Král

Wrath, syn Wrathův, po staletí odmítal převzít po svém otci trůn krále upírů, ale nakonec se ho ujal - s pomocí své milované ženy Beth. I když ho koruna tíží neméně než královské povinnosti, vykonává svou funkci poctivě a zvládá i svou slepotu. Jenomže válka s Vyhlazovací společností neustává, upíří aristokracie spolu s Bandou bídáků plánuje převrat a Wrathovi nezbývá, než všechno riskovat a nebezpečím čelit. K tomu ještě čelí osobním problémům - Beth chce dítě, ale Wrath reaguje úplně jinak, než by si přála. Zvítězí spravedlnost a pravá láska? Další část románové ságy Bratrstvo černé dýky si nezadá s předchozími díly - čeká vás napětí, láska, vášeň i skvěle vykonstruovaný příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206942/kral-fFn-206942.jpg 4.5312

Bratrstvo černé dýky (12.)

The King (2014)

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy
Vydáno:, Baronet

Lenny33

Série si udržuje pořád dobrou kvalitu, ale už se popravdě hromadí věci, které mi trošku vadí. Třeba neustálé přidávání nových postav, které podle mě škodí, protože se autorka nedokáže dostatečně věnovat tím "starším" (konkrétně zde bylo třičtvrtě knihy o Trezovi či Assailovi, nové postavy které mě moc nebaví, naopak moji oblíbenci mnohdy nebyli zmíněni ani slůvkem). Také mě více bavily dřívější bitvy s bezduchými než současné politické intriky s glymerou a Bastardy - a bezduší už záhadně přestali dělat problémy?
Série mě pořád baví a i když je to erotická fantasy, překvapivě patří mezi nejlepší knižní série, co jsem kdy četla, ale začínám mít každým dílem větší a větší pocit, že autorka neví kam sérii dále směřovat a pouze ji natahuje přidáváním dalších nesmyslných postav.

Eponka

Moje nejoblíbenější série prostě at už přečtu 50díl nebo první furt mě to bude bavit proto že autorka to píše čtivě napínavě dosti sexuálně a nezapomíná na detaily :D. Vedlejší postavy jsou super že to není celá knížka jen o jednom páru :) za mě prostě top.

misak94

Jako vždycky to byl parádní zážitek. Kniha velmi čtivá,příběh plynulý. Líbí se mi i příběhy vedlejších postav, kterým se nedostalo vlastní knihy. Absolutní spokojenost asi jako všechny díly této série :)

Evka3814

U této série si užívám styl psaní,není to jednotvárné a nudné. Takže se už moc těším na pokračování,jsem zvědavá jak se to bude vyvijet s iAmem a taky jak to dopadne s Marisol a Assailem. No a nemohu opomenout ty parádní obaly knih;)

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

nai.ivka

Série se mi líbí, upíři zase trochu jinak. Něco vztahů, něco akce, něco erotiky, těším se na další díly. Moc fajn pohádky pro velké holky.

gabice4

Výborně, výborně, výborně,...... pořád mě to baví

claryssa

Stejně jako u první knihy, a vůbec, co se týká Wratha a Beth - autorka to s nima neumí dobře zakončit. Začátek a prostředek skvělý, ale finish se vždycky horzně rychle odbyde. Těžko říct, jestli k nim má autorka tak hluboký, nebo nulový vztah, že jim za každou cenu a co nejrychleji dopřeje happyend. U ostatních postav se příběh plynuje odvíjí, jemně zakopává o připravené zápletky a končí buď neurčitě, vcelku dobře, nebo tragicky. Zato Beth s Wratem mají všechno až nepřirozeně uspěchané. Hádky i usmíření, zápletku i rozuzlení. Vždycky se na ně dva tak těším a vždycky jsem zklamaná. Ale i tak se jedná o další skvělý výtvor, který nezůstává v pozadí, bohužel se ságou ani příliš nezahýbe.

Kakatja
17.11.2017

Ať žije král a glymera si může trhnout. Konečně Wrath usedl na trůn. Xcor překvapuje a iAm s tím svým odhalením ... no sEx mě taky baví ... autorka to pěkně roztáčí. Lassiter a jeho Elvis :). Jen mi chybí dvojka V&B.

ardeas
14.11.2017

Tak troška ľutujem, že som neskončila pri predošlom diele ako som pôvodne zamýšľala. Ten pocit, že tam to malo skončiť ma neopúšťa a asi ani neopustí.
Na to, čo všetko sa tam zomlelo, je rozsah adekvátny, ale vedľajšie dejové linky ma pomerne dosť štvali. Taký Assail a Sola či Layla a Xcor, tí mi tam prišli úplne zbytoční. Nijak výrazne nezasahovali do deja, len sa viezli popri na časovej linke. Trez, to je iné, ale ten pôvodný vesmír BČD sa rozšíril o veci mimo, že už to stráca na sile.
Hlavná dejová linka s Wrathom a Beth, tak musím povedať, že to sa zo začiatku vlieklo a eskalácia na záver mala konečne hodnotu predošlých kníh.
Celkovo je tá kniha u mňa priemer z dôvodu rozsahu a jeho nepomeru deja. Popravde 3/5 knihy by som vedela zhrnúť do pár viet a o nič by sa neprišlo. Zvyšok už mal "šťavu" a čítalo sa to veľmi dobre. Príde mi, že sama autorka už stráca dych a nevie si rady s vlastnými problémami, ktoré vystavala. Veľká škoda.
Asi časom môžno opäť siahnem po ďalších knihách, ale skôr sa presuniem na spin-off sériu, prípadne začnem čítať sériu od začiatku po Quina, kde to malo podľa mňa skončiť. Už by aj autorka mala vedieť, kedy prestať...

kacaaba
03.08.2017

Tak tento díl se mi moc líbil, teď když už jsem je znala, bylo to jiné než v prvním díle a prožívala jsem to s nimi. Mám ráda, jak se proplétají příběhy ostatních hrdinů.

makynka911
25.07.2017

Miminko sem, miminko tam. Nějak mi to k bratrstvu jako takovému, kterým to začínalo nesedí. Na druhou stranu se mi líbily příběhy vedlejších postav a ještě se máme na co těšit. Ale pro mě je Král prozatím jedinou knihou ze série, která mě nebavila. Ale těším se co vymyslí pro iAma :)

cukrovka
20.05.2017

Opět zajímavý díl o bratrstvu, kde se dovídáme více o životě krále a jeho Beth. Sice se tentokrát vše řešilo spíše politicky a ne bojem, přesto byl příběh zajímavý. Jen mě dost rozptylovaly další rozpracované linie, kterých se mi zdálo až dost. Trochu to ubíralo na spádu děje a měla jsem nutkání tyto příběhy přeskakovat. Náhled do minulosti byl ale zajímavý.

Kočičáci
28.02.2017

Tento příběh posune dál vztah nejen Wratha a Beth, ale i dalších postav...linie dějů se opět protínají a navnadí nás na další pokračování. Zpestřením byl i příběh Wrathových rodičů.
Ať žije král!!!

Ewik
13.11.2016

Oproti předchozím dílům příběh plyne v poklidnějším tempu, je plný citů a musím uznat, že má série stále šmrnc a jiskru. Ani mi nevadí, že kniha mapuje osudy více párů, kupodivu mi to sem tak nějak pasuje. Moc ráda jsem se opět setkala s ostatními bratry a jejich patrnerkami, ale na koho jsem se vždy těšila úplně nejvíc byli Assail a Sola. Doufám, že i o nich bude samostatná kniha. Tolik reklam na filmy, hudbu, elektroniku... je autorka fanynka zmíněných značek? :-)
Teď už se nemůžu dočkat pokračování Rhage a Mary.

jitka7
20.10.2016

Wrath je prostě Wrath, syn Wrathův :) tahle kniha byl super... člověk se dozvěděl spoustu souvislotí. Prolíná se zde Wrathova minulost, přítomnost. Vždycky všechno samozřejmě dopadne dobře, to je docela jasné. Líbí se mi ale, že přestože je král tachový macho, má i své nedostatky. Její styl mám ráda a tahle série mi pyšně leží v knihovně a jsem si jistá, že si ji přečtu víckrát než jednou.

Mark.
01.10.2016

Jsem ráda, že konečně se dostává i k ostatním postavám - čili pokračování děje postav. Zatím mi to připadalo, že ostatní nijak nežijí. Ale i tak bylo mnoho postav vynecháno. Sem tam se mihl John ale jen proto, že je to Darius. Jane je jen nápomocná protože má pořád někdo nějaký zdravotní problém. Jinak žádná sláva. Wrath a Beth jsou fajn, a líbilo se mi popisování minulosti, jak se Wrath starší učil bojovat. Škoda že se nijak zvlášť o nich nepsalo.
Líbily se mi pasáže, jak se iAm stará o Beth, celkově mi ten chlapík přijde jako sympaťák. Trez, ach ty ženy, pro všechny naprosto nenapravitelný milovník. Ale Selena opět vše změní. s´Ex bude taky dobrý vykuk, doufám, že bude i v dalších dílech.
A Xcor? No, jak už víme, tady vládnou světem ženy, takže bylo jasné, že skončí v obleku :-)

Celkový dojem z knihy mám takový, že Ward píše, píše a pak už má přes limit stránek, a tak konec nahustí! No tak, proč mi to dělá, vždyť se to tak krásně čte.

Vendulik
29.08.2016

Perfektní pokračování Beth a jejího manžela. Příběh byl velice napínavý ale poslední pár stránek bylo nesrozumitelných a rychle následoval konec.

Fizulka71
02.08.2016

Další výborný díl, dozvíme se víc o Wrathovi a jeho rodičích, také o jeho strastech coby krále. Nechybí erotika, napětí a akce.

lenča30
16.06.2016

Já nemám slov,pro mě je Bratrstvo černé dýky naprosto super !!!

Karin_Kim55
23.05.2016

Dokonalost! Sice jsem jí četla o něco déle než ostatní, ale moc se mi líbila! I když se toho opět stalo ke konce až moc.
A na třináctou knížku se netěším.... Nemůžu ji nikde sehnat! Ani v knihovně, ani v na internetu v PDF... Jsem z toho zničená...! A pak ještě čekat na vydání 'Blood Kiss'! O.O

Adriana21
07.05.2016

Zase naprosto parádní díl. Snad nikdy mě spisovatelka svými knihami nezklame.
Už se nemůžu dočkat, až se dozvím, jak to bude dál se Solu a Assailem a také Trezem a Selenou :)

LiLLu
03.01.2016

stejne jako o koment níže, proste číst o problemech ve vztahu jestli dítě jo nebo ne mě fakt nebere...kdyby nebylo Soly a Asaila bývala bych Krále nečetla, vůbec jsem ho nemohla dočíst a do dálšího dílu se mi už ani nechce...

xxiixxi
19.12.2015

Z nějakého důvodu nemám Wratha a Beth v oblibě a to se táhne už od prvního dílu. Á navíc v tomto dílu bylo na můj vkus až moc miminkovského patosu, který mi do příběhu o vášnivých upírských zabijácích příliš nesedí, ale další dějové linie (Sola, Selena, Layla) se naštěstí slušně rozjely, takže jsem si nakonec přišla na své.

Sabin
26.08.2015

Opět jeden z vydařených dílů. Knihu jsem četla jedním dechem. Bratrstvo je prostě moje srdcovka. Čím dál víc se mi líbí oddělené linky různých postav - několik příběhů, z několika pohledů různých postav.

Karolína18
09.08.2015

Další výborná kniha z této úžasné série. Líbilo se mi propojení hned několika příběhů, ačkoli množství z nich bylo značně zdlouhavých. Například mě moc nebavilo číst pasáže s Xcorem a Laylou. Nevím, jestli mi to vadilo, protože je jakýkoli jejich vztah nepravděpodobný vzhledem k jejich postavením, nebo protože mě vážně vytáčí, že se Bastardi snažili všemožně škodit Wrathovi. Ale přiznávám, že i když se Assail také nechoval úplně čestně, byl pro mě přijatelnější.
Beth opět projevila svou bystrou hlavu a potěšila mě její a králova soudržnost. Opravdu moc se těším má další díl. Velmi mě zajímá Trezův a iAmův osud. A samozřejmě se také nemůžu dočkat až budu opět v přítomnosti Bratrů, kteří by mohli skály lámat, ale jakmile se ocitnou v blízkosti svých shellan, jsou z nich krotcí, jemní a okouzlující gentlemani. :)

Evaevelína
01.08.2015

Opravdu krásné, jsem zvědavá co ted budu číst?:

Ditules
07.07.2015

Zase mi to připomnělo tu atmosféru prvních dílů...Wrath je můj 3. nejoblíbenější bratr a jeho osudy vždycky v knížkách ráda sleduji. Přiznávám, že mám nejradši ty linky spojené s Bratrstvem a ty vedlejší linie přeskakuju....akorát příště bude Trez, tak se budu muset asi polepšit! Netrpělivě také vyhlížím Xcora a Laylu...

hrubik
03.05.2015

Krása, krása, krása. Tento díl byl stejně jako ty předchozí skvělý, moc jsem si ho užila, bylo to takové pěkné završení Wrathova příběhu a doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů, které vysvětlí nedořešené zápletky.

PetraBery
11.04.2015

Moje oblíbená série, sestupnou tendenci dle mého nemá... Několik příběhu v knížce mi nevadilo, pokaždé jsem se těšila, že se k nim po pár dalších stránkách vrátím. Konec byl trochu uspěchaný, ale určitě si přečtu další díl.