Třpytný dvůr

Třpytný dvůr: škola a zároveň výnosný podnik. Přicházejí sem chudé dívky z celého Osfridu, aby se zdokonalily ve finesách společenského chování. Jedině tak budou moci uzavřít sňatek s bohatým a mocným mužem z Adorie, Nového světa. Hraběnka Adelaide se tomuto pravidlu vymyká, ta už díky svému původu vybrané způsoby ovládá. Přesto přichází do Třpytného dvora přestrojená za služku, aby později mohla v Adorii začít nový život. Daří se jí utajit svou identitu před všemi, jen ne před okouzlujícím Cedrikem Thornem, synem bohatého majitele Třpytného dvora. Když Adelaide zjistí, že také Cedric skrývá velmi nebezpečné tajemství, společně vymyslí plán, jak z jejího podvodu vytěžit maximum. Komplikace na sebe ale nenechají dlouho čekat – nejprve je třeba překonat zrádné moře mezi Osfridem a Adorií, kde pak Adelaide padne do oka budoucímu guvernérovi. A jako by to všechno nestačilo, mezi Adelaide a Cedrikem to pořádně jiskří – a pokud toto jiskření přeroste v plamen, hrozí Třpytnému dvoru skandál a oni dva budou vyhnáni do divoké nezmapované země......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302093/big_trpytny-dvur-4fZ-302093.jpg 3.9345

Třpytný dvůr/Diamantový dvor 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Dívčí romány

Vydáno: , Domino

The Glittering Court, 2016

Kniha Třpytný dvůr

petaSk
20. listopadu

Velmi naivní hrdinka i příběh. Na jakési masochistické úrovni mě to ale bavilo, a to hlavně kvůli takovým těm holčičím věcem jako jsou šaty, bály apod. Příběh je sice natahovaný, ale ne tolik, aby nudil. Je zde spousta zvratů a pořád se něco děje. Jinak se jedná o klasickou YA záležitost s plochými hrdinky a naivním dějem. Do zbývajících dílů se pustím, jelikož další dvě hrdinky se mi zdály zajímavější než Adelaide.

janca6129

Celkem čtivý, nenáročný příběh. Četlo se to hezky, i když mi to místy přišlo zdlouhavé. R. Mead jsem milovala ještě jako náctiletá, musím tedy říct, že její fantasy série se mi líbily víc. I tak mě Třpytný dvůr celkem bavil, postavy byly sympatické a určitě si někdy v budoucnu přečtu i ostatní díly. :)

johana3160

Na tohle uz jsem stara.
Probehnje ctivy, romanticky, dobrodruzny ale lehce zdlouhavy. Mead jsem zrala v dobach VA pred deseti lety, ale ted mi to prijde lehce naivni. Pribeh je krasny, upouta urcite mladsi ctenarky, me taky svym zpusobem upoutal, ale ne cely. Obesla bych se bez tak tretiny knihy. Ale jinak proc ne? Zajimavy napad, dobre provedeni.

zuzka19

Tohle je skvělá kniha, je čtivá, sice je dlouhá ale podle mého názoru se žádné pasáže netáhnou déle než je potřeba. Kniha je plná zvratů. Jediné co mi vadilo byla častá změna prostředí ale to je zenedbatelné. Hodnotím 5/5 jelikož mě kniha doopravdy bavila a mám v plánu si přečíst další díly.

Alíček83

Zajímavý příběh o obchodu s bílým masem na úrovni :-) a kolonizaci. Někdy mě to bavilo, jindy hlavně přesuny mě nebavili. V závěru nebylo vše vyřešeno u vedlejších postav, což bude v dalších knihách, které si také přečtu. Ale autorku mám ráda, takže si její knihy vždy přečtu.

diana1217

Tak tohle byla vážně jízda. Ze začátku mi kniha trochu připomněla selekci, ale rozhodně byla zajímavější. Většinu zvratů jsem vůbec nečekala, a vývoj postav mě taky velice překvapil. Jsem moc ráda, že jsem se tuhle knihu rozhodla přečíst, a hned zítra ji předám neteři, která ji určitě také bude milovat. Divím se, že má tak malé hodnocení. Opravdu nemám co vytknout.

Veve721

Jedna z mých úplně nejoblíbenějších autorek opět nezklamala. I když nepochybuju o Richelline literárním talentu, trochu jsem se bála toho, jak si poradí s jiným žánrem, než běžně píše. Ono přejít z fantasy na historický román není pro některé autory zrovna snadné, ale tady se má obava naštěstí nenaplnila. Třpytný dvůr je bombovní!

Především musím pochválit to, jak autorka téma zpracovala. Je na první pohled jasné, že se inspirovala kolonizací Ameriky. To, s jakým citem pro detail "Nový svět" popsala, bylo prostě úžasné. Neopomněla ani na rýžování zlata, zlatokopectví, piráty, indiány a neshody ohledně víry. Hlavní hrdinka je sympatická, odvážná i chytrá. Knížka je plná zvratů a akce, neustále se něco děje, vždy se objeví nová záhada, kterou třeba odhalit, až čtenáři doslova mizí stránky pod rukami. Navíc si ještě stále nechala několik malých otazníků pro další díly, které nutně potřebuju mít doma! Ač pro mě není překvapením, že je Richelle Mead skvělá spisovatelka, vždy mě znovu a znovu překvapí tím, jak moc skvělá je. A tato knížka je jen dalším důkazem.

dominika.b1198
26.12.2020

Nádherný příběh, do kterého se začtete už od 1. stránky.