$soutez = 0; Bratrstvo černé dýky: Prokletý milenec - J. R. Ward | Databáze knih

Prokletý milenec

Prokletý milenec

Trez, upír z národa Temných, je už mnoho let na útěku. Vzbouřil se proti osudu, který mu v rodném Teritoriu předpověděly hvězdy, a uprchl odtud. Jediný, na koho se může spolehnout, je jeho bratr iAm, jenž mu věrně stojí po boku – oba však vědí, že pronásledovatelům, vyslaným královnou Temných, nevydrží unikat věčně. Trez by snad nakonec i přijal povinnost, předurčenou hvězdami – jenže je tu láska k Seleně, jíž se nemůže a nechce ubránit. A Selenina nemoc ho v jeho zarputilém odhodlání jen povzbuzuje. iAm je připraven přinést bratrovi nejvyšší oběť, ale i jemu vstoupí do cesty láska. K dovršení všeho hrozí upírům válka s novým nepřítelem. Série Bratrstvo černé dýky neztrácí dech!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248959/bratrstvo-cerne-dyky-proklety-milen-zcb-248959.jpg 4.5233

Bratrstvo černé dýky (13.)

The Shadows (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy
Vydáno:, Baronet

misak94

Páni, tahle mi dala zabrat. Jen co jsem pochopila jak to může dopadnout se mi četla vážně těžko. Několikrát jsem uronila slzu ale rozhodně to byl další báječný díl. Jsem rada, jak to dopadlo s Aimem. Zasloužil si to a ostatní byli také úžasní. Dokonce i Lassiter umí být vážný

Evka3814

Co dodat,prostě nádhera:) opravdu skvělá série,plná napětí a zvratů. Jediné co,tak mě mrzel konec Treze a Seleny,bulela jsem jak želva:(doufám že se to ještě nějak vyvine

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

gabice4

Co k tomu dodat, opět výborný díl

Kakatja
21.11.2017

Krucinál. Sakra. Do háje.
Tohle bylo fakt smutný. I když člověk tuší jak to dopadne stejně mě to dostalo. No a když Trez umírá a setkává se se Selenou ve stínu tak to byla konečná a už jsem regulérně bulela a frkala do kapesníků. I když jsem prý citlivá jako pařez (slova kolegyně :)) tak Ward to umí, prostě ty emoce z vás vydoluje.

vivalamuff
13.09.2017

V první řadě bych chtěla říct, že kdysi jsem Bratrstvo černé dýky skutečně zbožňovala, ale s postupem času a přibývajícími díly mě JRW a její výmysly štvou. Někdy mám dokonce pocit, že si z nás čtenářích utahuje.
Citace, spoiler!
"I když se Vishousových téměř sto padesát kilo snažilo Treze odtrhnout
a Rhage napínal všechny síly, Temný byl jako cihlová zeď, skoro to s ním nehnulo."
Konec citace.
Schwarzenegger měl ve svých nejlepších časech v role Ničitele Conana nějakých 110 kg! Takže jak takový "Bratr" vypadá, bych ani nechtěla vidět. Nehledě na fakt, že má měřit 2 m a 10 cm...???
I kdybych pominula některé tyto skutečnosti, které víc a víc bijí do očí, a vzala to tak, že je to fantasy, tak si nemohu odpustit jednu věc. V každém dílu se promítá hned několik linií a to mi dost vadí. Hlavně proto, že mě pak hlavní hrdinové - v tomhle případě Trez a Selena - nezajímají, místo toho chci vědět, jak to bude dál s Laylou a Xcorem (čehož se člověk nedočká ani v příští Bestii). V předchozím díle mě takto zase zaujali Assail a Marisol - a teď ani zmínka.
Celkově se v příběhu ztrácí akce. A i to málo je pak přehlušeno červenou knihovnou. Tato série se omezila na romantické vztahy a silné kecy hellrenů nebo potenciálních herllenů.
Dám si od této série pauzu. Určitě se k ní zase vrátím, někdy, ale momentálně jsem si sundala růžové brýle a vidím spíše to, co mi na "bratrech" vadí.

kacaaba
03.08.2017

Tak tohle byl hodně smutný díl. Už dlouho jsem u knihy tak nebrečela. Hrozně dojemný. A podle náznaků, se docela bojím jít do pokračování.

cukrovka
14.07.2017

Opět skvělé čtení. Hezký příběh a ukázka toho, že ne vždy se stane zázrak.

jitka7
29.06.2017

Měla jsem světlou chvilku, kdy jsem knihu odložila. Asi nebyla nálada nebo nevím. Prostě mě to chvilku nebavilo. A pak jsem se zase začetla a kniha mi přišla strašně emotivní, byla to paráda. Jakože fakt obdivuju autorku, 13 kniha a pořád se to dá číst, co dá... je to vždycky bomba.

janno69
30.04.2017

Jako vždy, prostě super. Více není co dodat....

Anniinna
18.04.2017

konečně jsem ji dočetla, ne proto že by se mi nějak nelíbila ale času ubylo :(

Kočičáci
28.03.2017

Jsem smutná z toho, jak to dopadlo, ale zároveň i potěšená, že to bylo takové opravdové, nepřekombinované. Trez i iAm jsou mí temní oblíbenci, škoda, že iAmův příběh nedostal větší prostor.
Zbytek Bratrstva jako vždy na jedničku. Také jsem vyhlížela jak se rozvine vzah Assaila a Soly, ale bohužel nebyl ani náznak...autorka si nechává munici na další knihu :-)
Podle rozpracovaných vztahů to vypadá, že se máme jestě dlouho na co těšit... a já se těším!

merunka23
27.02.2017

tak bylo to moc smutne jen na pul stastny konec skoda..........

bibi.r
31.10.2016

Jak už tu někdo psal. Mnohem zajímavější se zdál příběh iAma. Trochu mě překvapilo, že princezně tak brzy odpustil. Kdyby se tak rychlo neudobřili, tak by to byl námět na další knihu.
Jinak Layla s Xcorem už by mohli nějak výrazněji pokročit, takovéhle chození kolem horké kaše začíná nudit. Ta kaše totiž začíná stydnout.
A docela mě děsí, to co se děje s Rhagem.

Karolína18
23.10.2016

A je dočteno! jak jsem postupně ukrajovala ze zbývajících stránek, doufala jsem, že autorka stihne ukončit jak Trezův, tak iAmův příběh. Když mi zbývalo asi 50 stran, byla jsem už opravdu nervózní, ale Jessica opět nezklamala.
První polovina se mi zdála přehlcená jednotlivými příběhy tak moc, že jsem se místy ztrácela, ale jakmile se děj ustálil na oněch dvou konečných rovinách, nabíral děj spád a napětí.
Zbožňuji její humor a propracovanost děje, ale v tomto díle mi šíleně chyběla nějaká pořádná hádka mezi hlavními hrdiny a ten okamžik, kdy můžu být alespoň na jednoho z nich naštvaná a křičet: Co to vyvádíš!?
Byla jsem strašně zvědavá, jak autorka zachrání Selenu, ale pak jsem byla ráda, že se tak nestalo. Příběh působil realističtěji. Přesto mi v knize chyběla nějaká pasáž, ze které by bylo jasně znatelné Trezovo zoufalství po "královnině" smrti.
Nic z toho však neubírá knize na autentičnosti a originalitě, kterou Jessica bravurně vdechuje všem svým dílům. Nemohu se dočkat pokračování!!

Mark.
10.10.2016

Po citové stránce mi to přišlo dost strohé. Trez je jisto jistě skvělý, ale bylo mu věnováno zbytečně moc prostoru. Prostě jsme to pochopili hned všichni, že se naprosto změnil a udělal by pro Selenu cokoli. S iamem mi to přišlo odbyté. Layla a Xcor už se mohli dostat do svoji knihy. Konec byl jasný, nikde nic nepředvídatelného.
Asi bych dala 3 hvězdičky, ale budu brát, že jsem rozmlsaná z oblíbenců z hlavní party bratrstva.

lenča30
05.09.2016

Znovu skvělé. Super série. L. :-)

Lee7
18.07.2016

Ach tak u téhle jsem vážně měla na krajíčku k pláči. Perfektní příběh a ukázka síly a lásky dvou bratrů a jejich neuvěřitelných osudů a naklonění hvězd. Neopomenu na nové nastínění dějových linek, kde už se moc těším na nový díl, který se chystá vyjít. :) Moc se těším! I přes všechny strasti nakonec díl přeci jen končí laskavě.

Michellka
23.06.2016

Trez a Selena mě bohužel moc nezaujali a jejich příběh nedojal. Je to tím že nemám ráda Treze, který mi přijde jako sebestředný sobec, na rozdíl od iAma. Příbeh Lily a Xhora je to jediné co mě drželo u téhle knížky a u série celkově, zasloužili by už konečně vlastní díl.

snilek.holka
21.06.2016

Tak jo, myslím že bylo načase věnovat knihu i těmhle bratrům. Osud Treze a seleny mi byl opravdu líto. Celou dobu jsem čekala na zázrak jak tomu bylo v minulých dílech, ale zatím jsem se nedočkala, což je možná dobře :)

Za to příběh iAma byl dost krátký a klidně bych mu věnovala více prostoru. Tohohle bratra jsem měla raději, proto mě mrzelo, že jeho příběh vzali tak hopem. Klidně bych si toho přečetla víc.

Za to jsem více očekávala o Assailovi a Solle. Minulá kniha skončila odloučení a tak nějak jsem předpokládala že se jim tento díl budeme věnovat. Nakonec to nepřišlo. Uvidíme, třeba to přijde příště.

Co k tomu víc říct. Je to záležitost, která mě nikdy nepřestane bavit i když to není žádná převratná série. Navíc mě těší,že autorka už se tolik nezabývá Bezduchými, protože jejich linie vyprávění mě nikdy moc nebavila. :)

Adriana21
19.05.2016

Naprosto skvělý díl. Akorát mi přišlo, že příběh iAma mohl být víc rozvinutý. iAm je taky hodně zajímavá postava a nedostal tam zrovna moc prostoru.Ráda bych se o něm dozvěděla víc. Taky byl hodně rychlý průběh vztahu iAma s Maichen, škoda, klidně bych si o nich přečetla víc.
Co se týká Treze a Seleny, brečela jsem jako želva. Bylo to opravdu hodně dojemné a Seleny s Trezem mi bylo hodně líto.
Linie Layly a Xcora se mi strašně líbila, nemůžu se dočkat na knihu, které bude vyprávět o nich. Doufám, že bude :)
Linie Rhaga mě až tak nebrala, nevím totiž, co si o tom mám myslet, ale jsem zvědavá, co autorka vymyslela v knize The Beast. Doufám, že Rhage nic nevyvede...
Assail, no tak ten tam byl podle mně snad zbytečně. Myslela jsem si, že tam bude něco víc o něm a o Sole, ale ono ne.
Paradise, tak ta mi celkem padla do oka. Těším se na knihu, která bude patřit jí - Odkaz černé dýky:Polibek krve.
Celkově prostě super kniha a série podle mně určitě neztrácí dech.

Fei
28.03.2016

Skvělá série a nemohu se dočkat pokračování:) Vydání dašího dílu The Beast však naštěstí klepe na dveře:) Jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet vztah Xcora s Laylou, ale taky jsem zvědavá na spin-off Black Dagger Legacy 1-Blood Kiss o Paradise.

PetraBery
29.02.2016

Další povedený díl mojí oblíbené série, která, jak anotace slibuje, opravdu neztrácí dech. Příběh Treze jsem si užila a bylo mi líto toho, co se stalo... Ostatní linie příběhu mě nerušily, zajímaly mě téměř všechny zúčastněné postavy. Další díl si určitě nenechám ujít.

Terry11
30.01.2016

"Mezitím bylo jeho pohlaví nadšené, že má diváky. Ta zatracená věc poskakovala, jako by chtěla naznačit, že by si ráda potřásla s její rukou a spřátelila se."

Mám obrovskou slabost pro stylistiku a způsob humoru této spisovatelky. Má velký smysl pro detaily, věřím jí dokonce myšlení a vnitřní dialogy jejích mužských hrdinů. Jsem ochotna jí proto odpustit i některé melodramatické scény. Tento díl patří mezi ty nejlepší.

Dandulka
26.01.2016

Opět skvěle napsáno, jen u Seleny jsem si poplakala, ale to asi každá z nás, ne?

xxiixxi
25.01.2016

Tentokrát se v knize objevilo pár vcelku nečekaných momentů a hlavní linie nebyla špatná, jen ty vedlejší mají podle mě víc šťávy :-). A dalším plusem je, že jsme se konečně dozvěděli více o národu Temných.
Opravdu se těším na další díl a hlavně na to, jak dopadne podivný vztah Layly a Xcora a vlastně taky na Solu. Na Rhage ne, tam se spíš děsím toho, co vyvede.

SoniaShadow
30.12.2015

Kupodivu jsem o Treze a Selenu neměla tak velký zájem jako o iAma s Catrou a Xcora s Laylou... Všechno co se odehrávalo okolo Catry mi přišlo zajímavé, napínavé - rozhodně jsem si její postavu užila i všechno na co přišla atd. Potom mě zajímal Rhage, se kterým se něco dělo, ale nakonec se z toho nic nevyklubalo.. :/ Mám takové tušení, že nějaký z nadcházejících dílů bude o Paradise :) A jsem velmi zvědavá jak se to dál vyvine s Xcorem a Laylou :)

Samira
29.11.2015

Skvělá, plně souhlasím s anotací, že Bratrstvo rozhodně neztrácí dech, to tedy opravdu ne. Ačkoli to bylo místy dost smutné, všechny děje byly prostě úžasné. A to jak hlavní linie, tak vedlejší. Nejvíc jsem si užila Laylu a Xcora, jejich příběh vyhlížím už pekelně dlouho, stejně jako ten Lassiterův, který zase předváděl to nejlepší. Na oba si sice ještě počkáme, ale vzhledem k tomu, že další díl bude o Rhageovi, nebudu truchlit příliš. Na toho se totiž těším jako blázen.
Doporučuji!

maca5449
04.11.2015

Vážně by mě zajímalo, jak dlouho mě bude Xcor ještě štvát... Vždycky když čtu knihy z této série, tak nemůžu v noci spát, protože je tam roztříštěno tolik příběhů, že mi to v noci dělá v hlavě bordel a chci vědět jak to dopadne (i když to tak nějak vím).

SPOILER
Celou dobu jsem autorce nevěřila, že ta smrt je doopravdická. Pořád jsem si říkala, že ji nějak oživí, zachrání, přivede zpět. A ono nic o_O fakt šok.

hrubik
24.10.2015

Jako vždy výborný díl, plný zvratů, napětí, tentokrát i plný smrti a loučení. Musím říct, že ačkoli byl příběh Seleny a Treze dojemný a smutný a ukápla mi i nejedna slza, něco mi tu chybělo. Nebo spíš vadilo. Napadlo mě, proč autorka odbíhá od podle mě lákavějších příběhů - například Layly a Xcora, které jsem si v knížce užívala daleko víc, a chybělo mi, že jich tam bylo tak málo. Naopak bych vyzdvihla příběh z Teritoria, protože ačkoli byl lehce předvídatelný, byl pro mě zajímavý. Hlavně že všechno dopadlo tak, jak to má být a jedeme dál. Těším se na další příběhy BČD.