Mach a Šebestová

Příběhy oblíbených postaviček Macha, Šebestové a psa Jonatána. Dvanáct humorných kapitol se hlavní postavy pomocí kouzelného sluchátka podívají do doby ledové, přemění psa Jonatána na kluka a vezmou ho na školní výlet nebo pomohou spolužákovi Kropáčkovi s angínou. V epizodách plných komických peripetií, v nichž se mísí skutečnost s bujarým výmyslem uplatnil básník , pohádkář a scénárista Miloš Macourek svůj originální situační i slovní humor, svou hravost a fantazii. Malíř Adolf Born okořenil jeho vyprávění jedinečnými výtvarnými představami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94726/mach-a-sebestova-94726.JPG 4.7226

Mach a Šebestová

Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Mach a Šebestová

georginaa

Různé příběhy u kterých se člověk nenudí. Nehledě když se to vypráví dětem, snažím se měnit hlasy jak to umí Petr Nárožný a je to zábava. Děti se chechtají a mají tuto knihu velice rádi.

Sumeček

senza
kniha

1bublina

Tohle byl návrat do dětství. Jako malá jsem poslouchala tuto knihu na audiokazetě, kterou namluvil Petr Nárožný. Při čtení jsem slyšela jeho hlas. Je to moc milá kniha, často vtipná a poučná, s krásnými ilustracemi Adolfa Borna. Vytkla bych jedinou věc, a to neuvěřitelně dlouhé věty, kde přímá řeč byla oddělená čárkami. Někdy i přes dvě stránky.
ČV 2021 - 2. Kniha obsahující ilustrace

666Jitka
04.11.2020

Kdo by neznal příběhy Macha, Šebestové a jejich nerozlučného kamaráda Jonatána ... Úžasná a vtipná knížka Miloše Macourka pro děti s nepřekonatelnými ilustracemi Adolfa Borna. Když běžel v TV večerníček Mach a Šebestová, koukala na něj celá rodina. Dodnes nezapomenu, jak se taťka s dědou při jeho sledování upřímně smáli ...

n.ezn.amy
26.10.2020

Příběhy žáků 3.B Macha a Šebestové s jejich nerozlučným psím kamarádem Jonatánem a pochopitelně s kouzelným sluchátkem, se kterým zažívají neobyčejná dobrodružství. Pochopitelně hodně lidí tyto příběhy zná z večerníčků namluvený nezapomenutelným Petrem Nárožným, ale přeci jen kniha člověka i v těchto příbězích donutí popustit uzdu své fantazie. Skvělé kniha hlavně pro mladší čtenáře

Doubravka1975
26.10.2020

Vynikající a nezapomenutelné příběhy žáků ze 3.B
A na melodii My jsme žáci 3.B....vzniklo plno našich vymyšlených básniček a písniček. Např. na základce v 7.B na horách a s rodiči a sestrami na dovolené v Jugoslávii vznikl celý příběh snad o 20 slokách. Moje mamka má prostě básnické střevo.
Jo a dycky jsem chodila do Béčka

ArwenAragorn
25.10.2020

Mach a Šebestová mě dostihli, když už jsem byla větší a moc se mi líbili.

LillyM.
06.09.2020

Mach a Šebestová je prostě krásná klasika, kterou by si podle mě nemělo nechat ujít žádné dítě. Ilustrace, milý, ulehčující děj, jak dva dobří kamarádi řeší různé problémy, společně se radují, smutní... Malé dítě to má s emocemi jako na horské dráze.
Samozřejmě nesmím zapomenout na věrného pejska Jonatána, který nikdy nenechá své kamarády ve štychu.