Ukradené modlitby

Ladydi Garcia Martinez je vášnivá, zábavná a chytrá. Ale to není žádná výhra. Narodila se totiž do světa, kde je nebezpečné být dívkou. V horách mexického Guerrera se musí ženy o sebe postarat samy, protože jejich muži odešli hledat příležitost jinam. Ve stínu drogové války se tu na kraji vesnice kupí těla, aby se za pomoci štírů a hadů vrátila zpátky do země. Vyučování probíhá jen občas, to když se nějaký dobrovolník nechá zlákat, aby na jeden školní rok opustil město. V Guerreru kralují narkobaroni, zatímco matky tu převlékají svoje dcery za syny, a pokud to nejde, „dělají je ošklivé“ – stříhají jim vlasy, začerňují zuby, cokoli, jen aby je uchránili před nenasytnými drogovými kartely. A kdykoli se nablízku objeví černé SUV, Ladydi se spolu se svými kamarádkami schovávají do děr za domy jako zvířata, aby je nikdo neviděl. Ale......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220703/ukradene-modlitby-Yrc-220703.jpg 3.951

Prayers for the stolen

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Ukradené modlitby

devildeny
12.07.2018

Je pravda, že mi trochu vadilo, že v knize vůbec nebyla označena přímá řeč. Jinak mě příběh vážně bavil a šokoval. Vždy obdivuji, když se někdo nebojí ukázat na zásadní problémy ve společnosti, a že jich v Mexiku tedy je. Bylo mi těch dívek upřímně líto.

Lucka11
07.05.2018

Tak som sa tešila, keď si túto knižku konečne prečítam.... A som mierne sklamaná. Téma je veľmi zaujímavá, ale spracovanie ma vôbec neoslovilo. Bolo to také ťažkopádne. Nedotiahnuté do konca. Neoznačená priama reč, nevedela som, čo sú myšlienky, čo priama reč, domýšľala som si to potom dodatočne....Keď to zhrniem, tak pre mňa je to priemer.

Schullerka
17.03.2018

Kniha je skvělá kvůli tomu, že se autorka rozhodla zobrazit krutou realitu v níž žijí ženy (nejen) z Mexika. Bohužel se to všechno neděje jen na stránkách této knihy, ale i ve skutečném světě. Proto je podle mě kniha velmi důležitá.

Co mi ale kazilo dojem byl styl vyprávění. Ladydi mi přišla (až na pár míst) jakoby netečná vůči tomu všemu, co se v knize dělo. A ačkoliv to mohl být záměr autorky, tak jsem se kvůli tomu nemohla do knihy pořádně ponořit a kvůli tomu je hodnocení tak nějak uprostřed.

Upozornění na noční můry, které Mexické ženy prožívají dnes a denně, je perfektní, ale bohužel mi nesedl styl psaní.

dearkiki
28.11.2017

Tuhle knížku doporučuji k přečtení každému, komu se nelíbí, kde že to žijeme. To, co prožívá Ladydi a další postavy tohoto příběhu, není nic záviděníhodného. Vlastně..., je to otřesné. Žádné vzdělání, samota, násilí, drogy, vraždy a únosy na denním pořádku, vězení a beznaděj, že se to může změnit. Pouze útěk ze země nabízí mlhavou šanci na lepší život.
Ke knížce se ráda ještě někdy vrátím.

Kiyu
08.10.2017

Tato kniha mě skutečně přenesla do slunečného, suchého Mexika.
Drogy, překupníci, vězení, mladé holky. Líbil se mi barvitý popis její matky a jak ona přenáší stopy jejího chování.

Bumerang, splněné a rozsypávající se sny.

IsabellaS.
05.01.2017

Od knihy jsem nic moc neočekávala. Ovšem velmi se mě dotkla. Většina komentujících si stěžuje, že u přímé řeči nebyli uvozovky. Ze začátku mi to vadilo, ale velmi rychle jsem se do knihy začetla a zvykla si styl psaní autorky. To samé, že neustále přeskakovala mezi částmi příběhu. Myslím, že když čtete pozorně tak se v tom dá zorientovat bez problému. Kniha se mě velice dotkla a myslím, že o ni budu přemýšlet velice dlouho. Nedokážu si přestavit, jak se tam ženy musí cítit. Neustále ukrývání a strach z překupníku musí být hrozný. Násilí a únosy na každodenním pořádku. Za mě určitě palec nahoru!

vlasta12
21.11.2016

Pročítám si zde spíše negativní komentáře, ale mě se kniha líbila. O Mexiku jsem toho moc nevěděla, jen že je to země třetího světa a že je tam spousta drogových gangů.
Spisovatelka líčí fiktivní příběh, který vychází ze skutečnosti. Velmi zaostalý venkov, téměř žádné vzdělání ani sociální jistoty a všudypřítomný strach z drogových kartelů, kteří pod pohrůžkou smrti odvádějí za účelem sexuálního otroctví mladé dívky. Co to je za svět, kde musejí rodiny kopat díry, aby v nich mohly schovávat vlastní dcery? Na konci příběhu jsem si řekla, že je fajn, že žijeme v České republice.

beruska
16.11.2016

Kniha má podivný způsob vyprávění, autorka vůbec nepoužívala v přímé řeči uvozovky, takže jsem nevěděla, co jsou pouhé myšlenky a co konverzace postav.. Ztrácela jsem se v tom, už bych se ke knize asi nevrátila.. Jediné, co mě zaujalo, že jsem se dozvěděla, jak to mají dívky v Mexiku těžké...

Vsude
27.10.2016

Musím víc než souhlasit a této knize také dát přízvisko ZVLÁŠTNÍ, není to nic, co si vezmete k posteli nebo čtete za nudných zimních večerů. Alespoň mě to tak přišlo.
Zvláštní byla úzká propletenost osudů postav, věřím ale, že se Na Mexiko a jeho obyvatelky se od teď budu koukat jinak.
Nicméně jsem se v v knize špatně orientovala, byla nelogická, něco jako deník ale

Pedruska01
17.07.2016

Tuhle zvláštní knihu mám za sebou. Byla podivně napsaná a sestavená, ale musím přiznat, že se celkem dobře četla. Pokud to tahle v téhle době, v tomhle století, ještě na nějakém tom kusu rádoby civilizované planety/země/státě chodí, je to hodně smutný příběh. Těžko se tomu věří, ale i tak věřím, že to je holá realita, bohužel. Zanechá to smíšené pocity. Bylo to hodně drsné.

saruse
25.02.2016

Dívám se do ostatních komentářů a většinou mi mluví z duše, obzvláště jeden, naopak jeden je podle mě hodně mimo. Kdo si přečetl doslov, kdo trochu zná situaci v Mexiku či kdo tam dokonce byl, ví, že takto to tam chodí. A kdo se z toho nechce zbláznit, ten žije, chrání holý život a nad věcmi příliš nepřemýšlí, protože by se zbláznil. Přesto i v tomto světě má své místo láska, přátelství, důvěra. Četla jsem to a nemohla přestat, před očima těžký život dívek a žen, ale i mužů, úplně jinou mentalitu, tolik odlišný svět od toho našeho. Četla jsem to a říkala si, že si nesmím už stěžovat na to jak a kde žiju, protože se proti jiným koutům světa mám královsky! A četla jsem to a obdivovala, jak autenticky je to napsané - jako kdybych si mohla vlézt do hlavy jedné mexické dívky a poznat díky tomu její život až do nejniternějších drobností. Doporučuji.

Kamienkova33
26.10.2015

Skvele a jednoducho napísaný príbeh o živote na mieste, kde dievčatá musia byť čo najškaredšie, aby ich neuniesli drogoví díleri, o živote mimo civilizácie z pohľadu mladej hlavnej hrdinky. Nebudem viac prezrádzať, mne sa kniha veľmi páčila a určite odporúčam :)

Adris
16.01.2015

Trošku nechronologické, jakoby si paní najednou na něco vzpomněla a hned to napsala. Nečetlo se to dobře, nedočetla jsem.

Safienka
05.01.2015

Po celou dobu čtení mi to příjde jako velké scifi...něco neskutečného, co se snad neděje přeci. A on omyl. Opravdu se to děje a nejenom v Mexiku. Možná, že je vše vyprávěno z pohledu dítěte, které nebere svět zase tak vážně. Ikdyž se kolem něj dějí samé krutosti, tak se snaží žít z toho, co je mu umožněno.
Znevažování a zneuctívání žen, které prohřešily už jen díky tomu, že se narodily.

Babouš
07.12.2014

Abych pravdu přiznal, do knihy se mi zpočátku nechtělo - bál jsem se, že půjde o nějakou feministickou propagandu, která bude popisovat těžké postavení žen někde v jižní Americe. Ale Ukradené modlitby mě příjemně překvapily: jde o čtivou knihu se sympatickou a chytrou vypravěčkou, která příšerné mexické podmínky popisuje jen jakoby mimochodem.

V první řadě jde o příběh. To je skvělé a navíc nesmírně odvážné - v zemi, kde spousta novinářů končí s uřezanou hlavou nebylo vydání téhle knihy jistě jednoduché.

Morsie
29.11.2014

Jsou knihy, které přečtete, usmějete se a jdete dál. Jsou takové, co vás donutí přemýšlet, anebo které zapomenete ještě dřív, než je dočtete. A pak jsou takové, u kterých od první stránky víte, že je budete mít v mysli nadosmrti.
Asi tak nějak bych pospala Ukradené modlitby – jako tu poslední možnost.

Je to knížka, která vás rozesměje i rozpláče, nad kterou budete kroutit hlavou, a kterou nebudete chtít dát z ruky. Je to nevšední příběh z nevšedního prostředí, který vám otevře oči a přiměje vás dívat se na svůj život z docela nové perspektivy.
A to je někdy potřeba – i když je to za cenu rozdrceného srdce.

Ukradené modlitby jsou neobyčejnou knihou a já jsem ráda, že jsem na ně narazila. Díky nim potrvá ještě dlouho, než si zase začnu stěžovat na svůj život!

pro ženy Mexiko

Autor knihy