Jeden rok bez tebe

San Francisco. Nový rok. Tragická nehoda po silvestrovské party. Cara přežije. Její nejlepší kamarádka, G, ne. O devět měsíců později Caru stále stravuje vina a zármutek, bojuje sama se sebou. Matka ji proto pošle na internátní školu ve Švýcarsku, kde nikdo nezná ji, ani její minulost. A tak to má i zůstat. Noví spolužáci Ren a Hector to ale vidí jinak. Jsou rozhodnuti rozbít zdi, které kolem sebe Cara tak pečlivě vystavěla, a vrátit ji zpět do života. A Cara možná i chce, aby se jim to povedlo… zvláště Hectorovi, který ji zřejmě chápe jako nikdo jiný. Čím blíž se však k němu dostává, tím víc se jí vzdaluje G a vzpomínky na ni. Dokáže Cara jít dál a vyrovnat se konečně s tím, co onu osudnou noc udělala? A zaslouží si vůbec druhou šanci?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433438/jeden-rok-bez-tebe-XlT-433438.jpg 3.981
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Fragment (ČR)

The Year After You, 2020

Kniha Jeden rok bez tebe

DejSemTuKnihu

Knížka nebyla špatná, četla se rychle, ale musím říct, že víc mě zaujal její psychický stav, než celkový děj. Cara (hlavní postava) mi přišla až moc uzavřená a zbytečně shazovala psychology, ke kterým dlouho docházela a střídala jako ponožky. Na druhou stranu nemám ponětí, jaké je ztratit nejlepší kamarádku, tak smutným způsobem, jako bylo v knize.
(*celý moment autonehody byl skvěle popsán)
3,5/5*

EliškaHavlová

Knížku jsem po pár kapitolách odložila a vrátila jsem se k ní takzvaně z nouze. Vůbec toho nelituji. Zvládla jsem ji dočíst za dva večery. Začátek je sice slabší, ale po dvou týdnech strávených na nové škole, mě Carin příběh chytl. Postavy jsou dobře vykreslené a jejich reakce jsou naprosto reálné. Jen konec trochu překvapil. Není to taký ten styl zakončení knížky, který byste u tohoto žánru čekali, ale já ho shledávám jako moc fajn. Za mě má knížka 4* .

Foxlity

Za mě byla super, hezky se četla i když je pravda, že mi dělala problém (prvni 2-3 kapitoly) se vypořádat se stylem psaní autorky, ale pak se čte úplně sama.
Dále jsem se hrozně zamilovala do postavy Hector, který je v knize velice hezky vykreslen. Co se týče hlavní hrdinky tak jsem měla ohledně ní takové smíšené pocity není hrozná ani mě kupodivu neštvala, postupem jsem si ji oblíbila.
Konec se mi moc líbil po přečtení epilogu knížky jsem měla hezký pocit.
4*/5*

Verunka926
31.12.2020

Ze začátku jsem byla nadšená, ale postupně moje nadšení opadávalo. Za mě taková průměrná knížka.

Zumaan
12.12.2020

Děj i nápad super, ale praxe ne.
Je vidět, že to je autorčina první kniha, protože třeba ten začátek byl strašně nepropracovaný.

+Po dlouhém přemýšlení jsem zjistila, že mám ráda Caru, protože na to, co prožila to zvládá ještě dobře a je to úplně norm. reakce

+líbil se mi ten symbolický konec

+Hector byl docela hezky vykreslený
-začátek knihy byl hrozný

-je to nereálný, říká se jim škola pro beznadějné případy, nebo tak nějak a přesto se všichni málem poserou z toho, že C. měla panic. záchvat. - - - Člověk by čekal, že tam každý student bude mít panickou reakci jednou do týdne, nebo, že aspoň budou mít nějaké klaustrofibie, syndrom CAN, posttraumatickou stresovou reakci či
něco podobného a ono až na výjimky nic.

-jak už jsem psala, nepropracovanost

-nevím proč, ale zdá se mi, že většina lidí byla prostě divná, něco mi na nich nesedělo.
-nelíbilo se mi, jak Cara shazovala psychiatry. Jako chápu, někteří jsou jen figurky, ale většina z nich opravdu tomu člověku pomůže.

- jak už jsme psala, hrozně dlouho jsme se rozhodovala, jestli mám hlavní postavy zabít, anebo jestli ne.

Sooooo_2*/5*_

tadobra
15.11.2020odpad!

pardon, snazila jsem se tomu dat vic sanci, ale proste nedocteno. hlavni hrdinka otravna ubrecena pizda, vylozene me jeji chovani vytacelo... ostatni postavy tak strasne umely az se mi chtelo brecet, cely to bylo strasne nerealny a tak tragicky napsany, ze jediny, co k tomu muzu rict je DES BES. mam ve zvyku knihy docitat, abych jim zbytecne nekrivdila, ale tohle fakt nedavam.

LilianaFalcon
13.11.2020

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ve svém žánru depresivních YA to ale není tak špatné.
Stravující pocit viny, lži,...

jasmína
27.10.2020

Nebyl to bohužel můj šálek kávy......