1bublina 1bublina komentáře u knih

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milá kniha. Mohou si ji přečíst i ne-kočkomilové :) Nejvíc se mi líbila kapitola s názvem Potkat tu pravou.
ČV 2022 - V pořadí čtvrtá autorova kniha vydaná v ČR.

15.02.2022 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Takové milé vyprávění o sestřičkách ze 30. let minulého století. V množství postav jsem se neztrácela a naopak mi vyhovovalo vyprávění o různých postavách. Hezký náhled na to, jak to dříve bylo jiné, co se týče práce zdravotní sestry. Překvapilo mě, že v té době musely sestry pro pacienty i vařit. Už mám objednaný druhý díl.
ČV 2021 - 1. Kniha z lékařského prostředí.

29.03.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nářečí mi nevadilo. Jen jedno slovo mi nešlo přes pusu "bábička". Kniha se mi četla dobře a zajímalo mě, co bude dál. Ale vadilo mi, že byla taková negativní. Všichni někoho pomlouvali, mysleli jen na peníze a přišli mi hloupí.
ČV 2021 - 12. Kniha, jejíž děj se odehrává na vesnici

29.01.2021 4 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Tohle byl návrat do dětství. Jako malá jsem poslouchala tuto knihu na audiokazetě, kterou namluvil Petr Nárožný. Při čtení jsem slyšela jeho hlas. Je to moc milá kniha, často vtipná a poučná, s krásnými ilustracemi Adolfa Borna. Vytkla bych jedinou věc, a to neuvěřitelně dlouhé věty, kde přímá řeč byla oddělená čárkami. Někdy i přes dvě stránky.
ČV 2021 - 2. Kniha obsahující ilustrace

22.01.2021

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Také mi, jako ostatním, přišel tento díl slabší. Knihu jsem rozečetla asi do jedné čtvrtiny a pak odložila a četla jiné knihy. Ale je to Linda Castillo a moje oblíbená Kate, takže ubírám jen jednu hvězdičku a autorce odpouštím ;-) Když konečně došlo na řešení případu 30 let starých ostatků, kniha už mě zase bavila jako všechny předchozí díly. Taky mě štve, jak se Kate chová k Tomassetimu, že mu stále úplně nedůvěřuje a vyhýbá se mu. Těším se na další díl.

15.01.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Napínavé, bez hluchých míst a akce hned na začátku knihy. Kate je mi mnohem sympatičtější než Erika, takže se budu těšit na další knihy ze série.

29.11.2020 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Po začtení do příběhu jsem už knihu nedokázala dát z ruky. V knize se střídá několik pohledů a prolíná se minulost s přítomností. Nadchly mě knihy Lindy Castillo, která píše detektivky z amišského prostředí. Tam je ale hlavní postavou náčelnice policie. Tady je hlavní postava obhájkyně Ellie, která kvůli případu musí mezi Amiši nějakou dobu žít. Proto se o životě a denní náplni Amišů dozvíme mnohem více.
Váhala jsem, jestli dát 5 hvězdiček, protože závěr mě trochu zklamal nebo spíš hodně překvapil. Ale nakonec dávám plný počet, protože kniha se výborně četla a příběh byl perfektně promyšlený.
ČV 2020 - Kniha autora, od kterého jste ještě nic nečetli.

20.06.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Linda Castillo mě nikdy nezklame. Opět napínavá kniha, tak jak jsem zvyklá. Maličko mě vytáčela nerozhodnost Kate, jestli se k Tomassetimu má nastěhovat nebo nemá.. ale těžko říct, jak bych se zachovala já, kdybych měla za sebou to co Kate. Úryvky z dospívání Mattie a Kate mě bavily a ten závěr? Vůbec jsem netušila, kdo je vrah, ale po jeho odhalení to do sebe zapadlo. A co přišlo po zatčení vraha mi opravdu vyrazilo dech.

10.02.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha na mě hluboce zapůsobila. I když je Ove bručoun a s největší pravděpodobností bych ho za souseda nechtěla, získal si mě hned po první kapitole. V knize je mnoho smutných momentů, přesto je to velice milé a laskavé čtení a jak už tu někdo zmínil, celou knihu jsem se usmívala. Muž jménem Ove řadím k nejlepším knihám, které jsem četla.

19.11.2019 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Můj první King. Dlouho jsem váhala, jak knihu ohodnotit. Kdybych měla hodnotit dojem z knihy, dám jen jednu hvězdu, protože kniha byla "ošklivá" nebo spíš o ošklivých věcech. Pokud ale budu hodnotit autorův styl, čtivost a sílu příběhu, musím dát plný počet.
ČV 2019 - Kniha od autora, který napsal více než 20 knih.

22.02.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečteno za dva dny v rámci čtenářské výzvy.
Silný a krásný příběh, i když už mockrát zpracovaný ve filmech nebo knihách. Běžně čtu detektivky, takže na city a zamyšlení nejsem úplně zvyklá a možná i proto mě příběh tak zasáhl. Bála jsem se, že na konci budu brečet, ale autorka knihu výborně zakončila a nejsem vůbec smutná, protože to dopadlo tak, jak to dopadnout mělo. Moc se mi líbila část, kdy Lou slavila narozeniny.
ČV 2019 - Kniha, která má lichý počet stran.

21.01.2019 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a knihu jsem přečetla za jediný den. Při čtení jsem se většinu času usmívala - je to opravdu milá a odpočinková kniha. Jsem kočkomil, takže to možná trochu ovlivnilo hodnocení knihy. Styl autora mi vůbec nevadil. Žádné zdlouhavé popisy. Kniha je vhodná i pro lidi, kteří obvykle moc nečtou.
ČV 2019 - Kniha, ve které hraje důležitou roli hudební nástroj.

16.01.2019 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knihu jsem dostala k Vánocům. Sama bych si knihu povídek nekoupila. Moc se mi líbila. Nejvíc Paříž pro jednoho, Líbánky v Paříži a Punčochy, ale i ostatní byly dobré. Jojo patří mezi mé oblíbené spisovatele.
ČV 2024 - Kniha poprvé vydaná v ČR/SR v posledním čtvrtletí 2023.

16.03.2024 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Milá kniha. Kocour mě opravdu bavil - přesně takhle si představuju, že kočky přemýšlí. Na konci jsem brečela, a to se mi u knihy už dlouho nestalo :)
ČV 2024 - Kniha, jejíž hlavní postava je milovníkem koček.

11.02.2024 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba.
Povídka Londýn byla opravdu skvělá.
Povídka Žárlivost se mi taky moc líbila, i když by mohla být o něco kratší.
Fronta byla taková divná. Odpad super.
Povídka Odd se spisovatelem mě moc nebavila. Hlavně ten začátek. Náušnice super.
ČV 2024 - 9. Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.

03.01.2024 4 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Poslouchala jsem audioknihu, kterou čte "ten pazneht Rimmrák" - Kamil Halbich. Často jsem se smála nahlas. Hodně mě bavily ty pasáže, které byly stejné nebo hodně podobné jako v seriálu, protože seriál je moje srdcovka. Nejvíc se mi líbila část s Krytonem a konec. Budu poslouchat i druhý díl Lepší než život.
ČV 2023 - Kniha, jejíž děj se odehrává ve vesmíru.

17.04.2023 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Já z knihy takové nadšení nesdílím. Už před ní jsem četla několik knih, které dříve bývaly blogem a nikdy mi to nesedlo. Nejde to číst jako kniha. Jedině že bych si každý den přečetla jednu kapitolu.
Bylo tam na mě příliš mnoho filozofování a vadilo mi neustále poukazování na to, jak "normální" lidi špatně reagují na děti s autismem. Buď se na ně dívají příliš a nebo naopak odvracejí zrak. Co je tedy správně?
Tato kniha mi přišla dost pochmurná a ne kvůli dětem s autismem. Jako kdyby autor měl neustále depresi a byl na pokraji svých sil. Blog má zůstat blogem, nebo by před vydáním měl autor trochu poupravit formu. Napsat nějaký úvod a závěr.
ČV 2023 - Kniha, která má žlutou obálku.

16.01.2023 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje druhá kniha od autorky - takže už jsem byla připravená na absenci uvozovek u přímé řeči a tolik mi to nevadilo jako u knihy Pod sněhem. Tahle se mi líbila mnohem víc. Autorka umí skvěle vykreslit myšlenkové pochody jednotlivých postav a jsou u všech uvěřitelné. Bylo zvláštní, jak se měnil můj postoj k postavám v průběhu čtení. Na začátku mi nejvíc vadila babička a naopak ke konci knihy jsem jí nejvíc fandila. Ráda si přečtu i další knihy od autorky.

11.12.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tahle byla pro mě druhá ze série Strašidelné domy (první byla Duch domu Ashburnů) a je to tedy velký rozdíl. Jak už tu někdo zmiňoval, je to spíše takový příběh pro teenagery. Nebála jsem se. Ale na druhou stranu se to lehce četlo a příběh měl spád. Nerada dávám knize špatné hodnocení, když se dobře čte, takže ode mě 4 hvězdičky, i když by zasloužilo spíše 3,5.
ČV 2021 - 13. Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen.

11.01.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Mně se Kříďák moc líbil. Velice čtivě napsáno, střídání minulosti a přítomnosti mi vyhovovalo a autorka mě skvěle udržovala v napětí. Rozuzlení - kdo byl vrah - mě překvapilo, i když jsem si na něj trochu myslela. A ten závěr! Za mě plný počet bodů a přečtu i další knihy od autorky.
ČV 2021 - 3. Kniha, která je vyprávěna retrospektivně.

08.01.2021 5 z 5