Co s láskou

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší n... celý text

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí…
Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska, jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme.
Původně vyšlo pod názvem To nejlepší z nás (Ikar 2013). méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221882/co-s-laskou-221882.jpg 4.2551
Originální název:

The best of me (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (145)

Přidat komentář
Ttammarra
11. července

Nádherná knížka. Moc se mi líbila je čtivá, romantická a ten konec parádní. Moc se povedla. A na konci mi i ukápla slza.

Andulka VK
29. června

Knihy od Nicolase Sparkse jsem objevila náhodou a doslova mne ty jeho příběhy pohltily...¨z některých příběhů až mrazí,při čtení se nějak podezřele"potí oči" - jeho styl psaní se mi moc líbí,i když jsem zdaleka ještě všechny tituly nepřečetla...

Irsaf
21. června

Moje prvotina od Sparkse...
Nádherná knížka.

Lemurka
06. června

Hezký příběh, nicméně příliš natahovaný, místy nudný, linie příbuzných zbytečné-nebavili mě číst. Konec knihu trochu vylepšil, ale za mě to je průměr. Autor má lepší knihy.

hnilda3
30. května

Věděla jsem o čem kniha zhruba je a jak končí, i tak jsem si ji ale chtěla přečíst. Sparks je skvělý!

Ildi
23. května

Je to úžasná kniha dokonca sa stala mojou obľúbenou. Má výnimočný a nádherný príbeh tiež sa v knihe nachádza kopec krásnych myšlienok. Určite si ju prečítajte, vrelo odporúčam.

Darami87
09. května

Nemohlo to skončit jinak. V jisté chvíli si člověk s těžkým srdcem uvědomí, že i když je tahle láska věčná, šťastně to s ní nedopadne. Konec je malinko průhledný, ale takhle to prostě být muselo. Nádherné čtení.

MíšaS.
30. dubna

Neuvěřitelně nádherný příběh.

Lovka
28. dubna

Hezká kniha, ale četla jsem i lepší. Škoda, že zatím všechny, které jsem od autora přečetla skončily smutně.

EvikU.
05. dubna

Krásný, velký příběh. Bylo smutný, že nakonec nebyli s spolu. Moc mě bavila, samozřejmě jsem fandila tomu aby se po letech dali dohromady. Muselo být těžké se tak velké lásky vzdát. Ale chápala jsem i to, že nechtěla ublížit současné rodině.

Lucik87
05. dubna

Konec byl moc hezký, mělo to smysl. Zakončení mě celkem překvapilo, protože knížka se mi jevila celkově docela obyčejně a průměrně. Už jsem četla mraky knih od N.Sparkse, ale tak nějak mám poslední dobou pocit, že většina jich je na stejné brdo. Také moc nechápu, proč všeschny postavy v jeho knížkách grilují maso. Fakt neoriginální. Pět stránek prostě čtete o tom, jak naklepávají maso, jak zprudka maso opékají apod. Musím si prostě dát od Sparkse asi oraz.

knihovnička007
19. března

Nádherná kniha.
Možná pro některé "scifi", že láska dokáže vydržet 20let, ale já tomu věřím a kniha se mi hodně dobře četla. Viděla jsem i film, ale kniha je o 100% lepší.
Kniha je na jednu stranu hodně smutná, na druhou nádherná a plná naděje. Prostě o životě, jaký je, jaký by mohl být. Kdyby...
Člověk nikdy nemůže vědět, co se stane. Bohužel soustu věcí neovlivníme a to dělá náš život takovým, jaký je.
Jaký by byl život Amandy a Dawsona, kdyby se nestalo to, co se stalo? A docela dost mne mrzí, že ve filmu to všechno zpracovali úplně jinak...
Toto byla od Sparkse třetí kniha a určitě ne poslední :)

Mišík
14. února

Kniha je plná emocí a zobrazuje pravou lásku. Člověk si při jejím čtení uvědomí pravý smysl života a zauvažuje nad smyslem toho svého. Amanda by si zasloužila velký bodiv za svoji odvahu, ale dělá chyby, a to stejné jako jiným vyčítá. Dawson se člověku zaryje do paměti jako člověk se srdcem na správném místě.
Jediné co mi posledních pár stránek pokazilo,byla předvídatelnost Epilogu...

Kája5951
10. února

U této knížky do konce netušíte jak to dopadne. Do poslední kapitoly přemýšlíte jak to dopadne a konec děje vás naprosto překvapí, mě alespoň překvapil. Knížku určitě doporučuji

Hana86
05. února

Krásný, silný příběh...
Nekončí klasickým happyendem. Na konci mi dokonce ukápla i slza, což se mi moc často nestává...
Film jsem viděla, špatný není, ale kniha je dle mého názoru lepší.
To se srdcem připadá mnoha lidem přehnané, mně to zas až tak nevadilo, vždyť je to jen příběh, ne realita :)

greetchen
02. února

Milý příběh pro zahřátí u srdce. Chvilkami trochu natahovaný, ale nikoli nudný. Závěrečné ubírání bylo trošku melodramatičtější než jsem čekala, ale nevadil. Hezká kniha pro milovníky romantické literatury, dostatečně chytrá i pro dospělého čtenáře.

26Mirka
26. ledna

Ze začátku pomalý rozjezd ale od druhé půlky knihy jsem se nemohla od čtení odtrhnout, krásná, emotivní kniha.Kniha byla úžasná, moje druhá od pana autora a píše opravdu skvěle, knihy se čtou sami. Za mě 5 hvězdiček.

Katchiii
10. ledna

Moje první přečtená knížka od Sparkse. Jelikož jsem vůbec netušila co mě čeká konec mě emočně převálcoval. Možná byl až přehnaný, ale celkově knížka byla perfektní.

Ťapulka
06. ledna

Hezká knížka, která se četla "sama". Děj trošku předvídatelný, ale i tak něčím překvapil. Příběh to je dojemný a smutný, ale je v něm i spoustu krásného, odhaluje široké spektrum lidských povah, osudů, životů a přání.

hellena1523
04. ledna

Naprosto průměrná, ničím výjimečná, dobře čtivá slaďárna. Na odlehčení je to fajn příběh. Chvílemi dosti přitažené za vlasy, ale vzhledem k žánru se to dá odpustit. I velké holky si občas potřebují přečíst nějakou tu pohádku (i když s nepříliš šťastným koncem). :-)

Davina
12.12.2016

Stále si stojím za tím, že musím dohnat všechna ta úžasná díla od N. Sparkse, ale tohle byl pro mě docela oříšek. Dělalo mi problém se začíst a místy jsem se úplně ztrácela. Děj byl pěkný, konec smutný. Tuhle knihu bohužel nezařadím k jeho nejlepším dílům.

mirunda
04.12.2016

Knihu jsem viděla zfilmovanou, takže jsem věděla, jak to celé dopadne, ale ani tak mi to na příběhu zajímavosti neubralo. I slzy jsem ze sebe vymáčkla ...

lenyleny
18.11.2016

I když je to více jak rok, tak tento příběh nemůžu dostat z hlavy. Nádherně vyprávěný příběh s opravdu nečekaným závěrem. Smutný, ale i takový život je. Proto si vážím každé hezké chvíle. Třeba i s takovouhle knihou.

alnahu
14.10.2016

Krásný ,ale v podstatě dost smutný příběh nekonečné lásky Amandy a Dawsona. Velmi emotivní kniha. Dobře se četla ,nechybí v ní láska ,napětí a nakonec i smrt. Knihu doporučuji k přečtení.

Gabriela21
26.09.2016

Krásná kniha.Romantická,zamilovaná.Přesně něco pro mě :-)

Iwets
01.09.2016

Nejsem takový snílek, abych věřila velké lásce, která vydrží přes dvacet let odloučení. Navíc se mi některé části zdály dost přitažené za vlasy, ale musím uznat, že je knížka čtivě napsaná a ma spád. Takže pro mně průměrný srdcebol.

tereza2627
14.07.2016

Naprostá srdcovka, myslela jsem, že vím jak to dopadne, ale konec mi vyrazil dech! Ukáplo pár slz i film senzační. Prostě srdcovka!

wiana82
05.07.2016

Hvězdičku ubírám za tu epizodu se srdcem - to mi přišlo až moc přitažené za vlasy...ale jinak velmi čtivě napsaná kniha, okamžitě jsem byla vtažená do děje, krásný příběh a v jednu chvíli jsem měla slzy v očích... moje druhá kniha od autora a určitě ne poslední...

Beky
30.06.2016

Působivé čtení.
Krásný příběh lásky, přátelství, záště, závisti a rodinných vztahů ...
Konec mě rozsekal, jinak se to čte skoro samo. Má prvotina od Sparkse. Doporučuji :-)

Edona
12.06.2016

Nicholas Sparks je úžasný vypravěč, lehce vás seznámí jak s hlavními a vedlejšími postavami, tak s prostředím a příběhem.. To nejlepší z nás je krásná knížka, úsměvná i dojemná. Určitě si zaslouží čtyři hvězdičky, byť cítím, že nebyla tím nejlepším, co jsem kdy četla. Myslím, že je to proto, že jsem lehce předpověděla konec, což mě okradlo o jakýsi moment překvapení. I přesto jsem samozřejmě ráda, že jsem si knížku přečetla a příběh Amandy a Dawsona (a nejen jich) jen tak nezapomenu.