zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Turnus Turnus Hugh Howey

Z tohoto dílu jsem byla opravdu hodně zklamaná. Hodně popisné, choatické a prakticky, i když se děj odehrával před prvním dílem Silo, tak nic moc nevysvětloval. Jen přidal další postavy do děje.

25.07.2018 2 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Nejhorší díl z celé série. Nudný, pořád se vše točilo dokola. Chtěla věřit, nechtěla věřit, a pak když už se začalo něco dít a kniha se začalka rozjíždět, tak konec knihy naprosto zbytečně zkazil nějakolika stránkový monolog, který se dal určitě zkrátit.
S rovbábí s Hunger games, který je na obalu knih je následující: Hunger Games je daleko lepší.

23.09.2017 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Co říct k této knize? Od prvních stránek je plná napětí, lásky a neuvěřitelného děje, který každého čtenáře úplně pohltí:-)

13.01.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Poslední díl byl pro mně hodně překvapující, bohužel mi to připadalo až moc překombinované....ale jinak hodně čtivé jako předchozí díly

09.08.2015 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tato kniha mě nadchla....úžasný příběh tří generací žen, který si dle mého prošly nejhoršími obdobími Československa 20. století....každá úplně jiná, ale svým způsobem měli podobné životy, které daná doba přinášela
kniha mě zaujala od prvních stránek a četla se prakticky "sama"

22.06.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

dobré čtení...jen ten konec by mohl být po odhalení viníka kratší:-) ale i tak jsem to četla jedním dechem

16.08.2014 5 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Zajímá erotická kniha....nejdřív jsem se lekla až jaké má hlavní hrdinka erotické představy....pak mě zahltila nechutnost nad sexuální úchylkou...a nakonec jsem to dočetla jedním dechem, jelikož jsem byla tak pohlcena dějem, že jsem to musela za každou cenu dočíst, co nejrychleji...

04.08.2014 5 z 5

Muž, který spadl na Zemi Muž, který spadl na Zemi Walter Tevis

Za mě kniha byla docela zklamání. Čtenářsky mi to přišlo nudné, zdlouhavé a prakticky bez konce.
Na druhou stranu, když se nad knihou zamyslíte, tak opravdu se každý nechá pohltit neřestmi společnosti? Opravdu jsme civilizace, která je tak zkažená, že se sama zničí?

03.07.2022 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knihu jsem začínala číst na několikrát, nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Ale když se mi to nakonec podařilo, tak jsem se zase místy nemohla odtrhnout. Už se těším na další díl, který mám připravený ke čtení.

18.04.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Neuvěřitelný příběh, který nejen chytí za srdce, ale i se skvěle čte. Nemohla jsme se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Tento příběh si najde každého čtenáře, je zde trocha napětí, lásky a dobrého konce.

13.03.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se čte velmi dobře, jako prakticky každá kniha této autorky. Mám jen malou výtku k některým pasážím, hlavně ke konci knihy, které byly nudnější a dle mého názoru úplně nezapadaly. Ale i přesto knihu vřele doporučuji.

19.04.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherný romantický příběh, který je dobrý k relaxaci. Má sice šťastný konec, ale na takový na jaký jsem z knih této autorky zvyklá. Přeci jen trochu změna. Akorát jsem se často ztrácela, když jsem netušila, v kterém časovém období se nyní nacházím.

03.08.2020 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Kniha se mi moc líbila, i když si nedokážu představit , jak někdo na koni jede z Londýna až do Francie a ve Francii dalších 500 km. Ale to že si to nedokážu představit neznamená, že to nelze provést. Byl jinak moc hezký a oddechový příběh se šťastným koncem.

05.07.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka, která mě donutila přemýšlet o obětech domácího násilí. O tom, jak to může být někdy velmi složité. Je to velmi hezky napsané, až na posledních 50 stran, kdy se všechno změní, ale autor to nezval do ruky moc šťastně.

11.03.2020 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Velmi smutná až neuvěřitelná kniha. Od poloviny knihy jsem jen brečela. Poklona autorovi, že nedokázal knihu napsat dle námětu spisovatelky. Dle mého názoru, dle vlastní zkušenosti, bohužel, knihu sama již nevydala.

16.06.2019 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale jakmile uběhlo pár stránek, tak kniha nezklamala. Kniha byla plná akcí a neustálých zvratům ať u Řiťky nebo u golemech apod. Děj měl spád a jedna pasáž silně připomínala knihu Jméno růže.

22.05.2019 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jediné s čím jsem měla problém, byla historie počítačů a počítačových her. Ale pokud se zaměříte na celkový dojem, tak je z této knihy velmi dobrý. Pořád se něco děje a opravdu špatných míst je velmi málo. Takže se nemůžete od knihy vůbec odtrhnout.

12.08.2017 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Tato knížka se nedá ani popsat. Kniha čtenáře od začátku neuvěřitelně pohltí a nepustí ho až do konce. Jediné co lze k této knize říct je, že si ji musíte přečíst.

08.10.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

tak podle očekávání poslední díl nezklamal....byl z těch tří knížek nejslabší...ale také se dal přečíst....i když dle mého názoru je konec hodně chaotický a málo rozebraný.....ale jako zakončení to beru...až to na to "žili šťastně až do smrti"....ale někdo to má rád

23.10.2014 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Poslední díl této trilogie byl pro mě velkým překvapením a konečně jsem měla pocit, že mě kniha v táhla do děje a nechtěla mě pustit. Až do konce jsem knihu prakticky nedokázala odložit. Takže za mě poslední děj byl nejpovedenější.

28.09.2023 5 z 5