Upíři v Dallasu

Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Její kolegyni z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato ji přepadne nějaká bestie a otráví ji........... Sookie se vydává do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne...........celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28571/upiri-v-dallasu-7ig-28571.jpg 3.8296

Pravá krev (2.)

Living Dead in Dallas (2007)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Baronet

aalma

Lehké čtení, prostě odpočinková četba

Allysa1985

I druhý díl drží laťku, je pořád stejně zábavný a na nic si nehraje. Chystám se na seriál.

makynka911

Chyba byla číst knihy až po skončení seriálu. Nejen že mám už postavy v hlavě vykreslené a dost se rozchází s knižní verzí, ale také některé postavy, které do konce seriálu žijí, jsou mrtvé v prvních dílech.

Jen teď nevím, zda spílat autorovi, nebo tvůrcům seriálu, protože seriál u mě patří k jednomu z nejlepších. Druhý knižní díl je však o něco malinko slabší než první, ale ještě uvidíme :)

Elea

Hodně zábavné, oddechové a nenáročné čtení. Kniha nepředstírá žádnou hlubokomyslnost ani si nehraje na náročnou literaturu, což je velmi sympatické.

gabice4

Po přečtení první knihy, jsem se podívala na první sérii seriálu a musím říct, že seriál mě bavil víc než kniha, takže teď se podívám na druhou sérii a pustím se do čtení třetího dílu knihy....... Vlastně čtu Pravou krev jen abych mohla porovnávat...... kniha versus seriál

Morgaine07

Úžasný díl

Mark.
29.12.2017

Seriálové postavy mi oproti knižním přijdou chladné. Líbí se mi zápletka, děj a celková průběh knihy, kdy se střídá menší i větší napětí.

renefer
01.09.2017

Tohle je vyloženě dovolenkové čtení. Jednoduché věty, rychlý děj, žádné hlubokomyslné úvahy. Taky je pravda, že po přečtení si do týdne nepamatuji, o čem to bylo. Bohužel mě trochu poznamenal seriál, takže jednotlivé postavy si představuji podle filmových herců, kteří je ztvárnili. Takže třeba Sookie mám zaškatulkovanou jako potrhlou poctivku než jako sexy prsatou krasavici, jak je líčeno v knize...

Sarfias
01.06.2017

Nemůžu říct, že by to bylo nějaké terno.. ale tato spisovatelka se prostě dobře čte! Sookie je..řekněme že minimálně úsměvně napsaná postava. Od těchto knih očekávám jediné - odpočinek. A musím říct, že opravdu přichází. Nenáročné, oddechové, velmi zábavné čtení.
Doporučuji!

Majdule
12.02.2017

Druhý díl je velmi akční a velmi rychle odsýpá. Knižní Sookie se mi líbí, líbí se mi i to, že příběh sledujeme z její perspektIvy. Je to praštěná a zábavná knížka a líbila se mi o něco více než první díl.
Dodatek z roku 2011:
Jasně, že 100 % je v případě téhle praštěné knihy velmi subjektivní, ale tady jsem vypla mozek i vkus (promiň Sookie) a zapnula centra pro potěšení a radost. Druhý díl je plný akce, stránka za stránkou utíkají, ani jeden neví jak. A všechny si užívám. A pro ten požitek patří, alespoň v tomto životním období, upíři z Bon Temps k mým nejoblíbenějším knižním hříchům.

MájaM.
23.12.2016

Díl se mi zase naprosto líbil:)
Těším se na další díly a na Erika:D

ajla5
27.07.2016

Tenhle díl mne bavil víc než první.

Richie1
24.07.2016

Druhý díl se mi zdál o malinko horší než úvod ságy, možná byl trochu méně přehledný v dějových linkách. Příběh i styl vyprávění je stále jednoduchý, nenáročný, čte se to dobře. 65 %

Adriana21
12.06.2016

Řekla bych, že zajímavější díl než ten první.
Na konci knihy jsem si užila Erika, kterého mám moc ráda :) V upnutých kalhotech a růžovém triku musel vypadat naprosto neodolatelně :D
Jsem zvědavá, jak bude série pokračovat dále.

LenkaWal
07.03.2016

Tak rozhodně lepší než první díl. I když zakončení s Menádou mě nepřišlo zajímavé, tolik jako děj v Dallasu. Ale i tak jsem do dočetla ani jsem nevěděla jak. Sookie, jak jsem doufala, už působila dospěleji. Jako hrdinka mi začíná být sympatická. Série se mi opravdu zamlouvá. A věta juchali spolu v lese mě opravdu rozesmála.

Mruskulka
23.07.2015

Opět zajímavé :-) I zakončení knihy autorka dobře pojala a to tak, že hned jdu na další díl :-)

Janičta
08.07.2015

o chloupek lepší než první díl. Seriál jsem možná někdy zahlédla koutkem oka,ale to je tak všechno. Je to možná problém, protože ani po druhém díle nemám žádnou oblíbenou postavu... můj postoj k nim je prostě neutrální.
Něco zajímavějšího se dělo někde za půlkou knihy. U Sookie mi přijde, že tak trochu nosí ohledně spousty věcí okolo sebe růžové brýle a také vidí věci buď jen jako dobré nebo jako špatné.. což se v knize trochu změní a doufám, že se holka probere. Je to očividně další upíří umravňovatelka typu: "Byla uzavřena dohoda, že všichni lidé odejdou živí..." :D no ke konci knihy je to s ní lepší a já jsem ochotná zkusit další díl jednak proto, že chci zjistit jak Sookie bude pokračovat a jednak proto, že autorka píše čtivě i když občas trochu nezáživně :-)

Modrasek15
25.02.2015

Kniha se mi velmi líbila. Je vidět, že se v seriálu drželi faktů, ale kniha byla zajímavější, protože se jednalo pouze o jeden děj a to Sookie a ne dalších deset.

Adris
26.10.2014

Menáda...trochu trapné. Konec jsem moc nepochopila...No a seznamujeme se s nepřáteli upírů, což je fajn. Tahle část byla napínavá. A líbí se mi, jak se Eric snaží dál:).

Ruxandra
16.06.2014

Výrazně lepší než první díl.

Samira
25.02.2014

Knížka se mi moc líbila, ale musím přiznat, že se mi víc líbilo zpracování tohoto dílu v seríálu, ikdyž je pravda, že jen některé části. Chybí mi Godric. Ale Menáda byla v knize tisíckrát lepší. Dále kvituji, že v knize není Tara hlavní postava a skoro tam není, za to jsem opravdu vděčná. Absence Lafayta mě také těší.

77fifi
13.09.2013

pěkný oddychový příběh....

Bet
28.01.2013

Kniha se mi nelíbila málem jsem jí nedočetla.

Dandulka
06.12.2012

Tenhle díl se mi líbil, byl hezky napínavý a dobře se četl.

Adulina12
22.04.2012

tahla kniha už se tolik nepodobá seriálu jako 1. díl, takže to pro mě bylo mnohem jednoduší odlišit.. líbilo se mi, že se Sookie trochu sblížila a Erikem, ale pořád mi připadá strašně přivázaná k Billovi... ale jinak je to dost jednoduchá kniha a není to žádný složitý čtení.. ;)

Calwen306
06.04.2012

Začiatok knihy veľmi nudný, takmer ma to odradilo od čítania. Ale potom sa to rozbehlo, príbeh bol celkom napínavý a knihu som prakticiky prečítala za chvíľu. Podobne ako u prvého diel šlo o veľmi jednoduché a oddychové čítanie, avšak toto pokračovanie sa mi páčilo viac ako prvý diel.

netty.vanity
19.12.2011

Je to pořád a dokola opakování toho samého, jen je Sookie ještě o něco blbější a vyprávění podáno ještě nudněji. Nedonutila jsem se tuhle knihu dotáhnout do konce,prostě to nejde..

Senza Jenka
10.05.2011

Pravdou je, že postavy nejsou nijak složité osobnosti a děj je místy napínavý a místy předvídatelný, nicméně také nijak komplikovaný, ale je to celkem čtivé.
Na seriálu se mi nelíbí velké změny v povahách některých postav - např. Jason je sice do sebe zahleděný děvkař, ale tvůrci seriálu z něj udělali úplného idiota. Menáda je vykreslená úplně jinak, z Tary je najednou hlavní postava, Godrik je skoro světec apod. Občas mám pocit, že nemají autorku rádi a natočili nemilosrdnou parodii.

Andvejka
26.03.2011

Knížka byla dobrá, současně sleduji i seriál, takže jsem tak trošku porovnávala... Každé má něco do sebe - knížka se liší od seriálu, který je víc rozšířený atd... Jinak jsem ale prozatím s knihama spokojená :)

Eloiska

Osobně si myslím, že první díl byl lepší.. Líbilo se mi představení další bytosti-menády, která to tam trochu oživila. Špatné také rozhodně není seriálové zpracování obou dílů. Těším se na další pokračování.