Upíři v Dallasu

Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Její kolegyni z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato ji přepadne nějaká bestie a otráví ji........... Sookie se vydává do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne...........celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28571/upiri-v-dallasu-7ig-28571.jpg 3.8317

Pravá krev 2.

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, Baronet

Living Dead in Dallas, 2002

Kniha Upíři v Dallasu

ludek.n

Upíři v Dallasu jsou oproti svému předchůdci v sérii daleko dravější a napínavější ve své hlavní dějové linii. V jednu chvíli jsem si už dokonce začínal myslet, že se tentokrát obejdeme i bez onoho dychtivého sexuálního harašení zúčastněných postav a zůstaneme jen u decentních náznaků růžového oparu, při kterém se sem tam chvěje země. Bohužel se tak nestalo a druhá polovina knihy opět hýří vzdutými trenýrkami a zvlhlými kalhotkami jak se sluší a patří. I přesto dallaskou epizodu považuji za o chloupek povedenější dobrodružství, než jaké nám naservírovali Mrtví do soumraku. Dost možná za to může rozšíření klientely nadpřirozených bytostí, které se mají čile k světu a v některých momentech řádně přiloží ruku k dílu. Příběh je díky tomu o stupínek barevnější a motivace jednajících postav už nejsou tak absurdní, jak tomu bylo v předchozím díle. Ubylo naivity a přibylo dramatičnosti, takže se nakonec dá skousnout i ta červená knihovna. Bude-li Charlaine Harrisová pokračovat ve stejném duchu, mohli bychom se dočkat zajímavých věcí.

katushah

Seriál je teda lepší. Moc mně to nezaujalo.

misowi84

Kniha se mi sice četla dobře, ale další pokračování již číst nebudu.
Seriál se mi líbil mnohem více.

ala.mihalikova

Příjemné a oddechové čtení. Erik mě baví. Jsem zvědavá na další díly.

aalma
06.10.2018

Lehké čtení, prostě odpočinková četba

Allysa1985
15.08.2018

I druhý díl drží laťku, je pořád stejně zábavný a na nic si nehraje. Chystám se na seriál.

makynka911
01.08.2018

Chyba byla číst knihy až po skončení seriálu. Nejen že mám už postavy v hlavě vykreslené a dost se rozchází s knižní verzí, ale také některé postavy, které do konce seriálu žijí, jsou mrtvé v prvních dílech.

Jen teď nevím, zda spílat autorovi, nebo tvůrcům seriálu, protože seriál u mě patří k jednomu z nejlepších. Druhý knižní díl je však o něco malinko slabší než první, ale ještě uvidíme :)

Elea
18.05.2018

Hodně zábavné, oddechové a nenáročné čtení. Kniha nepředstírá žádnou hlubokomyslnost ani si nehraje na náročnou literaturu, což je velmi sympatické.