Zuzanak4 Zuzanak4 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi zajímavý text, který chvílemi drásá, chvílemi pobaví.

18.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

1) kniha prakticky nemá děj
2) postavám se na tu dobu neděje nic tak strašného, ale jsou popsány jako největší trpitelé
3) jazyk je jako ukradený z Jane Austenové, jenže u ní to nebylo trapné, psala mnoho a mnoh let zpátky
4) sladkobolnost je v textu je nesnesitelná
5) krafické zpracování včetně obálky odpovídá nepovedenénu hornickému almanachu
6) s hornictvím kniha nemá mnoho společného, což možná ani neměla mít, to není výtka

Může mi někdo vysvětlit úspěch této knihy?

06.12.2021 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Autorka je zatížená na horkou čokoládu a já po přečtení několika jejích knih už taky :) doporučuji si udělat zásoby a pak sledovat levné letenky do Kodaně, protože určitě stojí za návštěvu.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Super oddechovka. Mám ráda celou tu sérii, pokaždé cítím při čtení knih od této autorky hřejivé útulno a nejinak je tomu při čtení Chaty ve Švýcarsku. Jo a budete u toho mít chuť na horkou čokoládu, tak se předzásobte.

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Vztahy v minulém století byly a jsou stejné, jako ty dnešní, místy smutná kniha, která se mi velmi dobře četla.

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Čekala jsem romanci, dostala jsem poměrně drsný příběh o poměrech v Španělsku za časů minulých. Kniha je dobře přeložená, čte se dobře. Příběh je silný, jen tak na něj nezapomenete.

05.11.2023 5 z 5

Tajný život stromů (obrazové vydání) Tajný život stromů (obrazové vydání) Peter Wohlleben

Miluju přírodu, miluju do ní pronikat víc a víc s tahle kniha mi přinesla tolik užitečných informací! Doporučuji všem!

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Cítím se až provinile, ale vůbec mě to nebavilo. Provinile se cítím kvůli zbytku hodnocení. Ale ten námět podle mě není zpracován vhodnou formou. Byl to pokus o symbolismus? Velkou poetickou metaforu? Vyšlo mi z toho po přečtení takový ulepený bahno, kde by ani ten nejodolnější rak nepřežil.

06.12.2021 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Je to takový pokus o zábavný mišmaš, o jinakost. Ale já se dočkala klišé, nudy a trapnosti...

16.04.2022 2 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Jeho knihy jsou skvělé. Je perfektní, že mají jižní Čechy tolik dobrých autorů, Hájíčka nevyjímaje, kterého mi Štifter trochu připomíná. V Café Groll ale dokázal, že je, aspoň tedy pro mě, lepší, originálnější a nebojí se výzev v podobě zpracování obtížných témat do čtivé podoby - prostituky v minulém století pohledem lékaře.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Kouzelné, trochu mi to připomnělo knihu Můj grónský rok, která je svým laděním podobná. Hra s tím, že to, co se nejdřív zdá jako romantika, nemusí být taková výhra, ale zvládnout se dá vše.

Kazatel Kazatel Honza Vojtíšek

Miluju české horory, miluju Kazatele. Příběh je zasazen do historie, ale prolíná se se současností, což je moje oblíbené téma. Moc jsem si čtení užila.

13.06.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha mě bavila, opravdu jsem se u ní smálo, přitom jsem čekala jakési rodinné drama. Ne, byla to příjemná oddechovka.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

K textu jsem si musela najít cestu. Nejdřív to vypadalo, že budu číst o pachtění se nějakého třicátníka, což by možná samo o sobě stačilo, ale já jsem vděčná i za tu linku o přírodě, smysluplnosti její ochrany, lobbingu a podobně. Taky se mi líbily jednotlivé postavy, možná spíš postavičky zdobící děj.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Každou knihu této autorky si dovedu představit jako milý odpočinkový film. Tenhle by začínal zklamáním ze vztahu, práce a hledání klidu a štěstí. Zásadní ingredience pro odpočinkový příběh.

06.12.2021 5 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Krásná kniha o těžkých rozhodnutích. Štifter je hvězda.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Chtěla jsem dát autorovi ještě šanci, na tuhle knihu byly dobré recenze, ale podle mě neodpovídají realitě.

16.04.2022 1 z 5

Myslím, že je to dosud nejlepší autorčin román. Opět vrcholně ženský příběh o síle a jak je důležité se nevzdávat.

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Dokonalé, chytré s jemné. Neskutečně jenné, jako vy se text s přibývajícími stranami stával básní. Jarmila byla jemná, Olga zase velmi svá. Obě odhodlané, lidské a především inspirativní.

20.03.2024 5 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Tahle kniha mě bavila i díky delšímu časovému úseku, během něhož se děj odehrával. Hraje si to s osudovostí, jde o lehké prázdninové čtení. Ale je milé.

17.04.2022 5 z 5