Zahrada spáčů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vše, co Pearl za svůj krátký život poznala, se dá vyjádřit jediným slovem – Seed. Tak se nazývá uzavřená komunita, ve které se narodila. Řídí ji Papa S., duchovního vůdce, kterého všichni milují a uctívají. Když je Pearl patnáct let, přistěhuje se do Seed nová rodina, a s ní Ellis. Okouzlující a výřečný chlapec začne Pearl vyprávět o životě mimo komunitu. Odhaluje pravdu, která měla zůstat skryta. Bude mít dívka možnost poznat okolní svět na vlastní oči, nebo ji Papa S. nikdy nedovolí odejít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300674/zahrada-spacu-2tC-300674.jpg 3.676
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Seed, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Zahrada spáčů

Přidat komentář
Tereza457
08. července

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zklamala a teď si vyčítám že jsem ji vůbec dočetla, ztrácela s ní čas a neodložila už na začátku, ale zajímalo mě jak to dopadne. Ve výsledku jsem se nic moc nedozvěděla. Život o sektě nijak zajímavý nebyl, na konci se taky nedozvíte jak to vlastně vše dopadlo a mám ke knize spoustu otazníků který se už nedozvím. Takže vypouštím z hlavy a nedoporučuji..

Lily-fairy
25. června

Zajímavé a důležité téma (hvězdička navíc za drsný konec), ale zpracování docela bídné. Neukončený konec, ploché a nijaké postavy, divný styl vyprávění (ale přečetla jsem ji za den, tak co)...


Karina_
05. května

Knížka se mi velmi dobře četla, jediné, co mě trochu překvapilo, bylo množství smrti milovaných osob v knize, to mě dosti zarmoutilo.

Kiki22
05.10.2019

S tematikou sekt jsem se v knize setkala poprvé a hodně mě oslovila. Jak člověk, který se narodí do určité uzavřené společnosti, později v konfrontaci s reálným světem může poznat, co je pravda? Hodně velká část knihy je vlastně o uvědomování si reality, vlastních zmatených pocitů Pearl i Kate, přesto děj plynule utíká a obsahuje i určité tajemno. Moc mě proto mrzí, že nebyla víc rozvedena zápletka se ženou tajně zavřenou na půdě. Konec pak nabral na můj vkus až moc rychlý spád, ze kterého mrazilo.

Katefite
16.09.2019

Kniha se mi velice líbila. Příběh byl napsán velmi poutavě a napínavě. Jen mě mrzelo, že některé věci tam nebyli objasněné, ale asi to tak autor zamýšlel že každý čtenář si to domyslí. Líbilo by se mi kdyby kniha byla o něco obsáhlejší a ne tak brzo utnutá. Jinak doporučuji, upřímě jsem byla velice napnuta a nutilo me to cist dal a dal.

Edlik
14.09.2019

Kniha má velký potenciál, měl jsem velká očekávání. Prostředí sekty je opravdu atraktivní. Tady ale příběh jen klouže po povrchu. Možná protože je příběh vyprávěný z pohledu dítěte... Škoda, že nebyla více odhalená minulost a konec knihy nešel trochu dál...

Weselice
12.08.2019

Na knihu jsem narazila náhodou a naprosto omylem, začetla jsem se do free verze prvních 50 stránek a musím říct, že mě uchvátila. Dlouho jsem se do čtiva takhle nezažrala.

Ze samotného děje je mi úzko. Asi se budu opakovat, ale vědomí, že podobné sekty opravdu existují, mě děsí. Konec mi přišel příliš unáhlený a rychlý, doslova mě mrzelo, jak to nakonec skončilo. Smrt Ellise byla prakticky shrnutá v jednom odstavci, což mně osobně přišla jako strašná škoda.

Jinak je to skvělá kniha, z které mrazí. Téma sekt je zpracováno tak realisticky, že se mi chce blejt, velebnosti.

Ctenar1202
28.07.2019

V uzavrene komunite zije od narozeni divka Pearl spolecne s nekolika lidmi a jejich vudcem Papou S...ten jim vtlouka do hlav, ze svet tam venku, mimo komunitu je zkazeny, zvraceny...po prichodu novych lidi do komunity zacnou ti, kteri tam ziji, pochybovat o vsem, co jim Papa S rika.... Skvela kniha. Jalk jeden fanatik dokaze zblbnout x lidi... A rozhodne podobne komunity na svete existuji....o tom nepochybuji.

Kniha se mi moc libila. Urcite by se mi libila i filmova verze.

Doporucuji precist.

1

Doporučujeme

Volání divočiny
Volání divočiny
Etiketa & špionáž
Etiketa & špionáž
Pouští a pralesem
Pouští a pralesem
Bílý tesák a jiné povídky
Bílý tesák a jiné povídky