Vezmi si mě

Titul svou formou navazující na Rhodesovu Antropologii: stovka tragikomických, absurdních, poťouchlých i cynických historek a situací spajtých se vstupem do manželství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220613/vezmi-si-me-8Tz-220613.jpg 415

Marry Me

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo

medialstar

Plný talíř jednohubek, které jsou tak dobré, že za hodinku už jen koukáte na prázdná párátka. Některé povídky slabší, ale většina je trefa do černého. Ale to, co je třeba vyzdvihnout, je nesporný talent rozehrát na pár řádcích scénku a pak vpálit výbornou pointu.

HavranPero
27.11.2016

pri čítaní tejto zbierky som sa naozaj skvele bavil!
(a to aj napriek neutešenej skutočnosti, že sám som ženatý...)

beruzzka
07.09.2016

Zábavné a rychlé čtení. Povídky byli vtipné, některé trochu smutné, ve spoustě z nich se dala najít kritika dnešní doby a dnešní lásky,kterou autor humorně nadimenzoval.

sachista
19.06.2016

Se žánrem mikropovídky jsem se setkal úplně poprvé a musím říct, že jsem se náramně bavil. Přinejmenším osmdesát procent povídek bylo povedených, vtipných či hořkosladkých. Oceňuji takové umění zkratky, dokázat vystihnout v pěti větách nějaký smutný fenomén a podat jej vtipným či tragikomickým způsobem. Výborná zábava na část sobotního odpoledne.

hellena1523
13.06.2016

Obálka - perfektní!
Mikropovídky - super útvar, který zvládne psát málokdo! Opravdu - vypadá to, že to je pár řádečků, ale o to je to náročnější, než napsání běžné povídky nebo novely.
Některé byly naprosto perfektní, jiné slabší a některé vyloženě bizarní...ale takové vztahy přeci jsou. Trochu mě mrzí, že drtivá většina mikropovídek byla smutná. Moc mi to nesedělo k obálce, která slibovala větší optimismus. Proto nedám plný počet hvězdiček, ale jinak jsem byla naprosto spokojená.
Dan Rhodes je - podle mého skromného mínění - současným mistrem mikropovídky.

evasamankova
22.05.2016

Mikropovídky, které v několika větách vystihují dokonalou podstatu situace...
Některé byly výborné, jiné průměrné, a pár se jich zrovna nepovedlo...
Mě to bavilo, a to dost :)

Adris
11.08.2015

Některé povídky se mi líbily ale většina byla smutná až divná. Každopádně chválím obálku:)

Adris
11.08.2015

ovpana
01.08.2015

U této knihy se nudit nebudete ,je v ní spousta tragikomických ,absurdních i cynických historek.

Boboking
17.07.2015

Stejně jako Antropologie, i tato sbírka mikropříběhů mne dostala. Absurdní, poťouchlé, cynické ... přesně takové ty historky jsou. Láska je nepochopitelná, a Rhodes toho skvěly využil. Není to běžný styl, ale zkusíte jeden druhý, třetí, a už se vezete. V tramvaji jsem se neustále potutelně usmíval :-)

Dan Rhodes

Dan Rhodes