Noční můry!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charlie se už tři měsíce pořádně nevyspal. Sotva začne podřimovat, ocitne se ve světě, kde se to hemží čarodějnicemi, skřety, hady, upíry a všemožnými jinými hrůzostrašnostmi, jaké si lidská fantazie dokáže vymyslet. Straší tu i klauni nebo huňatí bílí králíčci! Jedna noční můra je ale ze všech nejhorší a Charlie se s ní musí vypořádat, jinak se totiž z říše zlých snů už nikdy nedostane a přivede do záhuby i své kamarády, rodinu a celé město....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281680/big_nocni-mury-SaX-281680.jpg 4.482
Série:

Noční můry! / Nočné mory! 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Nightmares!, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Noční můry!

Canney
02.09.2022

Noční můry! jsem čela již několik let zpátky, ale nikdy jsem v této sérii nepokračovala (v té době u nás druhý díl ještě ani nevyšel) a tak jsem si řekla, že to musím napravit.

Jsem ráda, že jsem se do této knížky znovu pustila, protože Podsvět je prostě skvělý a hezky propracovaný. Noční můry totiž dětem pomáhájí překonat jejich vlastní strach. Děti se tedy do svých nočních můr vracejí do té doby než ho překonají. Jak jsou noční můry hrozivé nebo propracované záleží na samotných dětech a jejich fantasii. O tom všem by nám mohl povídat Charlie, který se do své noční můrý vrací každou noc. Díky tomu toho moc nenaspí a je díky tomu nepříjemný na své okolí. Problém nastává ve chvíli, kdy si čarodějnice z jeho noční můry pro něj příjde do skutečného světa.

Knížka se četla lehce, je s ilustracemi a nápad i zpracování se povedlo. Můžu dál doporučit :) Musím si do knihovny skočit pro pokračování!

May
11.05.2022

Jako dítě jsem taky mývala noční můry.... a možná i proto jsem si tuto sérii koupila. A zcela jistě si přečtu i další díly. Při čtení jsem přemýšlela nad tím, že poslední dobou mám pocit, že v noční můře žiju dnem i nocí a i když se štípnu kolikrát denně chci, ne a ne se probudit :(


Uma
07.01.2021

Skvělá kniha. Doporučuji.

tetepoko
25.10.2020

"Učitelé tělocviku. Ti první dva jsou trapiči. Třetí je toho druhu, co pořád mele, že se máš víc snažit. Takoví jsou nejhorší."

Příběh Charlieho Lairda bych rozdělila do dvou částí - první probíhá v reálném světě a druhá ve světě nočních můr. Jak mě ta první nebavila, tak to ta druhá vyrovnala. Popis světa nočních můr je velmi zábavný a věřím, že si tam každý čtenář najde to svoje terortorium nebo jen jeho obyvatele.

Sumasumárum, dětem (a i těm starším), kteří vědí o tom bubákovi pod postelí, bych pro jistotu knihu přečíst nedávala.

_Jean_
04.08.2020

První kniha, kterou jsme si sama koupila. Nevěděla jsem do čeho jdu a rozhodně toho nelituji, protože mě příběh opravdu moc bavil, kniha se četla rychle, na konci ukápla slza a celé dílo dávalo smysl. Rozhodně doporučuji pro čtenáře, kteří si rádi přečtou nějakou oddechovou. :D

goodness
08.06.2020

Mě se to teda moc líbilo! Sympatické postavy krásně vykreslené prostředí. Dominantou fialový zámeček. Četlo se samo.

venda753
06.01.2019

Knížka se mi moc líbila. Poprvé když jsem ji vidělala nevěděla jsem co od ní mám čekat, ale také se mi více líbila první část než ta druhá.

KnihomolkD
14.04.2018

Rozhodně musím říct,že byla to oddechová knížka.První polovina se mi strašně moc líbila,tu bych zhodnotila 5/5,jenže pak přišla druhá a ta už nebyla tak skvělá.
Jako Charlie mi občas připomínal Marshalla.Někdy jsem měla pocit,že je to takové Himym ve fantasy vydání. :D

Hodnocení:2,5/5

1