Adris Adris komentáře u knih

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Knihu bych doporučila všem věkovým kategoriím. Nikdy není pozdě udělat první krok ke změně. Toto neotřelé, provokativní téma je osvěžující změnou v mnoha neustále se opakujících tématech. Tato kniha je perlou mezi ostatními. Skvost mezi černobílými tématy. Nebojte se jí. Každý si v ní najde něco a síla autorových myšlenek za to opravdu stojí.
Více u mě na blogu v recenzi

30.10.2015 5 z 5

Sempre – Navždy Sempre – Navždy J. M. Darhower

Krásná, smutná kniha. Určitě doporučuji. Pokud máte chuť, mrkněte se na můj blog, kde knihu recenzuji:)

29.10.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Jelikož jsem znala konec díky zdejším uživatelkám, které se asi nedokáží udržet, nebo co, knihu jsem si tolik neužila. Příběh pokračuje v tempu předchozích dílů a dokázala bych si ji představit rozsáhlejší. Nějak mi na sebe nenavazovaly kapitoly. Hrc prc rychle tam narvat všemožné zvraty, které se v předchozích dílech nestihly a konec. Ale na prvotinu je to dobré, snad příště dostane autorka více prostoru než jen 270 stran.

16.10.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nechápu, proč všichni tvrdí, že je to nejslabší díl! Já si tento díl moc užila, vyvolal ve mě mnoho emocí a myslím si, že bez něj by to nešlo. Zaujaly mě úkoly, které Elita musela zvládat, jelikož to jejich příprava na princeznu vyžaduje. Také jsem si užila mnho akčních i emotivně vypjatých scén. Co mi trošku vadilo byla Američina nerozhodnost. Ale jelikož se podíváme i těm našim klukům pořádně na zoubek, ani se jí nedivím. Zhodnotila bych to jako čtivou, zábavnou knihu. Mě se prostě líbila stejně jako první díl.

11.10.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha je velmi čtivá a kdybych neměla už pár podobných titulů za sebou, napsala bych, že je úžasná a jedinečná. Bohužel se nemohu zbavit zklamání z nedostatečnosti boje, vražd a chladnosti hlavní hrdinky, které prostě, ač je obálka slibuje, nejsou. Kdyby se příběh nesl v duchu prvních stran, byla by kniha parádní. Ona ovšem směřovala ke knihám jako je Selekce. Druhý díl si přečtu, má být totiž lepší. Uvidíme.

24.09.2015 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Velice povedený román pro mladé dámy. Je mi sice jednadvacet ale napjatě čekám na pokračování. Hodně čtivý, milý příběh a úžasná obálka. V angličtině již vyšlo pokračování s názvem P.S. I love you.

10.09.2015 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Opět skvělý zážitek. Akorát už mě autorka moc nepřekvapuje. Začíná to být jako přes kopírák. Ale já na to stejně vždycky čekám:)).

02.09.2015 4 z 5

První láska První láska James Patterson

První láska, další povedený titul od CooBoo, se mi dostala do rukou skoro náhodou. Přivábila mně její krásná, romantická obálka a chuť znovu se začíst do bláznivého teenagerského románu. Čekala jsem oddychovou četbu pro mládež. Dostala jsem srdcervoucí román o životě a smrti.
Celá recenze: http://adrisbooks.blogspot.cz/2015/08/prvni-laska.html

26.08.2015 4 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Příliš rychlý a zanebnaný začátek (mohl být rozvětvenější, zvláště, co se týče vztahů - u normálních lidí nejdou city tak rychle a snad se ani tak nemění, viz. charakteristika Kateřiny). Autorka ale překvapuje druhou polovinou knihy. Ovšem tam, kde měla být jakási gradace, při nejdůležitějším momentu knihy, z nějakého důvodu nebyla. Prostě hrc prc, všecko vyřešeno. Tento krásný nápad by se dal skvěle rozpracovat třeba na čtyři sta stran a pěkně jej obohatit.

Jinak námět se mi moc líbil, obdivovala jsem spolu se sympatickými hrdiny krásy přírody tady i tam. Koupě nelituji, ráda podpořím české autory. Je ale vidět, že v YA fantasy máme co dohánět:)

Více v recenzi: http://adrisbooks.blogspot.cz/2015/08/marie-rejfova-hodnoceni-pocet-stran-288.html#more

25.08.2015 3 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Bohužel mi kniha nesedla. Vůbec jsem nerozumněla těm vzpomínkám na vojnu a dokonce i některým slovům. Styl psaní byl podivný a celkově byla kniha deprimující, nezáživná... Taková Kniha vzpomínek je také o vážné nemoci a je neuvěřitelně čtivá i zábavná a hlavně se tam něco děje, i když hrdinka vzpomíná.

17.08.2015 odpad!

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Mě naopak začátek bavil, chválím originální nápad...Ale pak už jsem se v příběhu ztrácela. Nemám takovou fantazii jakou má autor a některé momenty jsem si vůbec nedokázala představit. Bylo toho tam moc a dost překombinované. Kniha byla čtivá ale nenadchla mě tak, jako třeba Královna Tearlingu. Určitě bych ji nedoporučila mladším dětem, právě z důvodu, že je to prostě náročnější čtivo. Druhý díl si ze zvědavosti přečtu, protože námět je opravdu zajímavý.

13.08.2015 4 z 5

Vezmi si mě Vezmi si mě Dan Rhodes

Některé povídky se mi líbily ale většina byla smutná až divná. Každopádně chválím obálku:)

11.08.2015

Vezmi si mě Vezmi si mě Dan Rhodes

11.08.2015

Opravdu podivná kniha. S velkými myšlenkami a opravdu zvláštní zápletkou. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Kniha pro mě byla těžká, často jsem od ní odpočívala ale tou svou zvláštností se mi strašně líbila. Mám velký problém knihu zhodnotit a zrecenzovat. Vymaňuje se z normy a tím mi nedovoluje ji s něčím srovnávat. Podle mě je spisovatel génius, jak stylem vyprávění tak svou fantazií. Určitě by se z jeho hlavy daly vyškrábnout zajímavé náměty.

02.08.2015 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Já jsem byla maximálně spokojená! Čekala jsem spíše YA, ale nakonec bych to ani starším dětem nedoporučovala! Překvapilo mě tolik násilí v knize, ale to k té hrozné době, které je v ní vykreslená holt patří. Pomýšlela jsem na historické fantasy - a ono to antiutopické fantasy. Opravdu stojí za to. Je tam všechno - krásná krajina, neznámé věci s novými názvy, nová Anglie, otroci, královny, magie, zloději, církev, rytíři, zrada, násilí, časté akční scény, velké napětí... No, za vše mluví, že jsem šla spát v jednu ráno, abych to dočetla:)

23.07.2015 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Kniha se mi moc líbila ale nepochopila jsem ten konec...Vlastně si celou knihu stěžovaly a hádaly se ale nic se nevyřeší. Ovšem, čtivost se knize nedá upřít. Hodnotím průměrně a doporučím dál:).

20.07.2015 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha o stopadesáti stránkách a já ji četla týden. Je hrozně "těžká". Vlastně ani nevím, jestli se mi líbila. Asi jsem na tohle téma nebyla připravená.

06.07.2015

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Zajímavý román, psaný krásným "staroanglickým jazykem" (snažíc se vést knihu v duchu jazyka jež používala Jane Austen). Mnoho ukázek z různých děl Jane, na které si autor vymyslel svůj příběh. Střídá se zde minulost a Janein příběh a současnost a Sophiin příběh. Trochu laděno do detektivního románu. Hodnotím jako pěkné čtení na léto.

23.06.2015 4 z 5

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Mě se kniha moc líbila a s hodně názory jsem souhlasila já i můj partner. A ještě to mají tak pěkně vysvětlené a vědecky podložené. Navíc zábavnou formou podané. Opravdu super kniha:)

13.06.2015 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Skvělá kniha, velmi, velmi čtivá. Hlavní hrdina je sebeironický vtipálek, který v životě neměl moc štěstí. Každopádně se vše v dobré obrátí, když společně se synem pátrají po záhadném anonymním dárci peněz. Napínavé dějství s trochou romantična a humoru:)

18.04.2015 5 z 5