Ukradené modlitby

Ladydi Garcia Martinez je vášnivá, zábavná a chytrá. Ale to není žádná výhra. Narodila se totiž do světa, kde je nebezpečné být dívkou. V horách mexického Guerrera se musí ženy o sebe postarat samy, protože jejich muži odešli hledat příležitost jinam. Ve stínu drogové války se tu na kraji vesnice kupí těla, aby se za pomoci štírů a hadů vrátila zpátky do země. Vyučování probíhá jen občas, to když se nějaký dobrovolník nechá zlákat, aby na jeden školní rok opustil město. V Guerreru kralují narkobaroni, zatímco matky tu převlékají svoje dcery za syny, a pokud to nejde, „dělají je ošklivé“ – stříhají jim vlasy, začerňují zuby, cokoli, jen aby je uchránili před nenasytnými drogovými kartely. A kdykoli se nablízku objeví černé SUV, Ladydi se spolu se svými kamarádkami schovávají do děr za domy jako zvířata, aby je nikdo neviděl. Ale......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220703/ukradene-modlitby-Yrc-220703.jpg 3.955
Vydáno, Knižní klub

Prayers for the stolen

Kniha Ukradené modlitby

koolsavage

Poměrně šokující obraz toho, co děje v Mexiku, čím si tamní ženy a dívky procházejí. Absence vzdělání, neustálý strach před únosy, život v hliněných chatrčích... Doporučuji přečíst, třeba už jen pro rozšíření obzorů.

Siimona23
24.04.2019

Tuhle knížku řadím spíše mezi oddechovka v tom smyslu, že na jeden dech jsem ji bohužel nepřečetla a nehltala jsem ji plnými doušky. Je tam popsáno, jak se žije v Mexiku, jak každý den mají rodiče strach jestli jim nebudou odvedeny malé hočičky, dívky i slečny. Člověk tuhle knihu ale musí brát s rezervou, není to žádná biografie či příběh podle skutečnosti, jen je v knize lehce nastítěno, jaký může být život jinde nebo čím si lidé prochází a že to rozhodě není procházka růžovým sadem. Moje shrnutí - Neurazí , nenadchne.

Kiwii
28.03.2019

Docela mě mrzí, spíše šokuje, že má knížka nízké hodnocení. Pro mě celkem šokující příběh, když si člověk uvědomí, co se ve světě stále děje a nikdo s tím nic nedělá. Takové knihy by měly vycházet ve větším měřítku. Mrzí mě, že u nás nevyšla první kniha této spisovatelky.
Určitě by kniha stála za zfilmování, aby se příběh dostal do širšího povědomí.
Kniha se čte příjemně, vyhovují mi krátké kapitoly, skvělý popis okolí, kdy se člověk při čtení ošije hrůzou (popis hmyzu všude kolem a spalujícího horka).

devildeny
12.07.2018

Je pravda, že mi trochu vadilo, že v knize vůbec nebyla označena přímá řeč. Jinak mě příběh vážně bavil a šokoval. Vždy obdivuji, když se někdo nebojí ukázat na zásadní problémy ve společnosti, a že jich v Mexiku tedy je. Bylo mi těch dívek upřímně líto.

Lucka11
07.05.2018

Tak som sa tešila, keď si túto knižku konečne prečítam.... A som mierne sklamaná. Téma je veľmi zaujímavá, ale spracovanie ma vôbec neoslovilo. Bolo to také ťažkopádne. Nedotiahnuté do konca. Neoznačená priama reč, nevedela som, čo sú myšlienky, čo priama reč, domýšľala som si to potom dodatočne....Keď to zhrniem, tak pre mňa je to priemer.

Schullerka
17.03.2018

Kniha je skvělá kvůli tomu, že se autorka rozhodla zobrazit krutou realitu v níž žijí ženy (nejen) z Mexika. Bohužel se to všechno neděje jen na stránkách této knihy, ale i ve skutečném světě. Proto je podle mě kniha velmi důležitá.

Co mi ale kazilo dojem byl styl vyprávění. Ladydi mi přišla (až na pár míst) jakoby netečná vůči tomu všemu, co se v knize dělo. A ačkoliv to mohl být záměr autorky, tak jsem se kvůli tomu nemohla do knihy pořádně ponořit a kvůli tomu je hodnocení tak nějak uprostřed.

Upozornění na noční můry, které Mexické ženy prožívají dnes a denně, je perfektní, ale bohužel mi nesedl styl psaní.

dearkiki
28.11.2017

Tuhle knížku doporučuji k přečtení každému, komu se nelíbí, kde že to žijeme. To, co prožívá Ladydi a další postavy tohoto příběhu, není nic záviděníhodného. Vlastně..., je to otřesné. Žádné vzdělání, samota, násilí, drogy, vraždy a únosy na denním pořádku, vězení a beznaděj, že se to může změnit. Pouze útěk ze země nabízí mlhavou šanci na lepší život.
Ke knížce se ráda ještě někdy vrátím.

Kiyu
08.10.2017

Tato kniha mě skutečně přenesla do slunečného, suchého Mexika.
Drogy, překupníci, vězení, mladé holky. Líbil se mi barvitý popis její matky a jak ona přenáší stopy jejího chování.

Bumerang, splněné a rozsypávající se sny.

Dveře do léta
Dveře do léta