Zima bez tebe

Zima bez tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425106/bmid_zima-bez-tebe-L04-425106.jpg 4 175 54

Zimní romance, která vás zahřeje u srdce Po smrti milovaného přítele se Hannah Clitheroeová ukrývá se svým smutkem před celým světem. Její nový domov – Kernowská usedlost v Cornwallu, který zdědila po babičce – je k tomu jako stvořený. Hluboký zármutek ji brzy naruší někdo, kdo má pocit, že Kernowská usedlost, ležící jen kousek od městečka Pethporro, by měla patřit jemu. Raphael Tregar, nepředvídatelný muž se špatnou pověstí, se Hanně rychle dostane pod kůži. Nejvíc Hannu dostihnou babiččina tajemství z dávné minulosti a cítí se ztracenější a opuštěnější než kdykoliv předtím. Blíží se zima a začíná být víc než jasné, že Vánoce už sama trávit nebude…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Winter Without You , 2018

zuzana2599
05.04.2020 4 z 5

Tak toto je velmi milé a příjemné čtení. Zima bez tebe je typická oddechovka, moc pěkně napsaná. Nečekejte žádnou přeslazenou romantiku. Tento příběh je nejen o lásce, ale hlavně o přátelství, toleranci, nechybí ani špetka humoru. Takového rezavého třínohého kocoura Plukovníka bych si přála mít doma. Želvu a husy už nemusím, ale láska ke zvířatům má mnoho podob.
Příběh z Cornwallu mě krásně pobavil a dodal pozitivní energii. Hned bych se tam vypravila !

Handulenka
03.04.2020 5 z 5

Odpočinkové čtení.Kniha se velmi dobře četla.

alzbeta4340
07.03.2020 4 z 5

Všechno funguje, jak v romanci fungovat má. Příjemné čtení, které si nehraje na velkou literaturu, a u kterého se hlava unavené čtenářky dobře vyčistí. Jestli si děj budu pamatovat za pár týdnů do detailu, to nevím, ale svůj účel Zima bez tebe určitě splnila.

Costanzo
23.02.2020 5 z 5

Zimní romance, která vás opravdu zahřeje u srdce. Autorka použila er-formu a velmi galantně nás provedla celým příběhem, odehrávajícím se v období pár měsíců. Ocenila jsem jednoduchost, přehlednost, příjemný font písma a optimální délku jednotlivých kapitol. Obě hlavní postavy mi sedly, hlavně Raphael, protože my ženy prostě máme darebáky rády. Líbilo se mi prostředí, do kterého je celý příběh zasazen. Cornwall byl vykreslen jako syrová rozeklaná část Anglie. Obdivujete sice naprosto dokonalé pobřeží s mohutnými skalisky, nicméně smáčí vás hutný déšť, nevidíte na krok, vítr se do vás opírá mohutnou silou, oceán rozbouřeně bičuje pobřeží a vy máte pocit, že jste na konci světa. Ale i přes to všechno na mě Cornwall působil jako nádherná krajina s impozantní faunou a flórou. Autorka nás také seznámila s místními tradicemi a zvyky a my měli tu možnost se zúčastnit tradičního Cornwallského průvodu. Za mě super romanťárna.

bookcase
20.02.2020 4 z 5

I když předvídatelný, tak milý příběh, který mi sedl a trefil se mi do nálady.

mikika
03.02.2020 4 z 5

v rámci žánru roztomilé, když odhlídneme od mizerné práce s uvozovkami...

alcerka
28.01.2020

Kvůli povaze hlavní hrdinky nedočteno, raději nehodnotím...

Medvědářka
18.01.2020 5 z 5

Kniha , která je ideální pro tohle počasí.
Pohladí po duši, pokusí se vás rozesmát i rozplakat. Pobaví vás špičkováním mezi hlavními postavami a odhalí i kouzlo těch vedlejších.
Já si čtení užívala plnými doušky a čekala, kdy se stane to či ono. S napětím jsem hlavně ale čekala, jak to celé dopadne, i když člověk u takovýhle příběhů to tuší pokaždé. Jen ta cesta k tomu vytouženému bývá různá.

Adris
12.01.2020 3 z 5

Mladá žena, žijící v Řecku, zdědí po smrti své babičky domek v Anglii. Jelikož přišla o přítele, rozhodne se pozemku ujmout a zabydlet se v něm. Plány ji ale kazí neodbytný mrzutý soused, který má kdesi schován úpis svého dědy, podle kterého patří domek jeho rodině.
Minulosti by žena mohla přijít na kloub skrze tajemné dopisy, schované na půdě.
Do toho všeho si hlavní hrdinka nese své malé překvapení.
-------------------------
Na románu se mi líbilo prostředí - Cornwall v zimě, Svatoštěpánská slavnost, spousta zvířátek (včetně oveček a pastýře:)), narážky na známé knihy a autory. Také oceňuji napínavá dobrodružství - ztráta ve sněhové vánici na útesu, tajemná jeskyně, záhadná skříňka s dopisy... Z knihy se mi nejvíce líbil začátek a konec. Prostředek na mě působil křečovitě, hlavně dialogy. Také mi neseděla postava Raphaela, divně náladový a na konci kontrastně k celému příběhu najednou úplně emocionální. A fakt jsem ještě neviděla, aby se osoby tak často omlouvaly. Suma sumárum, oddechovka, kapitoly utíkaly rychle a končily napínavě, takže to "žene" čtenáře dál.

mariva
06.01.2020 4 z 5

Příjemné odpočinkové zimní čtení zasazené do nádherné cornwallské krajiny - navíc splňuje jedno z témat Čtenářské výzvy.

veronika0382
03.01.2020 5 z 5

Tahle kniha s nádhernou obálkou mě zaujala na první pohled. Při čtení mě tak nějak rozněžnila, přiměla se usmívat a dívat se na svět přes růžové brýle. V tento čas naprosto ideální čtení. Přesně to, co jsem potřebovala. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Knihomolka97
30.12.2019 5 z 5

Jak se říká 100 lidí 100 chutí. Já jsem z knihy nadšená. Přečteno během dne. Příjemná romantika, trocha rodinného tajemství (opravdu jenom trocha), sympatické postavy. Ano, je jasné jak to skončí, ale to mi v tomhle případě vůbec nevadilo.
A konec byl tak strašně sladký:))

DominaCZ
22.12.2019 1 z 5

K smíchu příběh.
Obsahuje spoilery.

Je jasný jak to dopadne, chápu, ale stejně je hrdinka neskutečně citově čilá. Ač v počátku knihy fňuká, že nikdy, nikdy, NIKDY nepotká nikoho jako předchozího partnera, během MĚSÍCE A PŮL si vezme tady zdepřítomného týpka, kterýmu jde jen o barák, což v závěru přizná.

Pořád srdceryvný vzpomínačky na lásečku, a najednou rup, během měsíce a půl už máme na krku svatbičku s jiným !
Hluboký zármutek? Ale prosim vás. Pokud máte zármutek, neskočíte ihned do chomoutu s někým cizím, kdo se s váma s prominutím jen se*e o váš barák že ano.

Nemohu si pomoci. Hrdinka mi přišla prostě v rozhovorech idiotská. Stát s hubou otevřenou a přemýšlet nad tím, zda si bude ON myslet, že čistý, nový gumáky=blbá holka z města nebo se ho ptát zda, když pojmenoval své psy, které má jako honicí pro stáda ovcí, po hrdinech z Pána prstenů, je ON jejich Frodem a má taky jako správný farmář hůl zahnutou na konci, to jako promiňte, to dělá jen dement, ne zajímavá sexy kočanda, která vás má zaujmout.
Nesmím zapomenout na tunu roztomiloučkých zakopnutí a uklouznutí, kdy končí v jeho náruči žejo.
KONEC.
Jedna hvězda za obálku.

pip11
22.12.2019 5 z 5

Další vánoční příběh, tentokrát z Cornwallu. Kniha byla moc pěkná, skvěle jsem si ji užila. Hannah zdědí dům v Cornwallu od babičky, o které byla celý svůj život přesvědčená, že již dávno zemřela. Přestěhuje se do starého domu a předpokládá, že zde bude trávit dny v osamění a truchlení… Objeví se ale zde nová přátelství, nějaké to tajemství, milá romantika a spousta dalšího. Příběh ideální na vánoční období, bylo to krásné.

pro ženy romantika romance

Autorovy knížky