Adellll Adellll komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Z celé série asi neslabší díl. Byl hodně podobný prvnímu. Konec knihy, kdy jsme se zase ocitali s Katniss v aréně byl skvělěj, ale začátek byl na mne trochu rozvleklý.

15.04.2020 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hunger Games podle mě patří mezi série, kterou by si měl přečíst každý milovník scifi nebo fantasy. Začátek se trochu vlekl, ale když začaly Hry, nemohla jsem od knihy odtrhnout oči. Hlavní postava žádná extra sympaťačka není, ale to Harry (teda podle mě) taky není a Harryho Pottera jako sérii zbožňuju:).

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Boží knížka. Patří do té úzké kategorie, kde jsou vážně skvělé knihy z povinné četby, které bych si přečetla moc ráda i dobrovolně. Saturnina jsem přečetla na jeden zátah a musím uznat, že je vážně vtipný, i když smíchy jsem úplně nebrečela:).

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Upřímně jsem nečekala, že Nimbus předčí Smrtku, ale jak je vidět, stalo se. Opět úžasná knížka, i přes mou nelibost k young adult:D. Narozdíl od Smrtky, kde byl trochu pomalejší začátek, u této knížky to šlapalo od začátku do konce. Hlavně vyvrcholení bylo dost nečekané a myslím, že nejsem jediná, kdo se už nemůže dočkat dalšího dílu, protože je napnutý jak struna:))).

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Skvělá knížka. Možná o rošičku horší než druhý díl, ale na to, že se jedná o žánr young adult, který já moc nemusím, byla Smrtka boží. Možná trochu pomalejší rozjezd, ale jinak super.

Outsider Outsider Stephen King

Hodně lidí nové kingovky kritizují. Myslím, že celkově ty poslední Kingovy knihy jsou takové friendly. Asi až na tuhle:D. Po dlouhé době mě u nějaké knihy alespoň trochu mrazilo. Myslím, že se Outsider dá (alespoň trochu) srovnávat (narozdíl od třeba Povznesení nebo Kouzelné skříňky pro Gwendy) se starými dobrými kingovkami:)...

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moje první romantická kniha. A asi taky na delší dobu poslední, alespoň teda taková dojemná:D. Protože tohle jsem musela vydýchávat několik dní.

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět skvělé. Byla jsem k této sérii hrozně skeptická, myslela jsem, že to bude klasická young adult nebo fantasy knížka. O to víc jsem byla překvapená, když mě tahle série chytla a obě knihy jsem měla přečtené asi za 2 dny.

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Příjemná oddychovka před přečtením dalšího dílu Písně ledu a ohně. Knihu bych nedoporučila lidem, co tuhle skvělou sérii nečetli. Zase mi trochu blíž představila rod Targaryenů a jejich někdy zvláštní zvyky. Třeba věta ,,Moje sestra mi nalila do poháru nápoj lásky, abych si vzal ji a ne druhou sestru." je naprosto dokonalá...

27.10.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Podobně jako u Hany jsem od knihy moc nečekala. Myslela jsem, že je to jenom trend, který se zachvíli objeví ve výpradejích. Pak jsem ale neodolala a půjčila jsem si Naslouchače v knihovně a byla jsem víc než mile překvapena. Hlavní postava mi neskutečně sedla. Autorka vše vykreslila do nejmenšího detailu. Určitě si přečtu i další díly série.

27.10.2019 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Byla to moje první (sice trochu netradiční) detektivka od Kinga a určitě mě nezklamala. Všechny hlavní postavy byly celkem sympatické a děj zajímavý, ale kdybych si měla vybrat top 5 knih od Stephena, Pana Mercedesa bych si asi nevybrala.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Nečekala jsem to, ale myslím, že tato kniha byla ještě lepší než 1.díl Písně ledu a ohně. Chyběl mi tu sice Ned Stark, ale zase přibyly kapitoly Davose a Theona (který mě teda neskutečně štval). Také jsem se už vyznala v postavách, které mi ve Hře o trůny dělali ze začátku problém. Přibyla jsem postava např. Rudé kněžky, která je v kapitolách Davose asi to nejzajímavější.

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

Asi jsem od knihy čekala víc (srovnání s Annou Frankovou). Bylo zde za mě moc málo o druhé světové válce. Četla jsem jí v rámci čtenářské výzvy, ale sama od sebe bych si jí určitě nepřečetla...

02.10.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý:). Zlodějka knih byla velmi dojemná a smutná, ale zároveň zde byly i vtipné scény. Určitě doporučuju.

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha byla dost čtivá, ale vadilo mi, že hned od začátku je vlastmě jasné, s kým Tris skončí a jak to vlastně dopadne. Asi jsem od knihy čekala víc no:).

02.10.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto dokonalá knížka. Upřímně jsem od Hany nic moc nečekala. Sice jsem viděla spoustu kladných recenzí, ale říkala jsem si, že to bude další tuctový román o 2. světové válce. Jak šeredně jsem se pletla. Hana je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Hrozně emotivní a krásná. Po prvních cca 100 stranách se to pořádně rozjelo a pak jsem knihu dočetla na jeden zátah. Podle mě by to měla být povinná četba:D.

15.06.2019 5 z 5

Celkem fajn oddechovka. Se sérií Harry Potter samozřejmě nejde srovnávat. Kniha je ideální třeba do busu nebo vlaku. Příběh doplňovaly pěkné ilustrace. Pro každého HP fanouška bych doporučila:D.

15.06.2019 4 z 5

Od téhle knihy nejde čekat, že po přečtení se jako mávnutím kouzelné hůlky proměníte v superčlověka, který bude pořád šťastný a nebude mít žádné starosti. Souhlasím tak s půlkou věcí, co zde autor píše. Za mě další celkem obyčejná duchovní kniha. Mnohem lepší byly knížky Muž, který chtěl být šťastný nebo Muž, který sázel strom:).

15.06.2019 3 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Další skvělá Kingova kniha. Dokonale zapsal myšlenky ženy, která má těžší život, než by většina dokázala snést. Konec, který je u některých Kingových knih né úplně podle mých představ:D, také chválím.

15.06.2019 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Podle mě jedna z nejlepších knih od Kinga. Prvních cca 200 stránek se skoro nic neděje a vy jen čekáte, kdy se něco stane. Pak kniha začne nabírat na obrátkách a okolo strany 600 už je toho tolik, až mi dělalo problém si vše zapomatovat (hlavně jmna:D).

01.06.2019 5 z 5