Mach a Šebestová

Příběhy oblíbených postaviček Macha, Šebestové a psa Jonatána. Dvanáct humorných kapitol se hlavní postavy pomocí kouzelného sluchátka podívají do doby ledové, přemění psa Jonatána na kluka a vezmou ho na školní výlet nebo pomohou spolužákovi Kropáčkovi s angínou. V epizodách plných komických peripetií, v nichž se mísí skutečnost s bujarým výmyslem uplatnil básník , pohádkář a scénárista Miloš Macourek svůj originální situační i slovní humor, svou hravost a fantazii. Malíř Adolf Born okořenil jeho vyprávění jedinečnými výtvarnými představami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94726/big_mach-a-sebestova-94726.JPG 4.7246

Kniha Mach a Šebestová

jerisno

Tyto skvělé příběhy dvou neposedných školáků a chytrého psa Jonatána, jsem četl opakovaně všem třem dětem a určitě patřily k těm nejoblíbenějším. Při četbě jsem byl asi ovlivněn přednesem pana Nárožného ze známých večerníčků a i když nejsem žádný imitátor, dětem se to překvapivě líbilo. Krásné ilustrace pana Borna jsou také nezapomenutelné. Velmi hezky a příjemně strávené uspávací večery.
A hodnocení ? To nechám na Jonatánovi : "A tak štěkám, jako hrom, ať
je těch hvězd milion " !

Anitram22

Krásné příhody žáků 3.B a psa Jonatána. Kdo by je neměl rád.

Kontryhelka

Nestárnoucí klasika, která si získala srdce již mnoha generací nejmenších, mladších i třeba starších dětí. Neuvěřitelné příběhy žáků 3.B, psa Jonatána, školní prevíty Pažouta a Horáčka a samozřejmě kouzelné sluchátko. Krásně zpracované i jako večerníček pro děti. Na svoji dobu opravdová pecka a skvělý dabing. Dílo, které svojí nestárnoucí partou dětí, dospělých i zvířat potěší každého, kdo sám jako dítě na tomto nezapomenutelném pohádkovém příběhu vyrůstal.

MinaHawke
25.08.2021

Kdo by neznal Macha a Šebestovou se psem Jonatánem a jejich veselé příhody.

georginaa
09.04.2021

Různé příběhy u kterých se člověk nenudí. Nehledě když se to vypráví dětem, snažím se měnit hlasy jak to umí Petr Nárožný a je to zábava. Děti se chechtají a mají tuto knihu velice rádi.

Sumeček
24.02.2021

senza
kniha

1bublina
22.01.2021

Tohle byl návrat do dětství. Jako malá jsem poslouchala tuto knihu na audiokazetě, kterou namluvil Petr Nárožný. Při čtení jsem slyšela jeho hlas. Je to moc milá kniha, často vtipná a poučná, s krásnými ilustracemi Adolfa Borna. Vytkla bych jedinou věc, a to neuvěřitelně dlouhé věty, kde přímá řeč byla oddělená čárkami. Někdy i přes dvě stránky.
ČV 2021 - 2. Kniha obsahující ilustrace

666Jitka
04.11.2020

Kdo by neznal příběhy Macha, Šebestové a jejich nerozlučného kamaráda Jonatána ... Úžasná a vtipná knížka Miloše Macourka pro děti s nepřekonatelnými ilustracemi Adolfa Borna. Když běžel v TV večerníček Mach a Šebestová, koukala na něj celá rodina. Dodnes nezapomenu, jak se taťka s dědou při jeho sledování upřímně smáli ...