Kečupová mračna

Patnáctiletá Zoe tráví noci neobvyklým způsobem: v zahradní kůlně píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovi odsouzenému k trestu smrti, toho času v texaské věznici. Je přesvědčená, že jen on může pochopit její neobvyklý příběh. O jejím tajemství nemá nikdo v okolí ani zdání, přesto se rozhodla svěřit ho papíru, v naději, že tak odčiní své chyby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/270564/kecupova-mracna-wUF-270564.jpg 4216

Ketchup Clouds (2012)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Slovart (ČR)

Kniha Kečupová mračna

Somsi

Kniha od začiatku napínavá, čítala som ju jedným dychom - až na ten koniec. Čakala som prepracovanejší záver. Každopádne si zaslúži viac ako 79% :)

Teea

Kečupová mračna. Krásně napsaná knhia. Vtipná a konec mě celkem překvapil.

astina
21.11.2018

Knížka se mi velice líbila, přestože je určená pro mládež, myslím, že díky formě a námětu s ní stráví příjemné chvíle i starší čtenáři. Za mě plný počet hvězdiček

AnnaTržilová
28.08.2018

Úžasná kniha, skvěle se četla a velice doporučuji nejen dospívajícím, ale i starším čtenářům. :)

d.jany
09.03.2018

Kniha se mi líbila. Líbila se mi forma dopisů a celkově i příběh. Nechci spoilerovat, ale mrzelo mě, že Aaron ten dopis na konci neposlal. Hezká kniha a doporučuji

Kamčučák
04.03.2018

Tato kniha se skvěle četla. I když je to spíše pro mladší generace, tak jsem se i pobavila. Zoe píše dopisy vězni, který je odsouzen k smrti svá tajemství, kdy očekává že se ji uleví od pocitu viny. Myslím si, že jako kniha pro mládež je velmi dobře psaná. Takže vřele doporučuji.

Varjohukka
03.03.2018

Knihu jsem četla v angličtině. Moje druhá zkušenost s autorkou a opět mě příběh zaujal.

Torino
19.01.2018

Vždycky je pro mě dobrým ukazatelem, že se nemohu od knihy odtrhnout, ani když čtu, je už kolik hodin na já musím ráno brzo vstávat. A přesně to se mi stalo o této knihy. Od autorky jsem četla už Moje sestra žije na krbové římse a to mě zas tolik neuchvátilo, takže jsem k této knize přistupovala uvolněněji a nakonec jí musím hodnotit kladně. Líbil se mi nápad s dopisy psanými na smrt odsouzenému vězni. Líbila se mi zápletka hlavního trojúhelníku, líbilo se mi konečné odhalení maminčina tajemství (nebo vlastně dvou tajemství) a líbili se mi dobře popsané charaktery snad všech postav. Jemná výtka k té nejdůležitější téměř závěrečné scéně (scéna u řeky), která mohla být trochu více rozepsaná. Jinak pěkné čtení i s trochou slz.

SknihouVrukách
16.09.2017

Kniha sa mi vobec nepacila. Tie dve hviezdicky su za nazov a napad. Pribeh zly a nudny.

Zornaddie
16.09.2017

Super kniha! Doporučuji! A taky mě trochu naštval Aaron, že ten závěrečný dopis neposlal.
P.S.:
Ten pocit, když se jdeš koupat a zapomeneš si rukávky na břehu.
P.P.S.:
Dot, lepidlo se francouzsky řekne adhésif (teda aspoň podle Googlu)

Kuki007
08.07.2017

Taková hezká odpočinková knížka, která vesměs neoslní, ale ani nenadchne. Je vážně tenoučká a oddechová, ideální na léto k bazénu.

Veronika33
25.06.2017

Kniha ma vôbec nezaujala, ak tak skôr výzorom ako obsahom. Ak od knihy nič nečakáte, nebudete sklamaný,je to taká normálna oddychovka na ktorú do týždňa zabudnete.

AndyK
27.05.2017

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Dostala jsem víc, než jsem čekala. Děsí mě, jak se hlavní hrdinka musela cítit a s čím vším se ve svém věku musela vyrovnávat. Líbila se mi forma dopisů, i vedlejší linky příběhu mě něčím zaujaly. A Dot jsem si naprosto zamilovala :-)

Pavlínka112
22.05.2017

Super kniha, bezva děj, ani to nekončí nijak pohádkově dobře. Jen ty intimní chvilky tam nemusely být tak do podrobna rozepsané. Jinak úžo, škoda že takových knih není mnohem víc.

DracoMalfoy
13.05.2017

SPOILER !!

Skvělá knížka, jen mě naštvalo že tam vůbec nebylo nic ,,osobního" s Stuartem a že konec byl takový... nemastný, neslaný. Škoda.

Dakarianna
22.04.2017

Je to celé strašně dobrý nápad. Bohužel je trochu nepřirozené jakým způsobem se příběh vleče. Konec mě moc nešokoval, tak trochu jsem si řekla: "A to je všechno?". Zřejmě to bude tím, že často čtu detektivky i thrillery, kde se odehrávají trochu drsnější věci.

pollyCobain
19.03.2017

Tato knížka mě chytla, i přesto že je napsaná opravdu místy jednoduchým způsobem. Příběh mi přijde dobře vymyšlený, neustále mě zajimalo, jak to bude dál. Neotřelé téma v kategorii knih pro mládež.

luciefeix
28.02.2017

Knihu bych doporučila dětem do 15let . Na mě to bylo už moc dětské a čekala jsem teda mnohem větší vraždu nebo vůbec celý čin. Možná by bylo i lepší kdyby Start někdy odpověděl a řekl ji na to něco . Celé mi to přišlo jako takové tlachání a žádný děj . Knihu jsem četla jelikož loni se o ni hodně psalo a byla vychvalována ale nic zajímavého jsem na ni neshledala .

BetyN.
12.02.2017

Bohužel jsem na knihu neměla úplně tu správnou náladu a nemohla jsem se začíst. Ale potom se to zlepšilo a na konec jsem byla hodně zvědavá a ve výsledku se mi to líbilo. Je to velmi originální! Hlavní hrdinka se mi také celkem líbila stejně jako ostatní postavy.
3*/5*

lucka12
08.02.2017

Krásná knížka. Brečela jsem. Konec mě dost překvapil... Čekala jsem něco jiného. Bylo to od autorky dost kruté :). Ale doporučuji všem. Styl autorčina psaní mi velmi seděl... Bylo to úžasné.... Doporučuju

hellena1523
04.02.2017

Knize jsem naprosto propadla a moc se mi líbila. To ale bohužel ani zdaleka neznamená, že k ní nemám své výhrady. Například to, že jsem část knihy netušila, zda je hlavní postavě 10 nebo 18 (nakonec teda 15) let...Myslím, že má své rezervy, ale nakonec jsem byla spokojená a zpětně ji oceňuji jako moc krásnou průměrnou YA knihu, která je velmi čtivě napsaná a poměrně dost citlivá.

vendy6619
31.12.2016

Hrozně ráda bych si na tuhle udělala názor, ale přečetla jsem jí spíš z donucení. Pro někoho to možná jeho šálek kávy, ale mě moc nenadchla, abych se přiznala. :/ a hrozně mě mrzí, že mě zklamala, protože kolem ní bylo docela BUM! :(
Ale příběh jako takový byl překvapivý. Celou dobu jsem si myslela, že je to někdo jiný. Tak za to překvapí to má ode 3*! :)

Wolfinéria
28.12.2016

Knižka se mi líbila. Od začátku vás do děje vtáhne hlavně to, že si pořád nejste jistí, kdo nakonec bude obětí a chcete to vědět. Za co strhávám jednu hvězdičku je , že jsem se mírně ztrácela v ději a ze začátku jsem nevěděla, kdo jsou některé postavy (např. Sandra).

Klarisska1
03.12.2016

Velice zajímavý námět..... Knížka se mi celkově velmi líbila az na ten konec ten jsem očekávala trošku více popsány a šťastnější.

Jakahol
11.10.2016

Dobrá myšlenka a napětí této knize opravdu nechybělo. Některé části byly opravdu povedené. Ale příběh je postavený na tom, že čekáte, jak to skončí a potom zjistíte TOHLE! Čekala jsem, že mi to vyrazí dech, ale nebylo to vůbec ono. Navíc hlavní postavu moc nemusím. Je taková dětinská a vůbec mi nesedla. A nějak zvlášť jsem si, kromě Dot, neoblíbila žádnou z postav. A navíc nemám moc v oblibě, když je kniha psaná tak nespisovně.
Celkově se mi líbila, ale čekala jsem víc.

Attia
01.09.2016

Kniha se mi četla dobře, byla napsaná originálním způsobem, nepostrádala nápad, obsahovala spoustu zajímavých nápadů a prvků.
Ale ta holka byla vážně potvora!

1v8na
08.08.2016

Obsahuje možné SPOILERY!
Příběh byl takový oddechový a pohodový. Očekávala jsem ho spíš napínavý a dobrodružný, nicméně se tak nestalo.
V knize byl typický citový trojúhelník- což to samo o sobě by mi nevadilo, kdyby měl nějaký pevný základ - jeden bratr byl totálně nezodpovědný ochmelka, který byl sice oblíbený ve škole, ale rozhodně nebyl ten typ kluka, na kterého by se dalo spolehnout!
Za to jeho bratr byl naprostý opak.
Hlavní hrdinka Zoe alias Alice byla typický typ teenagera, který se pere o své místo v životě - hledá své místo mezi svými spolužáky, lásku, kterou potřebuje. A najde ji a to rovnou dvakrát.
Dost mě také fascinovali poměry u Alice doma - táta, máma a tří děti - z nichž jedna je hluchá.
Hlava rodiny - otec - přijde o práci, jeho otec (děda) utrpěl mozkovou příhodu a stále musí zůstat jako opora pro zbytek rodiny. Manželka místo aby mu pomáhala, tak se na něj utrhává a zbytečně se hádají. Rozhodně mi Jane sympatická nebyla, přišla mi v jednu chvíli dost sobecká a protivná.
Za to mě fascinovala postava Dot, která i přes svůj handicap byla šťastná a užívala si života.
Jsou ovšem dvě věci, které nechápu - proč to Alice píše zrovna vězni, který byl odsouzený za vraždu a čeká na smrt - očekávala bych třeba i nějakou reakci toho vězně.
A proč se to jmenuje Kečupová mračna????
Velmi vtipná vsuvka byl dopis na konci, jehož autorkou byla Dot.
Nicméně pokud bych měla knihu zhodnotit a shrnout - dala bych jí jen dvě hvězdy, ale jelikož má hezkou ilustraci a ptáky i na stránkách knihy, což se mi líbí, tak to zvedlo hodnocení na hvězdy tři.

martinka_okok
12.07.2016

Nemohu říct, že to byla katastrofa, ale pokud bych měla srovnat příběh a anotaci,tak anotace byla mnohem lepší, než samotný příběh....

Lenka.Vílka
01.07.2016

Být o deset let mladší, asi skáču radostí. Jenže takhle, upřímně nevím. Líbilo se mi, jak je kniha napsaná. Občas jsem se usmála a občas dokonce rozesmála. Byla jsem zvědavá na ono tajemství. Jenže k němu byla moc dlouhá cesta. Autorka rozvedla příběh puberťačky, která mi ve výsledku nebyla sympatická a dost dlouho mi lezla na nervy. Jenže jak šel děj dál, nechápala jsem, proč to "Zoe" píše zrovna tomu, komu píše. Já teda nejsem chlap a už vůbec nejsem ve vězení, ale tyhle dopisy bych nejspíš nečetla. Jedině kdybych už měla kompletně přečtenou vězeňskou knihovnu.

Anne42
26.06.2016

Kdybych mohla, dala bych deset hvězdiček. Neskutečně čtivé a hlavně originální. A to nesnáším milostné trojúhelníky.