Škola dobra a zla

Škola dobra a zla

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný profesor ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem tajemný profesor nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města zmizí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/209148/skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4.4515

Škola dobra a zla (1.)

The School for Good and Evil (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, CooBoo

NikkyGranger
13. listopadu

Tato kniha je neskutečně originální (koho z vás by napadlo vymyslet takový příběh?), zábavná a poutavá.
Když upustím od toho, že postavy jsou na 12 let, až příliš vyspělé. Postavy jsou jinak úžasné, některé vás dokonce o její karmě nutí přemýšlet po celou dobu (viz. Sofie). Hlavní pointou knihy je podle přátelství, láska a to, že jsem si všichni rovni.
Sice měla pro mě maličko pomalý rozjezd, ale zamilovala jsem se do ní a už napjatě čekám, až se mi dostane do ruky druhý díl :D

Vikos

Krásná knížka. Určitě si přečtu další díly :)

Alizbetka

Četla jsem ji o prázdninách a vůbec se mi od ní nechtělo. Je strašně napínavá, a má krásný děj. Opravdu se klaním spisovateli. já ale nechápu proč Sofie chtěla aby ji unesl školník.

Alizbetka

Tato kniha je boží. Ale druhý díl jsem nedočetla do konce, už mě moc nebavil.

ascitty

Jsem unešena! Krásna knížka, odpočinková, vtipná s nějakým smyslem. Velmi oceňuji překlad a jména učitelů.

Eorin

Tak to byla jízda! Akcí nabitá pohádka, která má tolik pozitivních bodů, že na těch pár negativních docela ráda zapomenu. Žádné zdlouhavé popisy, dobře vygradované, příběh frčí a přečteno to máte za pár hodin, ani nevíte jak. Poučné, k zamyšlení i pro zasmání.. Pro mě měla tahle "dětská" fantasy zkrátka vše, co by tento žánr měl mít a já už mohu jen smeknout, poděkovat panu Chainanimu a těšit se na další díl.

Kuki007

Hodně zajímavé ... krásně ukázáno, že nemůžeme být 100% zlí, ani dobří. Knížka se sice tváří jako kniha pro děti (jak obálkou tak námětem), ale i starší čtenáři si tam najdou to své, více skryté pod povrchem. :)
Krásná a čtivá knížka, těším se na pokračování.

KaileyBlot

Tohle bylo... kouzelné a pohádkové. Ano, prostě jen taková jedna krásná pohádka... částečně. Chvílemi mě nebavila ale pak mě hned zase chytla. Trochu mi to připomínalo Harryho Pottera, sice jsem ho nečetla ale ten koncept školy, která se dělí na celky a k tomu různé školní soutěže... Ale jako bylo to pěkné, to zase nemůžu říct že ne - jednoduché a jako by se postavy nemohly rozhodnout, jestli budou stát na straně dobra nebo zla. Popravdě mě ale moc ani nezajímá, co se bude dít v dalších dílech. Prostě se mi tento díl líbil, ale stačil mi a nemám potřebu sérii dočítat.

Petkona

Po přečtení téhle knížky (celé trilogie)se bojím začít číst něco jiného, protože tahle kniha (i celá trilogie) je naprosto dokonalá.Více mě bavilo vyprávění o Agátě než o Sofii a mou sympatii si získal i Tedros .Sofie mi už od začátku nepřipadala úplně hodná, protože se mi zdála taková trochu namyšlená a myslela jen na krásu a vzhled.Zato Agáta sice nebyla tak hezká jako Sofie, ale krása není vše .Jinak obdivuji autora že něco tak dokonalého mohl napsat.Jen ten konec mi přišel trochu zmatený ohledně Školníka .Jinak doporučuji fanouškům Harryho Pottera.

Skatty

Hezký pohádkový příběh. Jsem zvědavá na pokračování.

Malýmedvěd

Četl jsem to dětem před spaním. Děj je svižný a napínavý, takže většinou děti spíš rozvášnil, než dostal do spací nálady. Jako rodič oceňuji originální zápletku a hezky zpravovaný manuál "jak se pozná zlo" Je to dobrá volba, pro věk čtenáře okolo 10 let. Konec je trochu překombinovaný (motivace školníka byla málo uvěřitelná), ale proč ne.

SimonaPrihodov

"Nezáleží na vzhledu, ale jaký si vevnitř"

Kniha mě nadchla! Má to výborný a originální námět. Tento díl jsem si oblíbila Agátu, ale další dva díly jsem se trochu rozhodovala. Bylo tam dost podrazů, ale i nápomocí.
DOPORUČUJI

Tánička11

Miluji pohádky nebo spíš pohádky převyprávěné spisovatelem a tak trochu pozměněné a taky proto se mi kniha líbila byla napínavá a skvělá, těším se na druhý díl. Možná jen ten začátek mě neoslovil ale pak když jsem ho překousala všechno jelo rychle, kniha má nějakých 400 stran a já to měla za necelé 3 dny přečetný.

patricie7

Tato knížečka mě dostala. Skláním se před spisovatelským umem autora.
Nechápu jak jsem mohla tak dlouho odolávat. Při čtení jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Pro fanoušky Harryho Pottera je to to pravé ořechové.

AelinAshryver

Tato kniha mne ohromila. Slyšela jsem, že není příliš dobrá, ale přesto jsem se na ni těšila. Dobře jsem udělala. Knížka mi již na začátku připadala velmi čtivě a zábavně napsaná. Zprvu jsem měla pocit, že prvky zla a dobra jsou neuvěřitelně přehnané - zlí jsou moc zlí, dobří jsou až neskutečně dobří - ale posléze jsem poznala, že tato kniha rozhodně není přehnaná. Přestože je určena pro mladší čtenáře, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Škola obsahuje mnoho zvratů a nečekaných událostí. Když už jsem si myslela, že mne nemůže nic překvapit, stalo se opět něco tak zvláštního, co mne vyvedlo z míry.
Má to i své nedostatky, ale kladů je rozhodně mnohem více. Doporučuji.

PapayaD

Popravdě řečeno jsem od knihy neměla moc velká očekávání, ani nevím proč. Každopádně - kniha mě příjemně překvapila! Sice jsem se prvních asi 20 - 30 stran nemohla moc začíst, ale potom jsem se do knihy úplně ponořila a nemohla jsem se odtrhnout. Velmi mě zaujal námět, který byl opravdu výborný. A co se týče postav, velmi jsem si oblíbila Agátu, i když mě občas překvapovala svou naivitou. To, že Sofie bude zlá jsem poznala už na začátku knihy, kdy si byla jistá, že se stane princeznou. Dále si mé sympatie získal Tedros, oproti tomu Beatrix se mi moc nezamlouvala, ale třeba bude v dalších dílech lepší. Na konci se toho stalo trošku moc a bylo to trochu zmatené. Každopádně knížku doporučuji jako oddechovou četbu a rozhodně si přečtu i další díly.
Knize dávám 5 hvězdiček, 4 za příběh a 1 za obálku, která je prostě úplně krásná a úžasná.

11alice22

Začátek celkem nudný, ale potom se děj "rozjel". Když se jím prohryžete tak opravdu doporučuji. :)

Marthas

Na knize oceňuju to neustálé napětí a zvraty. Zklamala mne ale spousta chyb, které nevím, z čeho přesně pramenily, některé možná byly překladem. Byly tam obraty typu "navalilo se jí", co to proboha je, jako chápu, že se dá dost těžko říct udělalo se jí na zvracení, tak aby to nevypadalo blbě ale stejně... Navíc se dost často stávalo, že se asi autorovi pletly postavy a ty záporné věty.-) Knížka by měla na 3,5 ale na 4 nemá, jelikož to zase někdo lehce odbyl, kdo ale, autor?
Stejně ale oceňuju autorovu invenci, a těším se až si přečtu další díl. Uvidíme bude lepší, horší anebo stejně dobrý.-)

Kachorra

Do knížky jsem se začetla, ani nevím jak. Některé věci nebo jednání postav jsem úplně nepochopila, tak doufám, že pochopím v dalších dílech.

Ledward

Kniha mě hodně zaujala. Já osobně mám strašně ráda pohádky a tahle knížka mě nadchla.

kamolka

Kniha mě zaujala hlavně svým námětem, je to opravdu výborný nápad. Příběh byl skvělý a ten konec mě úplně dostal, už od půlky knihy bylo jasné, jak to zhruba dopadne, ale poslední kapitola, nebo spíš poslední dvě stránky knihy, to celé přetočily a dočkali jsme se i šťastného konce :) Doporučuji

Elcrysis

Na knize bych vyzdvihla hlavně ten Nápad: Kde se vlastně berou pohádkové bytosti?
Škola dobra a zla rozhodně pobavit umí, školní předměty jako Hnusifikace, Kurz přežití pohádek jakbysmet. V knize se skrývá i myšlenka, že nikdo nemůže být jen zlý a jen dobrý.
Doporučuju jako zábavnou a oddechovou četbu.

Knihomolka474

Sofie je hodná ale hodně sebestředná

book123

Je to hezký příběh.Sofie mi nejdřív přišla moc hodná, ale potom začala být Agáta hodnější.Sofii fakt nemám v lásce.

1v8na

Příběh se mi neskutečně líbil. Byla jsem z něj nadšená. Líbila se mi propracovanost a částečná spojitost světa pohádek a toho obyčejného.
Agátu jsem si přímo zamilovala. Netypická hlavní postava, přitom sympatická.
Za to Sofie je protivná, arogantní a namyšlená - tu jsem nemohla ani vystát.
Oblíbila jsem si i Tedrose.
Už teď se těším až se pustím do druhého dílu.

anýžalka

Když jsem jí dostala tak jsem si říkala že to bude nějáká kravina smotávání pohádek, ale tato knížka mě nad očekávání překvapila a rozhodně ji všem doporučuju

malinkamajinka

Celkem fajn kniha. Ale velmi mi vadilo, jak se toho na konci stalo až moc a bylo to zmatené. Už čtu druhý díl a je to zatím faajn :)

stolbice

Nic moc jsem nečekala, ale to pěkné, oddechové čtení :-)

KnihomolkD

Zamilovala jsem si Agátu . Tak trochu mi připomínala Severuse Snapa. Černé havraní vlasy,podivínka atd. A Sofie mi přišla taková namyšlená .
Každopádně jsem zvědavá na další díl . :)

KnižníTeenager

Ano, uznávám měla dobrá nápad a dobrý děj který tě vtáhne do sebe, ale jsem vážně jediná koho jinak tato kniha vůbec nepřekvapila? Některé pasáže mi přišli zbytečně zdlouhavé a hned na začátku jsem věděla jak to dopadne. Postavám jsem nerozuměla a to hlavně Agátě. Co si myslela? To vážně nepoznala že ta narcistická Sofie je celou dobu vlastně zlá? Sofii jsem od začátku nesnášela a po celou knihu jsem se plácala do hlavy nad naivností Agáty. Vážně jsem byla jediná? Věřím, že tahle kniha opravdu někoho nadchne a vysloveně se do ní zamiluje ale já ne. Jak ale říkám je to zajímavá kniha a doporučuji lidem, kteří mají rádi zajímavé fantasy a mají trpělivost.