Mělo to smysl?!

Učitelovo poslední putování za základními životními lekcemi. David Menasche se naplno věnoval práci středoškolského profesora angličtiny. Při výkladu navazoval se svými studenty jedinečné pouto – dodával jim optimismus při řešení osobních problémů a poskytoval cenné rady do života. Jednoho dne mu však diagnostikovali rakovinu mozku. Po šestiletém boji s nemocí skoro přišel o zrak, vzpomínky, pohyblivost a – co vnímal jako nejtragičtější – schopnost učit. Rozhodl se, že přeruší léčbu a třídu si udělá ze života. Rakovina ho obrala o minulost a celkem určitě mu vezme i budoucnost, ale nechtěl dovolit, aby mu ukradla i přítomnost. Na facebooku zveřejnil odvážný plán inspirovaný Kerouacovým románem Na cestě: vydat se na cestu napříč Amerikou v naději, že na vlastní oči uvidí, jak se daří jeho bývalým studentům. Ovlivnil nějak jejich životy? Do osmačtyřiceti hodin se mu ozvali studenti z více než padesáti míst a nabídli mu podporu a střechu nad hlavou. David cestoval třináct tisíc kilometrů a navštívil stovky studentů. Při své neohrožené pouti zjistil, že co od života chceme a potřebujeme snad všichni, je rodinné zázemí, tedy pocit bezpečí, ale i nezávislost, láska, dobrodružství. Mimoděk nás přiměl, abychom se zamysleli nad vlastním seznamem priorit. Odvážný a inspirativní příběh o učitelském poslání a síle postavit se osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201812/big_melo-to-smysl-x5z-201812.jpg 4.1132
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Zdraví

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Priority List: A Teacher’s Final Quest to Discover Life’s Greatest Lessons, 2014

Kniha Mělo to smysl?!

MahtielNencon
08.08.2020

Kniha pri ktorej som si uvedomila aké sú hodnoty života a že by sme mohli žiť ako ľudia a nie ako ľudia - stroje, ktoré sú naprogramované vidieť len seba a seba, žiť podľa zaužívaných pravidiel, ktoré sú mnohokrát úplne na nič. David Menasche ukázal, ako jeden "obyčajný" človek môže zmeniť životy ďalších a zapísať sa tak navždy do ich sŕdc.

Bauriska
31.05.2019

Krásná kniha.

JFK117
13.04.2019

Nerada knihy odkládám, snažím se jim dát šanci, většinou se najde důvod, proč je číst. V téhle knize jsem nic, co by mě oslovilo, nenašla. Sladkobolné, povrchní.

Vendula39
23.02.2019

Dobrá knížka o panu Menaschovi. Chtěla bych mít taky takového učitele, co by nás inspiroval, abychom v žitě něco dokázali a hlavně dával nějaké rady. Knížka se mi velmi líbila, jen to zpracování bylo trošku horší. Doporučuji přečíst.

sikope
29.08.2018

Knihu bych doporučila všem budoucím pedagogům.

lenkaabooks
05.02.2018

Menasche byl učitel, na které se nezapomíná. Své žáky inspiroval, povzbuzoval, naslouchal jim. A pak onemocněl - rakovina mozku. Když už nemohl učit, vydal se na cestu za bývalými studenty. Čekala jsem od knihy víc, zajímal by mne např. pohled Pauly - jeho ženy.

nikol1774
16.11.2017

Krásná knížka. Moc mě mrzí, že nemáme ve škole žádného tak úžasného učitele.
To se stalo profesoru Menaschemu je sice běžná věc, ale v každé knížce mě to hodně zasáhne a donutí mě se nad tím znovu zamyslet. Donutí mě to vážit si všech členů mojí rodiny, protože vůbec nezáleží na věku. Rakovina může postihnout i děti. Je to neskutečná věc.
Tuhle knížku bych z pár důvodu dala přečíst některým našim učitelům, zvláště těm, kteří nám nedovolí vyjádřit náš názor a stojí si pouze za tím svým. Potřebovala bych někoho jako byl Menasche.

Alternative
01.10.2017

Na knihu jsem se vazne velmi tesila a cekala jsem v ni hloubku, o ktere lide ve svych recenzich psali. Misto toho jsem nasla jen snusku klise a americky vyjadrovanych emoci... Jsem rada, ze jsem knihi docetla.