První láska

Axi Mooreová je ve všech ohledech hodná holka. Její kamarád Robinson jí také proto říká zkráceně HH. Axi pilně studuje, nedělá žádné pubertální průšvihy a hodně čte. Vlastně jen čte a chce se stát spisovatelkou. Ale jednoho dne se rozhodne, že nějaké to pravidlo přece jen poruší. A nevybere si nějaké malé, ale rovnou to největší – útěk z domova. Naplánuje si, že uteče ze svého do puntíku naplánovaného světa. A tím překvapí nejen sebe, ale také Robinsona, kterého vezme s sebou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237808/prvni-laska-oth-237808.jpg 3.9156

First Love (2013)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

evelýny

Až v polovině této knihy jsem pochopila její smysl - krutý, nekompromisní - stejně, jako slovo rakovina. Šibeniční humor obou hrdinů by mohl být obdivuhodný, kdyby působil reálně. Bohužel v prostém životě to vypadá opravdu jinak.
A kdo hledá, tak v knize k mému překvapení najde i dojemné, pěkné a mnohdy vtipné pasáže - čímž mě kniha mile překvapila

,,A chystal se na seznam jeho chorob připsat blázen. Ale to mi ani trochu nevadilo. Protože pokud vím, na šílenství ještě nikdo neumřel."
P.S: Knihu jsem přečetla na doporučení. A tak přemýšlím, zda se dá opravdu napsat pohádka o rakovině...?

TimetoStyle

S hlavní hrdinkou jsem se hned ztotožnila – nedělá žádné průšvihy a taky hodně čte.
Bylo to vtipné, protože přemýšlela skoro stejně jako já. Líbilo se mi, že ten útěk z domova měla naplánovaný, kdybych tohle udělala já, tak by to bylo do puntíku stejné.
Konec byl takový… no nevím, něco tomu chybělo. Skoro jsem věděla, co se stane, takže to pro mě nebylo žádné překvapení. Působilo to na mě tak, že se autorka snažila vyvolat slzy. (Jsem trochu citlivá, no dobře… tak hodně

ZNellyZ
11.12.2017

Kniha mě moc nebavila, teprve posledních pár stránek pro mě bylo překvapivých a konec jsem obrečela. Jinak mě mrzí, že kniha byla na mě moc táhlá.

michaela3483
08.09.2017

J. Patterson je muj oblíbený autor a jelikož téma je velmi podobné knize Hvězdy nám nepřály, byla Prvni láska jasnou volbou.
Po přečtení si nejsem úplně jistá jestli se mi kniha líbila. Dlouho jsem se nemohla začíst, kapitoly mi přišly obsahově prázdné, místy na na jedno brdo.
Čekala jsem opačný konec.

Veronika33
06.09.2017

Kniha mi pripadal ako knihy Amy a Roger na cestě a Na vine sú hviezdy dokopy. Až na to, že to bolo veľmi chaoticky, povrchne písané a pre mňa nezaujímavo. Kniha sama o sebe by nebola zlá, ale keďže je určená mladším čitateľom, som ju skôr pretrpela. Najviac mi vadili nereálne scény ala všetko je brnkačka.

Bára2003
22.05.2017

Krásná, dojemná kniha na kterou jsem vzpomínala i poté co jsem ji dočetla.

EvikU.
07.04.2017

Kniha moc pěkná. Je to trochu bláznivý. Na první lásku se nezapomíná. A taky je to napínavý a už mě nic nenapadá.

andrea4315
01.04.2017

Kvůli častým spoilerům v komentářích je tu před přečtením knihy nečtu, ale tentokrát jsem měla..
První půlka mě moc bavila, super jízda a pak, zvrat a já si říkala proč, proč zas tohle, copak nejde napsat příběh o první lásce, který není srdcervoucí? Je to snad móda nebo co?
Pak už jsem prostě jen srovnávala a v tom srovnání, tato kniha vychází jako slabší.

Karola050716
01.04.2017

Jako víkendová oddychovka parádní, nic víc jsem nečekala a jsem spokojená.

akšuram37
17.03.2017

Vzdala jsem to.... což se mi moc nestává, ale asi to není můj styl.

mišaša16
19.02.2017

Příběh byl zajímavý a pěkně zpracováný. Na zacatku mě ihned zaujalo krásné věnování. Hlavní Postavy se mi moc líbily. Byla sem velmi napjatá jak kniha skončí.
O něco Více se mi ale líbil příběh Amy a Rogera,už jen kvuli tomu, že mam radši šťastné konce.

bubblebut
15.02.2017

krásné, dojemné... není co dodat
a jo, brečela jsem :D

zdenka700
01.02.2017

Přečteno za méně než 5 hodin. Dej vás pohltí a nepustí. Úžasné, propracovaný příběh. Řekla bych, že kdo se v cítí do hlavní hrdinky zažije mix emocí.

Dokonalá kniha. Od věnování až po epilog.
Takto má vypadat správná kniha.

marta14
22.01.2017

Nádherné...Moc se mi to líbilo.Jedna z mých oblíbených knih.Doporučuji.Přečteno za dva dny.

tynka65
25.11.2016

Hezké, milé, dojemné ale ne tak dobré jako Hvězdy :)

martas1907
16.10.2016

Hezká kniha :) smutný příběh na konci a pořád jsem se těšila jak to dopadne. Kniha se dobře četla a byla poutavá :) Kniha je dobře napsaná.
Rozhodně doporučuji přečíst :)

Lauralex
06.08.2016

Občas je potřeba něco jednoduchého, oddychového, sladkého a "hloupého", u čeho se nemusí nijak zvlášť přemýšlet. A to tato kniha splňuje. Sáhla jsem po ní, protože jsem v životě potřebovala právě něco, u čeho bych mohla vypnout a představovat si, že se to třeba děje mně. Není to složitý příběh, je to předvídatelné (až na ten drastičtější konec) a já jsem si to vcelku užila. Žádné vysoké nároky, prostě jen vypadnout vstříc prvním láskám, létu, novým zážitkům a kradeným autům.

Božílidi
30.07.2016

Kniha byla celkem fajn, ale čekala jsem víc.

suezie
13.03.2016

Nevím, nevím.. vážně nevím, co si o tom mám myslet. Perou se ve mně dva názory a já netuším, kterému dopřát výhru.
1. "Co to jako má být? Vždyť je to absolutní kopie knihy Hvězdy nám nepřály. To opravdu šlo těm autorům jen o peníze a tak vydělávají na tom, co už jednou sklidilo dost velký úspěch?"
2. "Božínku... asi jsem se zamilovala do Robinsona... "

lucy_bom
03.03.2016

Knížku jsem dostala od tety, myslím si že bych po takové knížce v obchodě asi ani nešáhla. No, ale když jsem začla číst začla mě opravdu hodně bavit. Celá tahle kniha mi přišla napínavá, jednou jsem četla i do 3do rána, Opravdu jsem si Axi a Robinsona zamilovala, jak společně kradli auta a prostě všechno se mi na nich líbilo. :) U konce jsem se rozbulela, ale tak to asi všechny :/
Knížku určitě doporučuju, i moje kamarádka která tenhle tip knížek nemusí si jí opravdu zamilovala.

KlarinkaS
28.02.2016

Krásná knížka. Konec mě sice opět rozbrečel, ale možná proto se mi tak líbila. Dobrodružství dvou mladých teenagerů mi přišlo zajímavé a chvílemi i vtipné. Velmi příjemná knížka, která stojí za přečtení. V mém imaginárním žebříčku je dokonce nad Greenovými Hvězdami :)

LilianaFalcon
19.02.2016

Kdybych si napřed nepřečetla konec, tak to asi vzdám.
Axi mi nepřišla skutečná. Premiantka, co se sebere a uteče, a její problém s kradením dopravních prostředků je spíš "problém"? Ještě k tomu se nerozloučí s tátou, který je lehký alkoholik, umřela mu jedna dcera a utekla mu manželka? Ne prostě tomu ani teď nevěřím.
Road trip knížky mám ráda, ale tahle se Amy a Rogerovi ani Na hraně zapomnění prostě nemohla rovnat.
Ale šibeniční humor neměl chybu. Kdyby to nebyly současně spoilery, tak je sem snad všechny vypíšu ;-)

Anna 13
13.02.2016

To bylo tak krásné...

Axi a Robinson byli tak milí, zamilovaní, oddaní, hloubaví a opravdoví... oba je moc miluji, i když Robinsona asi víc. :)

Když jsem brala knihu do ruky, bála jsem se, že to bude nějaký americký teenagerský románek beze smyslu, ale mohu vám říci jedno: NIKDY NEODSUZUJTE KNIHY!!! Nikdy...

Tato kniha je o tajném a nebezpečném, ale šťastném roadtripu plném lásky, nad kterou se člověku srdce otvírá... Nikdy na ty dva nezapomenu. Nezapomenu na jejich slova, polibky a zážitky. Každý kousek své lásky rozesely po celé Americe...

Kniha vás v druhé části překvapí, ale já jsem ráda za to, jak to skončilo, za to co se stalo... To je život. A oba dva byli šťastní...

Velmi doporučuji. Čtivo na sv. Valentýna... :)

warca
12.02.2016

Příběh byl poutavý, zábavný a rozhodně jsem se nenudila. Znovu mě ale kniha asi tak nenadchne.

Ditules
30.12.2015

Teda kde se to v tom pánovi bere? :) Člověk ho má zafixovaného jako autora detektivních a dobrodružných knih a on napíše takovou romantickou knihu pro mladé, která se navíc dá číst! :) Jen houšť!

Knihomolice
27.12.2015

Obal knihy mi nejprve přišel trochu moc sladký, ale když jsem otočila na zadní stranu a přečetla si o čem tato kniha je, nemohla jsem ji jen tak nechat ležet na polici v knihovně. Zajímavé čtení, jak se ze ,,šprtky,, stane holka, která krade auta apod. Knihu a i její postavy jsem si zamilovala, a proto jsem na konci ronila slzy, nečekala jsem, že to takhle dopadne, i když možná trochu ano, ale asi jsem si to nepřipouštěla.

bookcase
08.12.2015

Citlivě napsaný příběh první lásky...Taková Love story pro náctileté.

katerinad
27.11.2015

Abych napsala komentář k této knize musela jsem si to nechat delší dobu odležet v hlavě. Když jsem viděla, že se bude jednat o roadtrip věděla jsem, že je to jasná volba, že knihu musím přečíst. Četla jsem a četla už jsem byla skoro v půlce a říkala si jo zatím ten roadtrip jen tak oťukávali za půlkou to začne, ale chyba. Každý kdo četl ví o čem je druhá polovina knihy, což mi teda nevadilo, ale vyloženě mě to ani nenadchlo, že se bude řešit tohle. Já se těšila a chtěla číst o pořádém roadtripu. Chtěla jsem číst o bláznivém porušování pravidel, které si hlavní hrdinka sama sobě vytvořila.
Bylo to jako by si autoři usmysleli, že příběh nemá dostatečnou šťávu a tak hodili vážnější téma. Nebo každý chtěl psát o něčem jiném a nakonec to tedy dali dohromady, ale na mě to působilo moc násilně složené dohromady.
Tím neříkám že se mi kniha nelíbila, jen to slibovalo něco jiného.

Aknel26
29.10.2015

Myslela jsem, že to bude prostě příběh putování dvou mladých lidí po USA, během něhož hlavní hrdinka najde sama sebe i velkou lásku, ale bylo to něco víc. První půlka vtipná, oddechová, pak překvapení - a druhá část hodně emotivní a smutná, ale tak hezky, nenásilně. Dala bych čtyři hvězdičky, knížka se čte dobře, ale literárně přece jen něco schází. Připomněla mi ale písničku Závidím s textem Jiřího Grossmanna, kterou mám moc ráda - a za to je ta pátá hvězda.

Alexxxxx
28.10.2015

Krásný. Ten konec ............ chtělo se mi strašně brečet. Rozhodně všem doporučuji.