Dědictví

Dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251643/bmid_dedictvi-251643.jpg 4 129 27

Poklidný život na panství Daringham Hall v malebné Východní Anglii naruší příjezd Bena Sterlinga. Ben je totiž skutečným dědicem panství a hodlá se pomstít rodině, která se k jeho matce zachovala velmi nelítostně. Jeho plány však naruší zvěrolékařka Kate, do níž se vášnivě zamiluje. Má smysl žít pouze pro pomstu, nebo je důležitější odpustit a začít nový život?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Erbe , 2015

monika0181
31.10.2023 5 z 5

Autorka umí napínat, to už znám z jiných jejich knih. Tedy nejsem až tak překvapená, že kniha nemá úplný konec. Jde zde o zatajené dítě, které hledá svou rodinu kvůli pomstě. Ale jak to bývá každá mince má dvě strany. Otec neví, že je otcem a syn netuší, že to není úplně tak, že by těhotnou manželku vyhnal. Při tom všem se odehrává děj i dalších postav, které nás předpokládám budou provázet i v dalších dílech. Každopádně Kathryn to se slovy umí, na někoho je to možná zbytečně dlouhé, ovšem já si myslím, že je příběh plný zvratů, dalších akcí, které Vás nenechají vydechnout a nutí Vás číst pořád dál. Vždy si říkám, že jiný autor by z toho napsal další dvě knihy, co vše se tady stane. Já jdu jistě na další díl.

pip11
06.09.2023 4 z 5

Příběh ze současnosti o dědictví, ztrátě paměti a rodinných vtazích. Děj plyne pomalu, možná se místy trochu táhne, ale jinak příjemné čtení. Možná se kouknu i po dalším díle.

kercah
04.08.2023 3 z 5

Moc často na romaňtáky nesahám, ale tady jsem se jednou nechala zlákat přebalem. Kniha má kouzlo naprosté předvídatelnosti a to jí dodává velice oddechovou formu.
Zpracování není kýčovité a dobře plyne, takže hned otevírám knihu č.2 .

Vojslava
11.11.2022 4 z 5

Hodnocení je spíš tři a půl za naprosto profesionální červenou knihovnu, kde snad chybí jen únos a tajná chodba. :-) Je to příjemné počtení, zábavné a předvídatelné, ale právě jen to a nic víc. Ale nicméně pro relax se nejspíš pustím i do dalších dílů, když je mám relativně v dosahu. Jestlipak se vezmou? :-)

Rapeh
15.10.2022 4 z 5

Romantické nenáročné čtení s poutavým příběhem. Těším se na pokračování

Adris
18.07.2020 4 z 5

Američan Ben si uhání do Anglické vesničky nárokovat své dědictví vůči tamnímu panství a šlechtické rodině, jež jej obývá. Jako ztracený a zároveň zavržený syn touží po pomstě. Do cesty se mu ale postaví nehoda, která ho připraví o paměť, a on je najednou odkázán na péči místní veterinářky Kate. Jak to dopadne? To se dozvíte v této příjemné, napínavé, romantické knize.

Není to oddychovka, naopak se autorka opět nevyhla i napínavým a násilnickým vsuvkám, aby okořenila jinak romantickou knihu. Co jsem si ale všimla je, že autorka vykrádá sama sebe. Četla jsem od ní 3 knihy, a nyní můžu říct, že čtu různé verze téhož příběhu. Kdybych to nečetla takhle po sobě, bylo by to lepší. V tomto ohledu mám problém i s naší autorkou, paní Mornštajnovou. Přesto mě to zatím baví a sérii Dědictví určitě dočtu. Měli by nějakou z knih Taylor zfilmovat. Úplně to vidím na Prima Love :) .

v.july
23.03.2020 4 z 5

Kniha me velmi prekvapila, ma pomerne rozvetveny dej, ktery ctenare do sebe nenasilne vtahne. Zaroven cast myslenky je ke konci uzavrena a dalsi dil souvisle navazuje jako pokracovani. Jsem zvedava, ikdyz vlastne asi tusim jak to vse dopadne, jak bude pribeh pokracovat.

Janík511
30.10.2019 5 z 5

Odpočinková četba. Nečekala jsem od knihy žádný zázrak, když jsem ji zakoupila z výprodeje, ale opak pravdou. Je to sice romantika, ale dobře se četla a hltala jsem stránku po stránce. Jdu na druhý díl, abych věděla, jak to celé dopadne. Jsem mile překvapena, další kniha, která se mi líbí za zlomek ceny.

AjťačkaTýnka
27.09.2019 4 z 5

Pěkně napsané odpočinkové čtení - za 78,- korun jsem tolik muziky teda nečekala, kniha mě velmi překvapila.
SPOILER!!!
Trochu mě mrzí, že jsem se nedočetla, kdo Bena utloukl na začátku příběhu. Jdu tedy na další dva díly, třeba se ještě dočkám rozuzlení.

cukrovka
28.08.2019 4 z 5

Čtivá oddychová romantika.

LenkaGonn
19.07.2019 3 z 5

Velice pěkný román. Četla jsem už lepší, ale postavy jsem si oblíbila. Děj mě dokázal občas překvapit a bylo tam to romanticke mrazení, které v knihách vídám čím dál tím méně. Pěkné počtení a konec mě donutil si okamžitě otevřít druhý díl, takže nakonec dávám 3 hvězdičky.

Ivanka83
27.11.2018 5 z 5

Zajímavý děj. Krásně se četlo. Bena a Kate jsem si rychle oblíbila, vlastně všechny postavy. Knihu jsem doslova zhtla a hned se vrhla na druhý díl.

Miretti
19.08.2018 5 z 5

Velmi milá série, nenáročné letní čtení pro oddychové večery. Nečekala jsem žádné extra zápletky, zvraty , podle očekávání jsem tak dostala milý příběh lásky , který plynul tak jak měl, což od tohoto typu knih očekávám. Není na škodu odskočit si k romantice. Chválím povedené grafické zpracování obalu .

jani.ruzicko
11.03.2018 4 z 5

Taky jsem si původně myslela, že se bude jednat o historický román, ale ejhle romantika současnosti. =) Velmi příjemné čtení. Příběh mě vtáhl, že jsem se ani nestačila rozkoukat a už byl konec. Opravdu velmi čtivé, stránky ubíhaly před očima. =) Určitě mě zajímá pokračování a určitě doporučuji. =)

Samira
07.03.2018 5 z 5

Z nějakého důvodu jsem si myslela, že půjde o román historický, ale je to taková romantická současná klasika. Sladká, místy plná zápletek, nad kterými se pousmějete, ale také milá, čtivá a moc příjemná.
Jsou dny, kdy vám přesně taková kniha udělá moc dobře a já ji hltala a hltala a ještě téhož dne prostě musela otevřít pokračování.
Určitě stojí za to!

ela1972
19.09.2017 4 z 5

Od poloviny se od ní moc nedá odtrhnout.

havrmoni
05.07.2017 5 z 5

Pustila jsem se do toho a najednou je konec. Dobře se mi to četlo už se těším na další díly.

kacaaba
04.01.2017 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, napínavý a zamotaný příběh. Líbí se mi, že je tam víc romantických zápletek než jen hlavní postavy. Už se těším na pokračování.

cérka
25.11.2016 3 z 5

Čekala jsem romantiku ve stylu Panství Dowton a konala se červená knihovna současnosti. A to já moc nemusím. Každopádně, u knihy jsem si odpočinula. Sem tam jsem nějakou stránku přeskočila a zda si přečtu další díly ukáže čas.

Liduka
22.06.2016 5 z 5

Krásná kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. Ben, který jede na panství Daringham Hall, aby znepříjemnil život jeho obyvatelům, kvůli tomu, co provedli jeho matce, ztratí díky ráně do hlavy od místní veterinářky paměť, ale nakonec se do Kate zamiluje. Jak se ale zachová až se mu paměť zase vrátí?

láska

Kathryn Taylor