Zima bez tebe

Zima bez tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425106/bmid_zima-bez-tebe-L04-425106.jpg 4 175 54

Zimní romance, která vás zahřeje u srdce Po smrti milovaného přítele se Hannah Clitheroeová ukrývá se svým smutkem před celým světem. Její nový domov – Kernowská usedlost v Cornwallu, který zdědila po babičce – je k tomu jako stvořený. Hluboký zármutek ji brzy naruší někdo, kdo má pocit, že Kernowská usedlost, ležící jen kousek od městečka Pethporro, by měla patřit jemu. Raphael Tregar, nepředvídatelný muž se špatnou pověstí, se Hanně rychle dostane pod kůži. Nejvíc Hannu dostihnou babiččina tajemství z dávné minulosti a cítí se ztracenější a opuštěnější než kdykoliv předtím. Blíží se zima a začíná být víc než jasné, že Vánoce už sama trávit nebude…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Winter Without You , 2018

Ála1968
18.02.2024 4 z 5

Krásný zimní příběh plný romantiky, zasněženého Cornwallu, ovcí a tajemství.Je pravda, že ke konci mi Hannah už celkem lezla na nervy,ale zato Raphael byl úžasný.

Annkag
06.02.2024 4 z 5

Milé čtení které pohladil mou romantickou dušičku a pohrála se s mým libidem. Tetelila jsem se radostí a trocha se zasnila jaké by to bylo zdedit domek v Anglii.

Andynka
03.01.2024 3 z 5

Milá zimní oddechovka.
Občas trochu přitažená za vlasy, taky možná zbytečně překombinovaný příběh. Ale to se u odpočinkové knihy dá opomenout. :)

babystar
17.12.2023 3 z 5

Bohužel mé hodnocení je ovlivněno mou "blbou náladou", ani tu vánoční náladu to u mne neprobudilo. Stále pršelo nebo děsně sněžilo, pak se i rozvodnila řeka.... Jinak to je takový "sluníčkový příběh". Všichni se mají rádi, všichni si pomáhají a i ten škarohlíd Raphael se polepší. Jen si fakt nedovedu představit v těhotenství život sama, v zimě, ve starém, studeném, zatuchlém domě na samotě a v neznámém prostředí. Tak si romantiku nepřestavuji.

katerina2660
01.07.2023 5 z 5

Moc hezký příběh, hezky se četlo. Krásná oddychovka

Lvíček835
18.03.2023 5 z 5

Nádherná zimní romance která vážně zahřeje u srdce odpočinkové čtení při zimních večerech
s hrnkem horké kávy čaje čokolády nebo kakaa.

Kudík
16.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Hannah Clitheroeová vs. Raphael Tregar. Jejich začátky byly těžké asi jako pračka na opuštěné úzké venkovské cestě, ale četlo se to skoro samo a často s úsměvem na rtech. Hannah měla skvělou náturu... nechyběla jí soběstačnost, kuráž, a i špetka šílenosti. Její spolubydlení s Lizzie, Bailey a Penny mělo také své kouzlo. Každá byla naprosto jiná a možná právě proto jim to tak společně šlo. Dále i s Kočkou beze jména + 5ti ks, s Plukovníkem Dijonem, Šílou a Šálou, Slowtopem alias Topíkem. :) Raphael měl zase své psy se jmény Pipin a Smíšek. Tajemství babičky Trudy bylo zajímavé a smutné pro všechny zúčastněné. Co jedna lež a jistá ziskuchtivost natropí, Gabriel měl výdrž a můj obdiv. V závěru mi pár věcí úplně nesedlo, resp. těžko něčemu uvěřit. 4,5*

"Že se ptám, ale vy jste opravdu pojmenoval svoje psy podle dvou hobitů z Pána prstenů? Jako dva Frodovy parťáky?
Přesně tak, odpověděl stejně jako před chvílí.
Mí psi taky."

jeny-v
26.02.2023 4 z 5

Jednoznačné vánoční odpočinkové čtení, které zpříjemní zimní čas. Mně se po každé kapitole hezky usínalo. Příběh se trochu táhl jako med po lžičce, ale byl sladký se šťastným koncem. Spolubydlení Hannah, Bailey, Penny i Lizzie jsem si oblíbila pro jejich statečnost, přátelství i humor v krizových situacích a při organizaci Svatoštěpánské slavnosti. Malá osídlená komunita Pethporro - jasná vesnice plná drbů, klepů a pomluv vžene bubáka Tregara do náruče odvážné sousedky. Ovšem pojmenování psů Smíšek a Pipin nic nepřekoná....

Beovulfak
01.01.2023 4 z 5

Pěkná, odpočinková kniha. Hlavní hrdinka je sice zjevně nevyrovnaná osobnost, ale to se někdy stává

moma08
22.09.2022 4 z 5

Tahle kniha mi dala zabrat, jelikož jsem po dlouhé době četla příběh, kde byl do detailu popsaný skoro každý prd, jestli to tak mohu nazvat, takže jsem se nemohla pořádně začíst. Než se začalo něco dít, už byl konec.
Ve finále to byla pěkná romantika.
Pro mě je to 3,5 hvězdičky.

evineckY
09.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Když těhotná Hannah žijící v Řecku příjde nešťastnou náhodou o přítele, jako zázrakem se doví, že po zemřelé babičce zdědila velikou usedlost v Cornwallu. A tak se sbalí , prodá jejich agenturu a jede do špatného počasí a domu, který volá po rekonstrukci.
Jaké ji však čeká překvapení, když na příjezdové cestě stojí pračka a chlap, který tvrdí, že na dům má úpis a je jeho...

Zlatinka.Emilly
19.08.2022 5 z 5

Romantika, místy Větrná hůrka. Přečetla jsem od prvních stránek se zaujetím. Fakt, že byly i pasáže, které bych osobně z příběhu vyškrtla, ale nakonec se ukázalo, že tam tak nějak patřily. Obálka knihy nádherná, dala bych klidně osm hvězdiček.

Hatshepsut
09.08.2022 3 z 5

Poklidné romantické čtení na dva večery. Postavy sympatické, příběh plynul hladce. Hodnotila bych tak 3,5*. Snad bych doporučila číst v zimním období, jelikož vyprávění obsahuje i příjemnou vánoční atmosféru.

Sixtínka
30.05.2022 4 z 5

Romantická oddychovka. Taká klasika - najprv sa neznášajú, potom sa do seba zamilujú. Napriek tomu ma to bavilo čítať. Lebo hoci je záver predvídateľný, bolo fajn sledovať ich osudy a všetko, čo k tomu šťastnému koncu viedlo.

andrea0221
30.05.2022 2 z 5

Zamilovaný s předvídatelným koncem. Taková oddechovka. Taky mi strašně vadí čím dal častěji nekvalitní kontrolu tisku chybějící písmenka, opakující se slova a uvozovky, když tam není přímá řeč. Nečetla jsem v poslední době jedinou knížku, ve které by se tento nešvar neobjevil a v této jich je tedy zatím nejvíc.

cukrovka
10.03.2022 4 z 5

Romantické oddechové čtení. Jednoduchý příběh s předvídatelným koncem, ale proto tyhle příběhy čtu.

Sysel
25.12.2021 4 z 5

Pěkný romantický příběh. Jen mi trochu vadil konec. Záměr? Ale co ty překlepy, vynechaná písmenka a uvozovky naznačující rozhovor tam, kde nebyl?

hana1039
05.12.2021 3 z 5

No, dočetla jsem to ze zvědavosti, abych se dozvěděla, jak Hannah a Raphael skončí... jinak mě to mrzí, ale moc nezaujalo...

petulkapeta
04.12.2021 4 z 5

"Nic, co za to stojí, není nikdy lehké."
Moc pekny romanticky příběh. Podle anotace jsem čekala něco jineho,ale zklamana jsem nebyla.

Renike
28.11.2021 5 z 5

..no proto .. už jsem se bála, ze Kočka beze jména nedostane vůbec jméno :))) ale co koťata ?

pro ženy romantika romance

Autorovy knížky

Beth Good
anglická
2019  80%Zima bez tebe

Kniha Zima bez tebe je v