Láskou ji nespoutáš

od:

Láskou ji nespoutáš

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách…....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371901/laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 3.973
Originální název:

Love Her Wild (2018)

Žánr:
Poezie
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Přidat komentář
Simmminek
dnes

Takovou knížku jsem četla poprvé. A měla ji přečtenou během chvilky. Udělala si spoustu záložek, ke kterým básničkám se budu ráda vracet. Knížka je moc hezky zpracovaná a proložena zajímavými fotkami.

Kayla
04. srpna

Musím říct, že z knihy jsem hrozně zklamaná. Jakožto velká romantička jsem si myslela, že se mi kniha bude líbit, ale to se bohužel nestalo. Dávám knize pouze dvě hvězdičky za design a fotky v knize.

roman9276
03. srpna

Sice na poezii moc nejsem, ale některý řádky mě opravdu dostaly, protože i v pár slovech autor dokázal jít opravdu do hloubky lidskýho srdce a duše. Krásný obrázky, který podtrhujou podstatu básní jsou opravdu super. Přečteno sice za chvilku, ale kniha se mi mega moc líbila.

Vaceda
20. července

Jak zoufale málo stačí lidem ke štěstí.

Terr_y
09. července

OK, některé části knihy byly hezké ALE kniha má zbytečně moc stran, je zbytečně velká. její obsah by se dal určitě o polovinu zúžit a velikost knihy zmenšit. Obrázky neříkám že nejsou hezké ale opravdu zbytečné... Cena by se tímto taky snížila. Takže kniha tak akorát dobrá na prohlížení v knihkupectví nebo knihovně.

-Annett-
14. června

Kniha neurazí ani nenadchne. Některé pasáže opravdu krásné jiné nikoliv. Myslím, že to není kniha po které bych sáhla znovu.

nemer
07. červnaodpad!

Esence banality a stupidity, nula poezie (ale hlavně že to má obrázky). Ne že by mne to v dnešní době překvapovalo.

verulinka20
07. června

Neurazí, ale ani extrémně nenadchne. Ale možná je to jen můj pocit, jelikož jsem od začátku, co jsem knihu vzala do ruky, očekávala, že to bude "Mléko a Med hadr". A ač tam podobnost určitě je, toto dílko mě tolik nenadchlo.

Rumplestiltskin
05. června

Souhlasím se seabook04.
Kdyby mi bylo patnáct, tak věřím, že se díky téhle knize dostanu k poezii mnohem dříve, než jsem se k ní dostala.
Po grafické stránce je to nádherná kniha, ale obsahově už nejsem tak spokojená. Prostě mi tam chybí jistá hloubka, kterou u poezie mám ráda.

BlackJeffy
31. května

WORDS
WILL
SCRATCH
MORE
HEARTS
THAN
SWORDS.

flanky
26. května

Trochu pomalejší rozjezd, skvělý prostředek a zase o něco slabší konec. První básničky jsou trochu suché, poté se však krásně rozvinou a řeší především lásku, samotu a sílu jednotlivce. Na konci jsou pak slabší básně, které se věnují alkoholu, což mě příliš nezaujalo. Zpracování luxusní a překrásné, sic na úkor množství básní.

Amia
20. května

Krásná slova s hloubkou.

jan-da
16. května

Poezie jde mimo mě, ale náhodou jsem prolistovala tuto knihu. Některé básně mě tak zaujaly, že jsem si řekla, že bych si knihu přečetla. V některých básních jsem se našla a byly opravdu krásné, že jsem je předčítala. Za co dávám rozhodně hvězdičku navíc jsou fotografie, které kniha obsahuje. Líbí se mi, když jsou použité fotografie vhodně zvolené k danému textu :-)

Sabča92
16. května

Jedním slovem, nádhera! Totálně jsem si zamilovala anglickou poezii a potřebuji nutně víc! Sbírka nádherných slov, které nejsou pouhými slovy. Obsahují daleko víc než jen myšlenku nebo poslání. Čtení jsem si musela dávkovat a i tak jsem ji zhltla příliš rychle. V knize mám milion lepíků a budu se k ní rozhodně vracet.

acul.p
16. května

Prostě nádherné :)

adriane9
16. května

Něco jakoby převzal, něco je klišé, jiné se mi nelíbilo a něčím se přímo trefil. Milk and honey pro me byla ženštější, tak nějak zlomenější a sedla mi víc. I zde krom psaní vás pohladí spousta fotografií, a i když překlady básní do češtiny jsou složité, takhle kniha se mi líbí a krásně voní tiskem :-)

seabook04
12. května

Až na pár výjimek (cca 5) pro mne pěkné citáty bez hloubky, které vám možná vykouzlí úsměv na tváři, ale nemáte potřebu se k nim vracet. Rozhodně doporučuji radši pro mladší čtenáře (Young Adult) než pro dospělé, pro které je tohle dílo dá se říci až zbytečné. Grafická stránka perfektní, ale "poezie" teda nic moc...

Chalali
12. května

Snad ještě horší než Mléko a med. Povrchní plácnutí, jednu hvězdu snad jen za to, že tahle kniha někoho přivede k poezii - tentokrát možná opravdové.

Ewik
12. května

Poezii vyloženě nevyhledávám, ale když narazím na zajímavý kousek, ráda si ho přečtu a velmi ocením, když ve mně i něco ze sebe zanechá. Tento Instagramový počin mě upoutal povedeným grafickým zpracováním. Nebudu lhát, obálka dělá hodně a já se na knihy také ráda dívám.
V hlavní roli je opět láska, z JEHO i JEJÍHO pohledu. Moderně pojaté dílko, velmi se lišící od klasických autorů poezie, nejen tím, že se nerýmuje. :-)
Přečetla jsem ji jednou a nechala uzrát, přečetla jsem ji po druhé a nechala působit. Našla jsem několik "myšlenek", které mi byly velmi blízké, pronikly hlouběji, pohladily, vykouzlily úsměv nebo příjemně rozechvěly. Ty jsem si uschovala, ale u dalších mi tyto silné pocity chyběly. Časté opakování se, které už nemá ten správný efekt.
Milá kniha, která určitě potěší mnoho romantických duší. Já autorovi děkuji, to nejlepší jsem si vybrala.

ladyfromskye
10. května

Naprostý klenot - tematicky, jazykově, graficky... Doporučuji!

Cipori
07. května

Zlatý Wolker...

Aaliyan
04. května

Básníci už dávno nejsou, co bývali :-( Já se úplně ježím, jak slyším, že si někdo získal srdce skrze Instagram, protože tam si srdce získá opravdu kdekdo. Na druhou stranu, je fajn, že se i mezi tím "kdekým" najdou lidi, co nevydají úplný blábol (viz. Terapie sdílením).

Nemůžu říct, že by se mi kniha vyloženě nelíbila, ale ... nic ve mně nezanechala. Často jsem měla pocit, že čtu jen tok neustále se opakujících myšlenek, což mě po chvíli začalo nudit. Na druhou stranu - občas přišlo "probuzení" a něco se mi zalíbilo. Chybí mi ale to skutečné básnické nadšení. To skutečné milování, skutečné trápení, skutečná radost a bolest, která udeří, zaryje se, která řekne: Jsem Báseň, Jsem Poezie. Vryju se ti do duše svým zpracováním, svým výkřikem. Postrádám sílu slov, jejich pravdivost ... asi jsem divná :-) :-( ale tady jsem to nenašla. Stejně jako v Milk and honey.

Autora jsem předtím neznala, a asi se k němu ani do budoucna neobrátím, ale jo, věřím, že si své čtenáře najde :-) Ne každý je takový rýpal, ne každý má dost možná tak přehnané nároky :-)

anetka.repova
03. května

Bože, to je tak přenádherná kniha. Čekala jsem na takovou knihu už hodně dlouho, a to čekání se mi neskutečně vyplatilo, protože tato kniha je naprosto dokonalá a skvost.
Je jednoduchá, ale ukrývá v sobě toho spoustu.
Navíc ta grafická stránka knihy je božská a úchvatná.

Bylo mi čest si řádky pročítat a už teď vím, že se ke knize budu vracet každý den a zase se ponořím do překrásných myšlenek, které vám dají toho hodně.

To si musíte nutně pořídit a přečíst.

Více takových knih.


Autor a jeho další knihy

Atticus Lish

Atticus Lish
americká, 1972

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených5x
v Přečtených79x
v Čtenářské výzvě12x
v Doporučených6x
v Knihotéce34x
v Chystám se číst115x
v Chci si koupit47x