Škola dobra a zla

Škola dobra a zla

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný profesor ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem tajemný profesor nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města zmizí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/209148/skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4.4575

Škola dobra a zla (1.)

The School for Good and Evil (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, CooBoo

Kačkaknihomol

Začínalo to slibně. Škola, něco na způsob Harryho Pottera a dvě odlišné osoby, Agáta a Sofie. Ano, v knihách pro mladší je to trochu o tuctové, ale Soman Chainani se toho celkem obstojně zhostil. Vše hezky klape, až do konce, kdy jsem si řekla "WUT" a zírala jsem, jak na hlavu padlá.
(nejspíš bude obsahovat SPOILERY, ale pšt)
Tak jo. Snesla bych, že Agáta měla ten trapný dobrácký projev, alá "reprodrozd". Možná bych snesla i to, že pří Sofiině zuřící a temné moci, kluky napadne pozvat svojí vyvolenou na bál. Ale co nechápu, jsou jakési zmatené scény určené jen a pouze k nastavování napětí. Tak třeba to, kdy Sofie obviní Agátu z toho, že je její spojenec. A Agátin milovaný, Tedros, SAMOZŘEJMĚ neuvěří Agátě, ale holce, která ovládá temné síly. Následuje "WTF?!" scéna se Školníkem, jehož motiv je kostrbatý jak písmo mojí mladší sestry. Korunováno je to momentem, kdy se Sofie a Agáta změní v holubice (???) a Sofie vlastně NECHCE BÝT ZLÁ. Prosím, zabte mě.
Připadá mi, že to Soman Chainani s morální větou "svět není černobílý" lehce přehnal. A to tak, že mám chuť začernit fixou celý pošahaný konec téhle knihy.

bara2004

Určitě zajímavý nápad, to musím říct hned na začátku. Knihu jsem již jednou začala číst, ale nějak jsem si k ní nenašla správnou cestu. Za nějaký čas na ni opět doška řada.
Pastavy byly v pořádku. Moc se mi líbilo, že jsem je měla ráda, ale také mě uměly naštvat, že jsem měla chuť je povraždit. Děj mě hlavně bavil na začátku, na konci jsem se do čtení už trošičku nutila. Po dočtení jsem úplně nevěděla jak se k tomu postavit. Ano, povedená kniha to určitě je a stojí za to, ale je nespíš pro jiný typ lidí, než jsem já. Takže série asi zůstane pro mě otevřená a možná si ji jednou přečtu. (Vždycky je mi líto, když nějaká knížka není to, co jsem hledala...)
Tři *

LaRhubarbe

Velmi dobrá kniha, jsem ráda, že mi ji kamarádka doporučila, bylo to zase něco nového, většina knížek, které se mi dostanou pod ruku jsou pořád stejné. Tahle mě vážně moc mile překvapila.

MartinkaSku

Skvělý příběh, vřele doporučuji i dopělím co se rádi vracejí, pro občerstvení duše do pohádky.

Lili28

Super fantasy kniha

Sliver

Milá, příjemná oddechovka, u které se člověk zabaví.

DancerJaneBooks

Tato knížka mě bavila a líbila se mi. Některé části mě sice moc nebavily, ale je to hrozně napínavý příběh. Mám radši Agátu, protože i když navenek není extra hezká, tak je dobrá uvnitř. Je to originální příběh a dobře promyšlený. Přečtu si i další díly.

Orange8knihomol

Kniha mě mile překvapila. Líbila se mi zápletka a celý děj. Někdy mi Sofie a Agáta ,,lezly krkem", kvůli jejich chování. Myslím, že je to velmi originální příběh a určitě stojí za přečtení;)

Maki7

Musím uznat, že je to skvělá pohádka :) velice čtivá, poutavá, plná zvratů a překvapení :) konec knihy opravdu nabral na obrátkách :D už se těším na další díl ;)

Lucinka1307

Kniha se čte úplně sama a vy potřebujete vědět více. Na knize se mi velice líbí to že ve světě není vše jen bílé nebo černé... Lidi si občas myslí že je to spíše pro děti ale myslím si že děti to moc nenadchne. upřímně já jsem si i sama zamýšlela nad tím co je dobré a co ne. Ale přijde mi že postava Agáty je napsaná tak nějak uměle jen aby bylo vidět že ona je ta dobrá ale u Sofie mám opravdu pocit že taková holka opravdu předemnou bude stát... No prostě Sofie mi k srdci přirostla více ne tím jaká je ale spíše tím jak je napsaná, ale přijde mi že postavy jsou moc vyspělé na to kolik jim je ale tak to se dá přehlédnout. Knihu jinak velice doporučuji jestli chcete zažít trochu něco jiného než na co jste zvyklí :D

Holanka

Kniha mě okouzlila, hlavně příběhem ,co se v ní skrývá.Tuhle knihu mi půjčila kamarádka, nejdřív jsem měla trochu nedůvěru, když jsem viděla obálku.Říkala jsem si, že to nejspíš bude hlavně pro děti. Jakmile jsem ji otevřela, otevřel se mi nový svět plný víl, dobra, zla, princů, princezen, trpaslíků, vlků, čarodějnic, padouchů, hrdinů, šťastných konců......Naprosto mě pohltila a vcucla do děje. Měla jsem ji přečtenou za dva dny a to jen proto, že moje tělo mě zradilo a potřebovalo se vyspat.
Knihu moc doporučuji. Naprosto odlišná od toho,co jsem kdy četla. Skvělý nápad a postavy a ten svět úžasný. Jen postavy mi přišli o něco vyspělejší než kolik jim bylo let. Agáta jsem si zamilovala a Sofii jsem přišla na chuť až úplně na konci. Každý se v tomto příběhu najde. A i když už mi není dvanáct, ale jsem o něco starší jsem se vžila do příběhu jakoby to byl můj vlastní. Příběh o přátelství, kouzlech a nepřízních osudu se mi vypálil do paměti jako cejch. Už se těším až si přečtu další díly. :)

rellik

Knížka se mi velice líbila, ale řekla bych, že je původně myšlena pro mladší, ale i tak je to pěkné početní a odpočinutí od reality.

Sophie22

Knížka je naprosto úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem. Zamilovala jsem si postavu Sophie, Školníka a samozřejmě i Tedrose. Agátu nemám zas tolik ráda, protože mi přijde docela nesympatická, ale bez ní by to nebylo ono.

Lorej

Tohle je pro mě taková srdcovka, kterou jsem četla už po několikáté. Takže pokud jste tuto úžasnou knížku ještě nečetli, měli byste si ji přečíst co nejdříve.

Maniki

Snad nejzajímavější čistě fantasy kniha, jakou jsem kdy četla. Svět sám o sobě je okouzlující a zajímavý. A vím, že se nám tady objevuje klišé 'milostný trojúhelník', ale přijde mi tak nějak jiný, neobvyklý. Povahy jednotlivých postav jsou velice dobře promyšlené a velmi zásadně se projevují na jejich chování a volbách, takže s každým dalším rozhodnutím se člověk o dané postavě dozví o něco více. Nádherný příběh v nádherném světě s nádherným provedením - to je Škola Dobra a Zla.

alesmarcan

Kniha mně mile překvapila mělo to nápad a velmi dobrou zápletku. Autor knihy musi mit fakt dobrou fantasii protože něco tak neuvěřitelného co prezentuje v knize ani nejde .... Už ze začátku byla kniha dobrá skvěli popisi postav a děje

Jolana777
28.12.2017

Skvělá knížka. Hlavně dobrě popisováno prostřědí, ale některé věci v knížce mi moc nesedí a hlavně nechápu některé rozhodnutí hlavních hrdinek. Dala bych 4 a půl hvězdiček kdyby to šlo.

NikkyGranger
13.11.2017

Tato kniha je neskutečně originální (koho z vás by napadlo vymyslet takový příběh?), zábavná a poutavá.
Když upustím od toho, že postavy jsou na 12 let, až příliš vyspělé. Postavy jsou jinak úžasné, některé vás dokonce o její karmě nutí přemýšlet po celou dobu (viz. Sofie). Hlavní pointou knihy je podle přátelství, láska a to, že jsem si všichni rovni.
Sice měla pro mě maličko pomalý rozjezd, ale zamilovala jsem se do ní a už napjatě čekám, až se mi dostane do ruky druhý díl :D

Vikos
29.10.2017

Krásná knížka. Určitě si přečtu další díly :)

Alizbetka
26.10.2017

Četla jsem ji o prázdninách a vůbec se mi od ní nechtělo. Je strašně napínavá, a má krásný děj. Opravdu se klaním spisovateli. já ale nechápu proč Sofie chtěla aby ji unesl školník.

Alizbetka
26.10.2017

Tato kniha je boží. Ale druhý díl jsem nedočetla do konce, už mě moc nebavil.

ascitty
18.10.2017

Jsem unešena! Krásna knížka, odpočinková, vtipná s nějakým smyslem. Velmi oceňuji překlad a jména učitelů.

Eorin
01.10.2017

Tak to byla jízda! Akcí nabitá pohádka, která má tolik pozitivních bodů, že na těch pár negativních docela ráda zapomenu. Žádné zdlouhavé popisy, dobře vygradované, příběh frčí a přečteno to máte za pár hodin, ani nevíte jak. Poučné, k zamyšlení i pro zasmání.. Pro mě měla tahle "dětská" fantasy zkrátka vše, co by tento žánr měl mít a já už mohu jen smeknout, poděkovat panu Chainanimu a těšit se na další díl.

Kuki007
03.09.2017

Hodně zajímavé ... krásně ukázáno, že nemůžeme být 100% zlí, ani dobří. Knížka se sice tváří jako kniha pro děti (jak obálkou tak námětem), ale i starší čtenáři si tam najdou to své, více skryté pod povrchem. :)
Krásná a čtivá knížka, těším se na pokračování.

KaileyBlot
25.08.2017

Tohle bylo... kouzelné a pohádkové. Ano, prostě jen taková jedna krásná pohádka... částečně. Chvílemi mě nebavila ale pak mě hned zase chytla. Trochu mi to připomínalo Harryho Pottera, sice jsem ho nečetla ale ten koncept školy, která se dělí na celky a k tomu různé školní soutěže... Ale jako bylo to pěkné, to zase nemůžu říct že ne - jednoduché a jako by se postavy nemohly rozhodnout, jestli budou stát na straně dobra nebo zla. Popravdě mě ale moc ani nezajímá, co se bude dít v dalších dílech. Prostě se mi tento díl líbil, ale stačil mi a nemám potřebu sérii dočítat.

Petkona
05.08.2017

Po přečtení téhle knížky (celé trilogie)se bojím začít číst něco jiného, protože tahle kniha (i celá trilogie) je naprosto dokonalá.Více mě bavilo vyprávění o Agátě než o Sofii a mou sympatii si získal i Tedros .Sofie mi už od začátku nepřipadala úplně hodná, protože se mi zdála taková trochu namyšlená a myslela jen na krásu a vzhled.Zato Agáta sice nebyla tak hezká jako Sofie, ale krása není vše .Jinak obdivuji autora že něco tak dokonalého mohl napsat.Jen ten konec mi přišel trochu zmatený ohledně Školníka .Jinak doporučuji fanouškům Harryho Pottera.

Skatty
02.08.2017

Hezký pohádkový příběh. Jsem zvědavá na pokračování.

Malýmedvěd
23.07.2017

Četl jsem to dětem před spaním. Děj je svižný a napínavý, takže většinou děti spíš rozvášnil, než dostal do spací nálady. Jako rodič oceňuji originální zápletku a hezky zpravovaný manuál "jak se pozná zlo" Je to dobrá volba, pro věk čtenáře okolo 10 let. Konec je trochu překombinovaný (motivace školníka byla málo uvěřitelná), ale proč ne.

SimonaPrihodov
21.07.2017

"Nezáleží na vzhledu, ale jaký si vevnitř"

Kniha mě nadchla! Má to výborný a originální námět. Tento díl jsem si oblíbila Agátu, ale další dva díly jsem se trochu rozhodovala. Bylo tam dost podrazů, ale i nápomocí.
DOPORUČUJI

Tánička11
27.06.2017

Miluji pohádky nebo spíš pohádky převyprávěné spisovatelem a tak trochu pozměněné a taky proto se mi kniha líbila byla napínavá a skvělá, těším se na druhý díl. Možná jen ten začátek mě neoslovil ale pak když jsem ho překousala všechno jelo rychle, kniha má nějakých 400 stran a já to měla za necelé 3 dny přečetný.