Sempre – Navěky

od:

Sempre – Navěky

Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se ale na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a dává Haven šanci na nový život. Ta se musí rozhodnout – buď opustí matku a odejde s DeMarcem, nebo zemře. V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se Haven seznámí s jeho dvěma syny Dominicem a Carminem. Ti nikdy nepoznali nouzi a nic jim v životě nechybí – ovšem kromě matky, která záhadně zemřela. Carmine je výbušný, nezvladatelný mladý muž, kterému není nic svaté a odmítá jakoukoli odpovědnost. Láska k Haven ho ale změní a oba brzy musí přehodnonit všechno, čemu doposud věřili. Čím hlouběji se zaplétají do pavučiny lží a tajemství, tím víc zjišťují, že i přes zdánlivé rozdíly jsou si velmi podobní. Oba chtějí uniknout okolnímu nebezpečnému světu, jemuž vládnou moc a peníze, ale řetězec událostí, které se daly do pohybu už dávno před jejich narozením, ohrožuje jejich životní plány i samotnou existenci. Ve světě mafie jsou zrada a násilí všední součástí života, nic není zadarmo a slovo navěky – sempre dostává trpkou příchuť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/257811/sempre-naveky-m9N-257811.jpg 4.4171
Série:

Sempre (1.)

Originální název:

Sempre (2014)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Přidat komentář
An52imal
16. srpna

Skvěle napsaná kniha, která ve mě něco zanechala a budu si ji pamatovat. Uznávám, některé části byly zbytečně zdlouhavé, ale i tak nebyla při čtení nuda. Dávám 5* ale dala bych 4,5* kvůli tomu, že chybělo vysvětlení zápletky odkudže znala Carminova matka Haven.

Mark.
07. července

Ne celá kniha si udržela stejný spád a napětí. Místy to bylo až skoro hloupé. Autorka měla moc myšlenek a mnohdy to nedotáhla do konce. Ale pryč od negativ. Napínavá s velmi zajímavým tématem!
V knize vznikají pevné vztahy a neobjevila jsem nic, co by mne po celou dobu čtení štvalo. Tuhle knihu si rozhodně zapamatuji.

vivalamuff
12. června

Za prvé musím pochválit nakladatelství za nádhernou obálku. Ta se jim vskutku povedla :-)
Co se týče příběhu samotného. Docela mě překvapuje, že je tato knížka zařazena do žánru dívčí romány, popřípadě tedy pro děti a mládež, protože děj je svým způsobem syrový a násilný. Každopádně mě tato kniha vzala za srdce. Některé scény sice byly přitažené za vlasy, jindy tam bylo dost hluchých míst, ale stejně jedním slovem úchvatné. Strašně jsem Haven fandila, protože to, co si prožila, bych nepřála žádnému člověku. Mrzí mě, že se asi nedočkáme druhého dílu v překladu. Moje angličtina není zase tak skvělá, abych si příběh plně vychutnala, takže nezbývá než doufat, že si to Yoli rozmyslí a druhý díl nám vydají :-)

katslana
26. května

Krásná knížka. Zajímavé téma. Zpracovaní malinko kostrbaté, chvílemi jsem se ztrácela. Ale kniha si určitě zaslouží 4.5 hvězdy.

jani.ruzicko
30. dubna

Sempre - myslím, že samotná myšlenka otroctví a mafie dnešní doby je skvělá a rozhodně ve mně zůstane navěky, ale... =)

To zpracování asi mohlo být trochu lepší... Některé části, v průběhu celého příběhu, ale hlavně tak v poslední čtvrtině měly skvělý náboj, akci, napětí a byly fakt strhující, ale bohužel mezi nimi bylo dost těch hluchých míst, které mi přišly zbytečné a chvílemi jsem se skoro až nudila, protože to byly vážně jen nedůležité a rozhodně vyplňující scény.

Jak říkám vždycky, Mafie je pro mě téma, kterému vždy podlehnu, ale ta myšlenka otroctví se mi hodně líbila a rozhodně stojí za povšimnutí.

Za mě zbytečně dlouhé, stačila by tak polovina stránek, kor když má příběh ještě další díl. Na druhou stranu, konec je celkem ukončený a stránky docela i ubíhaly. =)

silvinka12
09. února

Tohle bude patřit do mých srdcovek. Kdyby byl druhý díl v češtině hned kupuji, ale jestli to je v angličtině, tak asi nic. Zatím mi to tak stačí. Na knihu mám jenom kladné a kladné názory. Zůstaneme mi navěky v srdci. Sempre.

evka66
17. ledna

Zajimavy pribeh.precteno za dva dny.

Dikyld
14. ledna

Opět jsem narazila na knihu s těžším tématem. Nevím, jak mafie funguje, ale trochu mi přišlo, že autor moc nevěděl, jak taková mafie vypadá. Ale příběh byl hezký a pro mě ukončený. Nějak po dalších dílech v angličtině extra netoužím, pro mě je to uzavřený příběh, tak to prostě je, ale možná, kdyby vyšel i v ČR, tak bych si ho i přečetla.

LucyBooks
13. ledna

Hezká knížka, kterou doporučuju každému. Donutí se zamyslet.

dominishka
17.12.2017

Tak to je Kniha s velkým K. Ne proto, že má 500 stran ale pro ten úžasný příběh! Knížka mě dostala už od prvních stran a to je co říci. Jediné co mi na knížce vadilo, bylo pozdější vysvětlování. Jakoby si autorka po x stranách vzpomněla, že nějakou informaci vynechala a čtenářům to nedává smysl, tak jej dodala - ale až o kus dál. Např. proč se Sal zajímal o Carmina, když byl mladší ze sourozenců? Takhle bych mohla pokračovat dál a dál... I tak, knihu opravdu všem doporučuji, byla skvělá. Snad vyjde i další díl.

Katri
14.12.2017

Tahle knížka mě naprosto odzbrojila. Předčila mé očekávání a nedokázala jsem ji odložit z ruky, dokud jsem ji nedočetla. Okamžitě jsem začala hledat další díl, a šokovalo mě, že ho nejspíš nepřeloží. Podle mě je to velká chyba, protože ta knížka je naprosto úžasná. Je výjimečná, čtivá, napínavá, není to jen další tuctovka a má skvělý námět. Vřele doporučuji všem kdo ji nečetli a pevně doufám, že se další díl dočká přeložení.

lukyli154
18.08.2017

Pro mě to byl boj :-/ Nemohla jsem se pořádně začíst a vcítit do příběhu. Téma mafie a otroctví pro mě bylo nové,ale stejně mě kniha nijak neuchvátila. Závěr byl zajímavý a pro hlavní postavy dost dramatický. Možná radši ani nechci vědět, co postavy čeká v pokračování.

Doomiiniikaa
09.08.2017

Líbilo se mi,jak se v příběhu pořád dělo něco zajímavého. Někdy jsem moc nechápala Carminovo chování ,ale jinak úžasný příběh

ave55
22.06.2017

Tak i když má kniha u většiny pozitivní hodnocení, u mne pouze za 2*. Těšila jsem se na pěknou detektivku z mafiánského prostředí, ale musela jsem se prokousat většinou válení se v posteli s nicneděláním, nijak přínosnými dialogy a nevěrohodnými scénkami. Je mi líto, že stále extistuje problém otrokářství ve 21. století, ale takhle naivně to asi nefunguje. Paní spisovatelka si asi řádně neprozkoumala, jaká Cosa Nostra je. Divím se Ráčkajdě, že knihu nechala přečíst své 13leté dceři, já bych ji své stejně staré vnučce číst určitě nedala. A určitě by se tento příběh vešel do 300 stran.

MájaM.
12.06.2017

Na tuto knihu opravdu nemám slov...
Narazila jsem na ní náhodou v knihovně a vůbec nelituji,že jsem si ji půjčila. Naprosto úchvatná knížka. Vypráví příběh,který vás vtáhne do děje a nepustí. Těch 520 stánek opravdu nestačí. Moc se mrzí,že druhý díl asi nepřeloží,ale doufejme,že nakonec se rozhodnout další díl přeložit,protože si to kniha opravdu zaslouží.
Už velmi dlouhou dobu jsem nečetla,tak moc podařenou knížku. Darhower je spisovatelka s velkým S.

Paja1974
04.04.2017

Kniha se mi moc libila.Jen nechapu nakladatelstvi,ze vyda prvni dil a uz nema v planu vydat druhy ,ktery navazuje na predchozi.

ptavichripkaa
26.03.2017

Krása... přečteno za 1 den.

Ráčkajda
17.02.2017

Tak to je teda mazec. Koupila jsem ji mojí 13tileté dceři, ta ji přečetla za 6 hodin, já ji přečetla za 3 dny.........jedním slovem "nádhera".

ooMARGARETHoo
16.02.2017

Přečteno jedním dechem! Nejprve jsem se trochu obávala že to bude jenom další levný románek a ono to je úplná bomba. Samozřejmě neshledávám nic úžasného na otroctví nebo tak. Ale opravdu se mi líbil styl psaní, námět a Carmine.

Hanule9
29.01.2017

Nemohla jsem jinak a musím dát 5 hvězdiček. Kniha je super a rozhodně ji doporučuji. Opravdu se mi líbilo jak je kniha psaná, jde v ní o závažné téma přesto je napsané lehkou formou. Je to jedna z mála knih, kde jsem přečetla i poděkování :-) . Mrzí mě, že není v plánu vydat v češtině druhý díl, ale naštěstí má kniha uzavřený konec (nebo alespoň tak, jak je u knih často obvyklé, aby si mohl čtenář budoucnost domyslet sám). Takže čtenářky čtěte, třeba se druhého dílu nakonec i dočkáme.

kumibo
20.01.2017

Když jsem si knihu kupovala nemyslela jsem si ze půjde o obvzlášť originální příběh. Kniha mě ale zaskočila v tom pravém slova smyslu. Je to smršť skvělě promyšlených a chvílemi i velmi vtipných scén pod rouškou mafie a otroctví v moderním svetě. Hlavní postavy jsou naprosto skvěle. Carmine je moji nejoblíbenější postavou vůbec. Tato knížka doopravdy stojí za přečtení.

Terinka14
01.01.2017

Kniha mě velmi mile překvapila. Obsahuje naprosto vyvážené množství napětí, romantiky i něco, čemu říkám přemýšlecí věci. Zkrátka a dobře jsem měla možnost zamyslet se jak nad tématem otroctví, tak celkově nad tím, že vlastní život máme v rukou pouze tehdy, když za něj bojujeme. Doporučuji.

Sam99
13.11.2016

Námět knihy mě velice zaujal, protože prostředí mafie není zrovna častým námětem knih (myslím překládaných do češtiny, v angličtině jich najdete mnoho). Kniha mě bavila po celou dobu, akorát nějaké části v knize ani nemusely být. Zbytečně to knihu protahovalo. Ovšem jakmile si knihu přečtete budete chtít další, stejně jako já. Jenomže další díl ještě není. Sice nevím, o čem by byl, ale chtěla bych si ho přečíst.

SPOILER: Myslím si, že únos Haven byl celkem předvídatelný, čekala jsem na něj celou dobu.

muchomurka
17.10.2016

Začátek knížky suprový. Neotřelý nápad, zajímavě a čtivě psaný. To, jak se Haven snaží začlenit do relativně normální světa, mě bavilo číst a škoda, že tam toho bylo tak málo. Ale od poloviny knihy jsem věděla, že se něco pokazí. Je mi jasné, že něco se pokazit musí, aby se příběh posunul dál. Ale ono záleží na tom, jak se to pokazí - zda "dobrým" či "špatným" způsobem, směrem. Špatný je pro mě přihlouplý, pitomý způsob, kdy autorka hlavní dvojici rozeštve a nechá hlavní hrdinku se v tom srdcebolu nimrat. Toho jsem se bála a moc se mi proto nechtělo číst dál. Ale čím jsem byla blíže konci, tím jsem nadšenější, že autorka v tomto ohledu měla dost rozumu a ústřední dvojice musela řešit jiné naléhavé věci.
Ale i přes čtivost bych snesla knihu kratší, od poloviny to bylo takové táhlé.
Jinak mi přišlo, že prostředí mafie bylo nedokreslé a změkčilé, ale nevím, jak to uvnitř funguje. Jen jsem očekávala tvrdší prostředí. Ale jsem ráda za to, jak se k tomu autorka postavila a celkově to pojala.
Bohužel se opět jedná o první díl série. To bylo druhým důvodem, proč se mi nechtělo do čtení. Bála jsem se konce. Ale naštěstí to dopadlo tak, že je kniha uzavřená a není nezbytně nutné číst další díl.

warca
29.08.2016

Sempre se mi vrylo do srdce a celý příběh na mě udělal opravdu hluboký dojem. Haven a Carmina jsem si zamilovala. Skutečně překrásná kniha.
Jen se asi nedočkáme překladu druhého dílu z angličtiny :(

Cocina
01.08.2016

Moc pekná kniha,necekala jsem takovy dej. Myslela jsem,ze to opět bude romantika ,ale nakonec me moc to překvapilo. Mafie a láska,velmi prekvapiva kombinace. Takove zvraty a nečekané události. Chvílemi jsem se usmívala a chvílemi plakala. Mohu jenom doporučit,nemam slov

ivul21
13.07.2016

Tato kniha mě opravdu překvapila, není to román o kde hlavní hrdinka má nějaký problém, přijde muž (kluk), který je bezchybný a její problém vyřeší a žijí spolu šťastně až navěky.
Tento příběh si mě získal hlavně tím, jak může být reálný, ona není dokonalá on má taky dost chyb, ale snaží se přežít a zůstat spolu přes všechny překážky. Nemám ráda otevřené konce a přesto mě to v téhle knize potěšilo, protože jejich příběh neskončí, nějak to dopadne a my si můžeme každý utvořit svoji představu, náš život přece taky nekončí :).
Prostě přečteno jedním dechem...

snilek.holka
13.07.2016

Nemůžu uvěřit, že už je konec a nemůžu uvěřit, že se dalšího pokračování nejspíš nedočkám. Aspoň to jsem vyčetla na internetu.
Láska, mafie, otroctví. Tyhle tři slova podle mě vystihují příběh, který se v knize odehrával. A jak sama autorka na konci psala i když tohle je pouhá fikce, plno z nás se to může dotknout blíže, protože otroctví existuje i v dnešní době.
Na začátku knihy jsem měla strach, že to bude klišé, kdy se do sebe zamilují dva lidé, kteří jsou tolik odlišní od svých světu, ale autorce se do toho podařilo dostat něco víc. Jako malé naivní dítě jsem sledovala Haven a tolik si přála aby našla štěstí. Haven se mi prostě dostala pod kůži hned po přečtení několika málo stran. Její život byl prostě peklo a ona jakoby v sobě pořád nesla špetku naděje, které se tak sama bála.
O proti tomu Doktor DeMarco na mě působil jak si nezařaditelně. V jedné chvíli byl dobrota sama a v té druhé ukázal svou horší tvář. Nakonec to k ději skvěle pasovala a i on si získal mé sympatie. Oproti tomu dva bratři Dominic a Carmine si je získaly v podstatě od začátku. A i když nejsem zrovna fanda, když se v knize často mluví vyloženě vulgárně tady mi to ke Carminovi naprosto sedělo. Častokrát jsem se přistihla jak se nad ním připitoměle uculuju. :)
Abych trochu shrnula knihu, bylo to opravdu zajímavé, čtivé a poutavé. Chvilky romantiky, střídaly akční scény. A i když si moje kamarádka stěžovala že jsou tam místa, kdy je to zbytečné dlouhé, já se modlila aby byly ještě delší, protože jsem se s nimi nechtěla rozloučit.

ledaver
12.07.2016

Nemám slov. Kniha je doslova až po uši emočně narvaná. Líbilo se mi, jak se oba hlavní hrdinové měnili každou stránkou a oba společně dospívali. Vulgárnost Carmina mi v zásadě nevadila... zkrátka jeho povaze patřila a správně dotvářela jeho osobnost. 520 stran uteklo mrknutím oka a pro mě zároveň 520 neuvěřitelných stran, které jsem autorce věřila do posledních písmen. Autorka si se čtenáři umí pěkně citově podávat. Za mě určitě obrovské doporučení.

e.llis
18.05.2016

Nádherný příběh, který se skvěle čte.

Musím uznat, že za můj výběr může hlavně obálka, ale to, co se za ní skrývá ve mě vyvolalo tak silné emoce, že jse se dala do kreslení fan-artů.
Je prostě dokonalá.

Navíc závěr knihy zapříčinil, že jsem se nezamilovala jen do knihy, ale i do autorky, což se mi často nestává. Dokonce i poděkování (kvůli kterému jsem se hlavně zamilovala do autorky) je napsané skvělou, hravou formou.

Celkový dojem? Zamilovala jsem se.
Otázka pro vás: Co je černé, bílé a přece celé červené?