Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové

Laskavé a vtipné vyprávění osmiletého imaginárního chlapce Jonatána, který neví, že ve skutečnosti neexistuje. Pro milou holčičku Florentýnu a spoustu dalších dětí ale opravdový je. Jonatán má pocit, že ho nikdo kromě sestry Florentýny a rodičů nemá rád. Ve škole ho učitelé přehlížejí, na tělocviku si ho nikdo do týmu nikdy nevybere a sedat si musí jen tam, kde je zrovna volno. Připadá si přehlížený, neviditelný. Když se dozví, že je na tom pocitu víc pravdy, než si chtěl připustit, život se mu otočí vzhůru nohama. Jonatán se rozhodne vzít osud do vlastních rukou a vydá se najít své skutečné já. Na svojí dlouhé cestě pozná spoustu opravdových kamarádů, kteří ale také nejsou vždycky úplně skuteční, a ačkoliv mu plány nevyjdou, neznamená to, že nezjistí, kým doopravdy je. Kniha je určena starším dětem od 9 let, ale i všech dospělákům, kteří potřebují pohladit po duši....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314795/zpoved-jonatana-papirnika-memoar-na-Jej-314795.jpg 4.233
Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Confessions of an Imaginary Friend (A Memoir of Jacques Papier) (2015)

Kniha Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové

Mothermoth

Nádherný citlivý příběh plný fantazie, užila jsem si ho já i dcery (7 a 11), na konci i slzička ukápla.

Knihomlok2015

Zase jedna z těch úžasných knih, která mě dostala do kolen, v tomhle případě už jen tím, na jakém základu je vlastně postavená. Protože, i když miluju všechny ty knihy založené na složitě fungujících světech, plné intrik a překvapení, s pointami až tak vysoko v nebesích, že když na ně konečně dojde, nedokážu se vůbec nadechnout, u téhle knihy je to přesně naopak. Obdivuju tam tu jednoduchost, dětskou imaginaci se srdcem na dlani, otevřenost a absenci jakékoliv složitosti, téměř by se dalo říct naivitu. A miluju to všechno přesto nebo právě proto, že je to příběh jen o jednom imaginárním človíčkovi, a tom, co se stane, když najednou zjistí, že není skutečný. A taky, že je to vlastně příběh o tom, že i imaginární přítel může být taky jenom člověk (nebo drakosleď:-).
PS: Pro ty s vás, co už jsou trošku staršího vydání jako já - zkuste i Paměti imaginárního kamaráda - stejný nápad zpracovaný o něco jinak, ale stejně skvělý.

nikikostadinova

Dostala jsem na doporučení a byla jsem nadšená

Unicorn_10
24.08.2018

Podle mě zajímaví nápad na knížku . Je to i docela vtipné . Knížka se rychle čte a doporučuji

lushi
22.05.2018

Unikátní námět s milým poselstvím, ale bohužel vyprávění mi nepřipadalo příliš poutavé a kniha mě docela nudila.

broskev28
14.10.2017

Pro mne další z mnoha dětských knih, které mají šanci jen u empatického a dostatečně inteligentního dítěte, nebo u podobně vybaveného dospěláka. Knižní klub moudře uvádí věk čtenáře 10+.
Mně osobně se Jonatánova zpověď moc líbila. Je v ní spousta vtípků, které ocení zřejmě jen dospělák. Dětský čtenář utkví asi na něčem jiném, a má si z čeho vybírat - Jonatán ve svém příběhu potká spoustu dalších postav a zažije s nimi zajímavé situace.
Za velké plus knížky považuju jazyk, netypické a zajímavé výrazové prostředky. Vždyť je to nádhera, přečíst si věty: "Pokoj natřít na šeptano nebo na klikato. Zvolit odstín opomíjené a neviditelné." Nerozliším, co je zásluha autora a co má "na svědomí" překladatelka, ale děkuju oběma za tyhle jazykové lahůdky. Jistě, vloudila se i chybička, ale to jen opravdu výjimečně (název kapitoly 34).
Takže určitě doporučím jak našim školákům, tak všem imaginárním čtenářům.

ivana1975
07.10.2017

Krasna a putava kniha od zaciatku az do konca. Odporucam ju aj pre dospelych a nielen pre deticky. Sem tam som si aj trosku poplakala. Palce hore ...

zupri
26.08.2017

Já jsem se pobavila. Hezký nápaditý příběh pro již větší děti. Třeba to takhle fakt funguje ... :-)

Autor knihy

Michelle Cuevas