Literární spolek Laury Sněžné

Představte si Lynchův Twin Peaks zasazený do Finska. A představte si Dostojevského Zločin a trest, v němž Soňa Marmeladová zastřelí Raskolnikova. Zní to absurdně? Román, který vám dokáže, že i Skandinávie má svůj magický realismus, zavádí čtenáře do městečka Zaječín, kde se dějí divné věci nejen s lidmi, ale i s knihami. Všechno začíná, když se mladá učitelka literatury Ella Milanová vrátí do svého rodiště a objeví tam zvláštní knižní svazek, který jí vyrazí dech. V místní knihovně se vydá po stopě záhadných událostí... a brzy narazí na uzavřené společenství literátů, založené oslavovanou Laurou Sněžnou, na pravidla podivné Hry a také na nadpřirozené úkazy. Podaří se jí odhalit, co se ve skutečnosti stalo s desátým členem literárního spolku, a rozplést pavučinu všeprostupující fikce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245674/big_literarni-spolek-laury-snezne-Shd-245674.png 3.9602

Vydáno: , Paseka

Lumikko ja yhdeksän muuta, 2006

Kniha Literární spolek Laury Sněžné

verden

Žáner mi nie je cudzí, no napriek tomu mi trvalo pár (desiatok) strán, kým som knihe prišla na chuť. Potom to už bola parádna jazda, ktorú som si náramne užila a ten záver, mňam.

Melanka

Krásně ulítlá kniha, která bavila a předkládala originální obrazy. Byla radost ji číst.

tonysojka

Ze začátku do vypadalo na zábavnou fantasy grotesku s postavami jako by od Tima Burtona,pak se to překlopilo do docela temného psychologického thrilleru s příjemným překvapivým koncem.
Trocha vtipu,ironie,sexu a finské (asi) přírodní mytologie, dohromady celkem příjemně strávené chvíle s knihou do čtenářské výzvy.

...„Všichni vědí, že zdravý člověk nezačne sepisovat romány. Kdo je zdravý, ten má zdravou práci. Celá ta zatracená literatura, kolem které se nadělá tolik cavyků – to není nic jiného než duševní vyšinutost prohnaná tiskařským strojem.“,.

Vesmich
30.12.2022

Překvapilo mě to, čekala jsem asi něco jiného. I když vlastně nevím co. Asi nějakou srandu. Sranda to nebyla. Magické i tajuplné to bylo. Přesně tam, kde jsem to nečekala a tam, kde jsem to čekala, to bylo velmi obyčejné. Originální a poutavé. Pořád mě zajímalo, co bude dál, přičemž některé momenty byly hodně velký bizár.

Annicka
06.11.2022

Je možné, že je mé hodnocení silně ovlivněno skvělou audioknihou načtenou Davidem Novotným, nicméně se mi opravdu líbila. Je to taková pohádka pro dospělé. Je tam určité nadpřirozeno (sama Laura Sněžná či třeba knižní mor...), které jinak obyčejný příběh o partě elitních děcek, které vyrostly, činí neobyčejným a milým... Lyričnosti přidávají i skvěle přeložená jména, a to jak literárních postav z Potvůrkova (nějakým způsobem mi přirostl k srdci Bobík Cililink :)), tak samotných postav v čele s Laurou Sněžnou. Každopádně kniha asi skutečně není pro každého... Prostě to není typické čtení pro dospělé :)

JointlieKat94
13.10.2022

AUDIOKNIHA
Magický realismus.. magický realismus, říkáte?
Tak s tím jsem se nikdy nesetkala (asi?). Knihu jsem zvolila na poslech, do práce, a asi jsem udělala líp, než kdybych se trápila.. stránku po stránce.. pomalu, stejně jako mi pomalu plynul děj..
Namluveno je to výborně, mým oblíbeným Davidem Novotným, příběh se mi líbil asi jenom kvůli němu. Jinak mě to totálně, ale TOTÁLNĚ nebavilo. Děj celkem dobrý, je tu spousta záhad čekajících na vyřešení (avšak já dostala odpovědi jen na pár z nich), spousta zvláštních postav, mor knih (ten byl zajímavý!).. a tak, ale celkově prostě.. průměr.

Jsem vážně ráda, že jsem si to mohla poslechnout, nejvíc se mi na tom líbilo Davidovo nadávání- to nemělo chybu! :D ale kupovat si knihu jako knihu asi nebudu..

čika
11.10.2022

Ach,toto ma minulo....zmes mien,zapletiek, prihodiek, potrestenosti a prirovnani....aj polovica by bola na mna moc.

000nugatovej
28.09.2022

Magický realismus: Člověk "zavře oči a tuší tiché, hluboko zahnízděné záhady země. Pocítí závrať." (str. 301) Laura Sněžná je takovou záhadou i děti kolem ní, ti budoucí spisovatelé... I ten (v jejich vnímání) nejtalentovanější z nich, který skanduje texty předchozích mistrů. A všichni s ním i s námi čtenáři zažívají drobná "vítězství ve velkém boji proti rozkladu." (str. 252)