Láskou ji nespoutáš

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách…....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371901/laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 3.9106

Love Her Wild (2018)

Literatura světová, Poezie
Vydáno:, Ikar (ČR)

maygirl

Krásná sbírka. Chce to tu pravou náladu pro začtení, ale pak to stojí za to :-) Plus krásná grafika!

sola_lupa

Jedinečná kniha s nádhernými básněmi doplněnými o úžasné fotografie.
A pro mé připomenutí, kdybych se ke knize jednou chtěla vrátit, což rozhodně není vyloučeno...

Pustím tě do svého srdce,
ale očisti si boty, než vejdeš.

Každá holka,
když ji necháte
dost dlouho o samotě,
nakonec
začne
zpívat
a tančit.

Byla jen další rozbitá panenka,
která snila o klukovi s lepidlem.

Deprese - jako když barvoslepému neustále říkají,
jak je svět barevný.

Jsme utvořeni ze všech těch, kdo nás vystavěli a zbořili.

SarahRoyalAss

Oddechovka na pár minut večera.
Po grafické stránce nádherně vyvedená a obsahově uklidňující. Několik veršů se mi vrylo do paměti, nad pár z nich jsem se usmívala a jiná klidně proletěla okolo a zanechala příjemný pocit.

Pustím tě do svého srdce,
ale očisti si boty, než vejdeš.

mina_dol_

Knihu jsem si koupila, vzhkedem k tomu, ze jsem ji videla mnohokrat na ig. Vubec toho nelituji

rarášek

,, Kouzlo poezie
spočívá v tom, že ji objevíme, když je nám ji třeba.“
Nejsem úplně ten typ, který by četl nebo psal poezii, ale čas od času si ji přečtu. Básně už jsem dlouho nečetla a tak jsem se rozhodla přečíst Láskou ji nespoutáš od Atticuse. Ještě jsem si k tomu udělala čaj, protože jsem nachlazená, ale skvělé se k tomu hodil. Byla to rozhodně skvělá knížka. ❤️ Každý si v ní najde něco, mě se nejvíc líbila část nazvaná Divokost. Skvělé básně doplněné skvělými fotkami. Moc jsem si ji užila a doporučuji ji každému, kdo by si chtěl užít chvilku poezie. ❤️❤️

Viky007

Kniha mě zaujala jak názvem - protože úplně spoutat se asi nenechám nikdy - tak grafickým zpracováním. Řeknu to hezky česky, poezie mnou ve většině případů ani nehne. Nejvíc se mi zhnusila při rozborech naprosto nepochopitelných básní, takže s těžkým (Nebo vlastně lehkým?) srdcem musím říct, že prozódie a podobná zvěrstva jsou hnus.

Atticus mě dostal. Vlastně ani nevím, jestli to, co stvořil, se dá nazvat básněmi. Spíš jsou to jen volné myšlenky, které chytil, a nakonec přece jen vypustil do světa. A to se mi moc líbí. Žádné komplikované zbytečnosti. Jen pravda... tak jednoduše řečená. Nad jeho slovy budu dlouho přemýšlet a ráda se k nim vrátím. Dokážou totiž pohnout srdíčkem.

Obvzlášť se mi líbí tahle:

Opouštíme své jednorožce,
ty, kteří utíkají,
ale nikdy úplně neodejdou,
vždycky tu zůstanou
a budou se toulat
po travnatých pláních naší duše.

antonin0999
19. záříodpad!

Můj komentář je poezie ve Tvých očích.
V klíně měsíc.
Se stůně.

A já taky.

Dominika_a

Naprosto úžasná kniha! Ilustrace byli dokonalé.

DommiP

Nádherný, nádherný! Zpracování naprosto úžasný! Člověk si ty nejkrásnější musí minimálně založit a číst pořád dokola!

Věrka256

Toto byla moje první poezie, kterou jsem četla a musím říct, že to bylo skvělý. Moc se mi to líbilo a hodně jsem se k těm situacím přirovnávala. I to grafické zpracování bylo skvostné. Moc se mi to líbilo a spousta těch slov, co tam byla napsaná mě zasáhla a nutila nad jejich významem přemýšlet. Fakt krása.

Capkomi

Zamilovala jsem se do grafického zpracování této knihy, mnohdy mě bavily fotky víc než básně. Přišla mi slabší než Mléko a med, ale po těchto dvou poetických sbírkách, jsem se rozhodla zařadit knihy podobného rázu do své knihovny.

Simmminek

Takovou knížku jsem četla poprvé. A měla ji přečtenou během chvilky. Udělala si spoustu záložek, ke kterým básničkám se budu ráda vracet. Knížka je moc hezky zpracovaná a proložena zajímavými fotkami.

Kayla

Musím říct, že z knihy jsem hrozně zklamaná. Jakožto velká romantička jsem si myslela, že se mi kniha bude líbit, ale to se bohužel nestalo. Dávám knize pouze dvě hvězdičky za design a fotky v knize.

roman9276

Sice na poezii moc nejsem, ale některý řádky mě opravdu dostaly, protože i v pár slovech autor dokázal jít opravdu do hloubky lidskýho srdce a duše. Krásný obrázky, který podtrhujou podstatu básní jsou opravdu super. Přečteno sice za chvilku, ale kniha se mi mega moc líbila.

Vaceda

Jak zoufale málo stačí lidem ke štěstí.

Terr_y

OK, některé části knihy byly hezké ALE kniha má zbytečně moc stran, je zbytečně velká. její obsah by se dal určitě o polovinu zúžit a velikost knihy zmenšit. Obrázky neříkám že nejsou hezké ale opravdu zbytečné... Cena by se tímto taky snížila. Takže kniha tak akorát dobrá na prohlížení v knihkupectví nebo knihovně.

-Annett-

Kniha neurazí ani nenadchne. Některé pasáže opravdu krásné jiné nikoliv. Myslím, že to není kniha po které bych sáhla znovu.

nemer
07. červnaodpad!

Esence banality a stupidity, nula poezie (ale hlavně že to má obrázky). Ne že by mne to v dnešní době překvapovalo.

Rumplestiltskin

Souhlasím se seabook04.
Kdyby mi bylo patnáct, tak věřím, že se díky téhle knize dostanu k poezii mnohem dříve, než jsem se k ní dostala.
Po grafické stránce je to nádherná kniha, ale obsahově už nejsem tak spokojená. Prostě mi tam chybí jistá hloubka, kterou u poezie mám ráda.

BlackJeffy

WORDS
WILL
SCRATCH
HEARTS
THAN
SWORDS.

flanky

Trochu pomalejší rozjezd, skvělý prostředek a zase o něco slabší konec. První básničky jsou trochu suché, poté se však krásně rozvinou a řeší především lásku, samotu a sílu jednotlivce. Na konci jsou pak slabší básně, které se věnují alkoholu, což mě příliš nezaujalo. Zpracování luxusní a překrásné, sic na úkor množství básní.

Amia

Krásná slova s hloubkou.

jan-da

Poezie jde mimo mě, ale náhodou jsem prolistovala tuto knihu. Některé básně mě tak zaujaly, že jsem si řekla, že bych si knihu přečetla. V některých básních jsem se našla a byly opravdu krásné, že jsem je předčítala. Za co dávám rozhodně hvězdičku navíc jsou fotografie, které kniha obsahuje. Líbí se mi, když jsou použité fotografie vhodně zvolené k danému textu :-)

Sabča92

Jedním slovem, nádhera! Totálně jsem si zamilovala anglickou poezii a potřebuji nutně víc! Sbírka nádherných slov, které nejsou pouhými slovy. Obsahují daleko víc než jen myšlenku nebo poslání. Čtení jsem si musela dávkovat a i tak jsem ji zhltla příliš rychle. V knize mám milion lepíků a budu se k ní rozhodně vracet.

acul.p

Prostě nádherné :)

adriane9

Něco jakoby převzal, něco je klišé, jiné se mi nelíbilo a něčím se přímo trefil. Milk and honey pro me byla ženštější, tak nějak zlomenější a sedla mi víc. I zde krom psaní vás pohladí spousta fotografií, a i když překlady básní do češtiny jsou složité, takhle kniha se mi líbí a krásně voní tiskem :-)

seabook04

Až na pár výjimek (cca 5) pro mne pěkné citáty bez hloubky, které vám možná vykouzlí úsměv na tváři, ale nemáte potřebu se k nim vracet. Rozhodně doporučuji radši pro mladší čtenáře (Young Adult) než pro dospělé, pro které je tohle dílo dá se říci až zbytečné. Grafická stránka perfektní, ale "poezie" teda nic moc...

Chalali

Snad ještě horší než Mléko a med. Povrchní plácnutí, jednu hvězdu snad jen za to, že tahle kniha někoho přivede k poezii - tentokrát možná opravdové.

Ewik

Poezii vyloženě nevyhledávám, ale když narazím na zajímavý kousek, ráda si ho přečtu a velmi ocením, když ve mně i něco ze sebe zanechá. Tento Instagramový počin mě upoutal povedeným grafickým zpracováním. Nebudu lhát, obálka dělá hodně a já se na knihy také ráda dívám.
V hlavní roli je opět láska, z JEHO i JEJÍHO pohledu. Moderně pojaté dílko, velmi se lišící od klasických autorů poezie, nejen tím, že se nerýmuje. :-)
Přečetla jsem ji jednou a nechala uzrát, přečetla jsem ji po druhé a nechala působit. Našla jsem několik "myšlenek", které mi byly velmi blízké, pronikly hlouběji, pohladily, vykouzlily úsměv nebo příjemně rozechvěly. Ty jsem si uschovala, ale u dalších mi tyto silné pocity chyběly. Časté opakování se, které už nemá ten správný efekt.
Milá kniha, která určitě potěší mnoho romantických duší. Já autorovi děkuji, to nejlepší jsem si vybrala.

ladyfromskye

Naprostý klenot - tematicky, jazykově, graficky... Doporučuji!

Atticus Lish

Atticus Lish