pak i dost složitější věci. Takové trochu neucelené mi to přišlo, skákání z tématu do tématu.... Ale jistě je to unikát :)

knihamouder
07.10.2014

Pěkná kuchařka velkých tvarů. Vrátila mě do dětství a milých vzpomínek. Nyní, při každodenním vymýšlení, co dobrého k obědu mi odhalila dávno ,,zapomenuté,, recepty. Vše prokládáno fotografiemi zachycujícími nejen jídlo.
Jednoduché, chutné recepty. Za mě zítra buchtičky se šodó :-)

dubakm
08.09.2014

Moje nejmilejší a nejoblíbenější kuchařka. Ty úžasné megafotky vás přímo zvou na lahůdkové orgie :-))

teacup
04.08.2014

Perfektní kuchařka. Jo a taky nádherná kniha, nezvyklý skoro čtvercový formát a obří fotky jídel. Recepty jsou jednoduché, uvaříte podle nich cokoliv a bude to vypadat zrovna tak, jak jste viděli na fotkách v kuchařce. A chutnat fantasticky! A než se jídlo uvaří, ještě si počtete. Doporučuji, Deník Dity P. prostě patří do mé kuchyně :)

kulihrasek
21.04.2014

Je to moc krasna knizka kterou jsem listovala porad dokola. Videla jsem snad vsechny dily v televizi. S radosti davam 5 hvezdicek ☆☆☆☆☆

sosna
12.03.2014

Dita je moje srdeční záležitost a její kuchařka je prostě jedinečná!

Ankavi
10.03.2014

Dita je člověk, který miluje jídlo a vaří s láskou. A dokázala to nejen na televizní obrazovce, ale i v této netradiční kuchařce, v níž se dozvíme nejen střípky z jejího života, ale také se pokocháme nádherně naaranžovanými pokrmy na vydařených fotografiích a v neposlední řadě seznámíme s jednoduchými a prověřenými recepty. Bravo, tahle kuchařka se povedla!

zylla
26.02.2014

Milé povídání u každé kapitoly i receptu, naprosto dokonalé fotografie a srozumitelné snadné recepty. Perfektní kuchařka, která mi v knihovně chyběla.

crazyjuan
27.12.2013

Skvěle udělaná kuchařka po všech stránkách. Vypadá úžasně a recepty jsou vynikající. Několik jsem jich už vyzkoušel a vždy maximální spokojenost.

koMaty
03.09.2013

Chutné recepty, fajn komentáře a skvělé fotky.. Moje nejlepší kuchařka.. :-)

HDosoudilová
23.08.2013

Na této kuchařce se mi líbí především to, že jsou v ní především praktické a jednoduché české recepty. Kuchařky si kupuju často a ráda, ale málokdy je při vaření otevřu. Tuto již po několikáté:-)) A povídání ke keždé kapitole je akorát třešnička na dortu:-))

divisova.majja
21.08.2013

"Některá jídla mají kromě výživových hodnot i hodnoty emoční."
A pro mě je emočně výživná celá tahle kniha... Poněkud málo receptů při tak velkorysém formátů, mohlo by se zdát, ale kdo chce Kuchařko-bibli, ať hledá jinde. Kdo touží vařit s láskou, slintat nad voňavými obrázky a nahlédnout do Ditina života, tak je na správné adrese.
Já jsem natolik nadšená, že jsem se rozhodla celou kuchařku "uvařit" - více na http://house-putking.blog.cz/1307/varim-ditu-p

bookcase
21.06.2013

Úžasná kuchařka, skvělá po grafické stránce. A ty recepty a milé povídání k tomu...super

calteinai
24.05.2013

Skvělá kuchařka i skvělé čtení:)) Mám ráda přesně tenhle styl kuchařek, nepraktické, nepřehledné, ale úžasně vypravující, připomínající tu oslavu jídla, při společných setkáních s milými lidmi:) Autorka je osobnost a každý měsíc chodím do Alberta si vyzvednout její Albert magazín (předtím Apetit):) Pro ty, co chtějí tak trochu jinou, lifestylovou kuchařku, můžu jen doporučit:)

Pavo.Klima
24.03.2013

Jím na stránkách této kuchařky očima... Zatím jsem nic nezkoušel... Ale formát kuchařky je fantastický - fotky, popisky... Snad něco brzy vyzkouším!

Kaihomielisyys
10.03.2013

Má nejoblíbenější kuchařka! V kuchyni jsem jako cizinec čemuž nepomáhá ani fakt, že většinu kuchařek, se kterými jsem měla za poslední dobu tu čest, odkládám hned po přečtení několika receptů. Nevím jestli je to jen můj pocit, ale většina kuchařských knih je psaná jakýmsi (pro mě) pseudo-profi stylem, kvůli kterému akorát upadnu do deprese s pocitem, že jsem úplně pitomá a netroufám si pustit se ani do pokrmu označeného jako "velmi snadný". Snad všechny kuchařky jsou psané poměrně demotivujícím způsobem...až na tu od Dity. Připadá mi tak úžasně pozitivní a motivující, že mám chuť pustit se i do těch nejsložitějších receptů. Navíc je plná dobrot a krásných fotografií...

vallv
05.03.2013

Krásná kniha! Abych pravdu řekla, vždy jsem dávala přednost věcnějším a obsáhlejším kuchařkám před těmi "nafintěnými", kde má hlavní slovo vzhled, na úkor praktičnosti a přehlednosti. Ale tato mi učarovala... Recepty nenápadné, jakoby v pozadí, dávají vyniknout fotografiím s nádechem provance a nostalgie...
Jsem kuchařka typu - hlavně uvařit co nejrychleji, lacino a výživně. Tato kniha mi připomíná, že jídlo může být také krásné, a že vaření nemusí být jen další prací na seznamu, pokud vaříme s radostí a láskou!

Téra
03.02.2013

Ano, každý má rád jiný styl. A toto je přesně ten můj. Tuto kuchařku jsem dostala k Vánocům a byl to dárek dle mého vkusu. Já moc často podle kuchařek nevařím, a pokud se rozhodnu něco podle kuchařky uvařit, musím vědět, jak to má vypadat :-) Proto preferuji kuchařky, kde u každého receptu je i krásna fotografie výsledného jídla. Takže kuchařka, kde je milion receptů na jedno brdo a uprostřed pět stránek s ne moc "jedlými" obrázky, není nic pro mě. Je fakt, že některé recepty v této kuchařce jsou trošku mimo mísu (př. krupičná kaše), ale už jsem některé vyzkoušela a byly to mňamky.

asam
07.01.2013

Ne že by se mi kuchařka nelíbila, vždycky se najde něco inspirujícího, ale zase takové terno to není.

kuchařky fotografické publikace

Dita Pecháčková