Sempre – Navždy

Sedemnásťročná Haven Antonelliová nikdy nepoznala slobodu. Odmalička vyrastala ako novodobá otrokyňa v izolácii uprostred púšte, kde spolu s matkou tvrdo pracovala a znášala neľudské zaobchádzanie. Obe sa stali obeťami obchodovania s ľuďmi organizovanom rozsiahlou mafiánskou sieťou. Jedného dňa sa tu objaví doktor Vincent DeMarco a dievča dostáva šancu: opustí matku a odíde s ním, alebo zomrie. Haven sa tak nedobrovoľne ocitne v severokarolínskom mestečku Durante v doktorovom dome a zoznámi sa s jeho dvomi synmi Dominickom a Carminom. Tí nikdy nepoznali núdzu a nič im nechýba – azda okrem matky, ktorá záhadne umrela. Havenin rovesník Carmine je na rozdiel od staršieho brata výbušný nezvládnuteľný mladý muž, ktorému nič nie je sväté a za nič nenesie zodpovednosť. Rodiaca sa láska k Haven to všetko zmení. Haven a Carmine časom musia prehodnotiť všetko, čomu dovtedy verili. Čím hlbšie sa zapletajú do pavučiny lží a tajomstiev, tým viac zisťujú, že napriek zdanlivým rozdielom sú si veľmi podobní. Veľmi túžia oslobodiť sa od nebezpečného sveta, kde vládnu moc a peniaze, lenže reťaz udalostí, ktoré sa dali do pohybu ešte pred ich narodením, ohrozuje ich plány aj samotnú existenciu. V tomto svete sú zrada a vraždy všednou súčasťou života, nič tu nie je zadarmo a slovo navždy – sempre dostáva trpkú príchuť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237722/sempre-navzdy-237722.jpg 51

Sempre (1.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Ikar (SK)

Sempre (2014)

Kniha Sempre – Navždy

KnihomolkD

Upřimně,miluju autorčin styl psaní,postavy,aj i ten děj.
Škoda,že jen nevyšel další díl.
Hodnocení: 5/5

DeadUnicorn

Není to vyloženě špatný počin, ale málem jsem z té roztahané teen pohádky dostala cukrovku.

tynka65

Největším problémem pro mě byl styl psaní. Nebavila mě er forma, které je tam na mě až moc - víceméně celá knížka je psána takhle. Kvůli tomu, mě děj nijak moc nevytáhl a já se přemlouvala k tomu, abych knížku vůbec dočetla. Námět zajímavý, ale dalo se z něj podle mě vytěžit mnohem víc.

bibi.r

Velmi lehké čtení, které neohromilo.
Bohužel velmi prosté, což by vlastně až tak nevadilo, kdyby byli hlavní hrdinové vykresleni uvěřitelně.
Příběh se zakládá na prostředí moderního otroctví, což by tak nevadilo, protože podle mě je to zcela možné, až na to, že tady to nebylo moc uvěřitelně popsané (stejně jako ti hrdinové).

_Steff_

Musím říct že takhle knížka ve mě vyvolala mnoho a mnoho pocitů. V jednu chvíli my bylo vesele a nad knížkou jsem se přitrouble culila a v jednou chvíli mi bylo do pláče. Někdy se mi u knih nedaří vcítit do příběhu a nějak mu nevěřím, ale tady už na prvních stránkách jsem nemohla odtrhnout oči. A to musím říct že né jaká kniha mě umí takhle zaujmout. Prostě byla DOKONALÁ.

Nika320

Tahle knížka mě vrátila zpět na střední. Příběh je takový rozkošný? Nevím, jak lépe knihu popsat.

Začátek mi hodně připomínal Papírovou princeznu.

JanickaP

Ja chci pokracovaniiii. Uplne me to pohltilo a chci vedet, jak se pribeh vyvíjí dal. Chci znovu videt vybusnou a zaroven milujici povahu Carmina, lasku az za hrob od Haven... Co Corrado, prezije? Skoda, ze druhy dil zatim neni prelozen. Treba se dockame.

Misspullinn

Úžasná kniha. Čtivá, zajímavá, a propojení otroctví a romantiky je velice zajímavý nápad. Doporučuji