Adris Adris komentáře u knih

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Kniha, která se bude líbit fanynkám série Všem klukům...

Sophie po rozpadu svého ročního vztahu s Griffinem odchází zdrcená na tradiční vánoční sešlost její obrovské, italské rodiny. Mezitím se její sestra ocitá v nemocnici, po těžkém průběhu porodu. Aby Sophii rodina rozptýlila, napadne je praštěný nápad. Vyšlou Sophii na 10 rande naslepo. Sestaví "randící" tabulku, kde napíšou svá jména a aktivitu, která se bude na rande naslepo konat. Uzavírají se sázky, jak dlouho Sophia s tím kterým na rande vydrží. Občas se najdou opravdu bizarní jedinci a aktivity. Rozptýlení funguje, najde však Sophie novou lásku, nebo se jen pobaví a zapomene na bolístku? Nebo to bude celé jinak?

Kniha se mi moc líbila. Kontrastuje v ní zábava, při které jsem se smála nahlas ale také vážnost, kdy jsem měla slzy v očích. Celé je to prodchnuto rodinou soudržností, přesně jako v knize Lary Jean. Vaření, pečení, pomatení strýcové, tety, bratranci a sestřenice a také obnova starých přátelství.

Na to, že se jedná o YA, hlavním hrdinům je 17,18 let, Sophie jedná a přemyšlí jako dospělá, zodpovědná žena, což mi bylo velmi sympatické.

Jediné, co je pro mě mínusem, je to, že mi kniha nenavodila vánoční atmosféru. Jelikož se děj knihy odehrává v Louisianě, jsou to skoro Vánoce, jak posledních pár let u nás. Taky se tam svátky ani moc nerozebíraly. Klidně bych pár kapitol přidala a některé prodloužila. Ráda bych se podívala i na zfilmovanou verzi!

13.12.2020 4 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Bette, June a Gigi jsou studentky NY baletní školy. Na tuto konzervatoř jsou vybíráni jen nejlepší z nejlepších a ti úplně na špici mohou jednou za čas vystřídat profesionály a zahrát Louskáčka, Giselle a další slavná představení. A tak není divu, jak daleko jsou studenti schopni zajít, aby se dostali ke svým životním šancím. Tlak je obrovský, soukromý život žádný. Rodiče tvrdí. Konkurence obrovská. A tak si někteří hledají doslova jakékoli cesty ke zničení toho, kdo jim stojí v cestě za svými sny, na které dřou už od předškolního věku.

Kniha je výpovědí o životě na špici baletu - dřina, perfekcionismus, chladný život bez zábav. A ještě hůř - anorexie, bulimie, drogy, šikana, rasismus v baletu.

Příběh je psán jako teen, tudíž pro mládež. Najdete v něm kontrast v postavách - dvě temné oproti jedné zářivé. Bylo zajímavé sledovat vývoj z několika úhlů pohledů, hlavně se mě dotkl příběh Bette, pozadí jejího agresivního a manipulativního jednání, které vycházelo hlavně z chladného rodinného prostředí. Avšak nejlépe se mi četly kapitoly s June. Věčně přehlíženou náhradnici. Naopak paradoxně nejnudnější mi přišla Gigi se svou naivitou, dětinskostí.

Jednu hvězdičku dolů za občas zbytečné a nudnější pasáže (tak trochu vycpávky).

Kniha je předlohou seriálu na Netflix - Krasotinky.

02.12.2020 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nejlepší série. A to jsem ji četla v 25ti. Láska, cestování časem, napínák... Prostě boží!

19.11.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

⭐️⭐️⭐️⭐️
Tedy, toto rodinné drama ve mně vyvolalo silné emoce. Ač to není thriller... vlastně, z určitého úhlu pohledu by mohlo jít o horor, příběh se mi moc líbil. Dokonce tak, že knihu si u B A Paris zařadím na své třetí oblíbené místo.

A jak stále opakuji, a zde se to jasně ukazuje, je třeba, aby mezi sebou lidé více komunikovali a řešili problémy společně.

Kdo rád knihy od Moriarty, myslím, že kniha je pro něj.

17.11.2020 4 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Dávám plné hodnocení této úžasné duchařině z pera Schwab. Nesmírně čtivé a navíc v prostředí Skotska. Hřbitovy, hrad a Harry Potter! No a taky duchové.
Schwab prostě umí. Má ty své příběhy vždy něčím neotřelé, poctivě domyšlené. Kéž by vyšel zbytek série Neobyčejní...

15.11.2020 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Celkem vyvážená erotika s hezkým hudebním námětem a traumaty z minulosti. Nemám však ráda to drsné, otevřené flirtování hned na začátku. Zvlášť v tomto případě, kdy se má držet profesionální odstup. Za mě toto přehnané. Lepší jsou zprvu náznaky, v posteli si to pak můžou říkat natvrdo :D)

08.11.2020 3 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Když se Leo zamiluje do Piper a společně vyštípou Joannu z jejího života, Joanna se rozhodne bojovat, a zjišťuje podezřelé okolnosti v utajené minulosti Piper. Johanna je odhodlaná udělat cokoliv, aby vše zvrátila.

V knize se střídají pohledy Joanny a Piper, které končí napínavě, takže udržují čtenářovu pozornost.

Po celý příběh jsem žasla, jak se muž může jen kvůli poblouznění k nějaké cizí ženské, vzdát ihned své manželky a odstřihnout ji nadobro od dětí. Byla jsem v šoku, pořád jsem si říkala "Pane Bože, to je tak přitažené za vlasy! To se prostě nikdy stát nemůže. Ale zas.. Je to Amerika...".

Stále jsem si také říkala, že bych příběhu neuškodilo přidat v začátku pár stran navíc, aby byl vývoj vztahu mezi Leem a Piper uvěřitelnější. Bylo to vše takové hrozně nahonem, a to dělalo příběh méně uvěřitelný.

Byla jsem napjatá, co se nakonec vyjeví ohledně podezřelé minulosti Piper, a jak se vůbec celá tato náhlá a šokující situace vyvine.

Avšak, jak čtenář spjeje k rozuzlení příběhu, má jakousi představu, že by to mohlo být tak nebo tak, konec přišel vemi brzy, byl urychlený a posloužil jen jako zpětná vysvětlivka. Škoda. Zkazilo mi to dojem z knihy, i když jsem podobný scénář očekávala. Já bych se však přiklonila k jiné verzi, která by příběhu slušela víc. Ale to už je na vkusu každého z vás.

01.11.2020 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Převyprávěná pohádka Dvanáct tančících princezen má u nás skvělé ohlasy. Přidávám se k nim. Příbeh je směsice detektivky a fantasy/magie, zasazen do krásného prostředí ostrovů, moře (a speciálně mořských želv).

Líbila se mi směs všech různých žánrů. Dokonce i duchařina tam je. Příběh byl skoro pořád napínavý, díky tomu si udrží pozornost. Občas mě nudily popisy slavností, mořských plodů na stolech, apod., ale chápu, že je to důležité k nastolení "ostrovanské" atmosféry. Měla jsem 3 teorie, jak to všechno dopadne, a trefila jsem se, i když mě autorka nejednou zmátla. Ta, kdyby napsala horor, neudělala by zle. Na city taky umí zabrnkat.

Co se mi ale vůbec nelíbilo, byl závěr. Poslední asi 3 strany. Za prvé ... blah, v pohádce možná, ale k tomuto příběhu se to nehodilo. Za druhé vyzněl usekle. Mohla si to prostě odpustit.
Za to dávám hvězdu dolů.

31.10.2020 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tak trochu jako Jeníček a Mařenka.

Po havárii své matky jsou sourozenci Tara a Kyle nuceni zůstat u prarodičů, které nikdy neviděli, neboť s nimi jejich matka zpřetrhala vazby. Vlastní dům nad městem, pod horami, kde žijí soběstačně úplně sami. Za jejich přívětivými úsměvy a starostí se však skývá nejedno tajemství. V domě jsou slyšet divné zvuky a z okna vidět divné postavy. Co se to tu děje? A co se stalo meziprarodiči a maminkou? To se dozvíte na necelých 200 stránek v sympatické.. v podstatě novele (?) od Darcy Coates, která je známá svými duchařskými příběhy:).

Mně se i tento příběh líbil! Stále vnímám za nejslabší první díl. Tento měl tak trochu atmosféru jako druhý díl, a ten mám nejradši:). Taková pohádková, duchařská záležitost. Nezvyklý je tento díl v tom, že hlavní postavy jsou nezletilé děti. Vždycky čekám, jak si autoři poradí při "odstraňování" kontaktu spojení s okolím (často padá strom na telefonní vedení nebo na odlehlých místech nefunguje signál :D ).

10.10.2020 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Noci běsů jsou mysteriózní (lehce magický) příběh, zasazený do odloučené vesnice pod horami (nespecifikováno místo ani čas, ale já bych tipla dnešní dobu a nějaké místo u lesa na Ukrajině).

Líbilo se mi prostředí odloučené komunity se slovanskými kořeny. Lidé nerudní, věřící v bohy a strašidla. Něco ve stylu Prokletý rok, Zahrada spáčů, atp.
Moc mi však nešla dohromady jejich občasná mluva v hantecu a z toho najednou "učená" terminologie. Stejně tak u ztraceno-nalezených dětí. Ztratí se v 5/6ti, nic si nepamatují, ale mluví spisovně a učeně, jak knihy(?).
Do začátku jsem se pěkně začetla, atmosféra mi sedla. Ovšem cca prostředek mě lehce nudil, asi ta "detektivní část", která se posouvala tak jako po kousíčkách. Konec byl zase zajímavý a konečně i akční.

Za mě lepší než Zmizení Sáry Lindertové, i když tematicky se mi to zdá dost podobné, ale Noci běsů jsou mi svým prostředím bližší. Metro v Praze mě zkrátka nezaujalo tak, jako odloučená komunita s lesem a horami. :)

10.10.2020 4 z 5

Sestřička Sestřička Katie Alender

Sestřička je dvousetstránkový příběh o démonické posedlosti skrze panenku. Postupně s hlavní hrdinkou Alexis odhalujeme historii jejího domu, a obyvatel, kteří v něm kdysi bydleli.

Od knihy jsem čekala creepy strašidelnou story. Bohužel se tak nestalo a dostalo se mi spíše románu o středoškolském trápení s přáteli a láskoboly. Ke konci se příběh více podobal strašidelné povídce, avšak vše zkazil buď "um" autorky nebo překladatelky (nemohu posoudit). Postavy se totiž chovaly nesmyslně, neseděly mi ani dialogy. Vykreslení atmosféry odbyto, nedotaženo. Velice plytké. Nutila jsem se do čtení, což vysvětluje, že jsem 200 stran četla 3 dny. Nakonec jsem jen přejížděla očima stránky. To se nedalo a nestálo to za můj čas.

28.09.2020 1 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Moc nechápu, proč by někdo tuto knihu označoval za nejlepší v tomto roce. Za mě průměr. Prvních 400 stran mě celkem bavilo, sledovala jsem chudou matku a jejího syna, jak se probíjí životem, jak ke štěstí přicházejí a jak syn objevuje imaginárního přítele. Táhl mě hlavně zájem o poznání "o co tady vlastně jde"?, ale spíš mi to přišlo jako bězný román s mystery prvky. Vypravěči kapitol se později začnou střídat, což zdržuje rozuzlení zápletky. Prostě tam autor vmáčkl trápení několika osob z maloměsta, aby byla kniha takhle tlustá, jinak nevím proč. Ale zároveň ty jejich příběhy nerozvedl natolik, abych s nimi soucítila.
Kniha je směs Koralina X The Walking dead X Náboženství.

Závěr knihy jsem nemohla dočíst, strašně mě nebavil, pořád se to mlelo kolem toho samého a nikam to nevedlo. Já bych děj celé knihy vmáčkla do 200 stran. Sorry.
Po úpravě by to ale mohl být slušný film. A myslím si, že bude. Nebo seroš. Netflix bere všechno.
Podle mě má příběh poukazovat na vyrovnávání se člověka s hříchem - ale to je jen můj názor.
Nečekejte ale jako já duchařinu ala Annabelle. S duchama to nemá vůbec nic.

15.09.2020 3 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Příběh o ženě, která nahlédne do své budoucnosti, a zjistí, že brzy zemře. Může svůj osud změnit? A co když díky případné změně osudu obětuje i něco jiného? Něco, za co stojí umřít?

Kniha se dobře čte, ač bych klidně zkrátila opakující se myšlenkové pochody hl. hrdinky a retrospektivu do jejího dětství bych smazala, neměla pro tento příběh význam. Naopak bych přidala dramatické a akční scény. Jedna hvězdička je navíc, za originální nápad.

18.08.2020

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Tak tento díl měl vše uzavřít, a tak jakoby obecně ano. Ale stále zůstává fůra otázek! Jak co se událostí a postav v tomto díle stalo, tak i vlastně v celé sérii. Takový "useklý" konec, ze kterého jsem nepochopila, co se vlastně v tom spirituálním světě stalo. Víc to zde rozebírat nemohu. Jsem však trochu zklamaná. Autorka je samý popis kytiček, ale důležité scény odbyde.

SPOILER
A tady se se záporákama nemazala. To bylo moc rychlé. Vzdyt Amelia nestihla tentokrát ani omdlít. Ani nebyla nikam dovlečena. Nikdo ji nenaháněl potemnělým lesem, a tak dále. Autorka to chtěla mít šmahem z krku?

16.08.2020 3 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

⭐️⭐️⭐️⭐️
Netradiční způsob pohřbívání - klecové hroby. Do příběhu se zaplétají utajené organizace, nasáklé okultismem a vraždami. Tento příběh je bez oblíbence Devlina, ale objevuje se na scéně nový, charismatický detektiv, který má "mysl otevřenou".

16.08.2020 4 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Vracíme se zpět k Ameliině rodině, k tajemství jejího otce. Příběh se nesl ve stylu "v tom domě straší", což se mi líbilo.

16.08.2020 4 z 5

Svůdné schůzky Svůdné schůzky kolektiv autorů

Textově o ničem, ani ta erotika nic moc, asi jde ten smysl dialogů a vnit. mon. mimo mě. Zajímavé pro mě byly jen rozdílnosti v grafice/kresbě (styly autorů)

27.07.2020 2 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Bohužel. Román byl psaný tak, jakoby si autorka jen zhruba načrtla kostru příběhu, na čas jej odložila, a nakonec více méně bez dalšího zásahu knihu vydala. Některé monology mi nedávaly ani smysl. Hrdinové se chovali neadekvátně. Nejen svému věku. Také byli plní negativních povahových rysů. Alexa se chovala jako žena bez sebeúcty. Nejen, že se vydala lehko všanc, ještě dlouze dolízala, vnucovala se. Věděla o pocitech protějšku více, než on sám, a stále měla potřebu vkládat mu svá přesvědčení do úst.
Cain byl zase protivný, arogantní zbabělec. Nevím, kdo si mohl hrdiny oblíbit. No, nemluvě o otřepaném vrtochu autorek = boháč, který v nácti osiří a "vlastními silami" vybuduje mega společnost, kde se brzy topí v penězích. Kdyby už přišly autorky s něčím zajímavějším než jsou investice. Co třeba zbohatnout na mobil homech cestujících po Americe, a vydávajícím lidem domácí občerstvení? O tom bych se třeba ráda dozvěděla více. Trochu kreativity, i do té eroťárny...

26.07.2020 2 z 5

Cena za lásku Cena za lásku Nora Roberts

Jsem naštvaná. První ze dvou povídek je o krotitelce lvů v cirkuse. V anotaci o tom ani zmínka. Palec dolů za téma.

23.07.2020

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Závěr #Dědictví
Už toho bylo moc, myslím, že by se celý příběh vešel do jedné knihy. Navíc autorka začla rozvětvovat i vztahy mezi vedlejšími postavami, aby příběh natáhla. Nějaké náznaky byly už v 1. díle, ale pak to rozepsala, a nakonec u všech zopakovala stejný vzorec zamilovanost-nerozhodnost-hádka-usmíření-zamilovanost. Trochu omezené????????‍♀️.

22.07.2020 3 z 5