Navěky

Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se ale na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a dává Haven šanci na nový život. Ta se musí rozhodnout – buď opustí matku a odejde s DeMarcem, nebo zemře. V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se Haven seznámí s jeho dvěma syny Dominicem a Carminem. Ti nikdy nepoznali nouzi a nic jim v životě nechybí – ovšem kromě matky, která záhadně zemřela. Carmine je výbušný, nezvladatelný mladý muž, kterému není nic svaté a odmítá jakoukoli odpovědnost. Láska k Haven ho ale změní a oba brzy musí přehodnonit všechno, čemu doposud věřili. Čím hlouběji se zaplétají do pavučiny lží a tajemství, tím víc zjišťují, že i přes zdánlivé rozdíly jsou si velmi podobní. Oba chtějí uniknout okolnímu nebezpečnému světu, jemuž vládnou moc a peníze, ale řetězec událostí, které se daly do pohybu už dávno před jejich narozením, ohrožuje jejich životní plány i samotnou existenci. Ve světě mafie jsou zrada a násilí všední součástí života, nic není zadarmo a slovo navěky – sempre dostává trpkou příchuť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257811/big_sempre-naveky-m9N-257811.jpg 4.1302

Sempre 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Sempre, 2014

Kniha Navěky

Eliza20
05.10.2022

Popravdě, ze začátku mě tato kniha opravdu chytla, postupně ale začala býti dosti úmorná a hlavní hrdinové byli také dosti úmorní. Byli tak moc sladcí, že se kniha začala měnit v jeden velký kýč. Kdyby to autorka nehnala tolik do extrému, udělala by lépe. Musím ale uznat, že Sempre má opravdu chytlavý příběh. Jestli chcete vědět, jak má vypadat nepřepálená, přesto intenzivní mafiánská romance, doporučuji Catherine Doyle.

vlkove
10.03.2022

Tak tohle je jedno z největších zklamání posledního roku.
Množství nezáživných pasáží, přepálená délka a občasné nesouvislé přeskočení v ději od někoho někam. Co ale knize nejvíce uškodilo je překlad, který je tedy hodně kostrbatý, často jsou použita nevhodná slova a celé to působí strašně uměle. Poslední problém jsem měla s vykreslením postav, které byly dost ploché a jejich vývoj jsem jim nedokázala věřit.
Pokud chcete knihu pro mládež z mafiánského prostředí, tak doporučuji sérii Krev za krev (první díl se jmenuje Vendeta).

MinaHawke
24.08.2021

No co dodat, asi, že jednou stačilo. Čekala jsem trochu něco jiného

Knihajeradost
01.04.2021

Příběh byl v knize sice vymyšlený, ale téma moderní obdoby otroctví klam není. Bylo to krásné a zároveň smutné čtení. Jen moc dlouhé. Několikrát jsem se přistihla, že si přeju, aby se už konečně začalo něco dít. Nenudila jsem se, ale chyběla mi nějaká akce, která se vyskytla až na konci příběhu. V knize jsou vulgarismy, které do tohoto prostředí patří, ale někde mi prostě neseděly a přišly mi zbytečné. Sem tam mi styl psaní přišel zmatený. Postavy nejsou dobře vykreslené, některé jsem si ani nezapamatovala a přemýšlela, o koho se jedná. Cestu k nim jsem si prostě nenašla a tak zážitek z knihy nebyl tak procítěný, jak by měl být.

Vravma
25.03.2021odpad!

Zpravidla knihy nekomentuju, když nemůžu říct nic pozitivního, ale tohle...když čtu ty komentáře, mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu. :D Slohově to bylo tak na úrovni žákyně osmé třídy, postavy byly naprosto ploché, bez ždibíčku nějaké 'povahy' a příběh byl tak divný, až jsem si chvílema říkala, že by se mi to možná četlo líp po litru vodky. Situace byly uměle a násilně vytvořené, u Vincentových vsuvek jsem umírala nudou a hrdinka...já nevím, ale podle popisu jsem si nemohla představovat ani hezkou, natož přitažlivou holku. YA jsem si poslední dobou docela oblíbila, je to oddechový žánr, snesu i nějakou tu naivitu nebo nelogičnost, ale toto bylo daleko za hranicemi. Přečtěte si radši třeba Vendetu. A nebo Chci tě, sice taky nejde o žádné literární skvosty, ale mafie je tam taky a nebudete z toho mít takový pocit marnosti. :D

Fallon443
22.03.2021

Tak tahle kniha...vlastně jsem ani pořádně nevěděla do čeho jdu, protože jsem ji dostala na doporučení. Hned po pár stránkách jsem se ale do ní úplně zamilovala! Je to nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení a je mi hrozně líto, že nemá vyšší hodnocení, protože si myslím, že kniha tak trochu poukazuje i na realitu dnešního drsného života některých lidí. Jak sama autorka poznamenala v knize, že je tohle sice smyšlený příběh, tak otroctví stále existuje.
Je to také jedna z mých oblíbených romancí a mrzí mě, že u nás nevyšel druhý díl.
Rozhodně si příběh zaslouží plný počet hvězdiček a moc, moc doporučuji.

Ivet_V
04.03.2021

To bylo skvělý! Romantická linka úžasná a vtip tam taky nechyběl. Při tolika rozhovorech a situacích jsem se tolik nasmála. Ale i přesto kolik tam je vtipu, tak je celá situace a příběh smutný, řeší se tam věci, o kterých by se mělo vědět a něco s nimi dělat.

bookworm_girl
09.02.2021

Tato knížka mě moc příjemně překvapila. Pravda, neočekávala jsem extra moc, ale stejně jsem doufala že se mi bude líbit. A líbila. Téma otroctví v moderní době je rozhodně originální, zajímavé, důležité a myslím že stojí za povšimnutí.

Kromě zamilovaného úříběhu dvou hlavních hrdinů tu ale také sledujeme druhý, vedlejší příběh a to příběh italské mafie, terá zase dělá knihu o něco originálnější, o něco odlišnější od všech stereotypních romanťáren, a přidává do příběhu napětí a akci, která tu (především ke konci) rozhodně nechybí.

Na můj vkus se v této knize objevuje až moc postav a jmen, ve kterých jsem se pořádně nedokázala zorientovat a ani ke konci mi nebylo moc jasné, kdo je vlastně ten "dobrý" a "zlý". Myslím, že vedlejších postav by autorka tedy klidně mohla ubrat, za to ale hlavní postavy byly skvělé. Jejich povahy a příběhy byly moc pěkně vykreslené, většina postav mi byla symaptická. Nejvíce asi hlavní hrdinka Haven, kterou jsem si hodně oblíbila, dále pak hlavně Dominik, Carmine, který mě ale občas pěkně vytáčel, a ke konci i Vincent, jehož chování jsem chápala čím dál víc a víc.

Knížka má přes 500 stran a příběh i tak rychle ubíhal, přesto si ale myslím, že autorka mohla některé vycpávkové scény a pasáže vynechat a kniha mohla být o pár stran kratší. Ne že by mi "nudnější" části vyloženě vadily, ale obešla bych se bez nich. Autorka ale píše čtivým, zajímavým a poutavým stylem, takže se to nakonec ztratilo.

Jediné co bych knize ještě vytkla je občas až příliš moc sprostých slov, které mi sice v knihách nebaví, ale tady jich někdy bylo vážně hodně, podle mě úplně zbytečně.

Co víc bych řekla... Knihu určitě doporučuju, není to úplně top strop že bych si sedla na zadek, ale zároveň na ní není vysloveně nic špatného, takže proč ne. A doufám, že se u nás někdy dočkáme druhého dílu.

"Go for it, while you can. I can't promise you'll get everything you want, but I can promise nothing will change if you don't try."

- 4/5, 84%