Sempre – Navěky

Sempre – Navěky

Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se ale na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a dává Haven šanci na nový život. Ta se musí rozhodnout – buď opustí matku a odejde s DeMarcem, nebo zemře. V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se Haven seznámí s jeho dvěma syny Dominicem a Carminem. Ti nikdy nepoznali nouzi a nic jim v životě nechybí – ovšem kromě matky, která záhadně zemřela. Carmine je výbušný, nezvladatelný mladý muž, kterému není nic svaté a odmítá jakoukoli odpovědnost. Láska k Haven ho ale změní a oba brzy musí přehodnonit všechno, čemu doposud věřili. Čím hlouběji se zaplétají do pavučiny lží a tajemství, tím víc zjišťují, že i přes zdánlivé rozdíly jsou si velmi podobní. Oba chtějí uniknout okolnímu nebezpečnému světu, jemuž vládnou moc a peníze, ale řetězec událostí, které se daly do pohybu už dávno před jejich narozením, ohrožuje jejich životní plány i samotnou existenci. Ve světě mafie jsou zrada a násilí všední součástí života, nic není zadarmo a slovo navěky – sempre dostává trpkou příchuť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/257811/sempre-naveky-m9N-257811.jpg 4.5133

Sempre (1.)

Sempre (2014)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Euromedia

lukyli154

Pro mě to byl boj :-/ Nemohla jsem se pořádně začíst a vcítit do příběhu. Téma mafie a otroctví pro mě bylo nové,ale stejně mě kniha nijak neuchvátila. Závěr byl zajímavý a pro hlavní postavy dost dramatický. Možná radši ani nechci vědět, co postavy čeká v pokračování.

Doomiiniikaa

Líbilo se mi,jak se v příběhu pořád dělo něco zajímavého. Někdy jsem moc nechápala Carminovo chování ,ale jinak úžasný příběh

ave55

Tak i když má kniha u většiny pozitivní hodnocení, u mne pouze za 2*. Těšila jsem se na pěknou detektivku z mafiánského prostředí, ale musela jsem se prokousat většinou válení se v posteli s nicneděláním, nijak přínosnými dialogy a nevěrohodnými scénkami. Je mi líto, že stále extistuje problém otrokářství ve 21. století, ale takhle naivně to asi nefunguje. Paní spisovatelka si asi řádně neprozkoumala, jaká Cosa Nostra je. Divím se Ráčkajdě, že knihu nechala přečíst své 13leté dceři, já bych ji své stejně staré vnučce číst určitě nedala. A určitě by se tento příběh vešel do 300 stran.

MájaM.

Na tuto knihu opravdu nemám slov...
Narazila jsem na ní náhodou v knihovně a vůbec nelituji,že jsem si ji půjčila. Naprosto úchvatná knížka. Vypráví příběh,který vás vtáhne do děje a nepustí. Těch 520 stánek opravdu nestačí. Moc se mrzí,že druhý díl asi nepřeloží,ale doufejme,že nakonec se rozhodnout další díl přeložit,protože si to kniha opravdu zaslouží.
Už velmi dlouhou dobu jsem nečetla,tak moc podařenou knížku. Darhower je spisovatelka s velkým S.

Paja1974

Kniha se mi moc libila.Jen nechapu nakladatelstvi,ze vyda prvni dil a uz nema v planu vydat druhy ,ktery navazuje na predchozi.

ptavichripkaa

Krása... přečteno za 1 den.

Ráčkajda

Tak to je teda mazec. Koupila jsem ji mojí 13tileté dceři, ta ji přečetla za 6 hodin, já ji přečetla za 3 dny.........jedním slovem "nádhera".

ooMARGARETHoo

Přečteno jedním dechem! Nejprve jsem se trochu obávala že to bude jenom další levný románek a ono to je úplná bomba. Samozřejmě neshledávám nic úžasného na otroctví nebo tak. Ale opravdu se mi líbil styl psaní, námět a Carmine.

Hanule9

Nemohla jsem jinak a musím dát 5 hvězdiček. Kniha je super a rozhodně ji doporučuji. Opravdu se mi líbilo jak je kniha psaná, jde v ní o závažné téma přesto je napsané lehkou formou. Je to jedna z mála knih, kde jsem přečetla i poděkování :-) . Mrzí mě, že není v plánu vydat v češtině druhý díl, ale naštěstí má kniha uzavřený konec (nebo alespoň tak, jak je u knih často obvyklé, aby si mohl čtenář budoucnost domyslet sám). Takže čtenářky čtěte, třeba se druhého dílu nakonec i dočkáme.

kumibo

Když jsem si knihu kupovala nemyslela jsem si ze půjde o obvzlášť originální příběh. Kniha mě ale zaskočila v tom pravém slova smyslu. Je to smršť skvělě promyšlených a chvílemi i velmi vtipných scén pod rouškou mafie a otroctví v moderním svetě. Hlavní postavy jsou naprosto skvěle. Carmine je moji nejoblíbenější postavou vůbec. Tato knížka doopravdy stojí za přečtení.

Terinka14

Kniha mě velmi mile překvapila. Obsahuje naprosto vyvážené množství napětí, romantiky i něco, čemu říkám přemýšlecí věci. Zkrátka a dobře jsem měla možnost zamyslet se jak nad tématem otroctví, tak celkově nad tím, že vlastní život máme v rukou pouze tehdy, když za něj bojujeme. Doporučuji.

Sam99
13.11.2016

Námět knihy mě velice zaujal, protože prostředí mafie není zrovna častým námětem knih (myslím překládaných do češtiny, v angličtině jich najdete mnoho). Kniha mě bavila po celou dobu, akorát nějaké části v knize ani nemusely být. Zbytečně to knihu protahovalo. Ovšem jakmile si knihu přečtete budete chtít další, stejně jako já. Jenomže další díl ještě není. Sice nevím, o čem by byl, ale chtěla bych si ho přečíst.

SPOILER: Myslím si, že únos Haven byl celkem předvídatelný, čekala jsem na něj celou dobu.

muchomurka
17.10.2016

Začátek knížky suprový. Neotřelý nápad, zajímavě a čtivě psaný. To, jak se Haven snaží začlenit do relativně normální světa, mě bavilo číst a škoda, že tam toho bylo tak málo. Ale od poloviny knihy jsem věděla, že se něco pokazí. Je mi jasné, že něco se pokazit musí, aby se příběh posunul dál. Ale ono záleží na tom, jak se to pokazí - zda "dobrým" či "špatným" způsobem, směrem. Špatný je pro mě přihlouplý, pitomý způsob, kdy autorka hlavní dvojici rozeštve a nechá hlavní hrdinku se v tom srdcebolu nimrat. Toho jsem se bála a moc se mi proto nechtělo číst dál. Ale čím jsem byla blíže konci, tím jsem nadšenější, že autorka v tomto ohledu měla dost rozumu a ústřední dvojice musela řešit jiné naléhavé věci.
Ale i přes čtivost bych snesla knihu kratší, od poloviny to bylo takové táhlé.
Jinak mi přišlo, že prostředí mafie bylo nedokreslé a změkčilé, ale nevím, jak to uvnitř funguje. Jen jsem očekávala tvrdší prostředí. Ale jsem ráda za to, jak se k tomu autorka postavila a celkově to pojala.
Bohužel se opět jedná o první díl série. To bylo druhým důvodem, proč se mi nechtělo do čtení. Bála jsem se konce. Ale naštěstí to dopadlo tak, že je kniha uzavřená a není nezbytně nutné číst další díl.

warca
29.08.2016

Sempre se mi vrylo do srdce a celý příběh na mě udělal opravdu hluboký dojem. Haven a Carmina jsem si zamilovala. Skutečně překrásná kniha.
Jen se asi nedočkáme překladu druhého dílu z angličtiny :(

Cocina
01.08.2016

Moc pekná kniha,necekala jsem takovy dej. Myslela jsem,ze to opět bude romantika ,ale nakonec me moc to překvapilo. Mafie a láska,velmi prekvapiva kombinace. Takove zvraty a nečekané události. Chvílemi jsem se usmívala a chvílemi plakala. Mohu jenom doporučit,nemam slov

ivul21
13.07.2016

Tato kniha mě opravdu překvapila, není to román o kde hlavní hrdinka má nějaký problém, přijde muž (kluk), který je bezchybný a její problém vyřeší a žijí spolu šťastně až navěky.
Tento příběh si mě získal hlavně tím, jak může být reálný, ona není dokonalá on má taky dost chyb, ale snaží se přežít a zůstat spolu přes všechny překážky. Nemám ráda otevřené konce a přesto mě to v téhle knize potěšilo, protože jejich příběh neskončí, nějak to dopadne a my si můžeme každý utvořit svoji představu, náš život přece taky nekončí :).
Prostě přečteno jedním dechem...

snilek.holka
13.07.2016

Nemůžu uvěřit, že už je konec a nemůžu uvěřit, že se dalšího pokračování nejspíš nedočkám. Aspoň to jsem vyčetla na internetu.
Láska, mafie, otroctví. Tyhle tři slova podle mě vystihují příběh, který se v knize odehrával. A jak sama autorka na konci psala i když tohle je pouhá fikce, plno z nás se to může dotknout blíže, protože otroctví existuje i v dnešní době.
Na začátku knihy jsem měla strach, že to bude klišé, kdy se do sebe zamilují dva lidé, kteří jsou tolik odlišní od svých světu, ale autorce se do toho podařilo dostat něco víc. Jako malé naivní dítě jsem sledovala Haven a tolik si přála aby našla štěstí. Haven se mi prostě dostala pod kůži hned po přečtení několika málo stran. Její život byl prostě peklo a ona jakoby v sobě pořád nesla špetku naděje, které se tak sama bála.
O proti tomu Doktor DeMarco na mě působil jak si nezařaditelně. V jedné chvíli byl dobrota sama a v té druhé ukázal svou horší tvář. Nakonec to k ději skvěle pasovala a i on si získal mé sympatie. Oproti tomu dva bratři Dominic a Carmine si je získaly v podstatě od začátku. A i když nejsem zrovna fanda, když se v knize často mluví vyloženě vulgárně tady mi to ke Carminovi naprosto sedělo. Častokrát jsem se přistihla jak se nad ním připitoměle uculuju. :)
Abych trochu shrnula knihu, bylo to opravdu zajímavé, čtivé a poutavé. Chvilky romantiky, střídaly akční scény. A i když si moje kamarádka stěžovala že jsou tam místa, kdy je to zbytečné dlouhé, já se modlila aby byly ještě delší, protože jsem se s nimi nechtěla rozloučit.

ledaver
12.07.2016

Nemám slov. Kniha je doslova až po uši emočně narvaná. Líbilo se mi, jak se oba hlavní hrdinové měnili každou stránkou a oba společně dospívali. Vulgárnost Carmina mi v zásadě nevadila... zkrátka jeho povaze patřila a správně dotvářela jeho osobnost. 520 stran uteklo mrknutím oka a pro mě zároveň 520 neuvěřitelných stran, které jsem autorce věřila do posledních písmen. Autorka si se čtenáři umí pěkně citově podávat. Za mě určitě obrovské doporučení.

e.llis
18.05.2016

Nádherný příběh, který se skvěle čte.

Musím uznat, že za můj výběr může hlavně obálka, ale to, co se za ní skrývá ve mě vyvolalo tak silné emoce, že jse se dala do kreslení fan-artů.
Je prostě dokonalá.

Navíc závěr knihy zapříčinil, že jsem se nezamilovala jen do knihy, ale i do autorky, což se mi často nestává. Dokonce i poděkování (kvůli kterému jsem se hlavně zamilovala do autorky) je napsané skvělou, hravou formou.

Celkový dojem? Zamilovala jsem se.
Otázka pro vás: Co je černé, bílé a přece celé červené?

lechaba
25.04.2016

Mafie, otroctví, týrání lidí - zajímavý příběh, který se velmi dobře čte, jen některé pasáže jsou až příliš zdlouhavé a zbytečné..

dudunka
04.04.2016

Úžasné hned sem se zamilovala do Carmina a Dominika kdo taky ne že :D doufám že bude pokračování!

Emma-3
13.03.2016

bylo to super ♥ sempre forever ♥

koala
10.03.2016

Než jsem knihu otevřela, do poslední chvíle jsem pochybovala, že by to téma mohl být můj šálek kávy. O to větší bylo překvapení, když jsem knihu jedním dechem přečetla. Poprvé jsem zatoužila dát víc hvězdiček než pět :-) A to mi ani nevadil přisprostlý, hlavně z počátku opravdu nesnesitelný Carmin. Všechno to mělo svůj důvod a své opodstatnění. Postavy úžasně vykreslené, napětí ani na vteřinu nepolevilo - a to přesto, že má kniha 500 stran. Všechno jsem si s nimi prožila skoro jako na vlastní kůži. Díky za nevšední zážitek.

Š.Ala
08.02.2016

Kniha se mi velice líbila. Nevím, jestli bych řekla, že je to až tak uvěřitelný příběh (tím nechci zpochybňovat otroctví), ale tak nějak jsem občas cítila z knihy naivitu. Každopádně mě mrzí, že YOLI nebude vydávat pokračování, protože by mě celkem zajímalo, jak to bude pokračovat dál. Škoda. Moc nechápu proč nakladatelství překládá knihy, které mají navazující díly, když nechtějí pokračovat v překladech...

tarabas
31.01.2016

Kniha je, víc než co jiného, popis zrodu nového člověka. Přetváření osobnosti, která dostala možnost se rozvíjet. Moc dobře se čte, příběh je uvěřitelný.
Láska, mafie, otroctví - velmi přitažlivé téma.

Danča:))))
28.01.2016

Jedna z nejkrásnějších YA/NA knih co jsem četla. Řadí se hned za sérii Deset malých nadechnutí.
Škoda že jsem na ni neměla víc času jinak bych ji přečetla mnohem rychleji. Už je to dlouho co jsem se fakt "zažrala" do knížky.
Postavy byly úžasné a neuvěřitelně napsané. Všechny i ty záporné jsem si oblíbila. Haven, Carmine, Dia (ta měla páru :D), Corrado (boží) a Vincent. Všichni byli skvělí.
Určitě si ji koupím abych si Sempre mohla přečíst znovu.

Veeria
26.01.2016

Jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem četla. Tolik nezapomenutelných okamžiků, tolik prožitků, tolik emocí.... Postavy tak rozdílné, ale ve své podstatě bojující o to samé - o své místo v životě. Tento příběh prožíváte spolu s nimi, cítíte jejich strach, bolest, odhodlání, lásku, nervozitu, radost, smutek, pocit vítězství. Neviditelným štítem ochraňujete vše a všechny. Každý zde má svoje místo. Stejně jako v životě. Tato kniha je jako život. Sempre!

NikaMirka
23.01.2016

No nevím. Knihu jsem začala číst s nadšením, které vyprchalo zhruba v polovině knihy, na 350 stránce jsem začala přeskakovat listy a zhruba sto stran před koncem jsem čtení vzdala. Myslím, že kdyby byla kniha o polovinu kratší, vůbec by se nic nestalo. Zbytečně natažený děj rozhovory o ničem. Tři hvězdičky dávám za čtivost a dobrý námět, kniha mě ale neuchvátila :(.

evelýny
22.01.2016

Překvapivě se mi kniha četla dobře i když nejsem cílovou skupinou. Téma bylo standardně nestandardní s napínavým dějem. Po dočtení pojmenování knihy ,,Sempre - Navždy" pro mě získalo patinu smutku, zoufalství, nemohoucnosti, odevzdanosti, strachu. A nakonec i velké osudové lásky a NADĚJE. Protože naděje přeci umírá jako poslední.
Takže s nadějí v srdci čekám na druhý díl.

frukeška
13.01.2016

Úžasná kniha se skvělým příběhem. Doporučuji. :)